Skocz do zawartości
GenghisKhan

Dyskusja na temat telewizorów/monitorów

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dragonlore

Chciałem podzielić się swoimi uwagami jeśli chodzi o telewizor w technologii full HD do konsoli xbox360 oraz playstation3. Kumpel zaopatrzył się niedawno w 40" ową bravię full hd KDL-40V4000, a tak się składa, że ma od razu w domu dwie konsole i można było obie popodłączać i porównać. Ku naszemu zdziwieniu gry lepiej wyglądały na xbox360, konsola świetnie sobie radzi przy skalowaniu obrazu do wymuszonego 1080p obraz jest wyraźny i ostry, zarówno grid, burnout paradise, gta 4 jak również pgr4 oraz uefa euro 2008 prezentują się naprawdę świetnie. Jesli chodzi o ps3 to nie jest już tak kolorowo. W grach nie da się wymusić 1080p o dziwo. Próbując wymusic rozdzielczośc odznaczając w ustawieniach wszystko oprocz 1080p oraz 576 (nie da sie odznaczyc) skutkuje tym, że konsola wybiera rozdzielczosc 576 o_O. Więc niestety w przeciwieństwie do xboxa, gdzie gierki 720p pięknie skalują się do 1080p i wyglądają świetnie - ps3 tego nie ogarnia. Konkluzja - jeżeli ktoś posiada ps3 i zastanawia się nad zakupe bravii full hd - niech sobie da spokój i kupi hd ready z mniejszą natywną rozdziałką - gry będą zdecydowanie lepiej wyglądać. Jeżeli natomiast posiadacze xboxów planują zakup full hd ale nie bardzo wiedzą jak to się będzie komponowało z konsolą - odpowiadam - naprawdę WARTO. Moze sie przydać komuś taka informacja. Pozdro.

dzieki wielkie!!!

bo wlasnie za jakis czas przesiadam sie na full hd, a z racji tego ze posiadam wiekszosc konsol,to sprawa skalowania jak najbardziej mnie interesuje-co do ps3 to sadzilem ze lepiej sobie poradzi ze skalowaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa apo5, a wcześniej Przemola. 360 radzi sobie z full hd doskonale i nie wiem ile w tym autosugestii, ale faktycznie takie GTA IV wydaje się być ostrzejsze, a zdawałoby się, że przesiadka z 37" na 52" powinna raczej uwidocznić braki w oprawie wizualnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regza 32 R3500pg wpadła dzis na baze. I zaraz sie rozpłacze bo nie ma mi nikt kto by pomogl zniesc z szafki starego klunkra 29 calowego. No poprostu masakra. Wiec juz po otwarciu pudla i wyjeciu tv czuc przewage lcd czyli... WAGA :) Jak juz podłącze pod moje konsole to walne jakies pic'sy i powrzucam tu na foruma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regza 32 R3500pg wpadła dzis na baze. I zaraz sie rozpłacze bo nie ma mi nikt kto by pomogl zniesc z szafki starego klunkra 29 calowego. No poprostu masakra. Wiec juz po otwarciu pudla i wyjeciu tv czuc przewage lcd czyli... WAGA :) Jak juz podłącze pod moje konsole to walne jakies pic'sy i powrzucam tu na foruma.

Fajny TV u mnie byl w top 3 do kupienia :)

 

Ja swojego Panasonika po przyniesieniu ze sklepu jeszcze na podlodze podlaczylem ,zeby zobaczyc jak gra :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z panasa zrezygnowałem bo podobno podswietlenie nie jest rownomierne no i przedewszystkim wystepuje jakis overscan czy cus. W kazdy razie dla posiadaczy PS3 pisali ze to minus i moze przeszkadzac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z nieobecności rodziców przytachałem konsolke na "stare śmiecie" ;) i podpiąłem pod Sharpa 46" 1080p. Nie wiedziałem szczerze mówiąc czego się spodziewać, nie nastawiałem się ani na rewelacje ani na lipe. Moje spostrzeżenia są takie (projektor 720p + 5.1 vs LCD FullHD 46", telewizor z odległości około 2,5, projektor 3,5m; wszystko po HDMI, tryb rozszerzony):

 

1. + dla LCD za tryb 1080p: jeśli jakaś gra supportuje 1080p to wypas, różnica widoczna bez problemu. 720p i 1080i zdecydowanie na korzyść projektora. Mimo znacznie mniejszej przekątnej ząbki na LCD są BARDZO widoczne.

 

2. "kinowy" feel: tutaj chyba nie trzeba tłumaczyć, gra na projektorze bardziej wygląda i przypomina film kinowy a na LCD to nadal wygląda jak gra, nie umiem tego dobrze wytłumaczyć, ale mam nadzieje, że wiadomo o co chodzi.

 

3. detale: tutaj delikatnie lepiej wygląda LCD, ale nadal, musi być ustawione 1080p no i znaczenie ma odległość od ekranu, ale gdy jest ona odpowiednia to wtedy naprawdę widać różnicę.

