Skocz do zawartości
Ant3k

Dobra Karta Muzyczna

Rekomendowane odpowiedzi

potrzebuje karty do odsluchu stereo. nie bawie sie w zadne zestawy glosnikowe do komputera, tylko w porzadne audio.

 

karta musi czysto grac, miec pozlacane wyjscia (najlepiej cinch) no i najlepiej firma Creative - przywiazanie;).

 

myslalem na audigy, ale czy nie jest przypadkiem tak, ze na pewnym poziome jakosc stereo sie zatrzymala, a tylko jakosc surround sie polepsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje karty do odsluchu stereo. nie bawie sie w zadne zestawy glosnikowe do komputera, tylko w porzadne audio.

 

karta musi czysto grac, miec pozlacane wyjscia (najlepiej cinch) no i najlepiej firma Creative - przywiazanie;).

 

myslalem na audigy, ale czy nie jest przypadkiem tak, ze na pewnym poziome jakosc stereo sie zatrzymala, a tylko jakosc surround sie polepsza?

Do jakiej sumy szukasz karty muzycznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eXtreme Fidelity (X-Fi).

Złote w tyki, jak se kupisz najdroższą wersje to masz panel wycyckany.

Tak trudno zajrzeć na stronę Creative?

Do stereo nie kupuj karty PCI z DAC'iem na płytce. Nawet pozłacane wejścia i kosmicznej jakości DAC nie pomogą, gdy analogowa część toru audio będzie zbierała zakłócenia z wewnątrz kompa. Szukaj raczej czegoś USB na Burr-Brown, karty PCI z zewnętrnym DAC'iem, albo karty z wyjściem cyfrowym i zewnętrznego DACa. Ja korzystam z trzeciego rozwiązania. :) Mam Audigy2 ZS, za DAC i przedwzmacniacz robi wzmak Luxman A-007 (ma DACa, był przeznaczony do podłączenia transportu CD, ale działa z wyjściem cyfrowym z innych urządzeń, ma wejście Coaxial i optyczne TOS-Link, tylko power amp ma do bani - niemieckie, suche brzmienie), a za końcówkę mocy robi NAD 3020.

Właśnie w tej chwili sobie leci... See You on the Other Side Ozziego :) z FLACa (zapomnij o mp3, jeśli zależy ci na dobrym dźwięku, żadne Crystalizery i inne bajery nic nie poradzą).

 

PS. Żeby nie było, eksperymentowałem z różnymi rozwiązaniami, takie brzmi najlepiej. Wywody teoretyczne o wyższości DACa w X-Fi nad zewnętrznym (miałem X-Fi do testów) mnie nie interesują. Liczy się tylko czysty dźwięk bez upiększeń i zniekształceń.

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do stereo nie kupuj karty PCI z DAC'iem na płytce. Nawet pozłacane wejścia i kosmicznej jakości DAC nie pomogą, gdy analogowa część toru audio będzie zbierała zakłócenia z wewnątrz kompa. Szukaj raczej czegoś USB na Burr-Brown, karty PCI z zewnętrnym DAC'iem, albo karty z wyjściem cyfrowym i zewnętrznego DACa. Ja korzystam z trzeciego rozwiązania. :) Mam Audigy2 ZS, za DAC i przedwzmacniacz robi wzmak Luxman A-007 (ma DACa, był przeznaczony do podłączenia transportu CD, ale działa z wyjściem cyfrowym z innych urządzeń, ma wejście Coaxial i optyczne TOS-Link, tylko power amp ma do bani - niemieckie, suche brzmienie), a za końcówkę mocy robi NAD 3020.

Właśnie w tej chwili sobie leci... See You on the Other Side Ozziego :) z FLACa (zapomnij o mp3, jeśli zależy ci na dobrym dźwięku, żadne Crystalizery i inne bajery nic nie poradzą).

