Skocz do zawartości
GenghisKhan

Dyskusja na temat telewizorów/monitorów

Rekomendowane odpowiedzi

No to ostatecznie z powodów czysto kosmetyczno-finansowych, oraz faktu ciężkiej dostępności modelu 656. Jak i organoleptycznych badaniach 32calowej toshiby u znajomego i kilku modeli samsunga w sklepie, ostatecznie zakupiłem 40 calowego samsunga 551.

 

Wrażenia: Świeci ślicznie, ale dostrojenie drania to makabra xd, trzeba wybrać dobry format koloru w sterownikach CCC ati, ustawić scalling na 0 procent (u mnie domyślnie było coś pomiędzy 0 procent a 15 procent Underscan'a - przez co szlag mnie trafiał, bo obraz strasznie nie ostry był i miał kilku centymetrową czarną ramkę), w niektórych grach (na razie właściwie tylko Prince of Persia nowym) trzeba ustawić na sztywno w sterownikach czy att odświeżanie na 60Hz, bo potrafią zmienić je na 24 i obraz wtedy kichą zalatuje.

 

Jestem dość wymagający, ale co zabawne sporo wybaczam. Nie widzę walących po oczach oznak braku 100Hz (551 nie ma 100Hz), tj. jakiś horendalnych szarpań czy smużeń, ba matryca sprawuje się (S-IPS) porównywalnie dobrze z prawie 5 letnią matrycą 19cali z Belinei 101920 (MVA 5ms jak mnie pamięć nie zawodzi - bardzo dobre opinie miała w tamtych czasach xd). Wielkość (siedzę dość blisko) to kwestia przyzwyczajenia xd. Kolory OK, kąty widzenia OK.

 

Gry: Jak tylko moja konfiguracja ciągnie grę w natywnej rozdziałce (tj 1920x1080) to nie mam powodów do narzekania. Jak widać, że jednak nie daje rady ustawiam 1280x720 (ładny upscaling) i śmiga z dużym FPS a i wygląda naprawdę OK.

 

Filmy: 1080p - zero komentarzy - jak dobry rip/oryginał - to się poważnie zastanawiam po co kina są:P (Głośniki Geniusa 5.1 5000), 720p - sytuacja podobna - dobra jakość materiału, to film z upscalem wygląda więcej niż lepiej (można się zastanawiać nad sensem ściągania 1080p :P ). DVD - całkiem ok, o ile materiał jest dobrej jakości to samo DVDripy. Wszelkiej maści materiały z 4x3 aspect-ratio z racji czarnych pasów po bokach albo rozciągania już raczej nieciekawie. Screenery i wszelkiej maści inne paskudztwa - nie próbujcie włączać nawet.

 

Telewizja: Nie oglądam prawie w ogóle (chyba, że w PiP jak coś mało zajmującego robię na windowsie), mam UPC normalne, więc żadnej rewelacji. Z 3m wygląda sporo kanałów ok, zwłaszcza jak mają czarne pasy u góry i na dole i są właściwie przystosowane do "powiększania" w 16x9 LCD TV. Pozostałe z racji 4x3 wyglądają raczej kichowato. Brak mi tu trochę opcji z Toshiby Regzy "inteligentnego" rozciągania, tj. środek obrazu zostaje nieruszony, a jego boki są jakby "wykładniczo" rozciągane (im bliżej krawędzi tym większe rozciągnięcie), w większości sytuacji wygląda to znacznie lepiej od zwykłego rozciągania.

 

Ogólnie jestem więcej niż bardzo zadowolony. I szczerze polecam rozglądanie się za modelami bez 100Hz i z full-hd jeśli budżet ciasny, a chcemy full-hd (nie oglądamy tv zwykłego) i dużo cali xd (oczywiście mowa tutaj o wyborze hd-ready z 100Hz vs full-hd bez 100Hz)

 

Jako, że tatko nabył drogą allegro mierniczek mocy: Oszczędność energii mam na stałe włączoną na max, większość czasu podświetlenie na 10/10, jak za jasno to zmniejszam, ale biały już wchodzi w odcień szarości, jak za ciemno (np w filmie) to daje na średnią oszczędność. Telewizor zużywa od około 70watt do 190. Przy czym 70 jest dla max oszczędności i podświetlenie 10, a 190 dla wyłączonej oszczędności i podświetlenie 10 (dźwięk nisko 10/100). Na max jasności (tj oszczędność off, podświetlenie max) wali po oczach tak, że tynk za plecami ogrzewa hehe.

