Skocz do zawartości
GenghisKhan

Dyskusja na temat telewizorów/monitorów

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie czytam i chyba zapłaczę.

Chciałem sobie kupić 46 full Sharpa do mojej ps3. W tej chwili jest podpieta do monitora 24. Wygląd niektorych gier jest nie do przyjęcia np .Lost Planet.

Ale z tego co widzę co ludzie piszą to na 46 bedzie jeszcze gorzej :(

Panowie czy aa w klocku naprawde duzo daje.tzn w ps3 naprawde ząbki dają popalić.........

Bierz spokojnie 46 cali Sharpa. Sam w tym roku taki kupiłem i jestem strasznie zadowolony. Przesiadłem się z 32 cali. Ząbki czasem są mocno widoczne a czasami nie. Kwestia gry. Mi się wszystko podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

52"@5m? Zartujesz? U mnie mam 80"@3,5m. 52" z 5m jest hmm malenkie? 2,5m MAX jak dla mnie przy takiej przekątnej. Draak ma taki TV wiec moze cos powiedziec.

 

A co do 1080p za 3 lata. Napewno wiekszosc gier bedzie pisana z mysla o takiej rozdzielczosci, ale czy bedzie to najmniejsza (jedyna) dostepna? Bardzo watpie. 720p ma sie dobrze i bedzie sie mialo dobrze jeszcze przez dlugi czas. Szczegolnie, ze dla wiekszosci osob roznice miedzy 1080p a 720p albo sa niewidoczne albo jakosc 720p jest juz calkowicie wystarczajaca. Oczywiscie nic nie ujmujac 1080p, ktore jest "najlepsze".

 

@ KrisJR: BTW. A propo tych 170". Taka przekątna daje wysokość ponad 2m, prawie 4 szerokości. Doliczając do tego kasetę ekranu to wychodzi, że jest on praktycznie od samej góry do samego dołu. Pomijam już czarne ramki, czarny top itd. Napewno to jest 170"? Bo albo masz bardzo wysoki sufit w domu albo...albo nie wiem ;) Poza tym zdaje się, że twój projektor to jakiś Sony, a one jasnością nie grzeszą co w połączeniu z bardzo dużą (jak na kino domowe) przekątną nie powinno dawać dobrych efektów...

 

Wysokie to to trochę jest (ok 3,8x2,2m), ale w części salonu sufit jest ponad 5 metrów nad ziemią ( wypoczynek stoi na podwyższonej części podłogi) także w rzeczywistości nie wydaje się to specjalnie wielkie :wink: . Projektor faktycznie jasnością nie grzeszy 800 Lumenów, jednak przy spuszczonych roletach jak dla mnie obraz jest świetny (jednak jeżeli chociaż trochę światła wpada do pokoju to już tak dobrze to faktycznie nie wygląda).

 

Co do odległości, telewizor 52" ~3m, projektor ~5-6m i wady wzroku wyraźniej nie mam... :wink:

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo szykuje mi się wizyta u okulisty, albo wy jesteście przewrażliwieni na punkcie odległości od ekranu.

Oglądam TV i gram w Soul Calibura (czy cokolwiek innego, gdzie wszystko wydaje się być 'blisko') z odległości ~4m. I styka.

Jednak gdy oglądam film w 1080p, albo gram (właściwie to grałem) w GTA IV (i nie daj boże coś zobaczyć na mapce czy dokładniej przycelować) to odsuwam stół i rozkładam sobie fotel ~1.5m od telewizora. Przez pierwszych kilka godzin gry właśnie w GTAIV oglądając mapkę, albo wstawałem i podchodziłem do telewizora, albo była zgadywanka na czuja :D.

Przekątna 42".

Edytowane przez Vidi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo szykuje mi się wizyta u okulisty, albo wy jesteście przewrażliwieni na punkcie odległości od ekranu.

Oglądam TV i gram w Soul Calibura (czy cokolwiek innego, gdzie wszystko wydaje się być 'blisko') z odległości ~4m. I styka.

Jednak gdy oglądam film w 1080p, albo gram (właściwie to grałem) w GTA IV (i nie daj boże coś zobaczyć na mapce czy dokładniej przycelować) to odsuwam stół i rozkładam sobie fotel ~1.5m od telewizora. Przez pierwszych kilka godzin gry właśnie w GTAIV oglądając mapkę, albo wstawałem i podchodziłem do telewizora, albo była zgadywanka na czuja :D.