 

PS. Żeby nie było, eksperymentowałem z różnymi rozwiązaniami, takie brzmi najlepiej. Wywody teoretyczne o wyższości DACa w X-Fi nad zewnętrznym (miałem X-Fi do testów) mnie nie interesują. Liczy się tylko czysty dźwięk bez upiększeń i zniekształceń.

Niestety muszę się zgodzić .... z tego powodu mam monitorki z SP/Dif in ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o sume to nie mam zdania, ale myslalem o SB Live (jakas konkrenta wersja) albo Audigy1. nie bede pchal niewiadomo ile w karte ;) wole lepsze glosniki kupic to na tym wyjde o wiele lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do odłuchu stereo to tylko yamaha 724 albo vortex 1 żaden lajf czy audidżi nie ma szans w czystosci i jakości dźwięku do tych dwóch kart co podałem.

Mówisz, że EMU się chowają przy Aurealach za 50ziko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, tez mi sie wydaje ze produkty creative sa przereklamowane.

 

moze ktos mi poleci cos blizej z serii kart yamaha ?

Yamaha

 

Zobacz to, ma wyjście cyfrowe, jak z jakością analogów - nie wiem. Zresztą - patrz mój poprzedni post.

 

A może spróbuj czegoś takiego? Audiotrak Prodigy 7.1

Karta wygląda bardzo przyzwoicie, jest ekranowana, więc jakość na wyjściach analogowych powinna być co najmniej przyzwoita (tzn. znacznie lepsza niż u Creative'a), ma też wyjścia cyfrowe (TOS-Link też). To będzie też znacznie lepsze rozwiązanie niż Yamaha.

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do odłuchu stereo to tylko yamaha 724 albo vortex 1 żaden lajf czy audidżi nie ma szans w czystosci i jakości dźwięku do tych dwóch kart co podałem.

a Aureal Vortex 2 ?? jest chyba lepszy od jedynki... jak żle pisze to wyprowadzcie mnie z blendu ;)

 

Jenot - wlasnie mysle nad ta Yamaha...

 

oczywscie jak dla mnie stereo - to tylko cinch..

 

poszukuje po prostu karty zeby grala lepiej niz sb live

1Na allegro jest jeszcze karta firmy Turtle Beach - Montego Bay na Aureal2 i tez niby gra dobrze :)

 

2Hm nie wiem czy Cie dobrze zrozumialem z tym chinchem ale ta Yamaha nie ma wyjscia Chinchowego tylko spdif, trzeba z wyjscia MiniJack poprowadzic kable z 2 Chinchami (tak ja mam przynajmniej na swojej wieży)

 

3A na jakim sprzecie chcesz sluchac muzy?

 

Tak wogle to ja też chce kupic karte wiec moze razem cośwybierzemy eleganckiego i za rozsądną cene. a co do jakosci to te karty chyba beda graly nie tylko lepiej niż LIVE ale i Audigy też powinny przebić(pisze tu o Stereo of kors)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Creative -> to nie karty do audio tylko do gier/filmow, widac to po sterownikach na ktorych nie osiagali najlepszej jakosci ze swoich kart oraz ogolnym marketingu firmy

 

M-Audio np. Audiophil 24/96 albo Revolution 5.1 (lepsza jakosc dzwieku niz 7.1)

takze wersje usb tych kart

mozesz tez poszukac cos z oferty Audiotrak

 

najlepszy dzwiek jednak osiagniesz z ESI JULI@ ale ma minus - cene okolo 500-600zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Aureal Vortex 2 ?? jest chyba lepszy od jedynki... jak żle pisze to wyprowadzcie mnie z blendu ;)

1Na allegro jest jeszcze karta firmy Turtle Beach - Montego Bay na Aureal2 i tez niby gra dobrze :)

 

2Hm nie wiem czy Cie dobrze zrozumialem z tym chinchem ale ta Yamaha nie ma wyjscia Chinchowego tylko spdif, trzeba z wyjscia MiniJack poprowadzic kable z 2 Chinchami (tak ja mam przynajmniej na swojej wieży)

 

3A na jakim sprzecie chcesz sluchac muzy?

