Skocz do zawartości
GenghisKhan

Dyskusja na temat telewizorów/monitorów

Rekomendowane odpowiedzi

pytanko:

 

czy ktos ma taki kabel?

 

http://allegro.pl/item147011769_przewod_hd...hq_wawa_fv.html

 

Chcialbym sobie obejzec film z komputera w roz. 720p na LCD, z tego co wiem wyjscie tv nadaje sygnal pal i strace duzo na jakosci. W opisie aukcji sprzedawca pisze, ze kebalek podaje sygnal bez kompresji, wiec rozdzielczosc zostanie zachowana. No ale pytam dla pewnosci czy ktos ma i probował ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar po swietach kupic wreszcie Xboxa360, ale pojawia sie problem, mianowicie musialbym do tego dokupic jakis tv lub monitor.

Tu rozwazam 2 opcje:

- monitor LCD, myslalem nad 22 cale WideScreen, widzialem na kilku stronkach jakiegos nowego Acera, Iiyame;

- TV LCD mysle o 26 calach Wide, poniewaz w moim pokoju nic wiekszego nie ma sensu kupowac a i budzet mnie troche ogranicza

 

Czy obraz na monitorach o ktorych wspomnialem bedzie mial słąbszą jakośc niz na TV lcd?

Wiecie za opcja 1 przemawia rozsadek - bo wydalym o wiele mniej kasy, natomiast opcja druga wyszlaby pewnie z 1000zł drożej, Jak myslicie frajda z gierek i mozliwosc podziwiania efektow, grafiki bedzie i wiele mniejsza na monitorku 22"?

Przy okazji prosze o jakies konkretne propozycje, bo strasznie duzo sprzetu na rynku, pogubic sie mozna.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

- monitor LCD, myslalem nad 22 cale WideScreen, widzialem na kilku stronkach jakiegos nowego Acera, Iiyame;

...

Wg tego co mi wiadomo, to obraz będzie nieostry, gdyż iX nie yświetli grafiki w rozdzielczości 1680x1050.

Dodam, iż skalowanie obrazu do natywnej rozdzielczości nie odrzuca aż tak, gdy matryca ma 4x większą rozdzielczość (2x w pionie x 2x w poziomie), ale wtedy to być musiał kupić dużo większy monitor (26 cali).

Z drugiej strony nie wiem, czy różnica będzie warta 1k (wkońcu obraz w ruchu).

Musi się tutaj wypowiedzieć ktoś z doświadczeniem z iXe+monitor, ale sam bym chyba brał monitor, ale 20, taki jak ten ta sama rozdzielczość, lecz większy kontrast (ps. to nie jest reklama) a telewizorek kiedyśtam jak kablówka będzie sygnał hd puszczać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a co sądzicie o tym TV pod x360?

http://www.samsung.com/pl/products/televis...tv/le23r71b.asp

gdzies za 2100 zł bym znalazl, z calami nie moge szalec - za maly pokoj.

A po latach wpatrywania sie w 14" soniaka i 17 samsunga i tak bede czul roznice.

Ale czy poczuje nextgenowosc Xboxa na tym TV - o to jest pytanie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a co sądzicie o tym TV pod x360?

http://www.samsung.com/pl/products/televis...tv/le23r71b.asp

gdzies za 2100 zł bym znalazl, z calami nie moge szalec - za maly pokoj.

A po latach wpatrywania sie w 14" soniaka i 17 samsunga i tak bede czul roznice.

Ale czy poczuje nextgenowosc Xboxa na tym TV - o to jest pytanie :P

O ile sie nie myle to ten LCD TV jest z serii dedykowanej dla X360. ;] 'Nextgenowosc' X'a powinienes na nim spokojnie poczuc. :P Moze powinienes tez wziac pod uwage Samsunga 215TW. ;) Za podobna cene masz 2 cale mniej, ale przy okazji zyskujesz super monitorek do kompa. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz poczytam o tym Samsungu, jednak sklanialbym sie jednak ku TV, a to dlatego ze jako TV chcialbym tez go uzywać :) - jakas n-ka lub cyfra hd, i DVD bym podłączył.

Dodam, że odległość, w ktorej siedze od TV to gdzies tak z 1-1,5 metra, wiec dosyć malo - dlatego chyba tez nie ma co szalec z calami, 26" moze byc juz za duzo?

