Skocz do zawartości
GenghisKhan

Dyskusja na temat telewizorów/monitorów

Rekomendowane odpowiedzi

Co do projektora to sam myślę nad kupnem, ale raczej zwykłego. Jak dobrze pójdzie to już w tym tygodniu będę miał PS3. Więc jako taka kolekcja się uzbiera. Tylko no właśnie jak już miałbym kupować projektor do grania na konsolach i oglądania filmów na PC to max do 2500 zł i pytanie czy jest sens kupować do pokoju 2.5x6 M.

Oczywiście, że jest sens. Moje Sanyo mam od 4 lat i uważam to za jeden z najlepszych zakupów ever. Cieżko jest kogoś przekonać, ale potem jest tak jak wspomniał gallp: od dużego ekranu nie ma odwrotu. W tej kwocie to chyba tylko BenQ W600 lub ten Acer, osobiscie bralbym tego pierwszego, ale z obu bedziesz zadowolony na 200%.

 

Ja niestety mam 3,5 metra wiec muszę się zadowolić 102calami. icon_smile3.gif U Ciebie wyjdzie ekran o rozmiarach 250x141cm więc jest nieźle.

Częsty błąd popelniany przez osoby dopiero zaczynajace zabawe z projektorami: chca jak najwiekszy ekran bez wzgledu na wszystko. Kojak powiem Ci tak: mam taka sama odleglosc od ekranu i przyjmij dobra rade: nie bierz tak duzego ekranu. 80-90" max. Nawet ze wskazaniem na ten mniejszy. Zaufaj mi, wiem co mowie. Jesli bys siedzial dalej to ok, 102" moze byc. Z 3,5m? Nie widzi mi sie to.

 

ten Acer H5360 może być całkiem niezły chociaż ja wolę projektory 3LCD

Jest pare roznic miedzy 3LCD i DLP. Osobiscie wolalbym DLP, ale tylko jesli mialbym dedykowana salke do tego, w przeciwnym razie LCD. Lens shift ZNACZNIE ulatwia ustawienie projektora w odpowiednim miejscu.

 

edit.

Teraz dopiero dojrzałem: W600 jest strasznie głośny, 31dB w trybie eco to BARDZO dużo jak na projektor kinowy. Acer też bez rewelacji, ale jednak 27dB to już jest różnica. Czyli chyba jednak Acerek fajniejszy.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80-90cali max? Hmm. Może masz rację. Z ekranu się nie wycofam bo już leży przede mną i właśnie dumam jak go podwiesić do pochyłego sufitu z płyty gipsowej. Aktualnie jestem w fazie projektowania mocowań. ;) 102 cale podałem przy zoomie 1:1.1, przy 1:1 wyjdzie 93cale. A większy ekran nie zawadzi. Może się przydać w przyszłości. ;)

 

Ps. Na razie nie będzie sesji zdjęciowej dla tego, że jeszcze nie dotarł projektor a ekran leży w pudle bo nie miałem go kiedy zamocować. Jak tylko wszystko zainstaluję to na pewno umieszczę kilka fotek i opiszę wrażenia. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80-90cali max? Hmm. Może masz rację. Z ekranu się nie wycofam bo już leży przede mną i właśnie dumam jak go podwiesić do pochyłego sufitu z płyty gipsowej. Aktualnie jestem w fazie projektowania mocowań. ;) 102 cale podałem przy zoomie 1:1.1, przy 1:1 wyjdzie 93cale. A większy ekran nie zawadzi. Może się przydać w przyszłości. ;)

 

Ps. Na razie nie będzie sesji zdjęciowej dla tego, że jeszcze nie dotarł projektor a ekran leży w pudle bo nie miałem go kiedy zamocować. Jak tylko wszystko zainstaluję to na pewno umieszczę kilka fotek i opiszę wrażenia. ;)

Elektryk, ręczny? Jak ręczny to nie wieszaj tego na plycie gipsowej, bo moze sie okazac, ze pierwsze rozwiniecie skonczy sie ladowanie ekranu na podlodze ;) Z elektrykiem jest mniejsze ryzyko, ale i tak radzilbym do czegos "mocniejszego". Moze sciana? Masz ekran wiekszy to sobie sam sprawdzisz, ale jestem prawie pewien, ze mniejszy ekran ("mniejszy", bo od kiedy 90" to malo ;) ) uznasz za lepszy. No i podziel sie wrazeniami (wiem jakie beda, ale zawsze milo posluchac zachwytow "dziewic" projektorowych :lol2: )