Przekątna 42".

No bo dla 42" powinno byc 1,5m wlasnie ;) A z odlegloscia i wielkoscia ekranu to jest dokladnie tak jak mowisz: zeby nie bylo "przemeblowania" i "zgadywanki" za kazdym razem. Z 4m to mozna sobie co najwyzej telewizje poogladac i to raczej SD a nie HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia: LG Scarlett 42 Full HD 100hz

 

Absolutnie rewelacyjne. Przesiadłem się z monitora LG 24 full hd. To troche dziwne, ale gry wyglądają lepiej , duzo lepiej na 42 niz na monitorze 24 cale (siedze blisko). Gram na ps3. NBA 2K8 na monitorze piksele. Na 42 heh poezja. o grach full hd typy GTp nie wspominam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie wybrać TV. Znajomemu powoli pada stary telewizor CRT, więc musi coś nowego kupić, a że jest kompletnym laikiem jeśli chodzi o telewizory to chciał żebym coś mu znalazł :)

- odległość od kanapy - ok. 3,5-4m

- głównie wyświetlany będzie sygnał SD (jakaś cyfrowa tv satelitarna, nie wiem czy cyfra czy polsat czy co tam) + filmy DVD

- jeśli chodzi o HD to póki co nie ma żadnego źródła takiego sygnału - może zdecyduje się na jakiś pakiet HD w tej swojej tv satelitarnej, może jakieś VOD

- często podpięty będzie laptop/komputer pod ten telewizor, ale grać na tym nikt nie będzie ;)

- żadna konsola nie będzie pod to podpinana niestety

- cena max 3000zł

Myślałem nad czymś w rozmiarze 37-42", ale nie orientuję się w konkretnych modelach, więc wolę tu zapytać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie wybrać TV. Znajomemu powoli pada stary telewizor CRT, więc musi coś nowego kupić, a że jest kompletnym laikiem jeśli chodzi o telewizory to chciał żebym coś mu znalazł :)

- odległość od kanapy - ok. 3,5-4m

- głównie wyświetlany będzie sygnał SD (jakaś cyfrowa tv satelitarna, nie wiem czy cyfra czy polsat czy co tam) + filmy DVD

- jeśli chodzi o HD to póki co nie ma żadnego źródła takiego sygnału - może zdecyduje się na jakiś pakiet HD w tej swojej tv satelitarnej, może jakieś VOD

- często podpięty będzie laptop/komputer pod ten telewizor, ale grać na tym nikt nie będzie ;)

- żadna konsola nie będzie pod to podpinana niestety

- cena max 3000zł

Myślałem nad czymś w rozmiarze 37-42", ale nie orientuję się w konkretnych modelach, więc wolę tu zapytać ;)

Ja bym szukal w tanich plazmach Panasonica:

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/21/filtr/_8...7_0_0_0_0_0_0_0

 

Sam chcialem taka (wersje full hd) poki sie nie okazalo , ze na szafce nic wiekszego niz 32" nie wejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa średnio związana z tematem, ale nie mam gdzie wrzucić.

 

Do tej pory X360 miałem podłączonego do TV za pomocą HDMI. Dźwięk też leciał z TV, przy moim sprzęcie nie dało rady inaczej.

Zmieniam TV i nowy będzie miał optyczne wyjście audio - czy daje mi to możliwość podłączenia do TV komputerowych pierdziawek Logitecha X530, zachowując podłączenie przez HDMI? Dysponuję przejściówką 3xJack (zielony, pomarańczowy, czarny) - 2xChinch (biały, czerwony). Wszystko będzie dla mnie lepsze niż płaski dźwięk z TV..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa średnio związana z tematem, ale nie mam gdzie wrzucić.

 

Do tej pory X360 miałem podłączonego do TV za pomocą HDMI. Dźwięk też leciał z TV, przy moim sprzęcie nie dało rady inaczej.

Zmieniam TV i nowy będzie miał optyczne wyjście audio - czy daje mi to możliwość podłączenia do TV komputerowych pierdziawek Logitecha X530, zachowując podłączenie przez HDMI? Dysponuję przejściówką 3xJack (zielony, pomarańczowy, czarny) - 2xChinch (biały, czerwony). Wszystko będzie dla mnie lepsze niż płaski dźwięk z TV..

