Skocz do zawartości
GenghisKhan

Dyskusja na temat telewizorów/monitorów

Rekomendowane odpowiedzi

czy możecie doradzić mi jakiś ekran do benka W600? Ekran raczej stały - pokój jest specjalnie przeznaczony do grania, więc nie muszę nic zwijać. Pomieszczenie jest dobrze zaciemnione. wyświetlany obraz ma 190 cm podstawy.

Pytanie numer 1 to czy biały czy szary?

A pytanie numer 2 to może jakiś sprawdzony model polecicie?

czy ktoś miał może do czynienia z ekranem wersal? bo jak na razie to jest mój typ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dedykowany pokój do grania to ja bym się w ogóle nie zastanawiał - tylko ramowy. Przy takiej podstawie i takim projektorze ja bym brał szary bez obaw. Biały bardziej uniwersalny "na przyszłość", ale szary kopie zad jeśli chodzi o czerń. Odezwij się na PW to pogadamy o cenach.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozgladam sie powoli za TV do nowego mieszkania i potrzebuje porady. Szukam czegos nie wiekszego niz 42" (a najlepiej 40") - malo miejsca niestety - w kwocie do ok. 2000zl. Najchetniej FullHD. Waska ramka mile widziana. Odtwarzanie filmow z pena niekonieczne, do tego i tak bedzie HTPC.

 

Jak na razie wpadl mi w oko Samsung LE40C530, ale moze ktos ma jakies inne pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

O serii 5 nie wiele wiem. Serie 6 widziałem na żywo u kumpla, ma LE37B650, TV jest świetny, choć trzeba troche czasu poświęcić na ustawienia, od kopa jest do pupy.

 

Z tego co czytałem o modelach C to się wcale lub minimalnie różnią od modeli B, dodano tyllko jakieś tam ficzery. Spróbował bym poszukać jakiegoś porównania serii 5 do 6 na twoim miejscu. LCD na CCFL chyba osiągnęły już szczyt możliwości, i ciężko znaleźć zły TV.

LCD na LED-ach ciągle się rozwijają, ale przy takich cenach i dużych input lagach przy dynamicznym podświetleniu raczej nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Samsunga nie jestem jakos strasznie przywiazany, akurat ten model wpadl mi w oko, bo jest w dosc ciekawej cenie. Na avforums szukalem czegos na jego temat i generalnie ludzie sa zadowoleni, choc jakiejs rzeczowej recenzji nie udalo mi sie znalezc.

 

Zauwazylem jeszcze takie dwa TV:

LG 42LD450 - Telewizor LCD LG - Opis w RTV EURO AGD

Toshiba 40XV733G - Telewizor LCD Toshiba - Opis w RTV EURO AGD (to juz jest naciaganie budzetu do granic mozliwosci, ale chyba jako jedyny w tej cenie ma 100Hz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie odradzają te serie. Głośna praca (buczenie). W nowszej serii S20 jest zamontowana kiepska powłoka antyrefleksyjna. Nie wiem jak w tych nowych plazmach ma się sprawa z wypalaniem statycznych obrazów. Chodzi mi o to, że np. jak oglądamy zbyt długo TVN24 to wszystkie statyczne obrazy jak i logo stacji czy pasek u dołu zostaje jakby wypalony. Wystarczy włączyć czarny ekran i widać na dłoni lekko odbite logo stacji TVN24 czy pasek informacyjny. Opisuje to na własnych doświadczeniach z moją plazmą Panasonica. Ale trzeba pamiętać, że to stary model. Ja tam nadal jest za tą Tośką co podał Costi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A swoją drogą to plazmy czasem nie migotają? Bo tak mi się coś wydaje, a wtedy oglądanie filmów w 24 Hz to była by katorga (chyba że plazma automatycznie ustawia jakąs wielokrotność tego odświeżania dostając sygnał 24 Hz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24p Playback

 

Przez przypadek wpadłem na to. Widocznie po włączeniu technologi 24p TV dostosowuję maxymalną jego wielokrotność. Tyle, że sam nie wiem jak to ma się do tych 100 hz w TV LCD. Np w tej Tośce co podał Costi.

