Skocz do zawartości
Daamain

Dziwnie Niestabilny Komputer

Rekomendowane odpowiedzi

lol, myslalem ze mowisz zeby odkrecil chlodzenie :lol:

 

Egh, na standardowych ustawieniach grafy tez pada :/ Ram sprawdzilem juz memtestem i jest ok.

Z tego co zauwazylem wykrzacza się w momencie większego uzycia procesora, na przyklad przy przelaczaniu sie miedzy kilkoma uruchomionymi programami. To moze byc procek, mobo, albo zasilacz ktory nie wyrabia. Zasiłke juz raz na gwarancje slalem, przyslali mi tą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol, myslalem ze mowisz zeby odkrecil chlodzenie :lol:

 

Egh, na standardowych ustawieniach grafy tez pada :/ Ram sprawdzilem juz memtestem i jest ok.

Z tego co zauwazylem wykrzacza się w momencie większego uzycia procesora, na przyklad przy przelaczaniu sie miedzy kilkoma uruchomionymi programami. To moze byc procek, mobo, albo zasilacz ktory nie wyrabia. Zasiłke juz raz na gwarancje slalem, przyslali mi tą...

 

Ale przeciz napiecia sa ok ? masz mzoe miernik w domu ?

 

Sproboj wtyczke atx odlaczyc i przeczyscic, podoginac styki, moze cos z zasilaniem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnim razem napiecia tez byly ok :P Ale wtedy bylo widac czarne styki na wtyczce, teraz jest czysciutka...

Miernika raczej nie mam... Moglbym zalatwic ale to dopiero za pare dni.

Moglbym sprobowac podlaczyc stary zasilacz ale to nie bedzie dobry test bo musialbym go podlaczyc tez ze starą grafą. Poza tym nie moge tego przetestowac ot tak, czasem komp chodzi wiele godzin bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnim razem napiecia tez byly ok :P Ale wtedy bylo widac czarne styki na wtyczce, teraz jest czysciutka...

Miernika raczej nie mam... Moglbym zalatwic ale to dopiero za pare dni.

Moglbym sprobowac podlaczyc stary zasilacz ale to nie bedzie dobry test bo musialbym go podlaczyc tez ze starą grafą. Poza tym nie moge tego przetestowac ot tak, czasem komp chodzi wiele godzin bez problemów.

Sproboj zrobic to co napisalem wyzej z ta wtyczką, mi zawsze to sprawialo jakies problemy... Zrobilbym tez dla pewnosci format i postawil od nowa all stery do mobo i grafy a noz widelec.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlozylem do kompa stary ram (512 MB Goodram, 256 Kingston, DDR 333, bios automatycznie ustawil na CL 2.5 chociaz myslalem ze jest CL 3.0).

Co mnie zdziwilo - przy starcie systemu wszystkie programy zaladowaly sie szybciej, ogolem wszystko chodzi lzej chociaz ramu jest mniej i jest wolniejszy... Dzisiaj i jutro posiedze na nim, jesli nie bedzie sie sypal sle nowy ram na gwarancje. Nic zlego na nim nie widac, jak powinienem opisac problem? I czy mam szanse na zwrot kasy? :P

 

Edit: Wtyczka jest ok, tylko na mobo ciagle są troche czarne styki po starym zasilaczu :P

Edytowane przez Daamain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mowilem sproboj stary RAM na gorszym CL ;]

 

np CL 2.5-3-3-7 albo CL 3.0-3-3-9

 

samo mobo moze miec problemy z CL 2.0 i tu mzoe byc problem.... pokatuj tak jak masz teraz a jak bedzie dobrze to wloz te nowy ram i proboj na 2.5-3-3-7

 

Patrioty sa dobre ale mobo moze wymiekac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może trop zasilacza był prawidłowy? http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18094 jak to ten zasilacz to 26Ax5V=130W moze się okazać słabym zasilaczem na ten komputer.

 

edit: to tego +5V&+3,3V ma łączną moc 140W. Jeśli w tym komputerze jest ten zasilacz to jest to stanoawczo za słaby zasilacz na ten komputer.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może trop zasilacza był prawidłowy? http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18094 jak to ten zasilacz to 26Ax5V=130W moze się okazać słabym zasilaczem na ten komputer.

