Skocz do zawartości
/// Kaszpir ///

Czy warto wymienić AMD JIUCB na JIUGB

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam AMD XP 1700+ chyba z serii JIUCB (teraz na 100% nie jestem pewien ale jest to ta pierwsza chyba seria B0).

 

Niestety nie kręci się mój procek zbyt dobrze. Uzyskałem tylko 11,5 x 166Mhz (1910Mhz) przy napieciu 1.75V lub 12x166 przy 1.85V :(

 

Dziś byłem u kumpla i dostał procki z serii JIUGB ...

 

Nie wiem czy czekać na serię HB czy brać tę GB ...

 

Jak sądzicie ? Czekać na jakąś inną serię czy brać tą ?

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wynik jak w podpisie, ale to nie jest moje ostatnie slowo. Licze na 2300mhz przy 2.0V ;) aha, JIUCB 251

Na co to komu wiedzieć że masz JIUCB 0251 jak ich jest przynajmniej ze 30 modeli.

Podałbyś całe oznaczenie tzn. jeszcze te 4 literki.

 

Mój JIUCB 0251RPMW chodzi na 1.5V przy 1875=12.5*150

Na więcej może i pojdzie ale płyta już nie pozwala a napięcie minimalne.

Myśle żę powinienem bez problemu 2000przy 1.7V a może i przy defaulotwym.

Musze zagadać z Berkutem może mi potraktuje go freonem i osiągniemy jakiś rekord w polsce bo teraz to chyba max ktoś to koło 2300 osiągnoł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno 251 reszty nie pamietam, gdyz chcialem juz go odpalic ;)

wchodzi do windy przy 2313 i 2.0V, ale jest niestabilny.

Rozsadne optimum to 2252mhz przy 1.9V:

Dołączona grafika

 

Chlodzony woda, idle 43-44, stress 49-50(godzinka super pi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak tak daj wiekszy niz 12,5 to zobaczysz

Zero problemu ...

 

Robiłem wczoraj testy FSB 266Mhz vs 333Mhz

 

Wykonałem dla:

 

a) 14x 133Mhz

B) 11,5 x 166Mhz

 

Jak widzisz nie ma problemu z mnoznikiem wyższym niż 12.5X u mnie , mam dostępny mnoznik aż do 22,5x ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaszpir ale sprawdz ile mhz ma ten twoj proc przy mnozniku 14x, mi tesh wstaje ale defakto wlacza mu sie jakis inny mnoznik (jaki nie kojarze,skleroza).

A jesli masz takiego cienkiego JUICBa to oplaca sie wymienic, moj JUIGB robi 2ghz na 1.7v przy titanie wlasnie (prime95 i etc.) i wpelni stabilne 2133mhz przy 1.85v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tego cieńkiego JIUCBa (RaV[666]- pomieliłeś :D się w oznaczeniu)

Oto mój procek:

Dołączona grafika

 

Oto mój komp:

Dołączona grafika

Selfmade WC- wiadereczko po śledziach, w nim woda destylowana i zatapialna pompka 500l/h, selfmade blok wodny (nie widać) , nagrzewnica od fiaciora i 2 wentyle 12x12 na 5-7V. Wszystko w bigtowerze.

 

Oto mój "rekord":

Dołączona grafika

Vcore 2.05V, VDIMM 2.5V, pamięci DDR2100 nanya CL2.5 2-2-2, temp. w/g SpeedFana 37stC.

Anforczunetly 3DMark zawieszał kompa :(

 

Więc:

Dołączona grafika

Zaprosiłem dziewczyny żeby efektownie (może niezbyt efektywnie) obciążyły proca :D :D :D

 

WNIOSKI:

- za słaby zasilacz (400W noname)- napięcie 5V spadło do poziomu 4.7V

- gorsza wydajność procka niż na płytach z nforce (tu akurat Ameryki nie odkryłem :D )

- słaby wynik 3DMARKA na Ti4200 (???)

- nie warto wymieniać proca na JIUHB- przynajmniej na KT266- lepszego O/C już chyba nie osiągnę (???)