Ehh, cięzki orzech do zgryzienia sie szykuje ;)

 

pozdraiwam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ceneo.pl/354234

 

Planuje taki TV sobie sprawic jeszcze przed Wigilią :P

Dobry jest? Bo dziś bylem w MM i koleś mówił że by go nie brał bo ma kontrast tylko 2000:1 (a realnie chyba 1000:1) i lepszy z większym kontrastem. Ponoć jak kobieta bedzie miała czarne włosy i np. marynarke to sie to zleje ze sobą czy jakoś tak :?

 

Trochę mi to gadanie przypomina marketingowy bełkot odnoście np. smużenia gdzie powoli producenci zjeżdzają już ze smużeniem juz ponizej wartości 0 ;)

 

Stałem w MM i patrzałem na tego Samsunga, a obok inne o kontrascie wyższym i jakoś róznicy nie widzialem. No ale moze ja nie umiem patrzeć ;)

 

I czy gry na PS2 NA PRAWDĘ wyglądają TRAGICZNIE?? Bo słyszy sie że na LCD praktycznie nie da się grać w gry z PS2. Ile w tym prawdy?

 

Oczywiście docelowo do TV bedzie telewizja n podpięta no i chyba x360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do PS2 i monitorow LCD to sa ponoc dwa zonki - minimum co potrzeba to kabel componentowy i wejscie takowe w monitorze badz odpowiedni vga box z componenta na vga

a druga sprawa to to ze efekt ponoc jest mizerny, mozna powiedziec ze porownywalny z telewiozrem CRT i RGB co gorsza duzo gier nie chce dzialac w 480p

tez o tym myslalem ale odpuscielem sobie PS2.. informacje te pochodza od Gmera z hdtvpolska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem LCD i plazmy jest paradoksalnie ich ostrosc :) Kineskop CRT wprowadza sam z siebie delikatny "antyaliasing", dzieki czemu nie widac az tak bardzo "zabkow" w grach (wplywa tez na to zazwyczaj mniejsza przekatna) - na plazmie czy LCD tego nie ma i wszystkie zabkowane krawedzie widac bardzo wyraznie.

 

Sam gram czasami na plazmie 42" (rozdzielczosc 852x480), na kablu S-VHS i powyzszy efekt jest bardzo widoczny. Nie przeszkadza mi to jednak dobrze sie bawic :) Szybko sie o tym zapomina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

Zaraz poczytam o tym Samsungu, jednak sklanialbym sie jednak ku TV, a to dlatego ze jako TV chcialbym tez go uzywać :) - jakas n-ka lub cyfra hd, i DVD bym podłączył.

Dodam, że odległość, w ktorej siedze od TV to gdzies tak z 1-1,5 metra, wiec dosyć malo - dlatego chyba tez nie ma co szalec z calami, 26" moze byc juz za duzo?

Ehh, cięzki orzech do zgryzienia sie szykuje ;)

 

pozdraiwam

jesli bedziesz tez chcial ogladac telewizje to bierz tv-samsungi naleza juz od dlugiego czasu do czolowki rynku swiatowego i robia bardzo fajne tv.Z tym ze nalezy pamientac o tym ze sygnal z kablowki czy satelity nie puszczony w hd nie bedzie za dobrze wygladal,poniewaz bedzie skalowany przez tv,jednak kazdy sygnal w hd tymbardziej z x360 bedzie wygladal wypasnie,czego wlasnie oczekujesz

 

Jesli chodzi o sam monitor to lepiej wybrac taki ktory max wyswietli 1280@1024 dlatego ze bedzie mial mniejsze straty po przeskalowywaniu delikatnie obrazu-jednak gry beda wygladac bardzo dobrze i tez bedziesz zadowolony,dlatego beda to monitory do 20 cali

 

Teraz musisz sie zdecydowac naj najlepszym dla ciebie rozwiazaniem-a ja z mojej stronu optowalbym i doradzal kupno tv ,dlatego ze nie zajmnie duzo wiecej miejsca,bedzie sie nadawal idealnie do x360,a tv w hd za jakis czas bedzie standartem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem LCD i plazmy jest paradoksalnie ich ostrosc :) Kineskop CRT wprowadza sam z siebie delikatny "antyaliasing", dzieki czemu nie widac az tak bardzo "zabkow" w grach (wplywa tez na to zazwyczaj mniejsza przekatna) - na plazmie czy LCD tego nie ma i wszystkie zabkowane krawedzie widac bardzo wyraznie.

