Skocz do zawartości
GenghisKhan

Dyskusja na temat telewizorów/monitorów

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sobie zdaje sprawe z tego, ze nie jestem ekspertem i moje posty napewno nie brzmia profesjonalnie :) Wiem jedno. Zarowno jesli o sprzet audio chodzi, jak i telewizory i jeszcze kilka dziedzin elektroniki, wyznaje zasade, ze najlepsza metoda jest pojsc, zobaczyc i wziac to co sie najbardziej podoba. Juz nie raz sie nadzialem na sprzet, ktory teoretycznie mial parametry duzo lepsze, wygrywal w testach, mial super opinie na necie, a poprostu albo gral innym (dla mnie gorszym) dzwiekiem, czy tez dawal inny (dla mnie gorszy) obraz niz inne modele.

Co do obrazu z kablowki, to przeciez nie jestem slepy. Potrafie rozroznic gdzie leci kablowa, a gdzie leci super bajer demo producenta majace pokazac produkt z jak najlepszej strony. I powiem krotko, nawet na stanowisku Soniacza, gdzie reklamowano nowe Bravia 200hz i lecialy naprawde bajeranckie dema, moim zdaniem obraz byl i tak gorszy niz na tym Samsungu. Podkreslam jeszcze raz, ze to moaj opinia (i mojego kumpla, ktory ze mna byl). Pewnie jak by go wziac na warsztat, to by sie cos znalazlo, ale wiem jedno. W poniedzialek na Samsungu lecial ten sam film z tego samego sprzetu co w srode na Pioneerze i Samsung to poprostu poezja. Naprawde bylo widac na aucie kazda kropelke wody i to w idealnej plynnosci, ostrosci, kolorach itp. Czarny to poprostu poezja. No naprawde nie moge sie nadziwic, bo ten telewizor to spelnienie moich marzen jesli o obraz chodzi :)

 

EDIT:

 

I uwierz mi. Dla mnie "żyletą" nie jest obraz 100% kontrast, kolory itp. Tam był ustawiony idealnie. Nie było ani jednego "oczojebnego" koloru, ktory ma przyciagac wzrok i powodowac ohy i ahy. Obraz był idealnie ustawiony, a do tego telewizor potrafil tez swoje pokazac.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z ghostingiem na obecnych plazmach? Na plazmie, ktora kiedys mielismy, bylo to bardzo niefajne i byl to, obok rozdielczosci, glowny powod wymiany TV.

 

@Marcin_gps - co jest niby nie tak z katem widzenia na tym TV? Kolory sa jednolite na calej powierzchni, nie rozumiem problemu.

Widzisz tą czerń? To jest dla Ciebie normalny obraz? Na wprost jest w normie, ale kąty boczne ma fatalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz tą czerń? To jest dla Ciebie normalny obraz? Na wprost jest w normie, ale kąty boczne ma fatalne

A jak mam widziec, skoro dales zdjecia:

a. tylko z boku, bez wersji z przodu

b. przy pomiarze swiatla ustawionym na ekran (co nie ma zadnego zwiazku z rzeczywistoscia)

 

Na przyszlosc ustawiaj ekspozycje na pomieszczenie.

 

Zdajesz sobie sprawę, ze te stanowiska często są "obsługiwane" przez danego producenta TV??

Ja możesz porównywać telewizor "perfekcyjnie skalibrowany", podłączony do BD z telewizorami, na których często leci kablówka??

Ja zrozumialem, ze oba TV byly na tym samym stanowisku, ktore roznilo sie tylko podlaczonym telewizorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrozumialem, ze oba TV byly na tym samym stanowisku, ktore roznilo sie tylko podlaczonym telewizorem.

I dobrze zrozumiales ;) Specjalnie to sprawdzalem. Zreszta ta kanciapa to nie jest reklama konkretnego producenta, tylko wpinaja tam codziennie inny telewizor, zeby kazdy mogl sobie zobaczyc jak to wyglada. Teraz bardziej bym powiedzial, ze jest to reklama Batmana na BlueRay, bo leci caly czas i ogolnie jest mocno reklamowany w calym sklepie, a telewizory to wpinaja "przy okazji".

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Sytuacja jest bardziej skomplikowana.

 

1 - smużenie :

 

3171610[/snapback]

Jeszcze odnośnie plazm i ich smużenia (ghosting) : ponownie po lewej LCD a po prawej plazma

3171800[/snapback]

No właśnie że nie wciąga. KURO ma bajerancki obraz który nie ma z dokładnością wiele wspólnego. KURO ma masę filtrów VIDEO które sprawiają że obraz na pierwszy rzut oka wydaje się super ... ale na dłuższą metę można dostrzec "wyciąganie" czegoś z obrazu czego nie ma. Np. tam gdzie ma być brud widać 3D wgłębienia :

 

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=...=2967&ph=18

 

... i kolejny mit czyli jakość czerni:

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=...=2967&ph=14

 

Jak widać KURO ma 0,05 a SONY LCD 0,06 - jest różnica ? - jest .... wielka ? - NIE!

w kazdym podanym przykladzie,plazma ma nizsza rozdzialkie niz lcd, wiec pytam po co zamieszczac testy ktore nie porownuja takich samych parametrow?? przeciez zawsze full-hd kontra hd ready czy tez full i hd ready beda rozne wzgledem np 1024&768 , jakies wskazowki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i tutaj.

