Skocz do zawartości
GenghisKhan

Dyskusja na temat telewizorów/monitorów

Rekomendowane odpowiedzi

component?-no tak ale czy to ze kupisz kabelek to wystarczy??,bo chyba jeszcze dana gra musi obslugiwac progressiv scan??,a jesli nie obsuluguje to zostanie ci grac tylko po composite?

 

niech sie ktos wypowie kto sprawdzal to polece po kabel ;)

ja wiem ze gra musi to obslugiwac :)

ale sprawdzic nie zaszkodzi. Wczoraj porobilem troche fot ratcheta 3, ale to za pomoca k750i wiec jakiejs super jakosci zdjec nie mam ;)

 

ale w samym rachecie juz bedzie jako takie porobnanie ;)

 

lukk, za tydzien wpadam po componenta ;P a ze podjarany xO bylem to oczywiste ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak a propos monitorów/tv do X360.

 

Wczoraj jadąc od s0lid'a pojechałem spać do mojej dziewczyny. A że ma CRT 21" to oczekiwałem kaszany w połaczeniu z X360. Ale, ale.... nie jest źle!! Da się ładnie pograć (choć sam TV mógłby być troszke większy jednak), ale CRT nie jest aż takie złe, jak sobie wyobrażałem (mojego X'a od razu podłączyłem pod LCD). Teraz śmigam w PES 6 i naprawdę wygląda nieźle. Także na CRT też da się jednak pograć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

component?-no tak ale czy to ze kupisz kabelek to wystarczy??,bo chyba jeszcze dana gra musi obslugiwac progressiv scan??,a jesli nie obsuluguje to zostanie ci grac tylko po composite?

 

niech sie ktos wypowie kto sprawdzal to polece po kabel ;)

Ja tam kabli nie przelaczam, jesli gra nie obsluguje PS to chyba bedzie szla z przeplotem po prostu.

 

W FFXII gram po componenicie, a wg. tej listy progressive scan nie obsluguje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Ja tam kabli nie przelaczam, jesli gra nie obsluguje PS to chyba bedzie szla z przeplotem po prostu.

 

W FFXII gram po componenicie, a wg. tej listy progressive scan nie obsluguje.

oj chyba kabelek kupie do PS :),eee zapomnialem ze po componecie mam X'a a po hdmi ps3 <_< ,chmmm i co teraz?...sa rozdzielacze do componenta?? :rolleyes:

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Końcu kupiłem 42 calowego Sharpa RD2E.

 

Czas reakcji 6 ms w tym TV to znowu ściema, smużenia w grach występują niestety. Nie tyle co na V2500, ale smużenie jest i jeżeli ktoś twierdzi inaczej to jest ślepy! Ponoć RD2 ma jedną z najszybszych matryc, nie chce wiedzieć co się dzieje na tych wolniejszych :wink:

 

Czerń słabsza niż na sony V2500.

 

Sygnał SD jest wyświetlany znośnie, 100 hz daje rade i obraz jest zdecydowanie lepszy niż na przeciętnym LCD, jednak do Sony CRT mojej teściowej :) mu daleko.

 

 

100 HZ nie nadaje się do gier, robi się efekt typu "halo" poświata nad przedmiotami. Owszem gry które działają w 30 fps, przy 100hz działają zdecydowanie płynniej, ale efekt halo dla mnie jest beznadziejny. 100 Hz nie ma wpływu na smużenie zaciąganie, to po prostu podwojenie ilosci klatek, obraz robi się nad płynnny.

 

Trafiła mi się matryca idealnie podświetlona, bez najmniejszych zachmurzeń :)

 

2 subpiksele, jeden widoczny na czarnym i białym tle. Telewizor nie buczy.

 

Desing jest bardzo ładny jeżeli TV wisi na ścianie, jest bardzo gruby i ciężki, jakość wykonania pierwsza klasa. Sam TV waży 32 kilogramy, moja była 46 calowa V ważyła 30.

 

Beznadziejne menu wygladajace jak Dos to kolejna wada tego TV..

 

W sumie jestem zadowolony, zapaciłem 5600 zł wiec to była okazja wiec chyba nie mam czego żałować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

W Końcu kupiłem 42 calowego Sharpa RD2E.

 

Czas reakcji 6 ms w tym TV to znowu ściema, smużenia w grach występują niestety. Nie tyle co na V2500, ale smużenie jest i jeżeli ktoś twierdzi inaczej to jest ślepy! Ponoć RD2 ma jedną z najszybszych matryc, nie chce wiedzieć co się dzieje na tych wolniejszych :wink:

 

Czerń słabsza niż na sony V2500.