 

4. wielkość: może ja mam już spaczony aspekt, ale 46"@2,5m to dla mnie MAŁO. 52" byłoby milsze dla oka, no ale to nadal nie 80"@3,5m. Zasada "size does matter" nie jest bezpodstawna ;) Misja w COD4 w Czernobylu po prostu MIAŻDŻY na projektorze.

 

5. granie w dzień: wiadomo, z projektorem (wyłączając te o jasności 1500< ANSI) nie ma co grać bez zaciemnienia.

 

6. audio: nie masz jeszcze 5.1? Zacznij zbierać, bo bez surroundu gry tracą 50% miodu, simply as that.

 

7. smużenie: mimo, że ten Sharp jest dość wysokim modelem, to nadal są leciutkie smugi. Na projektorze w ogóle tego nie ma. Być może szybsze panele albo tryb 120Hz coś zmienia w tej kwesti, nie wiem nie sprawdzałem. Nie wpływa to bardzo negatywnie na odbiór, ale nie jest tak, że w ogóle tego nie widać.

 

Tak to się mniej więcej przedstawia w moim odczuciu. Jakby ktoś miał pytania to chętnie odpowiem.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad 1. Tu zgoda- sam widzę sporą różnicę między 37" 720p a 52" 1020p, naturalnie w grach, jak to słusznie zauważyłeś, które ten tryb obsługują.

 

ad 2. I tu masz zapewne rację, ale ja siedząc te ok 2.2-2.3m od 52" (co odpowiada 80"@3.5m) też dostaję już lekkiego oczopląsu i jest efekt "dużego ekranu" czyt. kinowego ;)

 

ad 4. Patrz ad 2.

 

ad 7. I tu niestety muszę się zgodzić- lekkie smużenie nawet na wysokich modelach lcd jest widoczne, ja mam na to bardzo wyczulone oko wieloletniego hard core'owego pecetowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadeszła ta wiekopomna chwila.. na razie nie podaje kwoty jedynie próbuję nakłonić do pomocy w zdecydowaniu ;) Mianowicie LCD vs Plazma. Zdaję sobie sprawę z wad obydwóch, LCD: czerń, słabsza jakość po analogu (w domu kablówka..) plazma: duchy, większy pobór prądu. Ale.. teoretycznie do grania lepsze jest LCD (brak duchów głównie) Problem w tym, że grane na pewno będzie mniej niż oglądane, a więc plazma (jako teoretyczny spadkobierca kineskopowców) była by chyba lepsza? Jak to jest z rozdzielczością 720p w obu rodzajach telewizorów? LCD ma 1366x720 a plazma 1024x768 w większości przypadków. Podobno nie widać różnicy? Z czasem do telewizora dojdzie coś cyfrowego (zapewne Cyfra+ albo N). Zastanawiam się też nad tym czy warto inwestować w FullHD. Gdzieś wyczytałem też, że dobre plazmy robią tylko 3 producenci (nie pamiętam dokładnie jacy.. być może Pioneer, Panasonic i Sharp), co kupić z ew. LCD? Jak ma się sprawa z kątami w LCD w obecnych czasach? Rozmiar telewizora od 42 w górę (biorę pod uwagę [naturalnie] lepszą jakość od wielkości, ale 42" to minimum)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pytanie którą technologię to ci nie odpowiem, ale jesli LCD to Sony KDL-40W4000 (za 3800 mozna kupic), rewelacyjna czerń jak na LCD (niektóczy twierdzą że czerń prawie jak w plazmach), jakość obrazu świetna, ogólnie jeden z najlepszych LCD w tej chwili na rynku. Sam będę go kupował pod koniec miesiąca, tyle ze wersje 32 cala.

 

Z plazm to Panasonic i Pioneer się liczą. Pionieer ma serię KURO, tyle ze jest droga. Panas ma kilka modeli z nowej serii 80 i 85 np. TH-42PZ80 (kosztuje ok 4000 zl). Ogólnie plazmami się mniej interesuję, ale opinie o nowych Panasach są dobre, sam musiałbyś trochę więcej poczytać na odpowiednich forach.

 

Oba telewizory które wymieniłem są Full HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć w nowych plazmach poradzili sobie już z duchami. Przynajmniej wg. sprzedawcy przy dłuższej kłótni na temat telewizorów o 3 klasy wyższych niż szukaliśmy :P

Edytowane przez Xaon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

kupilem kiedys plazme kumplowi-kilka lat temu to byl rarytas ;),mimo ze straszyli go krotkim czasem dzialaniem lamp-gra dobrze do dzisiaj,nie zauwazylem roznicy ani w kontrascie ani w kolorach, a tv gra jakies 15 h dziennie czesto bez zadnego powodu :lol2: .Oczywiscie stara plazma wiec i stare rozdzialki,ale w porownaniu do tamtejszych lcd fajniej sie ogladalo na plazmie.Dzisiaj plazmy maja jeszcze bardziej wydluzony czas dzialania ekranu i sporo usprawnien,a pod wzgledem jakosci sd radza sobie lepiej niz lcd,jesli ktos nie mysli tylko o HD to nic nie straci na kupnie plazmy,jesli tylko HD to i tak moze pozostac przy plazmie jednak oczywiscie nie schodzic wtedy ponizej 1386/768 albo celowac wyzej wszystko zalezy od finansow i wlasnego widzimisie ;)

 

LCD tez sa fajne :) -tylko jak ktos tutaj pisal nawet w drogich tv sa smuzenia,no chyba ze to komus nie przeszkadza

 

ja gram na lcd 23 tv samsungu i zadnych smuzen nie zauwazylem od roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm zawsze mnie to intrygowalo - niektore plazmy maja zamiast kwadratowego prostokatny piksel i wtedy rozdzialke np 1024x720 przy zachowaniu proporcji ekranu 16:9 czy ktos wie jak cos takiego zachowuje sie po podpieciu konsoli.