Kumpel chce kupić telewizor do 3000zł. Z wymagań, które stawia to: FullHD (wiec LCD), 37 (max 40) cali, jak najlepsza czerń i kolory, możliwie niskie smużenie. Pisał też, że dobrze by było, jakby miał wejście USB. Obstawiam, że telewizor będzie podłączony przez większość czasu do komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są :)

Ponoć mają te same bebechy, różnią się obudową i szczegółami (np. mpeg-2 i 4).

MPEG2 a MPEG4 to nie jest "szczegol", chyba, ze ktos lubi sluchac telewizji, zamiast ogladac (mowie o DVB-T) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt, tylko z 2 strony zanim MPEG4@DVB-T na dobre zawita do Polski mini pewnie kilka ładnych lat (strzelam, że 4-5). Po 5 latach to już się będzie myślało nad zmianą TV... Poza tym zawsze będą kablówki i TV SAT.

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt, tylko z 2 strony zanim MPEG4@DVB-T na dobre zawita do Polski mini pewnie kilka ładnych lat (strzelam, że 4-5).

Nie pozniej, niz 2012 - wtedy jest bye, bye analogu ;)

A w Warszawie juz nikt w MPEG2 nie nadaje, nie wiem jak w innych miastach, ale tam chyba MPEG2 jest jeszcze obecny (mowa oczywiscie o DVB-T).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pogodziłem się z faktem, że będe musiał dokupić najwyżej osobny tuner lub karte CI do telewizora... co z pewnością za rok dwa wyjdzie taniej niż dopłacanie do telewizora by mieć wbudowany dekoder mpeg-4 ;)

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pociagne jeszcze OT:

karte CI do telewizora...

Ale zdajesz sobie sprawe, ze na CI to sobie modul do deskramblingu co najwyzej kupisz? ;)

 

IMHO, jesli ktos planuje zakup TV na dlugie lata i nie tylko do konsoli, to warto wziac takie szczegoly pod uwage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem... :) ale serio to dla mnie nie problem, dla mnie to szczegół dvb-t i wolałem zaoszczedzic, aczkolwiek jakbym miał duzo $$ to z pewnością zainteresowałbym się tym Soniaczem ;)

W przyszłości zainwestuje sobie w tuner, nie ważne czy satelitarny, czy naziemny :) I telewizor z pewnością starczy na długie lata...

Edit: nie było pytania :P

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, naszlo mnie ostatnio na zmianę tv bo moje 14'' które kupiłem 14 lat temu za pieniązki zebrane z komunii juz się wysłużylo:) rozmiar jaki mnie interesuje to max 32'' ze względu na rozmiar pokoju, co do ceny to milo bylo by zamknąć się w 2000zl! no chyba ze bedzie duuuza roznica za niewiele ponad 2000:). dodam jeszcze ze tv bedzie uzywany glownie do ogladania telewizji (mam polsat cyfrowy-biore pod uwage wymiane dekodera gdyz uzywam najzwyklejszego samsunga), oczywiscie podlacze kompa zeby od czasu do czasu obejrzec jakis film. z tego co ogladalem na alegro widze ze za ta cene jest juz opcja full HD, ale przyznam ze nie znam sie na tych telewizorkach, nie mam pojecia na co zwracac uwage. ogladalem glownie LG'ki, bo znajomy ma i nie narzeka:) prosze o podanie konkretnych modeli godnych uwagi, LG lub innych firm. z gory dziekuje za odpowiedzi!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę wyżej masz o tym ;) Te same modele tylko wersje 32"

Edit: Troche powyżej tego pułapu, ale jak dobrze poszukasz to dostaniesz w dobrej cenie Samsunga. Warto dopłacić

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czytam o tym samsungu no i w sumie ludzie dobrze sie wypowiadaja o nim, tylko zastanawia mnie to ze ma lustrzany ekran, czy to nie przeszkadza w uzytkowaniu, biorac zwlaszcza pod uwage ze sciana na ktorej bylby usytuowany moj tv jest na przeciwko okna. prosze o odpowiedz, lub o polecenie podobnego tv z matowym ekranem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mowie ze telewizor z takim lustrzanym ekranem jest zly, slyszalem ze odbija tylko jak jest wylaczony... przy odbiorze jest ok, chcialbym zeby potwierdzil to ktos kto uzytkuje.... bo jak mam go miec na przeciwko okna i bede zaslanial zaslony za kazdym razem jak go wlacze to moge byc zly :D

 

a tak poza tym.. to ogladam LG 32LG7000 ma fullHD i 100Hz (moze to i nie wazne przy tej wielkosci matrycy, roznie rozni ludzie pisza;)) ale mysle ze lepiej miec niz nie miec:) no i cena... mozna go wyciagnac za ok 2100. co sadzicie o tym modelu??... w czym bylby lepszy ten samsung? (A656), co do funai - pomysle, ale chyba wolal bym cos z bardziej renomowanym logo.