 

Przykładowo jak mam ustawione 100 hz w tej mojej plazmie to po podłączeniu do kompa i tak mogę ustawić tylko 60 hz. Wychodzi na to, że cała ta technologia 100 hz to tylko pic na wodę. Bo podłączeniu go do PC nie wykrywa tego. Widocznie jest to jakiś wewnętrzny bajer w TV, a tak naprawdę nie generuje prawdziwych 100 hz. Niech mi to ktoś wyjaśni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli to, co jest podane w tym linku jest prawda, to 96Hz jest jak najbardziej realne w trybie 24p. Na chyba juz dwuletniej Toshibie stojacej u rodzicow (50Hz) filmy w 24p chodza bez zadnego bolu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Z kompa nie ustawisz 100 Hz bo to jest kwestia HDMI i przypisanych mu trybów. Najwiekszy to 1080p60, być może jest inaczej w 3DTV, które muszą umieć przyjąć sygnał do 120 Hz.

 

A taki trik z 96 Hz to fajna sprawa, bo wyższe odświeżanie wyraźnie zmniejsza smużenie. Najwyraźniej włączane jest automatycznie w trym trybie 24p Playback, jak i po włączeniu Motion Plus (ale to jest syf).

 

Coś podobnego jest z 3D, dochodzi sygnał np. 2x24 Hz, to TV odświeża obraz 48 razy na sekundę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowiac szczerze, to akurat kwestia 24p mnie najmniej rusza - od dawna ogladam filmy na pececie i monitorze jakos brak trybu 24p nigdy mi nie przeszkadzal. A naped BR jest na bardzo dalekim koncu listy zakupow.

 

Na razie udalo mi sie juz doprowadzic Media Center do stanu przyzwoitego dzialania, zostal tylko pilot (dzis odbieram). A potem tylko nowy TV i nowy klocek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, Ty masz w miarę łatwo(już po zakupie zresztą pewnie jesteś), a mi zakup zleciła...teściowa(na szczęście porządna kobitka, wiem -ciężko utrafić hehe).

Ustaliliśmy cenę na 2500 z małą elastycznością(chętniej w dół).

Cali ma być minimum 40/42(zrobiłem model z tektury dla sprawdzenia jak się mieści, a była na stoiskach popatrzeć i takie ekrany ją cieszą).

Jak będzie rozsądny 46" to jeszcze lepiej -też wejdzie.

LED...chętnie jak będzie w tej samej klasie co bez za ta kasę, czyli raczej nie.

Myślałem o SAMSUNG LE40C650, lub SONY KDL-40EX500, albo może SONY KDL-40EX501

To tak po dwóch dniach szukania, bo jestem lina w technologii LCD -muszę się wdrażać. Każdy z powyższych można do tych około 2500 kupić po poszukiwaniach.

Żeby było ciekawiej i ja zapałałem chęcią zmian nagle. Więc może będą dwa ale sprawa się nieco komplikuje -bo jednak chciałbym kompa podpinać czasem.

Co musi być -USB, 100Hz(wiem z czym się wiąże), fullHD, HDMI to już standard te 4 chyba. Teściowa netu nie ma w domu(ma w pracy, gdzie jest szefową, więc nie cierpi na brak dostępu) i jej widgety itp. nie interesują. Filmy jednak z pamięci zewnętrznej, czy fotki zięcia na tle ładnych krajobrazów( ;) ) już by chętnie obejrzała. U niej i u nas TV z kabla Vectry, więc jakieś kilka kanałów HD jest.

Ona chce TV na ścianie powiesić. Ja niekoniecznie i ją może przekonam, bo będzie miała słońce z boku w TV...

Plazmy odrzucam -apetyt na prąd, chyba wyższa awaryjność, mimo wszystko podobno "duchy" jeszcze się kocą na ekranie.

Czyli jak pisałem LCD, ewentualnie LED(w co wątpię, bo wciąż te przyzwoite chyba poza zasięgiem, a różnica niewielka).