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem szczęśliwym posiadaczem Acera H5360. :) Swoje wrażenia opiszę później. Na początek chcę zapytać czy DLP ma taką wadę, że w momencie wyświetlania jasnego obrazu traci się na kontraście? Wg logiki tak właśnie powinien zachować się obraz wytwarzany przez miliony luster umieszczonych bardzo blisko siebie ale wolę się upewnić. Trochę mnie to denerwuje bo działa w podobny sposób jak dynamiczna czerń w moim samsungu. Wyłączyłem to na dzień dobry :/. Póki co nie widziałem efektu tęczy ale zrobię test pod tym kątem. 120Hz działa z PC oraz z menu projektora. ;) 100cali wcale nie jest za dużo. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zrob zdjecie z ciemna scena :lol2: A tak serio to nie wiem, ale moze to tylko zludzenie, w sensie jasna scena robi tylko wrazenie takiej jakby kontrast spadal. Akurat ta cecha powinna byc w DLP mocną stroną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrast to stosunek najciemniejszego do najjasniejszego punktu, a DLP maja tak jak plazmy, czyli jak nie trzeba to nie swieca w ogole (przekrecaja lusterka ze w ogole nie odbijaja swiatla) i dlatego kontrast powinien byc mocna strona. Nie sadze zeby to byla przypadlosc modelu. Obstawiam raczej, ze albo miales za wysokie albo inne oczekiwania wzgledem projektora. Nie raz juz pisalem, ze obraz z projektorow jest inny niz z plazm i lcd, bardziej "kinowy" i do tego trzeba sie przyzwyczaic (mi osobiscie taki typ obrazu duzo bardziej pasuje). Co do rolet to oczywiscie bez komentarza, bo zaciemnienie pomieszczenia to absolutna podstawa przy tym sprzecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kontrastu wszystko się zgadza. Jeśli aktualna klatka jest ciemna to kontrast jest bardzo duży i czarny jest bardzo ciemny czyli lustra odwracają się i nie odbijają światła. Jeśli klatki zmienią się na jasną scenę wtedy czarny staje się mocno szary i obraz wygląda jak by ktoś brightnessa podkręcił o 50%. Jest to bardzo nienaturalne i muszę dojść o co z tym chodzi. Jeśli chodzi o kolorystykę i jakość obrazu to tylko paluszki lizać. :) Jest wzorowa. :) Testując GT5 Prologue zobaczyłem efekt tęczy ale był on tak minimalny, że praktycznie nie do wyłapania. Muszę poszukać scrollowanego białego napisu na czarnym tle. Wtedy tęcza wyjdzie. :)

 

PS. Fotki lecą na serwer. Wieczorem przy pełnym zaciemnieniu udostępnię następne w lepszej jakości. ;)

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

A to fotki z przedwczorajszego wieczoru (pełne zaćmienie :))

Dołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kontrastu wszystko się zgadza. Jeśli aktualna klatka jest ciemna to kontrast jest bardzo duży i czarny jest bardzo ciemny czyli lustra odwracają się i nie odbijają światła. Jeśli klatki zmienią się na jasną scenę wtedy czarny staje się mocno szary i obraz wygląda jak by ktoś brightnessa podkręcił o 50%.

Hmm dziwne jest to co opisujesz, raczej nie powinno sie tak dziac. Pogrzeb w opcjach, bo jasnosc obrazu nie powinna az tak skakac.

 

zobaczyłem efekt tęczy ale był on tak minimalny, że praktycznie nie do wyłapania. Muszę poszukać scrollowanego białego napisu na czarnym tle. Wtedy tęcza wyjdzie. :)

I to jest niestety sraczka jesli chodzi o DLP :(

 

Wytlumacz mi tylko jedna rzecz: jakim cudem obraz masz rozciagniety po same brzegi, a na dole jeszcze spory kawalek bialej powierzchni? :blink: Powinno chyba wypelniac idealnie cale plotno. :?

 

A poza tym, coz, rzeklbym - norma ;)

 

edit.

Kurde, niby od lat gram na projektorze, ale zawsze jak ktos wrzuca takie fotki to mam ochote od razu zejsc do salonu i sobie pograc ;)

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem rozwiązanie braku kontrastu i czarnego koloru. Zauważyłem, że mój ekran dość mocno świeci (odbija światło) przez co czarne miejsca oświetlane są przez sąsiadujące jasne kolory. Zrobiłem 2 testy. Jeden polegał na zasłonięciu ciemnych miejsc na ekranie (dalej świeciły) a drugi zakrycie świecących elementów przy samym projektorze. Efekt był taki, że czarny zrobił się czarny. Ekran ma g=1.0 i zastanawiam się czy 0.8 nie byłby lepszy? I mam pytanko odnośnie samego ekranu. Też Wam się fałduje płachta? Mam wrażenie, że nie przyłożyli się z produkcją i mam takie kwiatki. Jutro dużo fot przy pełnym zaciemnieniu. :)

 

Ps. Mam 220x200cm stąd te pasy na dole. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekran ma g=1.0 i zastanawiam się czy 0.8 nie byłby lepszy?