 

Sygnał SD jest wyświetlany znośnie, 100 hz daje rade i obraz jest zdecydowanie lepszy niż na przeciętnym LCD, jednak do Sony CRT mojej teściowej :) mu daleko.

100 HZ nie nadaje się do gier, robi się efekt typu "halo" poświata nad przedmiotami. Owszem gry które działają w 30 fps, przy 100hz działają zdecydowanie płynniej, ale efekt halo dla mnie jest beznadziejny. 100 Hz nie ma wpływu na smużenie zaciąganie, to po prostu podwojenie ilosci klatek, obraz robi się nad płynnny.

 

Trafiła mi się matryca idealnie podświetlona, bez najmniejszych zachmurzeń :)

 

2 subpiksele, jeden widoczny na czarnym i białym tle. Telewizor nie buczy.

 

Desing jest bardzo ładny jeżeli TV wisi na ścianie, jest bardzo gruby i ciężki, jakość wykonania pierwsza klasa. Sam TV waży 32 kilogramy, moja była 46 calowa V ważyła 30.

 

Beznadziejne menu wygladajace jak Dos to kolejna wada tego TV..

 

W sumie jestem zadowolony, zapaciłem 5600 zł wiec to była okazja wiec chyba nie mam czego żałować.

mysle ze chorujesz na chorobe ktora dotyka wszystkich overlockerow Pc :lol2: ,jak by nie bylo i tak bedziesz testowal zmienial itp itd,a nawet jak juz kupisz ten wymarzony i ukochany, to za 2 miechy wyjdzie nowsza wersja ktory akurat przez przypadek zapragniesz miec :wink: .

Ja choc jestem wymagajacy to raczej nie mam takich problemow ,bo jestem troche ograniczony finansami.

I choc posiadam juz 3 -ci tv lcd i teraz zaledwie 23" to w zadnym nie widzialem smuzenia(wszystkie samsungi) ,moze mialem szczescie do modeli ;).

 

Teraz choc piszesz ze jestes niby zadowolony to i tak wyraznie wady ktore znalazles robia ci dziure w brzuchu-wiec kiedy wymieniasz?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola PS3 a Monitor to SAMTRON 76DF CRT :) i na końcu kabla mam przelotkę by podłączyć pod kartę graf do kompa a gdyby właśnie kupić jeszcze ta przelotkę która ma wejście jak w karcie graf a z drugiej ma wejście HDMI którą podłączyłbym do PS3 :) będę miał obraz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

X'a podlacz po VGA ;)

a jak podlacze pc do tv? jak nie mam hdmi na karcie grafiki ani dvi?-tez wolalbym puscic pod vga X'a ,ale w takim wypadku nie wiem jak to rozwiazac :-|

pozostaje tak jak bylo,czyli vga pod pc i component do X'a a ps3 pod hdmi-gdzie moge dokupic dodatkowy component pod ps2? :lol2:

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Powiedzcie mi jaki tv kupić za mniej niż 2000zł a najlepiej do 1600zł?

Z tego co ja widzę to najlepszą propozycją jest Samsung le23r81 ? TV ma służyć jako tv, monitor, i tv tyle, że z podpiętym xboxem 360 :)

Samsung le23r81 to juz staroc przeciez!-aczkolwiek jesli ktos chce zaoszczedzic to dosyc dobra pozycja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola PS3 a Monitor to SAMTRON 76DF CRT :) i na końcu kabla mam przelotkę by podłączyć pod kartę graf do kompa a gdyby właśnie kupić jeszcze ta przelotkę która ma wejście jak w karcie graf a z drugiej ma wejście HDMI którą podłączyłbym do PS3 :) będę miał obraz??

nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Staroć to raczej le23r32 ;] No to nie wiem.. podajcie jakieś propozycje, myślę, że jednak 23" będzie najlepsze.. bo to ma na biurku stać :)

wedlug mnie jak cos juz jest z rok na rynku to chyba nowe nie jest ;) -zreszta zobacz roznice pomiedzy tym modelem z siga u mnie a 81,sama roznica kontrastu to jesli sie nie myle to w poprzednim 2000 w moim 4000 i dodatkowe gniazdo hdmi reszty nie pamietam.

a tv pod hd daje co tylko moze z siebie :) -zreszta do tego jest przeznaczony glownie ,czyli ps3 i x360 oraz PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy r32 musisz uważać na jakość produktu, samsung strasznie poszedł na masówke i w dużo droższych modelach jest średnie wykonanie, a w tym modelu po prostu beznadziejne.