 

Sam gram czasami na plazmie 42" (rozdzielczosc 852x480), na kablu S-VHS i powyzszy efekt jest bardzo widoczny. Nie przeszkadza mi to jednak dobrze sie bawic :) Szybko sie o tym zapomina.

No właśnie w tym "problem". Tzn. wlasnie nie wiem na ile ludzie "bujają" mówiąc o TRAGICZNEJ jakości PS2 na LCD :? Wiadomo, że gry nie wyglądają jak w HD, ale też chyba bez przesady w drugą stronę prawda?? Bo na HDTV Polska czytalem kolesia, co mówił, że gry wyglądają jak na Pegazusa :? :?

 

Chciałbym wiedziec ile w tym prawdy a ile bełkotu. Da sie chyba grać na LCD i PS2 prawda? (nawet jesli gra nie będzie obsługiwała Progressive'a - 480p ). Bo jeśli mam kupić LCD i wyrzucić od razu PS2 albo mieć i LCD i CRT w pokoju to chyba coś tu nie halo :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ceneo.pl/354234

 

Planuje taki TV sobie sprawic jeszcze przed Wigilią :P

Dobry jest? Bo dziś bylem w MM i koleś mówił że by go nie brał bo ma kontrast tylko 2000:1 (a realnie chyba 1000:1) i lepszy z większym kontrastem. Ponoć jak kobieta bedzie miała czarne włosy i np. marynarke to sie to zleje ze sobą czy jakoś tak :?

 

Trochę mi to gadanie przypomina marketingowy bełkot odnoście np. smużenia gdzie powoli producenci zjeżdzają już ze smużeniem juz ponizej wartości 0 ;)

 

Stałem w MM i patrzałem na tego Samsunga, a obok inne o kontrascie wyższym i jakoś róznicy nie widzialem. No ale moze ja nie umiem patrzeć ;)

 

I czy gry na PS2 NA PRAWDĘ wyglądają TRAGICZNIE?? Bo słyszy sie że na LCD praktycznie nie da się grać w gry z PS2. Ile w tym prawdy?

 

Oczywiście docelowo do TV bedzie telewizja n podpięta no i chyba x360.

nie wiem jak ps2 bo nie podłączałem, ale to jest najlepszy tv w swoim przedziale cenowym B) może i nie tani, ale warto go łykać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wiedziec ile w tym prawdy a ile bełkotu. Da sie chyba grać na LCD i PS2 prawda? (nawet jesli gra nie będzie obsługiwała Progressive'a - 480p ). Bo jeśli mam kupić LCD i wyrzucić od razu PS2 albo mieć i LCD i CRT w pokoju to chyba coś tu nie halo :?

Widzialem PS2 na Samsungu LE32R32, nie pamietam na jakim kablu (ale chyba nie byl to Component). Spokojnie da sie grac, gosc, ktory rzucil ta madrosc o Pegazusie, bredzil jak potluczony. Obraz nie jest wcale taki zl, a szybko przestaje sie na to zwracac az taka uwage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie mozesz po prostu pojsc do jakiegos sklepu rtv i poprosic o podlaczenie ps2 pod TV LCD? sam ocenisz jak to wyglada ;)

NIby moge ale moje wrodzone lenistwo mówi mi "nie" ;) Ale moze podjade zobacze.

 

A po drugie mysle sobie tak: "I tak i tak chcialbym LCD a potem x360." I w sumie za bardzo kombinuje bo (znowu) "i tak i tak bedę musiał podłączyć PS2 do LCDka bo nie zamierzam trzymać 2 telewizorów w pokoju (a tym bardziej CRT)". Więc będzie co będzie. Zakupi się tylko Component do PS2 i jazda :)

 

Dzięki za wysłuchanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry bardzo mocno z góry za posta pod postem ale......

 

KUPIŁEM B-) B-) Yep :) Dobrze że MM jest otwarty przed świętami do 22.00 ;)

 

Doszedłem do wniosku - co ma być to będzie. Najwyżej bedzie bardzo kiepsko. Ale sie pozytywnie rozczarowałem :) Po kolei.