 

Tak wogle to ja też chce kupic karte wiec moze razem cośwybierzemy eleganckiego i za rozsądną cene. a co do jakosci to te karty chyba beda graly nie tylko lepiej niż LIVE ale i Audigy też powinny przebić(pisze tu o Stereo of kors)

A1 jest lepsze ze względu takiego że do A2 nie ma sterowników dopracowanych i powoduje same błedy na NT5.

A2 to niech lepiej nie bierze ze wzgędu takiego jaki podalem powyżej...

 

Porównywać Yamahe czy Vortex do Live i Audigy nie ma większego sensu w stereo, chyba tylko głucho niemy moze przez przypadek wybrać ostatnie dwie karty.

 

To źle myślisz właśnie ta yamaha ma prawdziwe wyjscie SPDIF na 1 chinch co dokładnie widać na fotce, nie trzeba żadnych jacków starczy zwykły kabel mono 1 chinch na 1 chinch i to wszystko.

 

sprzet na ktorym slucham jest niewazny, to sprzet do MUZYKI.

 

Canti - wlasnie dlatego odechcialo mi sie creative...

Bierz tą yamahe i sie nie zastanawiaj dla stereo i lub 5.1 przez SPDIF sluchania muzy nic lepszego nie znajdziesz w przedziale ceny od 0 do 200 zł. Od Live to już od dawien dawna każda karta producenta innego niż creative (czyli normalnego) gra lepiej.

Edytowane przez razor1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SP/DIF

Jeśli ominiemy/wyłączymy efekty itd. , uformujemy odpowiednio parametry dźwięku to co za różnica czy będziemy słuchać na A1, A2 , X-Fi czy Yamaha ( zawsze np. 24bit 96 khz )?

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ominiemy/wyłączymy efekty itd. , uformujemy odpowiednio parametry dźwięku to co za różnica czy będziemy słuchać na A1, A2 , X-Fi czy Yamaha ( zawsze np. 24bit 96 khz )?

Muzyka stereo to najprawdopodobniej format CD, czyli 16/44. Z wymienionych kart, to chyba tylko X-Fi potrafi to nadać bez zniekształceń na wyjściu cyfrowym. A1, A2 pewnie poradzą sobie jako tako, ale na Yamahę to bym nie liczył. Mam kartę na chipie 724, na wyjściu analogowym potrafi zrobić kilka procent IMD przy konwersji częstotliwości.

 

Oczywiście można konwersje częstotliwości zrobić programowo (np. wtycznki do foobara czy winampa) i problem obejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muzyka stereo to najprawdopodobniej format CD, czyli 16/44. Z wymienionych kart, to chyba tylko X-Fi potrafi to nadać bez zniekształceń na wyjściu cyfrowym. A1, A2 pewnie poradzą sobie jako tako, ale na Yamahę to bym nie liczył. Mam kartę na chipie 724, na wyjściu analogowym potrafi zrobić kilka procent IMD przy konwersji częstotliwości.

 

Oczywiście można konwersje częstotliwości zrobić programowo (np. wtycznki do foobara czy winampa) i problem obejść.

Oczywiście przez "uformujemy odpowiednio parametry dźwięku " miałem na myśli właśnie HQ resampling. Bez tego na Audigy jest kilkanaście % IMD a z resamplingie o podniesionej jakości poza zakresem pomiarowym.

 

roznica taka ze rozne karty maja rozne przetworniki i elementy w torze sygnalu

czyli zazwyczaj gowniane jak na creative

xfi elite pro ma dobre

Tylko co ma przetwornik ( na karcie ) do SP/DIF ?? Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, ja mam takie pytanie dość z innej beczki.

Mam w mobaczu SS i ALC650. Mam też TOS-Lynk.

Czytając manuala do ALC650 zlukałem, że to on jest odpowiedzialny też za TOS'a. Tak więc dlaczego sygnał na optycznym jest o niebo lepszy niż na analogowym?