Jak myślicie -którykolwiek z powyższych trzech, czy szukać dalej? A może dwa różne?

Co myślę o firmach:

-Samsung, nie mam do nich nic(oprócz ich fonów; niska czułość i w garażach podziemnych nie odbierają w żadnej sieci u mnie), używam

-Sony lubię, używam

-Toshiba, po nawet ich odtwarzaczach sprzed ponad 20 lat poprzez trwałe lapki duży szacun.

-Sharp, nie mam zaufania -wolałbym uniknąć, bo miałem z nimi problemy

-Philips, sam nie wiem szczerze

-LG, niby tak ale nie do końca mam zaufanie, już chyba prędzej Samsung.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plazmy odrzucam -apetyt na prąd, chyba wyższa awaryjność, mimo wszystko podobno "duchy" jeszcze się kocą na ekranie.

Samsung PS50C6900 (plazma 50") - srednie zuzycie pradu 150W

Panasonic 42" G20E - 120W

 

A teraz sprawdz LCD o porownywalnej przekatnej. ;)

 

Plazmy maja duzy pobor maksymalny (w/w Samsung 380W), ale to jest caly bialy ekran przy max jasnosci, a kto tak TV oglada?

 

Co do awaryjnosci: bajki, niby czemu mialyby byc bardziej awaryjne?

 

Co do duchow - podobno juz mniej. Caly czas nie mam okazji zasiasc przed nowym telewizorkiem ojca na dluzej (w/w Samsung ;) ) i sprawdzic na wlasne oczy jak to jest. Ja kiedys obadam, to na pewno napisze.

 

A w LED bym sie nie pchal, szkoda kasy. Full LED (jesli ktos to jeszcze robi) za drogie, a edge LED (czyli diody wokol krawedzi ekranu) niewiele wnosi do tematu, na pewno nie na tyle, zeby doplacac +30% i wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z LEDowymi masz w/g mnie rację. Czytam i szukam cały czas. Jakby nie patrzył plazmy tańsze, a te pobór...kilku znajomków twierdzi, że jednak wyższy sporo niż deklarowany, a ja nie mam jak tego zweryfikować.

Natomiast z duchami to już różnie mówią -że w nowych to udoskonalili, że niemal(niemal hehe) nie ma, a inni, że jednak są, a jak do kompa to już całkiem pewne :unsure:

Ledwo w temacie się poruszam -nawet nie wiem jakie bym chciał parametry do końca :lol:

Lagi, kolory i wejścia/wyjścia -to mi coś jeszcze mówi. Sposób podświetlania też.

Zerkałem na rankingi i po danych+cena wychodzi mi coś z dwóch wyżej podanych jako pierwsze. Może też ta Toshiba -zdecydowanie można ją kupić do 2500.

Znowu idą święta, może będą się "wciskać" za tydzień/dwa z lepszą ofertą?

Plazma 50" kusi, a jakże -telewizor jak okno :wink:

Jak w tej cenie coś teściowej zaproponuję to zamiast pierogów moja gęba się w środku patelni znajdzie :lol: (no żartuję ale cena za wysoka). Oczywiście są i tańsze 50ki...

Hej -jak zima znowu pazury pokaże i będzie dużo relacji z full śniegiem na ekranie to plazma mi licznik rozrusza chyba :lol: (joke)

 

EDIT

Ten SAMSUNG PS50C450 coś warta? Bo jakoś dla mnie jego fullHD jest niejasne. Dwa HDMI...Rety -ile trzeba się nagnębić zanim się coś kupi :-P

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie tak sądziłem, choć gdzieś czytałem co innego.

Chyba zostanę przy Samsungu LE40C650, Sony zarzucają często, że ma tak świetną czerń, że odbija się to negatywnie na szarości. I znowu -nie ma jak tego zweryfikować za bardzo.