 

Bardzo nie równo podświetlona matryca, dużo subpikseli, bucząca przetwornica, kołysząca się podstawka, beznadziejna jakość obudowy to norma.

 

cofnij się wstecz, były posty na temat tego sama, sam zresztą go miałem i wiem coś na ten temat. 3X wymianiałem go w media markt, potem wymieniłem na lepszy model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Wg. internetu to: r32 miał 2000:1 i jedno HDMI :) R81(2) ma 4000:1 i 2 HDMI a do tego jest ok. 500zł tańszy od Twojego. Zresztą jak będę miał możliwość to porównam je w realu i wtedy ocenię czy warto dopłacać.

racja :)- roznica pomiedzy moim a 81 wynika z zainstalowania w moim tunera DVB oraz tunera TNT-ten tuner TNT w Polsce jest chyba nie znany,u mnie to pakiet darmowych programow cyfrowych lub dodatkowych platnych ,reszta bez zmian-wiec jak mozesz to bierz aczkolwiek filmy divix mozesz znosnie ogladac tylko w dobrej jakosci bo inaczej sa oblesne,no ale jako odbiornik hd jest swietny i posiada sporo regulacji,co bedzie bardzo przydatne przy uzywaniu tv jako monitora pc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy podlacze moj monitor do Konsoli uzywajac Kabel HDMI-DIV oraz adaptera Adapter VGA/DVI ( 15 męska ) ?? wyglada ona tak

 

2794265[/snapback]

Dlaczego wg ciebie nie bedzie mi dzialac??
PS3 podaje cyfrowy cygnał, dodatkowo zabezpieczony przez HDCP (wymóg dla standardu HDMI, bynajmniej w wersji 1,3 - którą posiada PS3).

1. Przez VGA monitor nie przyjmie cyfrowego sygnału.

2. -||- nie obsłuży zabezpieczeń.

 

Szczerze, jakby się tak dało, nie kupywałbym swojego szajsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

2. Jeśli ktoś ma podłączone PS3 pod monitor LCD( 17" 4:3) przez VGA BOX to może zmienić rozdzielczość z jaką wyświetlają się gry na monitorze(np. 1280x1024 czy 1024x76? Będą pasy na dole i górze?

wydaje mi sie ze najwyzsza rozdzialka vga-box'u to 1024@768(w dol takze)-bynajmniej na moim.Testowalem ps3 na box'ie i CRT(4:3) przez vga i nie bylo problemow(bez pasow),aczkolwiek bede musial jeszcze przy okazji sprawdzic jak obraz wyglada na lcd

 

Xaon-jakby tylko ps3 podawala sygnal cyfrowy to jak by ludzie grali na zwyklych tv?;)

ps3 wysyla albo sygnal analogowy albo cyfrowy zaleznie od twojego wyboru-jak masz zwykly tv lub uzywasz vga-boxa odpalasz analoga i po sprawie,jak uzywasz wyzszych rozdzialek odpalasz sygnal hd i juz.

 

wydaje mi sie rowniez ze hdcp dziala tylko po hdmi i tylko w wysokich rozdzialkach ale na 100% nie jestem pewien

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Są teraz VGA BOX'y co obsługują nawet 1080p ale cena 200 zł. to nie mało.

mozesz podeslac linka do takiego vga-box'a z 1080p??

 

edit-znalazlem,to modele ktore obsluguja sygnal z componenta a nie z compositu -dlatego tez taka cena ;)

ps.ale lepsze to niz kupowac nowy tv

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xanon-jakby tylko ps3 podawala sygnal cyfrowy to jak by ludzie grali na zwyklych tv?;)

ps3 wysyla albo sygnal analogowy albo cyfrowy zaleznie od twojego wyboru-jak masz zwykly tv lub uzywasz vga-boxa odpalasz analoga i po sprawie,jak uzywasz wyzszych rozdzialek odpalasz sygnal hd i juz.

 

wydaje mi sie rowniez ze hdcp dziala tylko po hdmi i tylko w wysokich rozdzialkach ale na 100% nie jestem pewien

1. Xaon (sorki, lecz jestem przewrazliwiony na tym punkcie).

2. Byla mowa o zlaczu HDMI, o ile dobrze pamietam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do ekspertów...czy LG 29FS2ANX posiada HD-ready??

 

Z góry thx za pomoc.

 

Btw czy ktoś miał "styk" z tym crt'kiem? (jak wypada on pod konsolami)?

 

p.s. co sądzicie o Daewoo DTF-2950K?

Edytowane przez Jake79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...