Skocz do zawartości
GenghisKhan

Dyskusja na temat telewizorów/monitorów

Rekomendowane odpowiedzi

no fakt, fotki kiepskie, ale:

A tak wyglada X360 w akcji na Acer'ku 1916wsd w rozdzialce 1280x768. Nawet ladnie sie to prezentuje. :P

ten acer ma rozdzielczosc natywna 1440 x 900, a z tego co widzialem to obraz w nienatywnej rozdzielczosci na tym monitorku kiepsko wyglada

 

edit:

zastanawia mnie jedno... dlaczego wiekszosc TV LCD oznaczonych HD Ready ma rozdzielczosc 1366x768, skoro 720p to 1280x720 ? i jak sobie z nimi radzi x360? obsluguje taka rozdzielczosc czy LCD musi przeskalowac sobie 720p -> 1366x768 ?

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W slabej jakosci, bo koles co robil to uzywal telefonu, a nie aparatu. :lol2: No, ale lepsze takie niz wcale.

A obraz na LCD w nienatywnej rozdzialce zawsze slabiej wyglada (moze kiedys to sie zmieni). Poza tym on jest jeszcze przeskalowany do innych proporcji (troche rozciagniety, 15:9 zamiast 16:10). Za ~900PLN nie wymagajmy jednak cudow. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a monitorki panoramy cos kolo 20-22"????

jest acer 22" ale ma matryce tft - w sumie jak dobrej jakosci to co to przeszkadza?

jest tez samsung 21" panorama i tez tft ceny kolo 2500zł i taniej (2500 za samsunga)

dobre to bedzie wyjscie?

 

http://www.allegro.pl/item115867097_22_ace...5ms_nowosc.html ten acer

http://allegro.pl/item117714366_samsung_lc...ms_w_wa_ss.html ten i

ten http://allegro.pl/item117807801_okazja_sam...1_3_s_pva_.html samsung jeden z matryca S-PVA ale chyba nie jest to panorama (natywne 1600x1200) - i tu pytanie co na to xbox?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam monitka z matrycą tft i jestem zadowolony, lecz chyba tylko dla tego, że nie zapłaciłem za niego zbyt dużo ;)

Mam zwykłą 17 i przy kątcie widzenia w pionie mam o 30 stopni mniej i widać często w grach (i nie tylko) że na górze obraz jest nieco ciemniejszy, a na dole jaśniejszy (lecz dołu się tak nie zauważa). jak się człowiek przyzwyczai to odbiera to nawet dość pozytywnie, jak taki ciekawy filtr. Poza tym matryca jest matowa i nawet jak coś Ci świeci prosto na ekran, to nie przeskadza tak jak przy innych. Pamiętać jednak należy, że to jest chyba najtańsza matryca i kolory są dobre dla osób o najwyżej przeciętnych wymaganiach (kontrast u mnie jest bodajże 600:1, a przy acerze niewiele większy) i nie wiem, czy ten acerek nie ma zbyt małej jasności. Moje 400cd jest wystarczające przy normalnym użytkowaniu, lecz w razie czego to już nie mam jak rozjaśnić (jasność ustawiona na 90%, a jak daje na 100% to nie widze różnicy).

Samsungi mają lepszy kontrast od acerka, ale nie wiem, czy jest to warte tej różnicy w cenie. Najlepiej by było poszukać po sklepach podobnych modeli i samemu zdecydować.

Imo monitory na matrycy tft mają raczej dobry stosunek ceny do jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@genghiskhan

Jak sie mozesz wstrzymac miesiac/dwa z zakupem monitora/tv to zrob to, szczegolnie jezeli chodzi o monitory. :P W sierpniu wychodza nowe 22" (Samsung, ViewSonic i pare innych) panoramy. Trudno powiedziec jaka bedzie ich cena, ale raczej powinna byc ponizej 2500PLN. Kiedys na Hardforum byly zdjecia z X360 i 215TW. Koles co je udostepnil (jego post niestety 'zniknal') pisal, ze jakosc obrazu jest niesamowita (najlepszy efekt uzyskal na kablu vga). Jednak na pewno jakosc na monitorze LCD jest gorsza niz na tv LCD HD Ready (wieksze przeskalowanie i mniejsze nasycenie kolorow). Jak chcesz cos uniwersalnego to monitor imo bedzie lepszym wyborem. Na panoramie na kompie pracuje sie o wiele lepiej, a przy okazji mozna w X'a pograc. Filmy HD tez wygladaja niesamowicie, a na monitorku 20-22" to juz sie oglada filmy bardzo komfortowo (roznica szerokosci miedzy 20" 16:10, a 19" 5:4 wynosi 6cm).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak ktos nie ma duzo kasy na dobry tv, to dobrze jest kupic monitor lcd panorame zeby miec i do x360 i do kompa?