 

W MM ten Samsung LE32R32 wyglądał na mały :) No moze nie mały ale taki średni.

Po wstawieniu do pokoju telewizor jest wręcz OLBRZYMI ;) Siedze (a właściwie leżę) na kanapce ok. 2-2 i trochę metrów, więc w takiej pozycji jest w sam raz :)

Bardzo ładny wygląd. Był dostępny też taki sam tylko szary :? 180 zeta tańszy. Ale ten czarny jest mega wypaśny ;) Wolałem dołożyć niż pluć sobie w brode :)

Podlaczenie anteny, no i czekam aż wyszuka mi programy (antena zwykła dachowa 20 letnia ;) ). I co ja widze?? Nie jest źle!!! A nawet bardzo dobrze szczególnie z odległości tak jak oglądam TV. Jasne nie jest to HD, troszke gorzej niż CRT (ale w sumie z bliska - z 2 metrów już porównywalnie z CRT. A co dopiero będzie jak w styczniu bedzie N'ka (czekam na tunery z możliwością oglądania 2 różnych kanałów na 2 TV)

 

NO I NAJWAŻNIEJSZE :) PS2. Dusza na ramieniu. Pierwszy ogień - SSX3. Włączam i o mój boże!! Widze literki :razz: (na HDTV Polska pisali niektórzy że nie mogą odczytać literek :P ). A tak już bardziej serio. Ładnie, dynamicznie, kolorowo. Znowu. Z odległości 30cm jak przytkniesz nochala do LCD'ka to widać różnice. Ale z 2 m juz nie. Następnie Burnout Revenge. POEZJA :) Aha czy mówiłem już że testy przeprowadzane na kablu DOŁĄCZANYM do PS2?? (zwykłe 2 chinche na dźwięk i 1 na video). Po Świętach sięgne po Component. Będzie pewnie jeszcze lepiej

 

I na koniec. Jak szedłem do kasy to z każdym następnym krokiem coraz bardziej żałowałem tej kasy w moim portfelu, nota bene ciężko zarobionej przez ostatnie 3 miechy (nawet bardzo ciężko - po 10-12h dziennie). Bardzo bałem się że robie źle i nie będę mógł oglądać ani TV naziemnej, ani grać na PS2. Ludzie piszą czasami brednie na forach, a ja głupi (i pewnie nie tylko ja ;) ) potem mam dylematy (ale podobnie było z LCD do kompa. Ile to słyszałem o smużeniu, niepełnej palecie barw etc. A tu znowu pozytywne rozczarowanie). Ale odpalenie LCD'ka w domu dało mi przekonanie że to dobrze wydana kasa :)

 

A tak na koniec ;) Wchodze na stoisko LCD w MM dziś przed południem i co widze?? SHARP 65" :blink: FULL HD. No i teraz cena :P 69.999 PLN :blink: . I już ZAREZERWOWANY!! Ciekawe kto kupił B-) Nieźle. Za tą cenę to już Passata się kupi :)

 

EDIT----------

 

Thx gladiac :) Już poprawione. To pewnie z wrażenia błąd popełniony.

 

A tak btw. odpaliłem ostatni odcinek Smallville poprzez lapka i kabelek D-SUB. Nie mam pytań. Super.

Edytowane przez lukk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

gratuluje nowego nabytku :)

chyba w poscie chodzilo ci o component !nie composit-bo te drugie sa wlasnie w zestawie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz jeszcze jak bedziesz mial w domu kabelek component, bo miedzy nim a compositem jest przepaść. No i jak sie bedzie sprawował LCD, bo wlasnie sam teraz czekam do wyplaty i po swietach tez lece po telewizorek :D Powiedz jeszcze czy taki TV nadaje sie jako monitor??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukk, niepotrzebne byly twoje obawy, trzeba bylo poczytac o tym tv na forum hdtv.com.pl, same superlatywy, gratuluje wyboru

 

jedyny minus to to, ze na czarnym widac kurz, a przecierajac tv nawet dolaczona szmatka najdelikatniej jak sie da pod ostrym sloncem widac takie male ryski z bliska, ale to wina chyba jakiegos gowna ktorym wypolerowany jest ten plastik... :mur:

 

ale po za tym to tv wypas B)