Samsung na podobno mocno aż do przesady rozbudowane ustawienia obrazu. Może to być meczące ale wolę mnogość męczącą, niż ubogość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o plazmę. Akurat sam takową użytkuję więc swoje będę chwalił ;)

Panasonic TX-P42S10E kupiona za śmieszną sumę 2399 zlotych na początku tego roku (w tej chwili w tej cenie dostepny model wyższy TX-P42S20E)

Użytkuję ją na codzień jako telewizor podpięty pod analogowe UPC. Od ponad tygodnia użytkuję również z Ps3 więc wymienię po prostu plusy i minusy.

 

Plusy:

 

+ świetna czerń bez względu na kąt widzenia

+ świetna obsługa sygnału analogowego

+ ultra szybki czas reakcji

+ ostry wyraźny obraz bez względu na to czy gry odpalają się 720p czy 1080p (to wiadomo) - brak efektu 'pastelowej ZUPY' jak ma to miejsce w LCD,LED przy rozdzielczości innej niż nominalna

+ coś by się tam jeszcze znalazło ale mi wyleciało z głowy

 

Minusy:

 

- powidoki, które powstają na skutek dłuższego wyświetlania się w jednym miejscu jakiegoś elementu w miarę jasnego (są ledwo widoczne ALE są). Wpisuję to do minusów ponieważ powstają ALE po 5 minutach już ich nie ma

tak więc onanistom będzie to przeszkadzało natomiast normalnemu użytkownikowi jak najbardziej nie. Istotną rolę aby nie nabawić się powidoków "na zawsze" (czytałem takie wątki na różnych forach, że ludziom powidoki zostały - jest to wada fabryczna telewizora ALE lepiej dmuchać na zimne) odgrywa tutaj użytkowanie plazmy przez pierwsze 200 godzin na połowie

ustawień jasnosci, kontrastu i ostrości - czyli tak jak jest domyslnie na ustawieniu obrazu NORMAL. DYNAMIC zbyt mocno obraz wyostrza i rozjaśnia - praktycznie go nie używam bo mi się po

prostu obraz wtedy nie podoba.

- kolejny minus (również dla onanistów) jak wyświetlany jest np. cały ekran w białym kolorze to z tyłu plazmy słychać cichutkie piszczenie. Jest ono na tyle ciche, że trzeba podejść do

telewizora aby je usłyszeć - cóż, niektórzy na forach wyolbrzymiają ten problem w taki sposób jak by ten pisk miał obudzić cały dom w nocy - co jest oczywiście bzdurą.

- zużycie prądu naturalnie jest wyższe od telewizór LCD natomiast napewno nie 2x tak jak to gdzieś wyczytałem (wystarczy obejrzeć klika klipów na YT żeby to stwierdzić -

- maksymalnie jest to 100W więcej co w średnim zużyciu daje nam o paredziesiąt groszy wyższy rachunek za prąd tak więc jak mówił Bolec "zero

problemu" ale nie mniej jest to minus.

 

Podsumowując. Stosunek ceny do jakości - nie do przebicia. Mam porównanie do telewizora LCD rowież 42 calowego samsunga, który stoi w drugim pokoju i nie zamieniłbym się nawet jak by mi dopłacali - po prostu nie trawię brzydkiego obrazu telewizorów ciekłokrystalicznych. Nie ratuje tego fakt, że od LCD można usiąść 2,5 metra i już to nie będzie takie brzydkie - w domu przy plaźmie czasem siędzę metr na stołku (mały pokój) i mam ostry wyraźny obraz taki jakiego zawsze mi brakowało w czasach kiedy się człowiek przesiadł z monitorów CRT na LCD i zobaczył pierwszy raz na oczy pastelową kupę bo sprzęt nie dawał rady aby pociągnąć jakąs grę w NOMINALNEJ rozdzielczości panelu - co w crt nie było problemem - i tak właśnie jest z plazmami i tym się kierowałem przy zakupie telewizora plazmowego oczywiściecały czas mając w głowie 'mity', które krąyły do niedawna na ich temat a które okazały się totalnymi bzdurami. Nowe plazmy to już nie to co kiedyś. Uff, kropka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, ale rozumiem, że ty mówisz tu sygnale analogowym. A to od dawna wiadomo, że obraz na plazmie będzie lepszy. Bardziej rozmyty, bez pikselozy. Chociaż słyszałem,że co lepsze LCD już sobie z tym lepiej radzą i mamy dość podobny obraz bez pikselozy. Inna sprawa jest z sygnałem cyfrowym. Też mam Plazmę, i akurat też mam UPC. Tyle, że zarówno analogową jak Mediabox z pełnym wypasem (C+, HBO + ponad 100 kanałów). Przełączałem z HDMI na tuner (czyli analog) i różnica IMO jest kolosalna. Mimo, że na analogu nie ma takiej pikselozy jak na LCD to obraz i tak jest gorszy. Widać niską rozdzielczość. Zamiast pikseli mamy po prostu rozmyte niewyraźne obrazy typowe dla niskiej rozdzielczości. Podobny efekt mamy na monitorach LCD i oglądaniu na komputerze starych Xvidów z niską rozdzielczością typu 640x352. Do tego zauważyłem jakby większe smużenie na analogu.