No to troche mnie pocieszyliscie :) Bo w sumie tv do ogladania tv szkoda mi kupowac, do tego co w telewizji jest do obejrzenia wystarczy mi karta tv. A ze w nowym mieszkaniu trzeba kupic wszystko (ale zabawki faceta sa najwazniejsze ;-) ) to uniwersalnosc monitora lcd znacznie ulzyla :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monitorek bede kupował dopiero pod koniec pazdziernika jak bede mial urodzinki wiec chyba wyjdzie cos nowego i tak wlasnie chce 16:9 zeby bylo (chyba ze 16:10 w x360 nie przeszkadza) no i pelna paleta 16,7mln musi byc

poki co zbieram kase i czekam na 1 wyplate :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o LCD to polecam Samsungi : nie dosc ze na nich byly prezentowane mozliwosci X360 to na dodatek maja opinie najlepiej wspolgrajacych z komputerami. Akurat sie sklada ze mam do sprzedania 26" Samsunga M51, jak ktos by reflektowal to na PW prosze. A tak poza tematem troche : jak ktos ma mozliwosci (czyt. miejsce) to polecam kupno rzutnika HD. 26 czy 32" nie maja najmniejszego podjazdu do 120 ;) A cenowo taka sprawa ma sie dosc podobnie bo juz za 4k mozna wyrwac kozacki sprzet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie monitory komputerowe odpadaja. Niestety w X360 nie da sie ustawic obrazu o proporcjach 16:10 (do wyboru sa 5:4, 4:3, 15:9, 16:9), obraz przez to zawsze bedzie troche rozciagniety. Do pazdziernika jest jeszcze pare miesiecy i w tym czasie na pewno cos nowego wyjdzie. Ceny tez spadna. ;)

Swoja droga to zastanawiam sie dlaczego M$ nie wprowadzil rozdzialki o proporcjach 16:10 (np. 1280x800) dla posiadaczy LCD o takich proporcjach. Duzo ludzi w koncu gra na panoramicznych monitorach komputerowych i mogliby zostac dostrzezeni przez ludzi Billa. :) Watpie jednak by kiedykolwiek w dash'u znalazla sie taka rozdzielczosc.

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że jakbyś nie zauważył, większość monitorów LCD TV oferuje rozdziałkę 1280x768 lub 1360x768, a takie rozdziałki obsługuje też X. Szczerze powiedziawszy, to z rozdziałką 1280x800, póki co, spotkałem się tylko w moim lapku. Powiem Wam także, iż mój LCD TV natywnie obsługuje 1280x768, ale jeśli odpalę X'a w 1280x720, to wielkiej różnicy nie widzę, ba prawie jej w ogóle nie ma. Tak więc nie martwiłbym się aż tak bardzo, że w dash'u brak obsługi rozdzielczości 1280x800, gdyż prawie taką samą jakoś osiągniesz grając z rozdziałką 1280x768, lub 1280x720. W końcu grając na X'ie nie siedzi się w takiej samej odległości jak siedząc przy kompie.

 

Pozdrawiam.

 

Edit:

Aha, zapomniałem dodać że u mnie w obu przypadkach, tzn. grając w rozdziałce 1280x768, jak i 1280x720 ekran jest całkowicie wypełniony, tzn nie ma w tej wyższej rozdziałce obcięć od góry i dołu. Po prostu cała grafika jest przeskalowywana do danej rozdzielczości. Dlatego wolę grać w 1280x720 (720p), gdyż do takiej rozdziałki gry są optymalizowane.