Edytowane przez sowix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przymierzam się większej telewizyjnej inwestycji - 60" FullHD.

http://www.ceneo.pl/1796321

 

Co do jakości telewizora jestem przekonany, to obawiam się, że dopóki go nie kupię, będzie trzymał cenę, a po tygodniu spadnie o 1k zł, albo więcej (podobna sytuacja była z moim pierwszym telewizorem, N95, PS3, a nawet 8800gt). Myślę o minimum 15 ratach, a nie ma gorszego uczucia niż spłacanie czegoś, co straciło poważnie na wartości.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przymierzam się większej telewizyjnej inwestycji - 60" FullHD.

http://www.ceneo.pl/1796321

 

Co do jakości telewizora jestem przekonany, to obawiam się, że dopóki go nie kupię, będzie trzymał cenę, a po tygodniu spadnie o 1k zł, albo więcej (podobna sytuacja była z moim pierwszym telewizorem, N95, PS3, a nawet 8800gt). Myślę o minimum 15 ratach, a nie ma gorszego uczucia niż spłacanie czegoś, co straciło poważnie na wartości.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Zawsze jest tak, ze topowe produkty maja zawyzoną cenę i po wprowadzeniu produktów nowocześniejszych jego cena diametralnie spada. Kupując sprzęt z najwyższej półki trzeba się z tym liczyć, nie mniej czekać aż stanieje nie ma sensu, ponieważ można tak czekać w nieskończonośc, ulepszanie modeli postępuje ciągle. Nie przejmuj się potencjalną stratą wartości TV, ciesz się faktem, ze masz (bedziesz miał) 60" w domu.

 

Dodatkowo dolar utrzymuje sie w okolicy 3PLN i naglego jego spadku raczej nie bedzie, wiec nie muszisz obawiac sie straty wartosci TV wynikajacej z wzmocnienia sie polskiej waluty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przymierzam się większej telewizyjnej inwestycji - 60" FullHD.

http://www.ceneo.pl/1796321

 

Co do jakości telewizora jestem przekonany, to obawiam się, że dopóki go nie kupię, będzie trzymał cenę, a po tygodniu spadnie o 1k zł, albo więcej (podobna sytuacja była z moim pierwszym telewizorem, N95, PS3, a nawet 8800gt). Myślę o minimum 15 ratach, a nie ma gorszego uczucia niż spłacanie czegoś, co straciło poważnie na wartości.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Moze bede nudny, ale nie zastanawiales sie nad zestawem mniejsza plazma/lcd + projektor? Za 9-9,5k PLN bedziesz mial nowiutki projektor FullHD z zapasowa lampa + plazme/LCD 40-42". Do filmow i gier - projektor, a do zwyklej TV mniejszy wyswietlacz. Mam w domu plazme LG i do TV sie nadaje idealnie, ale gry i filmy tylko na projektorze odpalam. Poza tym mnie tez masakruje inna rzecz - 700W deklarowanego poboru :lol: Co do straty wartosci to jest to normalna rzecz, natomiast % jaki sprzet traci na wartosci jest proporcjonalny do jego ceny czyli im drozszy tym wiecej bedziesz "stratny". Tak czy inaczej, jak kupisz sprzecik, to witamy w klubie Big Screen Gaming ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę coś powiedzieć o lustrzanych matrycach bo taką właśnie użytkuję od 2lat czyli Samsunga 40M86BDX. Jeśli wcześniej miałeś np. takiego LG Flatrona to tak samo to wygląda. Plusem takiej matrycy jest lepszy efekt czerni. Tak jakby nabierała głębi. W dzień lekko odbija się otoczenie szczególnie widocznie na ciemnych kolorach. Ja mam okno z lewej strony więc mi to nie przeszkadza. Dodatkowo mam rolety, które zatrzymują bezpośrednie nasłonecznienie ale nie powodują ciemności w pokoju. Ogólnie nie przeszkadza mi lustro. ;)

 

A jeśli chodzi o Sony i Samsunga to niestety różnica w cenie skądś się bierze. A bierze się z gorszych komponentów elektroniki. O ile matryca jest taka sama to elektronika w Soniaczu bije na głowę tą z Samsunga. Ja też kierowałem się ceną. Nie jest źle ale Soniacz jest zdecydowanie lepiej dopracowanym sprzętem. ;) Mowa oczywiście o tej samej klasie produktu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o Sony i Samsunga to niestety różnica w cenie skądś się bierze. A bierze się z gorszych komponentów elektroniki. O ile matryca jest taka sama to elektronika w Soniaczu bije na głowę tą z Samsunga. Ja też kierowałem się ceną. Nie jest źle ale Soniacz jest zdecydowanie lepiej dopracowanym sprzętem. ;) Mowa oczywiście o tej samej klasie produktu. ;)

Nawet jeśli, porównując obraz to róźnice są naprawdę niewielkie... ;)

A skalowaniem swojego samsunga jestem zachwycony, z PC i X0 sprawuję się lepiej niż doskonale :) Czerń czarna ^^

Zerowy input lag też o czymś świadczy... Gdzie tu mogli upchać gorszą elektronike? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...