Skocz do zawartości
JacekN8

Problem Z Ustawianiem Tekstur

Rekomendowane odpowiedzi

Poprzednio jak miełem R9600 w Catalyst ustawilem na wysoka jakosc i obraz rysowalo bardzo ladnie. W sterach do nvidii nie mam pojecia co mam zrobic. W kazdej grze leci przede mna linia, a za nia jeszcze nie zarysowany obraz, np. drzewa pojawiaja sie jak podejde do nich blisko. W ekranie nvidia juz chyba wszysko dalem na full i nic. Co zrobić???

Edytowane przez JacekN8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pulpit>właściwości>ustawienia>zaawansowane>gfxxxx>ustawienia wydajności i jakości - zaznacz wszyskto, żeby było pod kontrolą aplikacji i w grze ustawo sobie detale, dawno nie grałem i nie pamiętam, ale jeśli jest tam opcja "draw distnce" lub "odległośc rysowania" to ustaw sobie na maximum. I wypadało by wywalić stery od ATI, przed zainstalowaniem tych od Nvidii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Nie chodzi o burdel w systemie. Chyba juz kazdy wie ze ja z tym walcze od CoD2, teraz mam to w Csie.

W cod widac to najbardziej i jest to strasznie irytujace... <--- na radku tego nie bylo.

janio, tam jest troche tych opcji np. aoptymalizacja anizotropowa filtr. mip...

Powlaczac to wszystko?

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem co moze być grane. Może nowe stery od grafy pomogą, w ustawieniach gry masz wszystko dobrze poustawiane? Spróbuj jeszcze z ustawień sterownika wybrać profil dla CoD2. Wcześniej ten problem nie występował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

janio to nie stery.

Ja od czasu kiedy to mam zdazylem pare razy zmienic. Na 9550 tego nie mialem, na 6600 juz bylo, na 7600 to samo. Spylon ma to samo... ale shit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A probowałes zmienic ustawienia wydajnosci systemu na max jakosc??

Ja niby cały czas mam ustawione w sterach na max wydajnosc, ale takiego problemu nie mam.

RObiłes moze foramt po zmianie grafy na NV??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Tak probowalem dawac max jakosc, max wydajnosc itp itd.

System mam czysciutki i zadbany, to nie o to chodzi na pewno... wiele osob po prostu ma ten problem i nie mozna wrzucac tego do jednego worka 'sterowniki' bo mysle ze to nie ich wina a po prostu wina nvidii. Dziwne, na 6600 tak mialem, na 7600 tak mam, na 9550 - nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak probowalem dawac max jakosc, max wydajnosc itp itd.

System mam czysciutki i zadbany, to nie o to chodzi na pewno... wiele osob po prostu ma ten problem i nie mozna wrzucac tego do jednego worka 'sterowniki' bo mysle ze to nie ich wina a po prostu wina nvidii. Dziwne, na 6600 tak mialem, na 7600 tak mam, na 9550 - nie.

No to ja nie rozumie od czego to moze zalezec bo tak jak kiedys zuwazyłem mamy kompy prawie identyczne, rózniace sie tylko tym ze ja na moim nigdy nie miałem karty od ATI. Od poczatku mam karty NV i nigdy tego problemu nie miałem. A jaki BIOS masz na Asorcku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od poczatku mam karty NV i nigdy tego problemu nie miałem. A jaki BIOS masz na Asorcku??

po prostu nigdy nie widziałes jak to powinno wyglądać - taki joke :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem wytrawnym komputerowiczem, ale mam radę na dolegliwości GeForców: sterowniki Omegi. Podobno czynią komputerowe cuda. Ściąga się je z internetu, bezpłatnie. Nie dość, że likwidują masę błędów w kartach z chipsetami nVidii, to jeszcze mogą znacznie przyspieszyć pracę karty. Jeden koleś w pewnej grze miał około 60 fps, a po zainstalowaniu Omegi podkoczyło mu do chyba 300fps (!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Tego nie da sie zeskrinowac.

Kiedys robilem skriny w Cod2 i nikt nie mogl sie niczego dopatrzec, i rzeczywiscie trzeba bylo sie mocno przyjrzec zeby cos zobaczyc, widac to bardzo w 'ruchu' - zrezgydnowalem z gry w cod2 bo to ta kdzialao na nerwy ze na samej grze sie skupic nie moglem.

Fulgor - do 300 fps, haha jasne.

Mialem kiedys omegi ale do ati, pierwsze slysze zeby instalowac do nvidi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Wiecej. Np. biegniesz prosto na sciane i te linie jada ciagle w dol, zalezy tez jak masz kamre umiejscowiona bo moga leciec tez na skos, w bok itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Może to chodzi o filtrowanie. Bo w cs:s gram bez anzio (filtrowanie trzyliniowe) i mam takie linie cyklicznie odchodzące od postaci.

 

sry za ot

@Pioorek

tak btw to ile wyciąga twoja karta w 3dmarku03 przy takim cfg jak masz ? dochodzi do 15k czy nie ? :P

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...