Edytowane przez .:RoGeR:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko w ostatnich postach mowa byla o monitorach typowo komputerowych, a nie tych z tunerem. ;) A ta rozdzielczosc 1280x800 to tylko taka przykladowa (inna pewnie byloby trudno zaimplementowac). Chyba lepiej bedzie wygladac obraz jak z rozdzialki 1680x1050 lub 1440x900 bedzie skalowany do rozdzielczosci o tych samych proporcjach i stad 'moje' 1280x800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm stalo sie kupilem tanio PS2 od kumpla ;]

i teraz tak zmienila mi sie troche orientacja

chce kupic TV 32" z progresive scanem i pixel+ nowke lub prawie nowke do 1400zł ;]

co polecacie?;]

wiem ze fajne sa philipsy mozna na allegro je dorwac w cenie 1300zl....nie wiem jak w MM teraz promocje jakies to moze tez cos taniego by sie znalazlo

co polecicie?;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

hmm stalo sie kupilem tanio PS2 od kumpla ;]

i teraz tak zmienila mi sie troche orientacja

chce kupic TV 32" z progresive scanem i pixel+ nowke lub prawie nowke do 1400zł ;]

co polecacie?;]

wiem ze fajne sa philipsy mozna na allegro je dorwac w cenie 1300zl....nie wiem jak w MM teraz promocje jakies to moze tez cos taniego by sie znalazlo

co polecicie?;]

Ja na Twym miejscu bym sie wstrzymal przez jakis czas, odlozyl kase na LCDka HD Ready i wbil sie w taki sprzet. Wbrew temu, co sporo ludzi twierdzi, gry z PS2 na LCD nie wygladaja najgorzej, a te ktore maja obsluge progressive scan - wygladaja juz bajecznie. Do tego bedziesz przygotowany na przyszlosc, jak Ci sie plejak znudzi i zaczniesz rozgladac sie za next-genem. Bo chociaz gry z X360 nie wygladaja az tak zle na telewizorach SD, ale czasami bedziesz mial problemy z odczytaniem komunikatow z powodu wielkosci czcionki i jej skalowaniem.

Bo kabel obslugujacy progressive scan jak rozumiem posiadasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

a ja wiem czy obsluguje?;]

kable mam poki co normalne:) a TV faktycznie lepiej juz kupic hd ready jakiegos 32" ale to za jakis czas;) na gwiazdke:)

poki co ciesze sie giercami na ps2 ktore nawet na zwyklym TV wygladaja niezle;)

Zwykly kabel nie obsluguje. Musisz poszukac kabelka w opisie ktorego bedzie stalo jak wol "obsluga progressive scan". Ja za swoj dalem 18 funtow ;) Ten kabelek bedzie dzialac, ale pozostaje jeszcze ewentualna kwestia przerobki z trzech cinch na sygnal akceptowalny przez telewizor.

Jesli jednak masz zwykly TV z wejsciem tylko SCART (i obsluguje on RGB), to powinienes kupic kabelek RGB - Ten na przyklad - roznica w jakosci obrazu nawet na slabym TV bedzie ogromna. Bo ten standardowy kabel to nadaje sie za przeproszeniem tylko do smieci. Gorzej moze byc jedynie przez konwerter na sygnal antenowy chyba ;)

Ja przeszedlem taka droge: zwykly kabel -> monitor LCD 8" z trybem RGB i PS -> kabel RGB do TV LCD -> kabel component do TV LCD.

Taki Resident Evil 4 czy Shadow of the Colossus w PS wygladaja po prostu oblednie. Wprawdzie nie jest to duzo wyzsza rozdzielczosc, ale roznica jest naprawde wyrazna. Jesli masz przerobiona konsole, to warto sie zainteresowac wersja NTSC Gran Turismo 4 - posiada tryb 1080i, czyli praktycznie mozesz miec next genowa gierke na current-genie ;)

 

Dla zainteresowanych odpalaniem gier w PS - moze kupie to cos jak sie ukaze (jakos we wrzesniu) i zdam relacje co to jest warte ;) Ponoc zmusza wszystkie gry do dzialania w PS - nawet te, ktore tej opcji nie obsluguja.