 

Co do ergonomii użytkowania (telewizja, PiP). Samsung trochę się nie postarał. Jest opcja cofania się do ostatniego kanału. Korzystając z PiP można wybrać który dźwięk chcemy główny czy PiP. Ale nie można włączyć PiP z TV jako głównym źródłem, żeby zmieniać kanały w PiP trzeba wchodzić przez menu (np: tools>pip>wybór kanału). Kliknięcie zmiany kanału, skok do ostatniego, włącza TV jako główne źródło. Zmiana głośności zamyka jakiekolwiek inne otworzone akurat menu. Przydało by się więcej niż 5 znaków nazwy na kanał. Męczące dość ustawianie kolejności kanałów. Na mój gust skakanie po kanałach zdziebko powolne. Włącza się bez tragedii (kilka ładnych sekund). Ten akapit można uznać za szukanie dziury w całym, bo jak pisałem poprzednio pytając się co polecacie (i tak nie wybrałem nic polecanego xd), telewizji nie oglądam praktycznie w ogóle, nawet w PiP bo wole muze włączyć i na wyrku leżeć. Ale wolałem napisać xd od jakby ktoś się ciekawił.

 

Edyt: Orty i takie tam ;]

Edytowane przez Eversor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Nie opisałeś chyba podstawowej rzeczy - czerń. Jak wygląda czarna plansza w ciemności? Jak w ciemnych scenach wypadają ciemne detale?

 

W moim TV czerń w ciemnych scenach traci szczegółowość. Czarna plansza z wyłączonym oszczędzaniem energii jest dla mnie zdecydowanie za jasna, nie mogę tak oglądać niczego. Osobiście energy saving mam na Medium a podświetlenie na 5, to zapewnia bardzo dobre kolory i wystarczającą jasność, a ciemne sceny już tak nie rażą (na off wszystko było szare, zero czerni), dodatkowo się przyzwyczaiłem, ale początki po zmianie z CRT były trudne.

 

Jak też wypada kontrast dynamiczny? Bo już w moim sprawuje się świetnie, a wynosi tylko 5000:1. W 551 chyba jest wyższy.

 

100 Hz nadaje się wyłącznie do materiału 50 FPS (głównie sport), znacznie zmniejsza to smużenie i rozmywanie się szybkich scen (np. kamera podąrzająca za szybko lecącą piłką).

Broń boże nie używać żadnych Motion Plus i innych syfów z filmami. Do filmów wyłącznie 24 Hz i nic innego.

 

A gierki DX10 niestety ustawiają 24 Hz przy tej rozdziałce, sam to przerabiałem w Crysisie. W DX9 problemu nie ma.

 

Osobiście mam w planach LE40A656, ponoć za tą cenę jest świetny. Te nowe modele Samsunga na diodach raczej prędko nie potanieją, ale kontrast w nich wymiata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie opisałeś chyba podstawowej rzeczy - czerń. Jak wygląda czarna plansza w ciemności? Jak w ciemnych scenach wypadają ciemne detale?

 

W moim TV czerń w ciemnych scenach traci szczegółowość. Czarna plansza z wyłączonym oszczędzaniem energii jest dla mnie zdecydowanie za jasna, nie mogę tak oglądać niczego. Osobiście energy saving mam na Medium a podświetlenie na 5, to zapewnia bardzo dobre kolory i wystarczającą jasność, a ciemne sceny już tak nie rażą (na off wszystko było szare, zero czerni), dodatkowo się przyzwyczaiłem, ale początki po zmianie z CRT były trudne.

