Skocz do zawartości
GenghisKhan

Dyskusja na temat telewizorów/monitorów

Rekomendowane odpowiedzi

Nie w ogóle nie brałem pod uwagę, chyba wolałbym dopłacić dobrze do leda, niż wziąć plazmę, ale to tez pewnie z mojej nie wiedzy kompletnej na temat plazm, chętnie rozważę i taka opcję, jestem otwarty na propozycję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak się troche pospieszyłem. W tym rozmiarze dopłata do plazmy to ładnych kilka stów, żeby szarpnąć się na jakiegoś Panasa czy LG. LEDy pewnie jeszcze więcej. Pozostaje w takim razie LCD i też bym rozglądał się za LG - dobry sprzęt za rozsądną cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to póki co zostaje chyba LG 47LK530, polecany przez kolegę, no chyba, że warto dopłacić np do LG 47LD650 można go kupić miedzy 2600/2900 i ma WiFi Ready, adapter ze 180/200zł, czy ten model jest wart kupna i czy ktoś wie na jakiej zasadzie pracuje w ogóle to WiFi, a bardziej przeglądanie stron, jest "kilka" wpisanych na sztywno, typu youtrup/fejbuk, czy można coś więcej tam zobaczyć? Widział ktoś, czytał itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ktoś ma doświadczenie z poniższymi modelami? Pilnie potrzebuję kupić telewizor, głównie do X360, czasami do filmów DVD i z kompa, praktycznie w ogóle nie oglądam TV.

 

LG 37" LCD 37LK450

Panasonic 37" LED Viera TX-L37E3E

Samsung 37" LED UE37D5000

 

Alternatywy mile widziane.

 

TV kupiony, testy w trakcie :-)

Edytowane przez Bartolomius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tu ktoś na bieżąco z RTV? Czeka mnie zakup TV i nie bardzo wiem czego szukać. Teraz wszędzie widzę jakieś 3D, SmartTV i inne dziwne skróty.

 

Szukam TV w rozmiarze 42"-50" (z naciskiem na 50"), natywną rozdzielczością 1080p, którego przeznaczeniem będzie:

- odtwarzanie filmów/seriali z kompa (HTPC)

- odtwarzanie filmów z BD

- gry na X360/PS3 + w przyszłości nextgeny

- okazjonalnie DVB-T

Jak już pisałem, żadne udziwnienia mnie nie interesują, 3D nie będę oglądał, pogody na TV nie będę sprawdzał, nawet nie musi mieć portów USB.

 

Budżet elastyczny, ale raczej celowałbym w przedział 2000-3000 zł.

 

Już prawie byłem zdecydowany na plazmę, ponieważ:

- zapewnia lepsza jakość obrazu niż LCD (kolory, kąty, czerń, itp)

- w rozmiarze ok. 50" jest tańsza od LCD

Ale zacząłem mieć wątpliwości. Ostatnio usłyszałem, że aby TV nadawał się jako monitor do kompa powinien obsługiwać "4:4:4 chroma subsampling", cokolwiek to znaczy. Ponoć plazmy tego nie obsługują? Używa ktoś plazmy jako monitora do PC? Jak z jakością tekstu np. w przeglądarce?

 

Coś konkretnego polecacie? Na porównywarkach cenowych znalazłem takie plazmy:

- LG 50PA5500 - ok 2000zł

- LG 50PA6500 - ok 2100zł

Jakieś przeciwwskazania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plazma jako monitor? Bad idea. Jeśli chcesz puszczać filmy to spoko, ale jeśli pulpit miałby się tam wyświetlać non stop to już gorzej. Ja w zeszłym roku kupiłem 50" LG PV350 za 2150 i złego słowa nie powiem. Biorąc pod uwagę wielkość i obraz to jestem mega zadowolony z tego zakupu. Nie ma bajerów, smartów i innych takich, ale podobnie jak ty, w ogóle tego nie potrzebuje. Jedna uwaga, ale to różnie może wyglądać w zależności od konkretnego modelu: szyba może w pewnych warunkach zachowywać się jak lustro więc sprawdź gdzie TV ma stać i czy nie będzie to przeszkadzać. Czasami po prostu nie ma sensu dokładać do modeli z antyrefleksami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plazma jako monitor? Bad idea. Jeśli chcesz puszczać filmy to spoko, ale jeśli pulpit miałby się tam wyświetlać non stop to już gorzej.

