Skocz do zawartości
MesJasZ

Wifi Ad-hoc - Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mam pytanie o połączenie wifi ad hoc. U mnie sytuacja wygląda tak, mam 3 kompy

 

1. Dureń700 z Neostradą na modemie sagem usb

 

2. S64 stacjonarka z kartą wifi belkin 54g (na usb)

 

3. Laptop Compaq Presario V2405, wifi wbudowane Broadcomm 54g

 

 

I teraz tak: 2 i 3 są połączone w sieci ad-hoc (do grania przez LAN). Wszystko działa ok, poza tym aby S64 mógł pingować musiałem odinstalować ZoneAlarma. (o tym później). Ale gra muzyka.

Teraz aby nie kupować routera wifi do neo wymyśliłem kupić trzecią kartę wifi na usb i wsadzić ją do Durona z Neostradą (Ew.przełożyć Belkina na usb i podpiąć do Durnia) tak aby udostępnić net z neostrady po wifi laptopowi., Moje pytanie:

 

1. Czy 3 karty usb w trybie ad-hoc będą się wzajemnie widzieć czyli z laptopa będę miał dostęp do pozostałych 2 kompów przez wifi??

 

2.Czy można w taki sposób udostępnić net z neostrady?

 

3. IMHO Największy problem. Na jednym stacjonarnym aby wifi działało musiałęm usunąć zone alarma. Na kompie z neostradą jest zone alarm i nade wszystko nie chciałbym z niego rezygnować (mam od 3 lat, nie używam antywirusów, tylko ZA i nigdy nie było problemów z wirusami itd). Jak to obejść aby mieć neo+zone alarm i MÓC wyprowadzić sygnał na wifi??

 

Czekam na porady od fachowców

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy 3 karty usb w trybie ad-hoc będą się wzajemnie widzieć czyli z laptopa będę miał dostęp do pozostałych 2 kompów przez wifi??

IMHO tak, oczywiście po odpowiedniej konfiguracji, ale skoro poradziłeś sobie z dwoma, poradzisz sobie i z 3.

2.Czy można w taki sposób udostępnić net z neostrady?

Nie widzę problemu, poza prawnymi.

3. IMHO Największy problem. Na jednym stacjonarnym aby wifi działało musiałęm usunąć zone alarma. Na kompie z neostradą jest zone alarm i nade wszystko nie chciałbym z niego rezygnować (mam od 3 lat, nie używam antywirusów, tylko ZA i nigdy nie było problemów z wirusami itd). Jak to obejść aby mieć neo+zone alarm i MÓC wyprowadzić sygnał na wifi??

Wydaje mi się, że to kwestia konfiguracji zapory, ale owego programu po prostu nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...