Skocz do zawartości
Virtus

Pentium 3 1400 Mhz

Rekomendowane odpowiedzi

Moze i masz troche racji z tym spi. Przegladalem ostatnio wyniki podobnie taktowanych P4 i celeronow i rzeczywiscie sa one porownywalne.

 

Zatem, jaki benchmark bylby Twoim zdaniem miarodajny? Poza 3dmarkami rzecz jasna.

 

Żeby jednoznacznie odpowiedzieć na tak poważne pytanie, to ja jestem zbyt małym erudytą. Ja wybrałem sobie 3Dmark z powodów, które wcześniej dokładnie opisałem. Jeśli jednak z jakichś powodów te testy Ci nie odpowiadają, to mogę tylko powiedzieć, iż na Twoim miejscu szukałbym takiego, który jak najbardziej różnicuje proce - w tym sensie, że wyłapuje wszelakie technologie w nim zawarte. No i po drugie, pamiętaj że najwęższym gardłem naszych proców jest ruchoma grafa 3D. Więc IMO, to, w jakim stopniu dany proc wspomaga grafę jest kwestią kardynalną.

 

A tu masz link do dużego testu wielu cpu, może będzie Ci pomocnym:

 

http://www.tomshardware.pl/cpu/20030217/cp...bela_porwnawcza

 

Mój ma 127 p. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3dmark bylby moze i odpowiedni do porownania dwoch prockow ale przy zastosowaniu identycznych kart grafiki. W przeciwnym przypadku zbyt wiele z niego wywnioskowac sie nie da.

 

Mi sie zawsze wydawalo, ze kula u nogi tych procesorow jest przepustowosc fsb?

 

Bardzo fajny test. Bardzo wyraznie widac przewage nad celeronem. Ale rownie wyraznie widac, ile daje wyzsze FSB w przypadku p3 T 1200 - przy tej samej czestotliwosci i tej samej ilosci cache-u roznica wynosi ponad 1000 pkt. (3dmark2001) w porownaniu z celeronem.

Edytowane przez rosolini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łiiii...

Timingi z (_!_) ;)

A czas na procku postawionym 370 MHz wyżej z gorszymi timingami - 12 sekund lepszy - możesz spróbować puścić pamięci na asynchro (4:3) i spróbować dać im 2-2-2-5/7?

Ale i tak czas całkiem nieźle świaczy o wydajności pana PIII-S :)

 

A mnie jakoś wersja 1.5 XS spokojnie chodziła na 98SE ( http://img73.imageshack.us/img73/170/pi16m172a222578qv.jpg )

Edytowane przez Balu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... - możesz spróbować puścić pamięci na asynchro (4:3) i spróbować dać im 2-2-2-5/7?

Przy krótszych ustawiwniach RAM-u pojawiają się komunikaty o błędach. Niestety trzeba się pogodzić, że RAM lekko ogranicza cpu.

 

 

 

A mnie jakoś wersja 1.5 XS spokojnie chodziła na 98SE

 

Podejrzewam, że to nie problem z OS, ale z WinRAR, który nagle po 1,5 roku przypomniał sobie, że trzeba go zarejestrować. A na stronie do rejestracji każą płacić, i taka to rejestracja :unsure: . No cóż, WinRAR odleciał z mego kompa w inny wymiar bytu i tak to się skończyło. Natomiast wersja 1.1 była na tyle miła, że sama się rozpakowała. Wszystkie programy powinni tak robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz ustawić czegoś w stylu RAM Frequency na 100 MHz? Albo w Abitach to jest FSB:RAM:PCI 4:3:1 or sth i popróbować tych dwójek?

 

A PCMark albo Sandra nie będą lepsze w przypadku sprawdzenia możliwości proca skoro tak nie lubisz spi? Bo w 3DsMarku nie mogę mieć porównania - mam rivę tnt2 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Albo w Abitach to jest FSB:RAM:PCI 4:3:1 or sth i popróbować tych dwójek?

 

Oczywiście, że na dzielniku 4:3:1 próbowałem "tych dwójek".

 

P.S. Co do innych testów, to nie wcześniej niż gdy skończę Heroes III - ta gra zżera wszystkie moje zasoby :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...