Skocz do zawartości
-=virus=-

Skrętka - Jak Ją Zrobić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Więc tak: poczebuję kabel sieciowy do podłączenia laptopa do switha.

Mam kabel, końcówki, i zaciskarkę, ale nie wiem jak się za to zabrać ;[

Prosiłbym osobo obeznane w temacie o jakiś tutorial jak to się zakłada,

jakieś fotki itp...

Nie chcę informacji czy to ma być kabel skrosowany czy nie bo to wiem

do łączenia kompa ze swithem poczebny jest kabel nie krosowany a krosowany jest do bezposredniego laczenia kompow.

Edytowane przez -=virus=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi dokładniej o to czy ja te kabelki mam powkladac recznie do koncowki? bo nie wydaje mi sie to takie latwe...

 

tak ;d i jest to banalne ;)

 

Idz do sklepu komputerowego zaplac 5zl i Ci panowie zrobia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robisz to tak:

1. z kabla zdejmujesz taka zewnetrzna plastikowa izolacje tak z 1-1,5 cm no moze 2 cm

2. układasz te 8 malych kabelkow kable plasko jeden obok drugiego w odpowiedniej kolejnsci

3. recznie wkladasz do wtyczki tak ulozone kabelki robisz to delikatnie acz stanowczo trafiajac w rowki we wtyczce

4. tak wetkniete kabeli razem z wtyczkja wkladasz do zaciskarki

5. zaciskasz

6. koniec :D

 

jakies pytania ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam to zrobisz, to banalne :D Napiszę własną instrukcję:

Zapisujesz kolory od prawej do lewej, jak je poustawiasz we wtyczce, stykami do dołu :P Ściągasz izolację, ustawiasz kabelki obok siebie w kolorach z kartki, przycinasz równiutko. Wsuwasz delikatnie pod lampeczką do wtyczki, tak, żeby weszły do końca wtyczki, nie na przykład do połowy. Sprawdzasz, czy kolory zgadzają się z karteczką, jeśli tak, to zaciskasz: PYK! Jak nie, to wyjmujesz i porawiasz :) Ja tak zrobiłem i wszystko śmiga, łącznie 6 wtyczek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba raczej nie wystarczy ustawic kable "na pale" w dowolnej kolejnosci i pozniej tylko "skopiowac" ta kolejnosc do drugiej wtyczki, w tym kablu z tego co wiem to sa skrecane pary kabli. (nazwa skretka) raz tak zrobilem by wyszla [gluteus maximus] blada, bo byly zaklocenia. poszukaj w necie, kolejnosc gra role, jestem tego pewny na 90%

---------------------

zobacz tu RJ-45 i nie ukladaj kabli na pale. bo bedziesz zalowal

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...