 

edit: to tego +5V&+3,3V ma łączną moc 140W. Jeśli w tym komputerze jest ten zasilacz to jest to stanoawczo za słaby zasilacz na ten komputer.

pogielo Cie ? :blink:

 

ten zasilacz ledwo co jest obciazony na tym komputerze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ten zasilacz, ale wczesniej dzialalem na Megabajt 350W tylko ze na GF 4200 Ti zamiast 6600 GT.

Plyta glowna ma w ustawieniach nawet CL 1.5. Nie ma roznicy miedzy CL 2.0 a 2.5.

Ale do rzeczy. Na starym ramie tez padl :/ Potem sprobowalem uruchomic kompa na nowym ramie, starej grafie i bez karty dzwiekowej. Wystarczyla chwila w memtescie zeby zamarzl :/

Jutro wsadze stary zasilacz + stara grafa i przetestuje nowy i stary ram. Jesli ciągle bedzie padal, zainstaluje system na starym dysku i sprawdze go jeszcze raz. Nawet jesli przetestuje to wszystko wciąż zostaje mi procek i mobo... Z tym moze byc problem bo raz ze nie moge sprawdzic ktore sie psuje i dwa nie mam kasy na nowe :/ Macie jeszcze jakies pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pogielo Cie ? :blink:

 

ten zasilacz ledwo co jest obciazony na tym komputerze

Dołączona grafika

 

nie wiem jak Ciebie, mnie nie pogięło. Popatrz najpierw na specyfikację tego zasilacza a potem pisz głupoty.

 

Zasilacz ma przeiązenie na lini +5V&+3,3V a luz na lini 12V

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ten zasilacz, ale wczesniej dzialalem na Megabajt 350W tylko ze na GF 4200 Ti zamiast 6600 GT.

Plyta glowna ma w ustawieniach nawet CL 1.5. Nie ma roznicy miedzy CL 2.0 a 2.5.

Ale do rzeczy. Na starym ramie tez padl :/ Potem sprobowalem uruchomic kompa na nowym ramie, starej grafie i bez karty dzwiekowej. Wystarczyla chwila w memtescie zeby zamarzl :/

Jutro wsadze stary zasilacz + stara grafa i przetestuje nowy i stary ram. Jesli ciągle bedzie padal, zainstaluje system na starym dysku i sprawdze go jeszcze raz. Nawet jesli przetestuje to wszystko wciąż zostaje mi procek i mobo... Z tym moze byc problem bo raz ze nie moge sprawdzic ktore sie psuje i dwa nie mam kasy na nowe :/ Macie jeszcze jakies pomysly?

 

heh plyta moze padac.... moja kupilem od znajomego bo stara wlasnie mu padala w podbny sposob oddal na gware i dali mu nowa to ja kupilem za 50zl :D

 

nie wiem jak Ciebie, mnie nie pogięło. Popatrz najpierw na specyfikację tego zasilacza a potem pisz głupoty.

 

Zasilacz ma przeiązenie na lini +5V&+3,3V a luz na lini 12V

 

lol ? a jakim cudem napiecia sa super stabilne ?

 

moj zasilacz ma

 

5V - 40A

3.3V - 30A

12V - 18A (tylko jedna linia)

 

czyli niewiele lepiej a nawet duzo gorzej na lini 12V i do tego mam o 30% bardziej pradozernego kompa i jakim cudem wszystko super dziala ? ;] i napiecia sa ok nawet z zapasem :)

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukasrz zauważ łaskawie, że on ma zupełnie inny zasilacz niż Ty. Zasilacze te mają tylko zbliżoną moc.

 

zsilacz jest OK skoro trzyma napiecia ! idealnie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz w innym kompie czy to przypadkiem nie proc.... takie jaja ja juz widziałem.

Co do mobo(ga7va-c) to ja nigdy freezów niespodziewanych nie miałem.

Plyta ciagnie z 5V zasilanie dla proca i tu 26A na lini 5V spokojnie styka .. wiem bo mam jeszcze gorszego szefa :

(1136H) 5V35A i bez problemowo uciaga konfig ten co ponizej a 12V nie podskakuje mi do góry.

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skąd wiesz jakie są napięcia? podał odczyt ze spedfana i raczej bez obciążenia. Brak jest wartośći pomierzonych napięć pod obciążeniem. Z tabliczki znamionowej wynika że ten zasilacz jest dziadowski jeśli chodzi o linie 5V jak i na lini 12V.

 

edit: @Kwazor twierdzisz że zasilacz który ma 35A5V (Twój) jest gorszy od zasilacza 26A5V??

