Skocz do zawartości
GenghisKhan

Dyskusja na temat telewizorów/monitorów

Rekomendowane odpowiedzi

@kucyk

Odpowiadalem na pytanie:

Jak zachowuje się XBOX360 po podłączeniu do monitora LCD, co z rozdzielczością?

;)

 

Wedlug mojej wiedzy TV LCD 26" do pracy w windzie srednio sie nadaje. Dlaczego? Siedziac stosunkowo blisko przy takim ekranie bardzo szybko oczy sie mecza. Gry i filmy to juz inna bajka z racji wiekszej odleglosci dzielacej nas od matrycy.

Na pewno gierki z X'a beda duzo lepiej wygladaly na LCD-TV no i mozna poogladac telewizje w wysokiej rozdzialce (oczywiscie jak masz do niej dostep ;) ).

 

Konkluzja jest taka: gry/filmy/tv ---> TV-LCD, praca w windzie ----> monitor LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam ten model TV Philips – 32PW9551/12

 

Jest to zwykly kineskopowiec, w zasadzie nie taki zwykly obsługuje wysokie rozdziałki

 

polecam poczytać

 

http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=5602

 

w tej cenie nie zjajdziemy nic lepszego, a LCD jest mniej uniwersalne od tego kineskopowca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam ten model TV Philips – 32PW9551/12

 

Jest to zwykly kineskopowiec, w zasadzie nie taki zwykly obsługuje wysokie rozdziałki

 

polecam poczytać

 

http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=5602

 

w tej cenie nie zjajdziemy nic lepszego, a LCD jest mniej uniwersalne od tego kineskopowca...

nie, nie, dzięki :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lazilem sobie dzisiaj chwile po MM i akurat

do 23calowego Samsunga byl podlaczony X360

i leciala pokazowka Ridge Racer`a - wygladalo to calkiem calkiem

oczywiscie pad od konsoli byl gdzies gleboko schowany zeby czasem

klientowi nie przyszlo do glowy sprobowac zagrac.. ten LCD to byl

model z VGA DVI S-Video i Componentem za ok 2000zl - mysle ze

do domowego uzywania kompa nadawalby sie rowniez.. obok stal nowszy

model z HDMI juz za 2499zl - pewnie mial lepsze paramerey matrycy.

W tych cenach sa tez niezle Pasikoniki TX23LX60P z HDMI za ok 2200zl

26cali to za duzo do pracy na kompie przy rozdzielczosci jakie oferuja TV LCD..

Edytowane przez sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego caly czas rozpatruje 23"

poniewaz musze byc mobilny z racji tego gdzie przebywam, a po drugie chcialbym jednak popracowac troche na windowsie na nim, jest mniejszy, plamka bedzie mniejsza i mysle, ze bedzie bardziej cacy niz 26"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy takie coś jest złe ??

 

http://allegro.pl/item128678315_fabrycznie..._6612_24mc.html

 

cane jak za tego samsunga, a przekątna ekranu większa....

No jedynie jest małe ryzyko z jakością obrazu.

 

 

I takie małe pytanko. Czy ja posiadacz zwykłego TV 29 " Grundig'a nie poczuł bym sie dziwnie przesiadając się na 23" TV LCD ?? hmmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zacząłem się interesować tematem X360 i związanego z tym tematem TV LCD i z tego co czytałem to takie coś jest polecane:

http://www.max24.pl/sklep/?a=sklep.view&produkt=16096

 

(23" cale to ew. max co bym brał, pozatym do grudnia/stycznia sytuacja na rynku może się zmienić (wtedy brałbym konsolę + tv).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zacząłem się interesować tematem X360 i związanego z tym tematem TV LCD i z tego co czytałem to takie coś jest polecane:

http://www.max24.pl/sklep/?a=sklep.view&produkt=16096

 

(23" cale to ew. max co bym brał, pozatym do grudnia/stycznia sytuacja na rynku może się zmienić (wtedy brałbym konsolę + tv).