Cóż ja używam praktycznie ciągle TV jako monitora do PC, i ustawienia oszczędności energii inne niż Max powoduje wzrost zużycia prądu prawie 2 krotny, a to przy i tak sporo biorącym (140watt idle) PC pracującym 24/7, wciąż nie jest mało. Ciężko mi powiedzieć dużo na temat czerni, widać, że nie jest idealnie czarna tak jak było to 4 lata ponad widać na mojej 19 calowej Belinei LCD, tak więc przyzwyczajony nie zwracam na to uwagi. Ale nie ma jakiejś tragedii. Filmy ogląda się dobrze, gra się dobrze, kolory są ok. Choć muszę jedno zaznaczyć, jeśli ktoś myśli o graniu w innych niż natywna rozdzielczościach niech albo zapomni, albo nauczy się tak grzebać w ustawieniach sterowników swojej grafiki jak ja nie umiem, bo niestety ale wszystko co ma inna rozdzielczość niż 1920x1080x60Hz nie nadaje się do niczego na tym TV, skalowanie do pełnej rozdzielczości ekranu nie działa w samym TV praktycznie w ogóle, wbudowane w sterowniki karty graficznej też, obraz jest nieostry, co więcej zmiana rozdzielczości na inna powoduje, że po powrocie do 1920 przynajmniej na moich sterownikach/grafie ustawiany jest zły profil kolorów (Ycb czy coś takiego, miast RGB) i trzeba to manualnie przestawić z powrotem, bo po prostu kolory są ble, a co więcej czerwony i niebieski ma poświaty, łuny, i w zależności od położenia wchodzi w całkowicie czarny odcień.

 

Jak też wypada kontrast dynamiczny? Bo już w moim sprawuje się świetnie, a wynosi tylko 5000:1. W 551 chyba jest wyższy.

Tutaj nie powiem nic dobrego, nie testowałem z telewizją bo nie oglądam prawie w ogóle, nie testowałem z innymi źródłami obrazu takimi jak dvd czy br bo nie podpinałem. Windows gry i filmy tutaj testowałem. Już 1 najniższy tryb zmienia całkowicie jakby kolorystykę, dla mnie na gorszą. W windowsie nie wygląda to ciekawie. W filmach wiele to nie daje, ale także tutaj to tylko moja subiektywna opinia. Latając po scenach ciemnych i jasnych np. w Max Payne czy Iron Man, jakiegoś lepszego obrazu w ciemnych scenach nie widziałem, wręcz momentami to co normalnie wygląda jakoś czytelnie, na np Max Dynamicznym wali po gałach jak słońce jednocześnie pogarszając czytelność ciemniejszych partii obrazu. W grach podobna sytuacja. Choć tutaj testowałem wyłącznie w Guild Wars. Bez DK obraz ok, standard do którego na LCD jestem przyzwyczajony (tylko że wielki xd bo to 40 cali hehe), już 1 poziom DK i owszem całe tło się rozjaśnia, na może i lepsze ale za to postacie stają się czarnymi plamami, nie sposób rozróżnić strojów wygląda to koszmarnie. Być może te wszystkie problemy to kwestia ustawienia jasności czy innych ustawień wliczając w to oszczędność energii, ale naprawdę nie czuje osobiście potrzeby ustawiania tego TV inaczej, świeci przyzwoicie, mam nawet wrażenie, że ma lepsze kolory od belinei (moja sister twierdzi wręcz, że belinea wygląda jak zadymiona czego ja nie widzę lol), a przy tym zużywa relatywnie mało energii.

Dodam tylko, że na moich ustawieniach nie istnieje praktycznie kolor biały. Odpalenie białej planszy (plik bmp czysty odpalony na całym ekranie) powoduje, że widzę coś w kolorze kremowym. Włącznie Dynamicznego kontrastu nie pomaga. Za to zmiana ustawienia ze standardowego na dynamiczny (wygląda zupełnie jak zwiększenie podświetlenia - podobny efekt daje włącznie Oszczędności energii z max na min) powoduje, że biały to biały. Nie dość, że przy moich oszczędnych ustawieniach daje to lepszy efekt od któregokolwiek stopnia kontrastu dynamicznego, to znacznie prościej to włączyć, bo jest od tego guzik na pilocie, kontrast żeby zmienić trzeba już poklikać sporo po menu.