 

Plusk - nie wiem jak 32", ale mam podlaczonego 26" bardzo dobrym kablem vga i obraz jest rewelacja, ale 32 to bedzie juz wedlug mnie za mala rozdzielczosc/za duza plamka, aby na tym "pracowac"

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kucyk, w media ostatnio byłem, Twoj model schodzi jak swieze bułki. Zapytałem goscia z obsługi i powiedział mi, ze wszystkie egzemplarze sa juz wykupione, czekaja na transport. Roznica cen miedzy Twoim, a LE27S71B dochodzi juz do 400zł (na korzyść LE27S71B). Mam nadzieje, ze ceny nie zrobią mi psikusa po nowym roku w związku z podwyżka cen benzyny.

Edytowane przez Plusk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Kupilem sobie tego samsunga le26r72b i musze powiedziec ze telewizorek/monitorek pierwsza klasa. Do pracy/grania na pc jest idealny - nie za duzy nie za maly. Wszystko bylo by ok ale mam jeden problem. Otoz gdy podlaczylem go pc kablem vga to literki w kolorze czerwonym (albo pochodnym od czerwonego) sa takie jakby zamglone. Tak jakby jeden pixel na lewo od kazdego czerwonego pixla przykrywala taka delikatna czerwona mgielka. Na zdjeciu wyglada to tak:

 

Dołączona grafika

 

Probowalem 2 roznych kabli ale efekt ten sam. Macie jakis pomysl? U Was tez tak jest? Uszkodzenie tv czy cos innego? Normalnie tego nie widac w grach czy na obrazkach ale widac to np na linkach czerwonych. Inne kolory tego nie maja chociaz na tym zdjeciu wyglada ze jakby troche tak ale normalnie podczas pracy to tego nie widac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz jeszcze jak bedziesz mial w domu kabelek component, bo miedzy nim a compositem jest przepaść. No i jak sie bedzie sprawował LCD, bo wlasnie sam teraz czekam do wyplaty i po swietach tez lece po telewizorek :D Powiedz jeszcze czy taki TV nadaje sie jako monitor??

Tu masz pare zdjęć zrobionych przed chwilką. Jak dla mnie da się spokojnie pracować w Windowsie na takim TV. Jasne to nie to co monitor np. 19" LCD, ale jest bardzo dobrze IMHO

 

Smallville puszczone z lapka

Dołączona grafika

 

Pulpit (1024x768 rozciągnięte do 1360x768 to jest :? Popełniłem błąd, był to mój pierwszy dzień z TV i po prostu nie spojrzałem na rozdziałke w Ustawieniach ekranu, więc obraz wygląda w 1360x768 jeszcze LEPIEJ. Ale juz fot nie chce mi sie zamieszczać :P )

Dołączona grafika

 

TV z anteny na dachu

Dołączona grafika

 

PS2

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez lukk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukk muszę cie uświadomić, że nie kupiłeś telewizora o modelu le32r72b tylko le32r32b ponieważ le26r72b mam w pokoju i wygląda tak:

le26r72b

http://www.samsung.com/pl/products/televis...tv/le32r72b.asp

 

a twój to:

http://www.samsung.com/pl/products/televis...tv/le32r32b.asp

 

:-| <_<

 

 

nowayout - nie wiem jak u NV, ale u ATI jakość poprawia zabawa z synchronizacja - pionowa i pozioma możesz się pobawić powerstripem jak nie masz tego w sterach od NV, u mnie jest obraz żyleta

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze Burnout jest grany, do mnie tez wczoraj doszla ta produkcja i musze powiedziec, ze jestem oczarowany - maychem w czystej postaci!! Bezstresowa rozj...ka, cos w sam raz zeby zly dzien odreagowac ;)

Tylko że to Burnout na PS2 pamiętaj a nie na X360 ;) Bo X'a nie posiadam jeszcze

 

lukk muszę cie uświadomić, że nie kupiłeś telewizora o modelu le26r72b tylko le26r32b ponieważ le26r72b mam w pokoju i wygląda tak:

le26r72b

http://www.samsung.com/pl/products/televis...tv/le26r72b.asp

 

a twój to:

http://www.samsung.com/pl/products/televis...tv/le26r32b.asp

 

:-| <_<

LOL :lol: :wink: To ja Cie mój drogi kucyku muszę uświadomić także. Ja kupiłem 32" !!! A nie 26 :unsure: hehehehhhehe. Tak pisałem od samego początku.