Jeśli dobrze rozumiem polaczenie to ma wygladac to tak:

 

X -HDMI- TV -optical- glosniki? Jesli tak to w teorii to powinno dzialac, ale nie podlaczysz opticala do analoga taka przejsciowka. Musisz miec dekoder np. DDTS-100. Wtedy optical z konsoli do dekodera i glosniki tez do dekodera. I smiga. Oczywiscie dochodzi do tego przerobka koncowki konektora, bo opticala inaczej nie podlaczysz...albo nie zmiescisz kabla HDMI pod konektorem :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maSTHa212, z tego, co zrozumialem, to pasztecik ma wyjscie optyczne w telewizorze - niektore modele tak mialy, zeby mozna bylo podlaczyc sie do TV przez HDMI i wypuscic dzwiek wielokanalowy do amplitunera nie uzbrojonego w HDMI ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem. Zrozumialem, tylko ze to nei zmienia faktu, ze bez dekodera to nici z podlaczenia glosnikow :( Byc moze sie da cinchami, ale wtedy to po 1 max bedzie stereo a po 2 nawet nie wiem czy jest taka mozliwosc zeby TV przerobil dzwiek z HDMI na analogowe stereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być stereo. Da się to zrobić bez dodatkowych urządzeń? Jeśli tak, to czym? :)

 

edit:

 

Mastha, połączenie ma dokładnie tak wyglądać jak rozpisałeś.

Edytowane przez pasztecik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem, opticalem tych glosnikow nie podlaczysz. Zostaje niesmiertelne minijack-minijack, ewentualnie 2xcinch-minijack. Musisz dokładnie sprawdzić, ja nie znam głośników a tym bardziej TV, który bedziesz mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi np o przejściówkę z opticala do 2xChinch albo do 3xJack? Cholera, w kategorii podłączania dźwięku jestem laikiem :) Na razie podłączyłem głośniki do wyjścia słuchawkowego w starym TV, sprawdzi się to? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi np o przejściówkę z opticala do 2xChinch albo do 3xJack? Cholera, w kategorii podłączania dźwięku jestem laikiem :) Na razie podłączyłem głośniki do wyjścia słuchawkowego w starym TV, sprawdzi się to? :D

Jesli stereo Ci wystarcz, to styknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli stereo Ci wystarcz, to styknie.

Chodzi Ci o te głośniki w wyjściu słuchawkowym? Miałem wrażenie że grają inaczej niż gdy miałem podłączone je kablem VGA z dwom chinchami, bardziej 'pierdzą'.

 

Xaon - moje nie mają takiego wejścia, myślę że bym zauważył :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać, że w moim Samsungu też jest wyjście cyfrowe optyczne i uwaga uwaga - obsługuje ono tylko 2 kanały czyli stereo :lol:

Pic na wode, jedyny plus tego że omija sie badziewny DAC w telewizorze.... (dźwięk z Xboxa lepiej mi grał z chinchów niż poprzez HDMI->TV->audio out za pomocą chinchy...)

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis zawital w domu nowy (po nie wiem jak dlugim okresie czasu) TV. Sam bym pewnie dalej wytrzymal bez telewizora tak jak to praktykuje od paru lat, ale panna juz mi glowe urywala no i trzeba bylo cos nabyc. Mialo byc 37". Okazalo sie za duze (zaslanialoby ekran). No to 32". Padlo na jedyna plazme w tym rozmiarze czyli LG 32PG6000. Wszystko podlaczylem (czyt. konsole) i pare konkluzji w tym temacie.

 

- gry na plazmie wygladaja jak....gry. I nie chodzi o przekatna. Po prostu kolory, obecnosc zabkow (chociaz i tak mniejsze niz na monitorze LCD) itd. A na projektorze: fotorealizm, film - you name it.

 

- 32" z 3,5m = MAŁO

 

- kolory: niby plazma powinna miec bardziej naturalne (mniej jaskrawe i bardziej stonowane), ale nadal mam wrazenie, ze sa za intensywne i soczyste. Na projektorze wszystko bardziej "rzeczywiste" i bez przegiec.

 

- czerń: może tak właśnie powinna wygladac, ale mi sie osobiscie nie podoba, przynajmniej jesli chodzi o gry. Za bardzo traci szczegoly. Na projektorze tego nie uswiadczylem.

 

- audio: glosniki w TV = shit. Nie shit w ogole, ale jesli chodzi o granie to shit. 5.1 to jest MUS i tutaj nie ma co dyskutowac.