 

100 Hz nadaje się wyłącznie do materiału 50 FPS (głównie sport), znacznie zmniejsza to smużenie i rozmywanie się szybkich scen (np. kamera podąrzająca za szybko lecącą piłką).

Broń boże nie używać żadnych Motion Plus i innych syfów z filmami. Do filmów wyłącznie 24 Hz i nic innego.

Hmm w trybie PC, wszystkie ulepszacze są wyłączone i nie można ich włączyć z powrotem, co więcej nie działa zmiana trybu obrazu poza 16x9 i 4x3. TV działa na 60Hz, i sporo gier właściwie osiąga 50 i więcej FPS, nie wiem jednak czy to się przekłada na podobne potrzeby dla 100Hz jak omówiony przez ciebie sport xd. Ja osobiście nie widzę jakiś rażących i kłujących po oczach oznak braku 100Hz. Paru znajomych też ich nie widzi. Będę mógł porównać to do modelu B651, który to zakupił kolega (37 calowy), ale raczej nie prędko. Na upartego będę mógł porobić jakieś zdjęcia, ale to w sumie na prośbę i z dokładnymi dyrektywami co mam poustawiać, bo sam to bym pewnie pstrykał tonę zdjęć dla każdej opcji hehe.

 

A gierki DX10 niestety ustawiają 24 Hz przy tej rozdziałce, sam to przerabiałem w Crysisie. W DX9 problemu nie ma.

Niestety czy stety, visty na tym TV jeszcze nie miałem, toteż i gier w DX10 nie odpalałem. Nie wiem czy gry w DX10 faktycznie wymuszają 24Hz, wiem, że nawet w DX9 niektóre jak Prince of Percia to robią, ale wystarczy wymusić w sterownikach karty graficznej 60Hz i jest ok. Niestety ale jak wspominałem bodajże powyżej, ten TV w trybie PC nie współpracuje poprawnie z żadną inna rozdzielczością niż 1920x1080 przy 60Hz, inne odświeżanie i już obraz ma obwódkę w czarnym kolorze, obraz oczywiście nieostry itp. itd.

 

Osobiście mam w planach LE40A656, ponoć za tą cenę jest świetny. Te nowe modele Samsunga na diodach raczej prędko nie potanieją, ale kontrast w nich wymiata.

Nie wiem które to są te nowe na diodach, ale pewnie drogie są. Nie wiem też jak u nich z kontrastem. Widziałem mój TV w sklepie obok B650 oba oczywiście zapewne na domyślnych ustawieniach i oba pędzone z HDMI jakimś demem samsunga, praktycznie żadnych różnic w jakości wyświetlania, smużeń czy szarpań, oznak braku 100Hz na "moim" etc. Ja planowałem mniejszy model 656 (37cali) ale w większości sklepów mieli braki, egzemplarze powystawowe, lub po prostu ceny dość wysokie (nowe modele właśnie z serii B650 są jeszcze droższe), doszło do tego ograniczenie finansowe i w walce 32 cale 100Hz, a 37/40cali bez 100Hz po naradach z paroma osobami (między innymi posiadaczem Regzy 32cale) stanęło na 40 którą mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś może do czynienia z TV Samsung 32B450 lub B530?? Na chwilę obecną są to moje typy. Jednak wciąż się zastanawiam czy brać Full HD czy HD ready mi styknie. Szukam telewizorka głównie do Xboxa, filmów i kablówki cyfrowej.

Edytowane przez Liquid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Eversor - widzę masz Radeona, tam często pojawia się underscan, czyli ta czarna ramka wokół obazu. Niweluje się to w CCC, a w TV ustawiasz Just Scan i masz wtedy 1:1 pixel mapping.

 

Jedno złącze HDMI jest przystosowane do PC czyli rzeczywiście wyłączane są wtedy wszelkie upiększacze. Osobiście nie polecam używania tego wejścia właśnie z tego powodu. Na innych wejściach można osiągnąć 1:1 pixel mapping tak jak napisałem, a do tego możemy regulować praktycznie wszystko. Sharpness najlepiej ustawić na 0, a HDMI Blac Level na Low, znacznie poprawia to kontrast, zmniejszenie jasności przy ustawieniu High daje gorszy efekt.