- gdzieś czytałem, że B0 od A0 podkręca się lepiej o 300-400MHz- TRU- wcześniej kręciłem AIUGA @1.95MHz

- zysk po O/C- 800MHz

 

Wątek ten jest też w oddzielnym temacie, ale ze względu na zer0wy odzew postanowiłem się podkleić- ale odpowiedziałem na zawarte w tytule pytanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechlin ,ty masz dobrego JIUCB-a :wink: ale zdarzaja sie padaczkowe dlatego mu pisze ze jesli ma CIENKIEGO (w odroznieniu od niezlych :wink:) JIUCBa to niech bierze JIUGB badz JIUHB ,bo ogolnie ludzie na forach mowia ze sie lepiej kreca, oczywiscie moze sie zdarzyc i dobry JIUCB, widzisz ja mam JIUGBa i maxymalny wcpuid moge zrobic kolo 2350 ;] na Titanie TTC,midi towerze z zatloczonyn srodkiem a ty masz wode+bigtower :-).A chyba wiesz o tym ze jeden gostek na wodzie wyjechal 2700mhz z JUIHBa ? :twisted:

 

ps.Az milo patrzec jak w CCRze moj bidny 1700+ plata sie kolo 3ghz P4 ;]

--

http://www.dzikie.net/ccr/wyniki.php <-mechlin podzialaj troche moze wycisnies 2400mhz na tej wodzie tylko do ccra :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki za LAMERSKIE pytanko ale czy moglby mi ktos powiedziec ( wiem wiem ze to juz bylo ) jak odczytac ze to jest procek B0 od A0 ???

PLEASE......

i jeszcze jednosorki za LAMERSKIE pytanko ale czy moglby mi ktos powiedziec ( wiem wiem ze to juz bylo ) jak odczytac ze to jest procek B0 od A0 ???

PLEASE......

czy naprawde tak sie kala kupowac te procki ( zwlaszcza gdy chodza na epox 8rda+ ??? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki za LAMERSKIE pytanko ale czy moglby mi ktos powiedziec ( wiem wiem ze to juz bylo ) jak odczytac ze to jest procek B0 od A0 ???

PLEASE......

i jeszcze jednosorki za LAMERSKIE pytanko ale czy moglby mi ktos powiedziec ( wiem wiem ze to juz bylo ) jak odczytac ze to jest procek B0 od A0 ???

PLEASE......

czy naprawde tak sie kala kupowac te procki ( zwlaszcza gdy chodza na epox 8rda+ ??? )

B0 ma napiecie 1,6 V. Ja na swoim JIUGB mam 2.0 GHz przy 1,7. Wiecej nie moge,bo plyta nie pozwala:(

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Kaszpir ale sprawdz ile mhz ma ten twoj proc przy mnozniku 14x, mi tesh wstaje ale defakto wlacza mu sie jakis inny mnoznik (jaki nie kojarze,skleroza).

A jesli masz takiego cienkiego JUICBa to oplaca sie wymienic, moj JUIGB robi 2ghz na 1.7v przy titanie wlasnie (prime95 i etc.) i wpelni stabilne 2133mhz przy 1.85v

Działa bezproblemowo ...

 

Robiłem teścik 14x133Mhz vs 11,5x166 :)

 

I wtedy sprawdzałem ten mnoznik :)

 

A to nie koniec możliwości , mnoznik mam do 22,5 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaszpir mam identycznego procka, zeby wstal na 2 ghz (12x166) musze mu dac 1.85V napiecie. Ciekawi mnie to, jak ty osiagasz takie mnozniki, tez mam plyte z mnoznikami do 22.5 albo i do 24 (nie pamietam nawet), ale z tego co pamietam na przyklad na mnozniki 13 plyta nie wstaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki za LAMERSKIE pytanko ale czy moglby mi ktos powiedziec ( wiem wiem ze to juz bylo ) jak odczytac ze to jest procek B0 od A0 ???

PLEASE......

i jeszcze jednosorki za LAMERSKIE pytanko ale czy moglby mi ktos powiedziec ( wiem wiem ze to juz bylo ) jak odczytac ze to jest procek B0 od A0 ???

