Skocz do zawartości
Macieqqq

Pc Bez Obudowy - Jak Wl/wyl/reset? Diody, Glosniczek?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chce kupowac obudowy (wydaje mi sie to zbedne) i zastanawia mnie jak ludzie, ktorzy nie posiadaja obodow wlaczaja/wylaczaja/resetuja kompa? :blink:

 

I jeszcze jedno, ale mniej wazne... da sie jakos swoje diody podlaczyc i glosniczek?

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wystające piny, ale musisz uważać. Myląc się i dotykając wejście diody od hdd może się zrobić zwarcie, ale jak masz manual od płyty to wszystko pójdzie gładko. Ja bałem się o kompa ze względu na rodzinę, więc do kazdego pina od powera podłączyłem jeden kabelek i zeby włączyć kompa trzeba było je połączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie że się da :D wystarczy wymontować jakieś stare przyciski i diody i podłączyć je normalnie ;) ja włączałem kompa bez obudowy np. zworkę zwierając na chwilkę piny od włącznika, podobnie można zresetować kompa. Uważam jednak że obudowa jest lepsza :D Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez obudowy możesz nie zaznać stabilności.

 

Wyciągasz guziczek z obudowy, z jednej strony kabelek taki na dwa piny, z drugiej klikadełko :D Bierzesz instrukcję, jak nie masz jej to szukasz na płycie opisu pinów, jeśli tego nie ma to spisujesz model płyty i wyszukujesz sobie instrukcję danego modelu. Podłącza, kładziesz wyjęty przycisk, wyjęte diody, wyjęty głośnik.... zazwyczaj nie jest to jakoś tak na stałe przymocowane do obudowy więc powinieneś to powyciągać łatwo bez uszkadzania.

 

Ale zawsze lepiej mieć obudowę, chyba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh glośniczek i diody są wedłog mnie zbedne a bez obudowy bierzesz cos metalowego i dotykasz te wystające bolce (piny) jesli nie zadziała na tych dwoch machnij po wszystkich :PP a jezeli chcesz miec cos lepszego to idz do sklepu albo wykrec z czegos jakis wlacznik albo guzik i se zamontuj i bedzie cacy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki juz rozumiem i chyba jednak jakas obudowke wybiore...

 

(Przy okazji) OT... Czy, np. 2238900[/snapback]

Ja miałem pół roku kompa bez obudowy... na DFI są przyciski power/reset :lol2: temperatury były fajne i ogolnie przyjemnie miec w zasiegu reki wszystko, mozna sprawdzac manualnie temperatury ;>

Mozna tez, np. cos przez przypadek rozlac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalnie możesz ją przyczepić do takiej tablicy i powiesić na ścianie :D a jeśli chodzi o tą obudowę to powinna być dobra, tylko pamiętaj, że Twoja płyta musi być microATX bo z opisu wynika że zwykła ATX się nie zmieści

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu chcecie rkupować tanią obudowę i ją rozwalać? Nie lepiej kupić sobie w jakimś Sklepie z Elektryką zwykłego włącznika? Luuuudzie... taki włącznik nawet 5zł nie kosztuje a przylutowanie czegoś takiego to betka.... (kumpel przerabiał sobie ze zwykłego pzycisku na taką dźwigienkę http://www.atel.com.pl/pic/04588.jpg - 0 problemów.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...