 

Co do rozdzielczości to jedno ze złącz obsługuje wszystkie podstawowe rozdzielczości od 640x480 do 1600x1200, tak przynajmniej jest w instrukcji. Wszelkie rozdzielczości niestandardowe czy 16:10 także można wybrać, ale są one wtedy upscalowane przez kartę graficzną do 1920x1080. Przynajmniej na kartach NV jest taka możliwość.

 

Ja u siebie mimo iż mam TV HD Ready to do filmów i tak używam 1920x1080 24 Hz. TV bardzo ładnie downscaluje i nie widać różnicy w jakości (pomijając różnice ustawień), a natomiast nie ma skakania obrazu, które występuje przy 60 Hz i filmach 24/25 FPS. Gry też lepiej wyglądają w Full HD na tym TV.

Do tego przy tej rozdziałce mam dostępne wszystkie ustawienia, a nie tak jak przy natywnej 1360x768. Natywnej używam do normalnej pracy w Windowsie.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po długim czasie milczenia, być może błędnie, ale jednak odświeżę wątek.

 

Dodam parę spostrzeżeń.

 

  • Wyjście audio. Działa. I to jego główna zaleta. Można podpiąć sobie np. głośniki Geniusa 5.1 z serii HF i słuchać muzy z MTV (mają 4 wejścia: 2 stereo, 2 5.1 przy czym 1 na cinchach 1 na din (kabelek z 3 jackami do podpięcia karty dźwiękowej z PC)). Co więcej można to robić pracując w windowsie dzięki PiP. Przy czym o PiP napisze w pkt. 2. Dlaczego, że działa jest zaletą? Otóż dlatego, że mój rodziciel płci męskiej zakupił 32 calowy TV sharpa. Zwyczajny model LC32D65E. TV ogląda się bosko, opcje panoramiczna (rozciąga tylko boki jak w Regzie Toshiby) wygląda naprawdę pozytywnie. To nie wiem czy to wina softu (każdy tv tej serii/modelu), czy tylko wada mojego egzemplarza, ale żadną formą analogową nie da się z telewizora wyciągnąć dźwięku. Chcesz podłączyć BR, DVD i np. kamerę do TV a dźwięk wypuścić do wieży stereo? Zapomnij, chyba że cyfrowo (nie testowałem czy działa bo nie mam jak) albo np. użyj wieży z 3 wejściami audio i najlepiej jednym z przodu (dla kamery). Co więcej, Tatko wybadał w internecie, że ktoś w jakimś TV wykrył, że żadne wyjście dźwięku nie działa gdy do TV podpięte jest coś przy użyciu HDMI, a producent (nie w instrukcji, a pytany jakąś tam drogą) wyznał, że związane jest to z zabezpieczeniami przeciw piractwu (DRM czy coś).
  • PiP czyli picture in picture. Jest i chodzi. TV wygląda w nim ok. Ale mam wrażenie, że producent tego TV czyli samsung uważa, że ta opcja, jest no po prostu opcją, czyli używaj rzadko albo w ogóle. Czemu tak twierdzę? Otóż tak: PiP włącza się w miarę prosto: Tools-> przeskoczyć do PiP-> Enter -> w 1 pozycji dać w prawo i zmienić na Włączona. Później w tym samym menu można wybrać źródło, kanał, położenie i rozmiar. Testowałem jedynie z TV. I tak rozmiar nie działa. Położenie to proste wybranie rogu ekranu gdzie PiP ma się znajdować. Kanał to zmiana kanału jeśli źródłem jest TV. Ale zapomnij o prostej zmianie kanału w PiP. Trzeba dostać się do menu PiP czyli powtórzyć procedurę opisaną chwilkę temu i już w menu zmienić kanał, bo użycie doń przycisków zmiany kanału przełączy TV w tryb telewizji. Druga sprawa to dźwięk. Domyślnie jest zawsze przy każdym włączeniu TV niezmienialnie ustawiony na główne urządzenie, czyli każdorazowo jeśli włączymy PiP pierwszy raz, musimy udać się do Menu->Dźwięk-> ostatnia pozycja (wybór dźwięku)-> i wybrać, że nie chcemy głównego (hdmi z pc), a PiP, czyli np TV. Potem, przynajmniej do czasu wyłączenia TV, już pamięta, że chcemy by to dźwięk z PiP był grany. Jednak wyłącz TV jak wyjdziesz z pokoju włącz z powrotem jak wrócisz i cała procedura na nowo. Kolejną sprawą jest obraz. Jak pisałem sam obraz w PiP jest OK, jednak włączenie PiP powoduje, że telewizor strasznie kiepsko wyświetla główny obraz. W przypadku np. obrazu z komputera włączenie PiP owocuje obrazem jak na złym trybie kolorów (czyli wspominanym YcbCr) tj. kolory są mdłe, czerwony i niebieski strasznie jaskrawe, przechodzą od czarnego do mocno jaskrawego. Obraz jest po prostu ble.
Ech. A może ja już szukam dziury w całym? W każdym bądź razie jak w praniu wyjdzie jeszcze jakaś zaleta/wada to nie omieszkam znowu odświeżyć tego temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam TV 32" w cenie do 2300zł. Ma służyć głównie do TV ale myślę nad ponownym zakupem X360 więc chciałbym go też podłączyć (tak wiem sprzedałem mojego x360 w chwili słabości :P). Zastanawiają mnie 2 modele które były tutaj wymienione:

