Jump to content
-=virus=-

Skrętka - Jak Ją Zrobić?

Recommended Posts

Witam! Więc tak: poczebuję kabel sieciowy do podłączenia laptopa do switha.

Mam kabel, końcówki, i zaciskarkę, ale nie wiem jak się za to zabrać ;[

Prosiłbym osobo obeznane w temacie o jakiś tutorial jak to się zakłada,

jakieś fotki itp...

Nie chcę informacji czy to ma być kabel skrosowany czy nie bo to wiem

do łączenia kompa ze swithem poczebny jest kabel nie krosowany a krosowany jest do bezposredniego laczenia kompow.

Edited by -=virus=-

Chodzi mi dokładniej o to czy ja te kabelki mam powkladac recznie do koncowki? bo nie wydaje mi sie to takie latwe...

tak ;d i jest to banalne ;)

Idz do sklepu komputerowego zaplac 5zl i Ci panowie zrobia ;)

robisz to tak:

1. z kabla zdejmujesz taka zewnetrzna plastikowa izolacje tak z 1-1,5 cm no moze 2 cm

2. układasz te 8 malych kabelkow kable plasko jeden obok drugiego w odpowiedniej kolejnsci

3. recznie wkladasz do wtyczki tak ulozone kabelki robisz to delikatnie acz stanowczo trafiajac w rowki we wtyczce

4. tak wetkniete kabeli razem z wtyczkja wkladasz do zaciskarki

5. zaciskasz

6. koniec :D

jakies pytania ??

Sam to zrobisz, to banalne :D Napiszę własną instrukcję:

Zapisujesz kolory od prawej do lewej, jak je poustawiasz we wtyczce, stykami do dołu :P Ściągasz izolację, ustawiasz kabelki obok siebie w kolorach z kartki, przycinasz równiutko. Wsuwasz delikatnie pod lampeczką do wtyczki, tak, żeby weszły do końca wtyczki, nie na przykład do połowy. Sprawdzasz, czy kolory zgadzają się z karteczką, jeśli tak, to zaciskasz: PYK! Jak nie, to wyjmujesz i porawiasz :) Ja tak zrobiłem i wszystko śmiga, łącznie 6 wtyczek :D

no chyba raczej nie wystarczy ustawic kable "na pale" w dowolnej kolejnosci i pozniej tylko "skopiowac" ta kolejnosc do drugiej wtyczki, w tym kablu z tego co wiem to sa skrecane pary kabli. (nazwa skretka) raz tak zrobilem by wyszla [gluteus maximus] blada, bo byly zaklocenia. poszukaj w necie, kolejnosc gra role, jestem tego pewny na 90%

---------------------

zobacz tu RJ-45 i nie ukladaj kabli na pale. bo bedziesz zalowal

Edited by CarsonPoland