 

EDIT---------------

 

Widze że wyedytowałeś posta. Ale i tak od samego początku pisałem o LE32R32.

 

http://www.ceneo.pl/354234Planuje taki TV sobie sprawic jeszcze przed Wigilią icon_razz.gifDobry jest? Bo dziś bylem w MM i koleś mówił że by go nie brał bo ma kontrast tylko 2000:1 (a realnie chyba 1000:1) i lepszy z większym kontrastem. Ponoć jak kobieta bedzie miała czarne włosy i np. marynarke to sie to zleje ze sobą czy jakoś tak icon_confused2.gifTrochę mi to gadanie przypomina marketingowy bełkot odnoście np. smużenia gdzie powoli producenci zjeżdzają już ze smużeniem juz ponizej wartości 0 icon_wink2.gifStałem w MM i patrzałem na tego Samsunga, a obok inne o kontrascie wyższym i jakoś róznicy nie widzialem. No ale moze ja nie umiem patrzeć icon_wink2.gifI czy gry na PS2 NA PRAWDĘ wyglądają TRAGICZNIE?? Bo słyszy sie że na LCD praktycznie nie da się grać w gry z PS2. Ile w tym prawdy?Oczywiście docelowo do TV bedzie telewizja n podpięta no i chyba x360.

Ja w tym linku widze ten TV co kupiłem no ale może się mylę ;) ;)

Edytowane przez lukk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super sprawa lukk_ jak narazie obejzec cos w HD mozna tylko z kompa?, zastanawiam sie tylko czy polaczenie LCD z kompem przez d-sub da zamierzony efekt - czyli puszczamy film w rozdzialce HD na kompie -> fullscreen i jazda. Wydawało mi sie i wydaje, ze aby uzyskac efekt potrzeba polaczenia przez hdmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super sprawa lukk_ jak narazie obejzec cos w HD mozna tylko z kompa?, zastanawiam sie tylko czy polaczenie LCD z kompem przez d-sub da zamierzony efekt - czyli puszczamy film w rozdzialce HD na kompie -> fullscreen i jazda. Wydawało mi sie i wydaje, ze aby uzyskac efekt potrzeba polaczenia przez hdmi.

Odpaliłem dzis po południu trailer Madagascaru w HD oraz jakiś tam filmik "Amazing Caves" czy jakoś tak (też trailer). Oczywiście przez lapka, kabel D-SUB, rozdziałka w TV ustawiona na 1360x768 i obydwa filmiki wyglądały zajefajnie :) Sądze iż to nie ma różnicy jakim kablem podłaczysz. No bo popatrz. Mając nawet monitor 5 letni CRT 21" i łącząc go z kompem uzyskujesz np. 2048x1536 (czy jak to tam było ;) nie pamiętam). To jest przecież nawet więcej niż HD!

No oczywiście łacząc np. przez DVI-HDMI dostaniesz może lepszy obraz troszeczke (podobnie jak w LCD do kompa. D-SUB ponoć jest gorszy troszke niż DVI - nie wiem, nie sprawdzałem), ale HD i tu i tu bedziesz miał. Tak na moja logike oczywiście ;)

 

btw. co do tego 32r72b co mówiłeś kucyku to musiałbym na łeb upaść aby wydać na 32" LCD 4-5 tysiaków ;) Za to bym już łykał 37". A jaranie się kontrastem to pewnie coś jak jaranie się smużeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stalem sie posiadaczem samsunga le26r32b no i o ile obraz po podlaczeniu lapa przez dsub od projektora jest ladny, ostry a filmy dvd wygladaja cudnie to TV z kablowki wyglada jak sredniej jakosci dvix :/

 

najdziwniejsza sprawa jest jasna plama w lewej czesci ekranu, ktora jest widoczna na ciemnym tle. jest mniej wiecej w polowie wysokosci ok 10cm od lewej krawedzi i ma wielkosc ~10-15*15-20cm :|

 

EDIT.

 

zalaczam fotki

post-5013-1166917297_thumb.jpg

 

post-5013-1166917346_thumb.jpg

Edytowane przez Niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...