 

A co do smuzenia to zawsze bedzie poki Oledy nie wyjda do ludzi - mam niby 100 Hz na S-IPS z 5 czy 6 ms TV w miare swiezy model ( sprzed roku czy 1,5) a i tak jak pokazuja mecz pilki to przy scrolowaniu kamery trawa zmienia sie w jednolita zielona mase :D

 

W sumie sam chcialem brac plazme (42" full HD panasonica bylo w sensownej cenie) ale smutna rzeczywistosc (czyli pomiar gabarytow regalu gdzie tv stoi) zmusil mnie do ograniczenia sie do 32" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie podobno nie ma różnicy pomiędzy plazmowym 720p a tym z LCD.. Do tego zastanawiam się nad sensem FullHd, skoro telewizor służył by w dużej większości do oglądania telewizji (a tam programów fullHD niet..)

Edytowane przez Black_war

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak mam pytanko do do swojego TV kineskopowego Philips no wiec xboxa podłączyłem przez wejscie Euro czy RGB jak to się nazywa no jak jest ciemny ekran to widać takie 2 pasy pionowe jaśniejsze nie jest to jakaś wielka niedogodność ale cos takiego jest i może wie ktoś od czego to może być jakieś przebicia czy co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie jaki to model TV, ale wiem że nawet i na tych lepszych kineskopowych są takie pasy jaśniejsze/ciemniejsze...

do PS3/X360 jedynie nowe TV [plazma, lcd...], strata jakości na starych tv jest ogromna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jesli głównym przeznaczeniem ma być oglądanie TV to najlepiej jakąś plazmę, nie koniecznie Full HD, tylko plazmy nadal cierpią zdaje się na wypalanie loga stacji.

Bzdura do kwadratu. Ja mam już 5 miesięcy tą plazmę (patrz sig) i nie raz zostawiałem plazmę włączoną 6-8 godzin z TVN24 w tle. Żadnych ramek gołym okien nie widać. Tylko na czarnym tle jak podejdziesz bliżej TV to widać te odbicia, ale po jakimś czasie to i tak znika. Z 1.5 metra tego w ogóle nie widać a na kolorowym tle nawet z bliska. Tylko na czarnym, ale jak stoisz z pól metra. Powiem tak: obraz w HD fakt, że jest skalowany, ale wygląda naprawdę nieźle. Porównywałem obraz HD Ready na LCD Toshiby i na tej plazmę. I różnice znikome.

 

Wszystko zależy od tego jak daleko od TV siedzisz. Podczas grania na LCD widać mniej niedoskonałości. Obraz jest nieco ostrzejszy niż na tej plazmie. I do tego występują takie jakby kropki w tle. Na LCD to wyglądało ładniej. Nie było widać tego skalowania tak bardzo. Ale juz z 1.5 metra ja różnic nie widziałem praktycznie żadnych. Żadnych schodków,kropek czy innych niedoskonałości w obrazie 3D.

 

W Saturnie na sam koniec przed zamknięciem kazałem sobie puścić pojedynczo sygnał HD (dokładnie to Discovery Ch HD) . Wtedy miałem okazję porównać. Chociaż może to też kwestia światła czy zużycia TV. Nie wiem. Ja ogólnie byłem zadowolony i kupiłem tego Panasonica. Od niedawna mam TV Cyfrową od UPC (wiem żadna rewelacja) i puściłem sobie ostatnio National Geographic HD. Obraz w porównaniu do zwykłego SD niebo, a ziemia. A przecież natywna rozdzielczość tej plazmy to 1024x720..

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

jednak jesli brac plazme to z nominalna hd ready, zawsze pod hd wypadnie lepiej,jednak co do sygnalu SD to wiecej przeskaluje w dol,ale jakosc tego to juz raczej zalezy od elektroniki tv.

 

jakis czas temu przeszedlem sie po sklepach rtv, i na polskich polkach sporo jeszcze mozna zobaczyc starenkich plazm czy lcd, a spora czesc klientow nawet z tego sobie nie zdaje sprawy-no coz za niewiedze sie placi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przecież natywna rozdzielczość tej plazmy to 1024x720..

Wlasnie, niech mi ktos wyjasni jak krowie na miedzy - co to jest za telewizor HD, ktory ma 1024x768? W dodatku na prostokatnych pikselach...

 

Jak dla mnie to takie plazmy sa jawnym naciaganiem regul przyznawania logo "HD Ready", a nie telewizorami HD. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...