 

 

Nie znam się na budowie plazmy i co ma na to wpływ, że nie widać tych pikseli, ale i tak wyglądało to średnio. Za to po przełaczeniu na HDMI i obraz cyfrowy jest o wiele lepiej. No ale muszę przyznać, że moja plazma to dość stary model. Z kolei gry w HD i filmy w HD wyglądają mniej więcej podobnie na LCD i plazmie. Różnice mogą być w parametrach oczywiście. Na jednym lepsza czerń np. Jednak nie zgodzę się z tym, że na LCD uzyskamy gorszy obraz. Zależy co za panel (jaka firma) i jaki model wybierzemy. Oglądałem to samo nagranie na najnowszych LCD i Plazmach.

 

No ale jeśli kierowałeś się głównie sygnałem analogowym to zgodzę się, że tylko i wyłącznie plazma lub CRT. Wygląda to i tak lepiej niż na LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie za 100 punktów:

mam monitor lcd z sygnaturki, ma od wejście hdmi i z boku wyjście słuchawkowe. czy da radę podłączyć xboxa/ps3 przez hdmi i wyprowadzić dźwięk na głośniki? czy da radę zgrać to jakoś z komputerem? mam 1 zestaw głośników i nie uśmiecha mi się żonglerka kablami, głośniki to zwykłe 2.1 z jednym wejściem audio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Na allegro są rozdzielacze z wejściami i wyjściami RCA, Nie ma tam elektroniki tylko zwykły przełącznik więc są dość tanie.

 

A co do wyjścia dźwięku z X-a to adapter audio, lub rozwalić wtyczke od kabla Composite/Component. Wyjścia słuchawkowego do głośników nie ma sensu podłączać, dużo gorsza jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

To jest to wyjście słuchawkowe czy audio? Jest regulacja głośności dla tego wyjścia? Jeśli tak to jest to słuchawkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w menu mam opcje włączenia i wyłączenia HDMI Audio, jak włączę to mogę zmieniać głośność i wyciszyć (ale wszystko spod menu, nie mam żadnych potencjometrów)

 

rozumiem, gdyby mi zależało na dźwięku przestrzennym, ale ja mam stare 2.1 i stereo mi w zupełności starczy, czy jakość jest aż tak zła z takiego wyjścia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Aż tak zła to pewnie nie, szczególnie na jakichś pierdziawkach. Nie wiem co ci doradzić, jak coś to podałem alternatywę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ten temat, ale od roku się trochę zmieniło, jak to w elektronice. Chciałbym jakiegoś LCD `47, oczywiście FullHD, jakieś podłączanie komputera nie koniecznie wchodzi w grę, ale na pewno Wii/x360/sat (dużo HD), najchętniej oglądam sport, więc coś pod to, jeśli chodzi o koszta, to celował bym w b bliska okolice 2500 (jeśli to możliwe). Aha no i bardzo fajnie jakby miał jakieś konkretne wsparcie WiFi, co byście polecili?

 

 

sorry za odkop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...