 

Pulpit praktycznie nigdy się nie będzie wyświetlać. Do typowego użytku mam laptopa. Z kompa podłączonego do TV 90% czasu będą lecieć filmy/seriale, 10% czasu przeglądarka, jakiś youtube czy coś, ewentualnie jakieś mp3, ale to wtedy TV można wyłączyć. Do tego dochodzą gry z konsol. Jak widać głównie będą to multimedia dlatego skłaniam się ku plazmie. Nie chciałbym tylko żeby okazjonalnie wyświetlony tekst był niewyraźny.

 

maSTHa212, możesz na tej twojej plazmie wyświetlić okno przeglądarki z jakimś onetem i zrobić zdjęcie tekstu z bliska? Albo chociaż napisać czy tekst jest wyraźny z ok. 2-2.5m? Poza tym jak wygląda kwestia input laga w twoim TV? Odczuwalny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Input lag? Bez jaj. W ogóle mi się wydaje, że ta cały problem jest aż nadto rozdmuchany. Inaczej: nie mam żadnego problemu z graniem.

http://imageshack.us.../dsc00660x.jpg/

Jak dla mnie wyraźny aczkolwiek strasznie mały. Foto z 2m.

Edytowane przez maSTHa212
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu wielu recenzji w necie chyba jednak zdecyduję się na plazmę Panasonica. Droższe od LG, ale polecane na wielu portalach. 2 modele wpadły mi w oko:

 

Panasonic TX-P50UT50

Plusy:

- rozmiar (50")

Minusy:

- "szklany" ekran więc wszystko się w nim odbija

 

Panasonic TX-P42ST50

Plusy:

- powłoka antyodblaskowa

Minusy:

- rozmiar (42")

 

Raczej zdecyduję się na TX-P50UT50 z racji większego rozmiaru. TV będzie działał głównie wieczorami, więc może przeżyję jakoś tę szybę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie większy!!! Ba, i tak będzie za mały i stwierdzisz to mniej więcej na drugi dzień po zakupie ;) Poza tym szyba to nie aż taki dramat jak się wydaje, kwestia ustawienia/kontrolowania oświetlenia sztucznego i naturalnego. Nie wiem tylko czy widziałbym sens w dopłacie do LG, przy takiej różnicy zdecydowanie brałbym tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w cenie między tymi modelami jest znikoma, więc brałbym oczywiście 50'tke. Ja tam z kolei ze swojego TV jestem zadowolony. 40 bo większy mi nie jest potrzebny. Porównywałem pare modeli w tej cenie i Samsung wypadał znakomicie jeśli chodzi o gry. Efekt smużenia jest naprawdę niezauważalne. Dla pewnóści podłączałem do niego PC i grałem w szybkie gry jak Crysis czy BF3 lub Half Life 2. Efekt smużenia nie jest większy od tego jaki mam na monitorze Dell 2209WA czyli do zaakceptowania. 3D jak 3D mi nie było potrzebne, a w miarę szybka matryca. Smart mi żaden nie potrzebny. USB czy nawet pliki po 30 GB z dysku przerobione z BD 1:1. Jakosć obrazu znakomita i kolory całkiem niezłe. Wiadomo że lepsze od starej plazmy Panasonica , którą ma obecnie mój brat, ale zgodzę się czerń i kolory były lepsze w plazmach obok. Ale cenowo już nieco odbiegały no i fakt że dla mnie 40'tka w tak małym pokoju jest w sam raz. Na tyle ok że po paru dniach i w sumie do dziś nadal wydaje mi się tak samo duży, bynajmniej nie za mały. Panasonic robi też dobre TV. W zasadzie każda firma ma swoje lepsze i gorsze modele. Nawet taki Philips, który od zawsze mi się kojarzył z niższą półka ma pare modeli, które są często polecane na forach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tylko czy widziałbym sens w dopłacie do LG, przy takiej różnicy zdecydowanie brałbym tańszy.

 

Fakt jest drożej, ale w tych LG (PA5500/PA6500) ponoć strasznie słabo jak na plazmy wypada czerń.

 

W Panasonicu jest prawie idealnie, co potwierdza wiele recenzji. Przykład - porównanie UT50 (po prawej) z Pionerem Kuro (po lewej):

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...