 

Samsung LE32A656

LG 32LH4000

 

Który z nich lepiej się sprawdzi?? Cena można mówić identyczna. Najlepiej żeby miał 100HZ oraz w miarę dobrze skalował obraz 4:3.

Edytowane przez Borys-Tech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ten - http://www.ceneo.pl/2244494

 

Warto dołożyć, jeden z najfajniejszych TV za taką cenę. Domyślnie wprawdzie ma dużego input laga, ale łatwo go zniwelować ustawiając pracę złącza HDMI w tryb PC. Wyłączane jest wtedy pełno zbędnych upiększaczy.

 

Jeśli jednak to ciut za wysoka cena to A656 też jest świetny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim pułapie cenowym to chyba nic szczególnego się nie wyróżnia. IMHO najlepiej przejść do salonu RTV, obadać na własne oczy kilka modeli i wybrać ten który wg Ciebie będzie najładniej świecił. Zamówić potem możesz ten model przez neta i po problemie.

 

PS Może to ci pomoże: http://www.digitalversus.com/article-458.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam TV 32" do PS3 oraz ogladania filmow przez HDMI (divx, dvr, bluray). Cena do 1500-1600zł, chce kupic przez neta wiec bylbym wdzieczny za linki do sklepów.

ps. tv musi miec minimum dwa wejscia hdmi

W tym przedziale cenowym cudów nie ma:

Funai LT6M32BB

Samsung B450 (ponoć duży input lag) lub starszy Samsung 32A551 (trochę droższy, ale fullhd)

Panasonic 32lx80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Wyskocze z pytankiem

 

Planuje zakup PS2 - w zasadzie tylko dla kilku gierek jak GT 3 GT4 ... (niestety te nie chodza najlepiej na emulatorze)

niestety nie posiadam TV ...

 

ale mam monitor 26 calowy LCD z wejsciem HDMI, DVI,D-SUB

pytanko do znajacych temat

 

CZY ISTNIEJE jakakolwiek opcja podpiecia PS2 .. do w/w monitora

Czytalem na temat VGA boxa ... ale czy istnieje jakis kabel/przelaczka czyt - Tansze rozwiazanie ??

i ost Sprawa czytalem ze ponoc GT4 da rady odpalic w 1080i ;-) -prawda to ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mam monitor 26 calowy LCD z wejsciem HDMI, DVI,D-SUB

pytanko do znajacych temat

 

CZY ISTNIEJE jakakolwiek opcja podpiecia PS2 .. do w/w monitora

bezpośrednio - nie

 

Czytalem na temat VGA boxa ... ale czy istnieje jakis kabel/przelaczka czyt - Tansze rozwiazanie ??