 

Aha - co do roznic miedzy PS a RGB na telewizorze LCD z HD: na przykladzie Resident Evil 4 - na kablu RGB z powodu dosc malo zroznicowanych kolorow - przewaga brazow i zieleni, ogolnie szaro-buro, podczas chodzenia, celowania, praktycznie przez cala gre na TV LCD pojawialy sie takie jakby "duszki" - spowodowane interlacingiem i nakladajacym sie na to efektem skalowania obrazu do rozdzielczosci matrycy. Gra wygladala znacznie gorzej niz na zwyklym TV (porownywane u kumpla). Najblizsze przychodzace mi do glowy porownanie to "smuzenie" - podobne wrazenie. Po przelaczeniu w tryb PS wszystkie te problemy zniknely. Obraz ostry jak zyleta, zero duszkow, zero smuzenia. Plus znacznie stabilniejszy obraz, brak wibracji miedzy przeciwstawnymi barwami itp. Zreszta jesli ktos posiada odtwarzacz DVD obslugujacy PS to wie co daje wlaczenie tej funkcji ;) Tutaj jest to samo, ale tyczy sie gier a nie filmow.

Edytowane przez sialala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sialala

 

Czyli czy dobrze rozumiem iż warto kupić kabel RGB jak się ma zwykly 21" TV ?? Kabel ten ma z jednej strony wtyczke do ps2 a z drugiej EURO?? Czyli ten z zestawu (PS2->Chinche) jest gorszy niz PS2->Euro??

 

EDIT---

po czym poznać czy TV obsługuje RGB??

Edytowane przez lukk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

@sialala

 

Czyli czy dobrze rozumiem iż warto kupić kabel RGB jak się ma zwykly 21" TV ?? Kabel ten ma z jednej strony wtyczke do ps2 a z drugiej EURO?? Czyli ten z zestawu (PS2->Chinche) jest gorszy niz PS2->Euro??

 

EDIT---

po czym poznać czy TV obsługuje RGB??

Czy TV obsluguje RGB powinno byc napisane w instrukcji. Generalnie kazdy TV wyprodukowany po 2000 roku i posiadajacy Euro (SCART) powinien obslugiwac tryb RGB (chyba ;) - starzy maja jakiegos Philipsa wlasnie z 2000 roku - i nawet wtedy to nie byl jakis topowy model i RGB dziala) - a jak TV ma 2 wejscia SCART to juz na 100% RGB pojdzie.

A czy warto? Okresle to tak: nie warto siedziec na standardowym kablu. Najgorsza mozliwa jakosc do uzyskania z PS2 (no, moze poza tym nieszczesnym RF Converter czy jak mu tam zamieniajacym sygnal z PS2 na taki, ktory mozna transferowac po kablu antenowym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

media markt, allegro google:P

Tak stary zabłysnąleś, bo ja nie wiem gdzie można szukać takich rzeczy jak monitor. No ale skoro skoro jesteś taki świetny to znajdz mi chociaz 1 oferte.

Edytowane przez Tha.Doggfather

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie, czy te kable to jest tylko opcja dla TV? da rade cos nimi wykombinowac przy komputerowym tunerze TV?

Z RGB bedzie lipa, bo tunerow z takim wejsciem nie ma. Pozostaje S-VHS lub Component (jesli masz karte z takim wejsciem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak stary zabłysnąleś, bo ja nie wiem gdzie można szukać takich rzeczy jak monitor. No ale skoro skoro jesteś taki świetny to znajdz mi chociaz 1 oferte

to co prawda nie było do mnie,ale proszę bardzo.do wyboru,do koloru.

 

http://skapiec.pl/site/cat/12/comp/99374

 

http://skapiec.pl/site/cat/12/comp/72086

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma oba te wejscia, obecie mam podlaczoneo pleja pod component zwykłym kabelkiem. Gdybym kupił cos lepszego pod s-video to poprawiło by to obraz? czy to psu robota? Czy to poprostu tuner musi po swojemu spaprac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Myślę nad zakupem Wii, a potem X360, ale najpierw muszę się wykosztować na TV lub monitor.

Nie wiem co wybrać, planuje zakup:

 

Monitora LCD

Samsung 21" LCD Syncmaster 215TW TCO03 Silver, 1680x1050, 8ms, VGA/DVI, 1000:1

 

lub

 

Telewizora LCD

Samsung 26" LCD-TV LE26R71B 1366x768, PIP(PC), 3000:1, HD-ready

 

I teraz pytanie - co wybrać?

Z jednej strony chciałbym korzystać z monitora LCD ze względu na laptopa, z drugiej TV daje mi możliwość oglądania TV i proporcję 16:9

Jak zachowuje się XBOX360 po podłączeniu do monitora LCD, co z rozdzielczością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...