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skąd wiesz jakie są napięcia? podał odczyt ze spedfana i raczej bez obciążenia. Brak jest wartośći pomierzonych napięć pod obciążeniem. Z tabliczki znamionowej wynika że ten zasilacz jest dziadowski jeśli chodzi o linie 5V jak i na lini 12V.

 

:lol: :lol: :lol:

 

Jaja sobie robisz ? to bardzo dobra zasilka i z palcem w d pociagnela by mojego kompa z 6800ULTRA

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol: :lol:

 

Jaja sobie robisz ? to bardzo dobra zasilka i z palcem w d pociagnela by mojego kompa z 6800ULTRA

Uciągnie, tylko że potem są takie posty i takie mądrości w nich wypisywane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasrz:

 

Odrozniasz moc zasilacza od pradow jakie zasilacz moze miec na poszczegolnych liniach? Ten Chieftec ma swoja moc dzieki dwom liniom 12V 14A i 15A. Ale linie 3.3V 5V sa slabe. 26A na 5V to malo.

 

"5V - 40A

3.3V - 30A

12V - 18A (tylko jedna linia)"

 

Twoj ma az 40A na 5V i 30A na 3.3V. To jest duza roznica.

 

Daamain:

 

Najtanszy miernik mozna kupic juz za 15zl. Sprawdz napiecia pod obciazeniem. Linia 5V moze niedomagac. Przejrzalem Twoje posty to zawsze sprawdzales kompa z dwiema kosciami RAM. Sprobuj z jedna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej ten komp ale ze slabszą grafą dzialal na megabajt 350W, u niego 5V jest 30A, na chieftec tylko 26A... Hmmm... Zeby byl jeszcze jakos uszkodzony to wyslalbym go na gware, moze by oddali kase ale nie widac nic zlego :P Macie jakis pomysl?

Spróboje jeszcze z tą jedną kością, zobacze jak bedzie.

Moge sprawdzic stary zasilacz, ale tylko ze starą grafą i innym dyskiem bo nie ma wtyczek SATA. Pózniej wrzuce winde na stary dysk i odpale memtest, czesto na nim sie wykrzaczal.

Edit: Mam miernik w domu, ale jak sprawdzic to napięcie? Prosze o instrukcje dla zielonego :P

Edytowane przez Daamain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem napięcia w idle starym radzieckim woltomierzem :D

12 V troszke ponad 12 V. 5V idealnie 5V. Co dalej? :P Komp juz dosc dlugo chodzi bez zadnych problemow...

Sprawdzalem stary ram i jedną kosc, wywalal 11 bledów memtesta i zamarzal. Teraz na dwoch kilka godzin chodzi stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem napięcia w idle starym radzieckim woltomierzem :D

12 V troszke ponad 12 V. 5V idealnie 5V. Co dalej? :P Komp juz dosc dlugo chodzi bez zadnych problemow...

Sprawdzalem stary ram i jedną kosc, wywalal 11 bledów memtesta i zamarzal. Teraz na dwoch kilka godzin chodzi stabilnie.

Mowilem ze zasilacz dobry to nie.... nie sluchaja ;] Kwazor tosamo mowil ze styka to nie ;] Nie sluchaja doswiadczonych userow :)

 

 

Dobrze by bylo sprawdzic wszystko na innej plycie glownej jesli masz taka mozliwosc.

 

zasilacz - OK

grafa - OK

RAM Patrioty - OK

 

CPU - nie sprawdzony do konca

mobo - wogole nie sprawdzona ;]

 

Wiesz co bym jeszcze zrobil ? przetestowal te patrioty ale programem goldmemory, robi sie botowalną dyskietke, restartuje kompa i program odpala z dyskietki, jesli on nie wywali bledow to ram jest na 150% sprawny i zostanie tylko mobo i proc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99% to nie jest ram, na calkiem innym (768 MB, DDR 333, CL 2.5) tez zamarzl. Czy jest mozliwe ze to dysk lub system? Skan antywirusowy juz robilem...

CPU i mobo nie mam jak sprawdzic :/ Nie znam nikogo w okolicy kto ma Socket A... W ogole w okolicy malo kto ma kompa :P Bios juz wrzucalem nowy. Plytę główną już nie raz podejrzewałem o sprawianie problemów ale zawsze okazywało się że to co innego :) Raczej mam do niej zaufanie, dobrze się spisywała :)

 

Edit: Ok, postaram się sprawdzic jeszcze z wlaczonym memtestem, on mi czasem wykrzaczal system.

Edytowane przez Daamain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...