Prościej i taniej kupić tuner TV do kompa. Dobry, używany tuner kupisz za niecałe 100zł. To + dobry soft i jakość obrazu będzie zadowalająca.

 

i ost Sprawa czytalem ze ponoc GT4 da rady odpalic w 1080i ;-) -prawda to ?:)

Teoretycznie tak, ale z tego co wiem tylko w wersji NTSC. Poza tym wydaje mi się (jestem w 99,9% pewny, że tak jest), że gra i tak renderowana jest w "normalnej" rozdzielczości, a jedynie sygnał wyjściowy z konsoli jest "podbijany" do 1080i.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zatem polecilbys jakas dobra/nadajaca sie pod to Karte TV !

Swego czasu posiadałem coś takiego i bardzo dobrze to działało. Możliwe, że teraz można kupić coś lepszego, ale IMHO ta karta powinna Ci wystarczyć. No i jest dość tania :)

Tutaj masz trochę moich screenów, widać mniej więcej jak to wygląda. W ruchu jest dużo lepiej niż na screenach.

Aha no i ważna jest jakość kabla. Kup jakiś dobry kabel S-Video do PS2, a będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit - jednak na zew mnie nie stac .;)

w szafce znalazlem takie cus

 

nada sie ? czy lepiej w tego Leadteka zainwestowac ?

Nadać się nada, o ile będzie współpracować z DScalerem :) Ale czy jakość obrazu Cię zadowoli to nie wiem ;) Podłączyć i przetestować nie zaszkodzi. Tylko pamiętaj o kablu S-Video!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy, a co sądzicie o czymś takim tylko pod telewizję cyfrową z UPC? (wiem, że w Euro RTV drogo)

 

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-...l-32w5710.bhtml

 

W ogólnie nie znalazłem info o tym modelu. Sporo czasu poświęcono modelowi W5500, a o tym ani słowa. Czyżby jakaś staroć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadać się nada, o ile będzie współpracować z DScalerem :) Ale czy jakość obrazu Cię zadowoli to nie wiem ;) Podłączyć i przetestować nie zaszkodzi. Tylko pamiętaj o kablu S-Video!

oki to jeszcze na zakonczenie milego dnia :D

 

czemu DScaler?? i jaki S-Video Polecisz mi (nie drogi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Drodzy koledzy, a co sądzicie o czymś takim tylko pod telewizję cyfrową z UPC? (wiem, że w Euro RTV drogo)

 

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-...l-32w5710.bhtml

 

W ogólnie nie znalazłem info o tym modelu. Sporo czasu poświęcono modelowi W5500, a o tym ani słowa. Czyżby jakaś staroć?

Taniej móżna kupić Samsunga LE37B650, a to jeden z najlepszych TV na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy, a co sądzicie o czymś takim tylko pod telewizję cyfrową z UPC? (wiem, że w Euro RTV drogo)

 

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-...l-32w5710.bhtml

 

W ogólnie nie znalazłem info o tym modelu. Sporo czasu poświęcono modelowi W5500, a o tym ani słowa. Czyżby jakaś staroć?

e tam staroć :) to jest to samo co w5500 tylko różni się kolorem obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam Xboxa 360 i chciałbym zmienić swój dotychczasowy monitor na coś większego. W temacie o Xboxie przekonali mnie żebym nie inwestował raczej w nic poniżej 32". Będę przed telewizorem siedział około 1,5m. Mam na oku dwa modele:

-http://allegro.pl/item758766726_lg_32lf2510_najtaniej_hurtownia_el.html Full HD

-http://allegro.pl/item758768645_lg_32lh2000_kupuj_najtaniej_hurtownia.html bez Full HD

Z tego co słyszałem to przy takiej przekatnej Full HD za bardzo nie widać więc nie jest to jakaś konieczność. Co sądzicie o tych modelach.

 

P.S Czy LG daje gwarancje na 0 bad pixeli przez 30 dni na swoje telewizory tak jak i na monitory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...