Skocz do zawartości
FSC

Brak Kompatybilnośći Rozdzielczosci W Lcd

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem. Mam LCD 19 cali Samsung 913n. W windowsie mam ustawione tak jak ma byc 1280x1024 32 bity odswiezanie 60. Wiekszosc gier dzialabez zarzutu nawet jesli zmienie w nich rozdzielczosci. Natomiast np jak wlaczam Toce Race Driver lub Xpand rally czy Worms 3d to wyswietla sie komunikat na LCD po odpaleniu gry...ze rozdzielczosc musi byc 1280x1024 60hz. I np taki xpand rally na moim gf fx 5200 128 mb nienajlepiej chodzi w rozdzielczosci 1280x1024 i chce dac 800x600 a tu lipa..po pewnym czasie ekran gasnie i dalej jest ten komunikat. Kurcze wiem ze da sie jakos wylaczyc ten komunikat...zeby mozna bylo grac w xpand rally na 800x600. Wie ktos gdzie w windowsie mozna to zmienic?....mam najnowsze sterowniki do nvidi jak i samsunga. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Mam LCD 19 cali Samsung 913n. W windowsie mam ustawione tak jak ma byc 1280x1024 32 bity odswiezanie 60. Wiekszosc gier dzialabez zarzutu nawet jesli zmienie w nich rozdzielczosci. Natomiast np jak wlaczam Toce Race Driver lub Xpand rally czy Worms 3d to wyswietla sie komunikat na LCD po odpaleniu gry...ze rozdzielczosc musi byc 1280x1024 60hz. I np taki xpand rally na moim gf fx 5200 128 mb nienajlepiej chodzi w rozdzielczosci 1280x1024 i chce dac 800x600 a tu lipa..po pewnym czasie ekran gasnie i dalej jest ten komunikat. Kurcze wiem ze da sie jakos wylaczyc ten komunikat...zeby mozna bylo grac w xpand rally na 800x600. Wie ktos gdzie w windowsie mozna to zmienic?....mam najnowsze sterowniki do nvidi jak i samsunga. Pozdrawiam

 

naprawde nikt nie jest mi wstanie pomoc?...po prostu nie wierze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No .... można jeszcze włączyć tryb letterbox ( sterowniki ) i będziesz grał w okienku ( jak w filmach DVD ).

 

eee no bez przesady:] nie po to kiedys kupowalme 19 cali lcd zeby w okienku grac :mur: po prostu musi byc jakies wyjscie. napewno nie tylko ja mialme ten problem. ale chyba nikomu nie chce sie napisac co zrobic...a przeciez nie bede dzwonil do samsunga albo nvidi... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

...a przeciez nie bede dzwonil do samsunga albo nvidi... :rolleyes:

Nie znam odpowiedzi ale to co napisałeś jest ciekawe. Parafrazując:

...a po co ktoś z PurePC ma Ci odpowiadać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Mam LCD 19 cali Samsung 913n. W windowsie mam ustawione tak jak ma byc 1280x1024 32 bity odswiezanie 60. Wiekszosc gier dzialabez zarzutu nawet jesli zmienie w nich rozdzielczosci. Natomiast np jak wlaczam Toce Race Driver lub Xpand rally czy Worms 3d to wyswietla sie komunikat na LCD po odpaleniu gry...ze rozdzielczosc musi byc 1280x1024 60hz. I np taki xpand rally na moim gf fx 5200 128 mb nienajlepiej chodzi w rozdzielczosci 1280x1024 i chce dac 800x600 a tu lipa..po pewnym czasie ekran gasnie i dalej jest ten komunikat. Kurcze wiem ze da sie jakos wylaczyc ten komunikat...zeby mozna bylo grac w xpand rally na 800x600. Wie ktos gdzie w windowsie mozna to zmienic?....mam najnowsze sterowniki do nvidi jak i samsunga. Pozdrawiam

czy włączasz 800x600 i od razu masz komunikat ze rozdziałka jest nie taka czy tez pojawia się obraz gry i dopiero wtedy ten komunikat ?

 

moze te gry uruchamiają się w jakims nietypowym odswiezaniu, wymus w sterownikach nvidia odswiezanie 60Hz dla 800x600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy włączasz 800x600 i od razu masz komunikat ze rozdziałka jest nie taka czy tez pojawia się obraz gry i dopiero wtedy ten komunikat ?

 

moze te gry uruchamiają się w jakims nietypowym odswiezaniu, wymus w sterownikach nvidia odswiezanie 60Hz dla 800x600

 

nie nie ...wlasnie odrazu po odpaleniu gry to wyskakuje...no chyba ze zmienie w grze na 1280x800 to pozniej nie ma juz komunikatow...sproboje wymusic

 

niestety nie moge nic wymusic.... no chyba ze nie wiem jak

Edytowane przez FSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie ...wlasnie odrazu po odpaleniu gry to wyskakuje...no chyba ze zmienie w grze na 1280x800 to pozniej nie ma juz komunikatow...sproboje wymusic

 

niestety nie moge nic wymusic.... no chyba ze nie wiem jak

Uzyj progamu zewnetrznego i w nim wymus odswiezanie 60Hz dla poszczegolnych rozdzielczosci (PowerStrip powinien miec taka funkcje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odblokowujesz ukryte opcje w detonatorach za pomocą coolbits (zmiany w rejestrach):

http://downloads.guru3d.com/download.php?det=815

 

i masz dostępne opcje:

Dołączona grafika

 

naprawde pomoglo. Jestem wam naprawde wdzieczny. Nie widzialem ze mozna odblokowac takie ustawienia i stad moja niewiedza. Pozdrawiam i jeszcze raz dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...