1.0 to standard, teraz nawet migruje sie w strone 1.2 jako gain dla bialych powierzchni matowych. Ale wytlumaczenie tego moze byc inne...(patrz nizej)

I mam pytanko odnośnie samego ekranu. Też Wam się fałduje płachta? Mam wrażenie, że nie przyłożyli się z produkcją i mam takie kwiatki

A przyznaj sie: gdzie i za ile kupiles ten ekran? Bo to co wymieniles to niestety przypadlosc ekranow niskiej jakosci. Plachta sie falduje, owszem...ale nie po 2 dniach. To samo tyczy sie samej powierzchni, 1.0 to nie jest duzo, standard i tyle...i tylko pytanie czy ma taki gain faktycznie czy tylko na papierze. No i trzeci blad: 220x200? Przeciez projektor masz 720p, a te wymiary nijak nie podchodza pod 16:9. O braku czarnych ramek nie wspominam nawet ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm przyznaję, że z ekranem chyba dałem ciała. :/ Całkowicie skupiłem się na projektorze nie uwzględniając ekranu. :( Wszystko to z braku czasu. To chyba był błąd. Niestety możesz mieć rację z parametrami ekranu. A to jak zaczął się fałdować dyskwalifikuje go na starcie. Napisałem już do sprzedawcy. Kupiłem go na szybko na allegro za 200zł. Teraz widzę, że za 300 miał bym Optome z czarnymi obwódkami. A oprócz poprawienia kontrastu mają jeszcze jakąś rolę te czarne obwódki? Możesz napisać jakie ekrany są dobre? Nie musi być wypas. Byle by spełniał swoją rolę jak należy i nie kosztował tyle co projektor. :) Ten będę chciał zwrócić. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nic straconego. Odezwe sie na PW to cos pomyslimy. A czarne ramki moze nie sa niezbedne, ale znacznie poprawiaja odbior, pomagaja "odciac" obraz od sciany i pomagaja skupic na nim wzrok. Ogolnie do projektorow kinowych ramki to taki "must have". Poza tym nie zamartwiaj sie, wiekszosc osob kupujacych projektor po raz pierwszy popelnia ten blad i olewa ekran, bo mysli, ze to malo istotny detal. A tak nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po wylatanych 25godzinach testów na projektorze mogę napisać, że zdecydowanie warto się zaopatrzyć w taki wynalazek. Znalazłem rozwiązanie świecenia czarnego koloru. Zbyt jasne ściany powodują odbicie światła, które wraca z powrotem na ekran. Bez zrobienia czarnych zasłon ścian niestety nie obejdzie się. Jeśli chodzi o tęczę to ją widzę ale nie przeszkadza i to mnie cieszy. Myślałem, że będzie bardzo męcząca ale nie przeszkadza i nie jest duża. Możliwe, że to przez 6 segmentowe koło kolorów. Kilku znajomych zaraziło się wielkim ekranem. :P Jakość projektora oceniam na bardzo dobrą. Jestem zadowolony. :)

 

I obiecane fotki ;)

 

Nie ma to jak salonówki na 100calach :)

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Trailery HD + ostatnia fotka z Divx

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

 

Gry PS3 z Kratosem na zakończenie :)

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Cebicie widzialem telewizor 3D nie wymagajacy okularow. Osoby ze sprawnym wzrokiem twierdzily, ze efekt 3D widac, ale slabszy niz na wyswietlaczach wymagajacych okularow.

Dla mnie byl on po prostu nieostry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dalej wracamy do łask okularów. :P

 

@Harry Lloyd

 

Pewnie chodzi tu o zrealizowanie teledysku w 3D używając do tego amatorskiego sprzętu. Do tego teledysku i tak trzeba shutter glass. :)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obraz sie trzesie, bo robiony amatorsko, chodziło bardziej o pokazanie sposobu i tego, że się da. Wczesniej podalem, ze ogolnie dazy sie do 3d bez okularow, ale nie powiedzialem, ze nastapi to za chwile.

 

Z zupelnie innej beczki: PRZEJSCIOWKA ROZGALEZIACZ ROZDZIELACZ 2 x HDMI vat (966630680) - Aukcje internetowe Allegro czy ktos moze mial stycznosc z tym? W ampli mam niby wolne wejscia, ale chcialbym zeby zarowno X jak i PS3 byly pod pozycja GAME/TV i dlatego chce sie zaopatrzec w takie cos? Wystarczy do bezproblemowego przesylu? Wspiera niby wszystko lacznie z HDCP takze powinno dzialac idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dalej wracamy do łask okularów. :P

 

Czy ja wiem? 70-calowy telewizor 3D, niewymagający okularów - Technowinki w Onet.pl

 

Docelowe 3d czyli bez okularów wydaje mi się, że pojawi się znacznie szybciej niż moglibyśmy się tego spodziewać. Mysle, ze jak zajade projektor do konca to akurat wyjdzie PS4/X720 i jak znalazl bedzie powod do zakupu jakiegos odpowiedniego TV ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nowego - Parallax barrier - Wikipedia, the free encyclopedia

"A disadvantage of the technology is that the viewer must be positioned in a well defined spot to experience the 3D effect"

 

imho bardzo duża wada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KOledzy, wróćmy na ziemię;-).

 

Mam banalny dylemat. Jak w temacie. Jaki TV pod PS3?

 

Chodzi o FullHD i 42". Do tego wskazanym byłoby czytanie filmów z pendrive usb, najlepiej w formacie divix. Cena jest na drugim planie ale wolałbym zmieścić się w 3.000 zł...coś solidnego, prostego i eleganckiego + "wszystkie standardowe bajery".

 

Myślałem o - Sharp Aquos LC-42DH77. Doradźcie coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...