 

- powidoki: niby nic wielkiego, bo widac to tylko na zupelnie ciemnym ekranie (np w czasie ladowania gry w dashu), ale jednak troche irytuja. Moze to kwestia wygrzania czy cos, wiecej bede mogl sie wypowiedziec za jakis czas (to samo tyczy sie wypalen)

 

- brak smużenia, na projektorze to samo. Remis.

 

Tyle z wrazen na szybko. Zaznaczam, ze porownanie dotyczy TYLKO gier, TV czy DVD jeszcze nie sprawdzalem, ale to nie temat do tego. Moze to kwestia kalibracji itd. ale na chwile obecna jakosc obrazu plazma vs projektor to moze nie przepasc, ale solidna przerwa. Dopiero teraz majac porownanie wiem jak duzy blad zrobilbym sprzedajac projektor i kupujac wieksza plazme/LCD. Aha jak nie trudno sie domyslec roznic miedzy 720p a 1080p (oba sygnaly TV przyjmuje) nie stwierdzilem.

 

edit.

Przypomnialo mi sie: katy widzenia. Plazma miazdzy pod tym wzgledem.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Koledzy proszę doradźcie mi tv. Moje wymagania:

- 32 - 37" ze wskazaniem na 37

- HD Ready i 100Hz (bo za tą cenę FullHD raczej nie ma co liczyć)

- Żaden Funai, Grundig, manta itp itd.

- 2500zł MAX (lepiej nawet gdyby był tańszy)

Zastosowania: X360 70%, Film z kompa jakiś DivX czasem coś HD 20%, Cyfra+ (póki co bez HD) 10%

 

Co byście mi polecili? Wcześniej uparłem się, aby był FullHD i 100Hz ale niestety fundusze mi nie pozwalają. Kolejna sprawa głównie do moich zastosowań lepiej wybrać HD Ready + 100Hz czy FullHD bez 100Hz?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czystym sumieniem to moge ci polecic projektor :lol2:

 

A powaznie mowiac (i bez czystego sumienia) to celowalbym raczej w HD Ready + 100Hz niz FullHD bez tego. 100Hz bardzo poprawia plynnosc obrazu i jest to bez problemu widoczne. Poza tym tak jak mowiles dochodzi do tego zwykla tv, divx wiec pchanie sie w FullHD IMO nie ma sensu. Pomijam juz sens kupowania 32" z taka rozdzialka. Jesli chodzi o LCD to sie nie orientuje za bardzo, ale i tak namawialbym cie na plazme, a w tym rozmiarze jest tylko jedna opcja - Panas PV80 37". Spokojnie do wyrwania ponizej 2500, za taka kwote to pewnie i 42" bys znalazl.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia: LG Scarlett 42 Full HD 100hz

 

Absolutnie rewelacyjne. Przesiadłem się z monitora LG 24 full hd. To troche dziwne, ale gry wyglądają lepiej , duzo lepiej na 42 niz na monitorze 24 cale (siedze blisko). Gram na ps3. NBA 2K8 na monitorze piksele. Na 42 heh poezja. o grach full hd typy GTp nie wspominam

Potwierdzam :D

Wczoraj odebrałem 42LG6100, wrażenia bdb. Na razie testowałem tylko na x'ie i jestem bardzo zadowolony. Przetestuje dvd jak bede mial kino 5.1 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czystym sumieniem to moge ci polecic projektor :lol2:

 

A powaznie mowiac (i bez czystego sumienia) to celowalbym raczej w HD Ready + 100Hz niz FullHD bez tego. 100Hz bardzo poprawia plynnosc obrazu i jest to bez problemu widoczne. Poza tym tak jak mowiles dochodzi do tego zwykla tv, divx wiec pchanie sie w FullHD IMO nie ma sensu. Pomijam juz sens kupowania 32" z taka rozdzialka. Jesli chodzi o LCD to sie nie orientuje za bardzo, ale i tak namawialbym cie na plazme, a w tym rozmiarze jest tylko jedna opcja - Panas PV80 37". Spokojnie do wyrwania ponizej 2500, za taka kwote to pewnie i 42" bys znalazl.

Projektora nie chcę. Plazmę już jedną w domu mam i wolałbym LCD, tym bardziej, że ma lepszą rozdziałkę. Wiem, że do 32" FullHD to trochę przesada no ale może jakby się trafił jakiś w dobrej cenie to czemu nie, jednak mimo wszystko wolałbym 37".

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...