Dokladnie ten model tylko 32" mam i podpisuje sie pod nim wszystkimi mackami jakie posiadam ;)

 

Jesli go kupisz to na 100% bedziesz zadowolony ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, mianowicie posiadam monitor samsung SyncMaster 940BF 19", czy na tym sprzęcie miałbym dobrą jakość podczas gry na xboxie 360?

 

Specyfikacja monitora:

Kontrast: 700:1

czas reakcji: 2 ms

max. rozdzielczość: 1280 na 1024

Luminacja cd/m2 : 300

złącze: DVI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość będzie bardzo dobra ( kabelek VGA + przejściówka VGA na DVI). Problem będzie taki, że będziesz miał pociachany obraz tzn na górze i na dole będziesz miał czarne pasy. Jest tak, ponieważ wszystkie gry są pisane pod panormaiczne odbiorniki. Chociaż jest kilka gier które są napisane pod 4:3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekować

 

planuje sie zmiescic w 2,5k narazie zrezygnowałem z klocka bo nie urządza mnie granie na tunerze TV. Mam jeszcze pytanko, czy w takim zestawie z TV sa jakies haczyki do podwieszenia na scianie? czy tzreba osobno dokupic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Plusk

Wydaje mi się, że trzeba dokupić to oddzielnie. Z tego co widzę w sklepach internetowych to taki uchwyt do powieszenia na ścianie to wydatek ok. 300-400 zł, w zależności od wielkości i ciężaru LCD.

Edytowane przez Namod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rewelacja, w sumie za kabel vga wybuliłem trochę kasy, ale czcionki są nieziemsko ostre, telewizor mam zaraz obok siebie więc gdybym chciał pracować na nim to odległość jakieś 1-1,5m

rozdziałka 1360 czyli 8 pikseli mniej niż powinno - jest jakiś soft do wymuszenia 1368?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam narazie telewizor 21 Calowy Kineskopowy Philips , pod choinke dostane XBOXa 360 , czy na tym TV będzie można przez jakiś czas pograć na tym XBoxie 360 ?? Bo czekam aż stanieją LCD i kupie tak za rok :) . ODP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pograsz sobie, ale w trybie SD czyli niskiej rozdzialce. ;]

 

A nie da się polepszyć za pomocą jakiś przejściówek ??

 

Aha a można Xboxowego Dzojpada tego bezprzewodowego podłączyć pod kompa < słyszałem gdzieś tak>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie da się polepszyć za pomocą jakiś przejściówek ??

 

Aha a można Xboxowego Dzojpada tego bezprzewodowego podłączyć pod kompa < słyszałem gdzieś tak>

1. No nie bardzo da sie polepszyc. Rozdzialki w swoim telewizorze raczej nie zwiekszysz. Do PS2 mozna podobno kupic jakis kabel, ktory niby lepszy sygnal daje, ale dokladnie nie wiem jaki i nie wiem czy istnieje taki kabel dla X0.

2. Wedlug mojej wiedzy pada bezprzewodowego od X'a nie da sie podlaczyc do PC'ta.

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze tak patrzac po tych niektórych uchwytach i ich cenach, zaczalem sie zastanawiac czy nie zrobic jakiejs samoróbki. Fakt ryzyko jest, ze LCD sie spi3rdo... no ale z drugiej strony zaoszczedze na interesie i satysfakcja bedzie ogromna.

 

Tyle ze to juz jest chyba osobny temat do dzialu modyfikacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. No nie bardzo da sie polepszyc. Rozdzialki w swoim telewizorze raczej nie zwiekszysz. Do PS2 mozna podobno kupic jakis kabel, ktory niby lepszy sygnal daje, ale dokladnie nie wiem jaki i nie wiem czy istnieje taki kabel dla X0.

Kable do PS2 (RGB, S-VHS, COmponent) tez rozdzialki nie podnosza - poprawa jakosci obrazu (glownie ostrosci) bierze sie w nich z innego sposobu przesylania sygnalu niz standardowy Composite, ktory jest poadtny na zaklocenia i gubi troche informacji.

 

@Plusk - pamietaj, ze taki uchwyt musi utrzymac te kilkadziesiat kilo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...