Skocz do zawartości
victor89

Problemy I Nie Tylko Z Siemensem C65 (+ S65)

Rekomendowane odpowiedzi

Siostra ma wyżej wymieniony telefonik. Problem jest taki że TYLKO przy odczytywaniu nowych przychodzących smsów telefon się poprostu sam z siebie wyłącza. Przy innych czynnościach tego typu zjawisk nie zaobserwowałem, dlatego wydaje mi się iż jest to wina firmware w którym coś się krzakneło.

W celu naprawy tego ustrojstwa mam zamiar kupić kabelek do tego modelu i coś pomajstrować przy nim. A skoro będę posiadał takie narzędzie jak kabelek (wybrać com czy usb? skłaniam się ku usb gdyż mam takie na miejscu po 5,9zł) komputer i internet pasowało by jeszcze ten telefonik podrasować :P

Obiło mi się iż aparat można przerobić na model sl65 (jakie są konkretne korzyści płynące z tej zmiany). Poprosił bym was w tym miejscu o małą pomoc - w jaki sposób to zrobić.

Znalazłem również firmware do tego siemensa: http://c65.fks.pl/download.php?id=007002

 

Znajdują się tutaj wszystkie firmware (czy to aby napewno to?) jakie były dedykowane pod c65 (które to najnowsze bo już zgłupiałem).

 

A więc przechodzimy do pytań zasadniczych:

1. Jak sflashować nowe firmware do tego siemensa

2. Które firmware wybrać i skąd pobrać

3. Jest sens przerabiać go na sl65? (lub inny model)

4. Można wgrać do niego jakieś "bajery" ?

5. Po tych zabiegach simlock będzie aktywny? Czy musze się babrać i go zdejmować? W jaki sposób tego dokonac?

 

Dzięki z góry za wszystko ;)

 

edit:

Jeszcze pytanie nie związane z tym telefonem, a z modelem S65 ( http://allegro.pl/item115049942_nowka_24gw..._508089248.html )

Telefon ma możliwość czytania kart pamięci do 512MB - czy w związku z tym da rade WGRAĆ DO NIEGO ODTWARZACZ MP3, który dałby rade odtwarzać pliki mp3 umieszczone na karcie pamięci? Gdzie, Co i jak ;)

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo informacji na temat zmieniania softa, patchowania Siemensów itp. znajdziesz na Siemensiak.pl. Co do softa to znajdziesz go na stronie Siemensa najlepiej najnowszy jaki będzie. Do S65 nie da się wgrać odtwarzacza MP3. Kabel musi być serwisowy pod COM, bo inaczej nie wgrasz oprogramowania.

Edytowane przez daniel89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy takie objawy jakie są opisane wyżej mogą być związane własnie z walniętym oprogramowaniem? (moja diagnoza niekoniecznie musi być słuszna)

 

Dlaczego do S65 nie da się wgrać playera? Przecież taki telefon ma samodzielny procesor, który może wykonywać wszystkie operacje, również odtwarzanie mp3 jeżeli mu się nakaże po przez softa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...