PLEASE......

czy naprawde tak sie kala kupowac te procki ( zwlaszcza gdy chodza na epox 8rda+ ??? )

B0 ma napiecie 1,6 V. Ja na swoim JIUGB mam 2.0 GHz przy 1,7. Wiecej nie moge,bo plyta nie pozwala:(

 

Pozdrawiam

Crasher nie podzieliłbyś sie informacjami jak dokładnie kręci Ci się ten proc no Twojej mobo.......kuzyn ma takie mobo i zastanawiamy sie czy nie wymienic jego AXP2200 AO na AXP 1700 BO tyle, że niewiadomą jest ile ten proc wycisnie na tej płycie......i jak go najlepiej kręcić? jakie masz max FSB????

 

Thanx za helpa!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo tego, że moja fspaniała płyta główna wyczynia rzeczy o których nie śniło się nawet filozofom (dzisiaj zaczęła się wieszać od naciskania klawiszy...), to jednak muszę przyznać, że te B0 są niezłe. I, co ważne, JIUCB JIUCB-owi nierówny ;) . Mój bez problemu chodzi (za zwiechy odpowiada na 100% płyta) na 12x166, czyli na ~2.0 przy napięciu 1.625V. A najbardziej to mi się podobają temperatury - max do tej pory widziałem 38* NA RDZENIU, 34* na sockecie (chyba że to szajsus takie bzdury pokazuje, chociaż radiator jest wyraźnie chłodny)... Heh, na Palomino to miałem 40* na sockecie przy otwartym oknie i V7+ na high ;)

 

Aha, JIUCB 0251 SPQW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki za LAMERSKIE pytanko ale czy moglby mi ktos powiedziec ( wiem wiem ze to juz bylo ) jak odczytac ze to jest procek B0 od A0 ???

PLEASE......

i jeszcze jednosorki za LAMERSKIE pytanko ale czy moglby mi ktos powiedziec ( wiem wiem ze to juz bylo ) jak odczytac ze to jest procek B0 od A0 ???

PLEASE......

czy naprawde tak sie kala kupowac te procki ( zwlaszcza gdy chodza na epox 8rda+ ??? )

B0 ma napiecie 1,6 V. Ja na swoim JIUGB mam 2.0 GHz przy 1,7. Wiecej nie moge,bo plyta nie pozwala:(

 

Pozdrawiam

Crasher nie podzieliłbyś sie informacjami jak dokładnie kręci Ci się ten proc no Twojej mobo.......kuzyn ma takie mobo i zastanawiamy sie czy nie wymienic jego AXP2200 AO na AXP 1700 BO tyle, że niewiadomą jest ile ten proc wycisnie na tej płycie......i jak go najlepiej kręcić? jakie masz max FSB????

 

Thanx za helpa!!

166. Napiecie 1,7 V.Wiecej bez modowanie plyty nie wycisne. Ale proc grzeje sie tylko do 40-45 stopni na boxowym coolerze.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaszpir mam identycznego procka, zeby wstal na 2 ghz (12x166) musze mu dac 1.85V napiecie. Ciekawi mnie to, jak ty osiagasz takie mnozniki, tez mam plyte z mnoznikami do 22.5 albo i do 24 (nie pamietam nawet), ale z tego co pamietam na przyklad na mnozniki 13 plyta nie wstaje.

Widać mam dobrą płytę ;)

 

Robiłem kilka dni temu mały teścik a raczej porównanie wzrostu wydajności po przejściu z FSB 266 na 333Mhz.

Ten test jest na pl.rec.gry-komputerowe.sprzet i pl.comp.pecet

 

 

W tym celu ustawiłem :

 

a) 11,5 x 166Mhz (na takim ustawieniu pracuje przy 1.75V) = 1910Mhz

B) 14 x 133Mhz ....

 

Większego mnożnika nie dawałem niż 14x ...

 

Bo na celu było sprawdzenie a raczej porównanie zysku .

 

Moja płyta ma mnoznik do 22,5x i jak widać mnozniki większe niż 12,5 na niej działają !!!

 

Ja pracuje cały czas na 11,5 x 166 bo wolę takie ustawienie niż 14x133Mhz ...

 

Widać że DFi pokazało na cą ją stać i podeszło do sprawy mnożnika >12.5x powaznie i zrobiło to w 100% działajace ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...