Czy to jest na tej zasadzie że na analogowych działają przetworniki AD/DA i są one z [gluteus maximus], a na TOS-lynku działa tylko przekazanie sygnału dalej do diody? Bardzo byłbym rad to wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to Terratec robił dobre karty dla audiof... z wejściami i wyjsciami Toslink ale to było dawno :blink: nie wiem jak teraz

 

Edit: Daron też mam SS ale nie używam chyba chodzi o to że na analogowych wyjsciach przechodzi dżwięk przez kodek realteka (szit) a na optyce idzie bezposrednio do South Bridge

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, ja mam takie pytanie dość z innej beczki.

Mam w mobaczu SS i ALC650. Mam też TOS-Lynk.

Czytając manuala do ALC650 zlukałem, że to on jest odpowiedzialny też za TOS'a. Tak więc dlaczego sygnał na optycznym jest o niebo lepszy niż na analogowym?

Czy to jest na tej zasadzie że na analogowych działają przetworniki AD/DA i są one z [gluteus maximus], a na TOS-lynku działa tylko przekazanie sygnału dalej do diody? Bardzo byłbym rad to wiedzieć.

To jest tak, że przez optyczne masz sygnał cyfrowy i jakość zależy od przetworników DA we wzmacniaczu, a nie od szajsu na karcie dźwiękowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tak, że przez optyczne masz sygnał cyfrowy i jakość zależy od przetworników DA we wzmacniaczu, a nie od szajsu na karcie dźwiękowej.

No tak, to to wiem, żę wtedy główną rolę odgrywają przetwotniki DA we wzmaku.

Chodzi mi jednak o źródło tego cyfrowego dźwięku( wszystko przez manuala realteka ;( ). Czy też przechodzi on przez ten [ciach!]iany kodek czy idzie prosto od SS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, to to wiem, żę wtedy główną rolę odgrywają przetwotniki DA we wzmaku.

Chodzi mi jednak o źródło tego cyfrowego dźwięku( wszystko przez manuala realteka ;( ). Czy też przechodzi on przez ten [ciach!]iany kodek czy idzie prosto od SS

No przeciez juz pisałem że cyfrowy idzie bezpośrednio z SBridge do wyjscia a do wyjść analogowych idzie przez kodek realteka cały topic o tym był kiedyś jescze na tweaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powolutku,

 

mam wzmacniacz stereo i wejscia 2x cinch (lewy i prawy kanal),

 

kabel przewod cinch (2xcinch - 2xcinch) no po prostu kabel stereo ;)

 

przelotka Jack ---> 2x cinch.

 

 

czyli : karta muzyczna jack -> przelotka -> 2x cinch -> wzmacniacz.

 

 

we wzmacniaczu nie mam wejsc ani optycznych ani cyfrowych i nie chce zadnych kabli cyfrowych tylko po prostu cinch.

Edytowane przez Ant3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powolutku,

 

mam wzmacniacz stereo i wejscia 2x cinch (lewy i prawy kanal),

 

kabel przewod cinch (2xcinch - 2xcinch) no po prostu kabel stereo ;)

 

przelotka Jack ---> 2x cinch.

czyli : karta muzyczna jack -> przelotka -> 2x cinch -> wzmacniacz.

we wzmacniaczu nie mam wejsc ani optycznych ani cyfrowych i nie chce zadnych kabli cyfrowych tylko po prostu cinch.

Te przelotki zawsze powodują jakieś straty ( albo przesłuch albo inne zniekształcenia ) - radzę sie zaopatrzyć w dobry kabel jack mini - 2x chinch .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie wsadzilem vortexa 1 do swojego kompa zamiast sb128pci i...o kurde ale roznica! slysze nareszcie porzadnie gore, dzwiek jest czystszy i wogole mega zaskoczenie! Nareszcie slysze normalnie talerze.

A wogole karta lezala od 2 lat w szufladzie i tak przy przeprowadzce rzucilo mi sie w oczy ze to vortex wiec stwierdzilem a co tam sprawdze!

Jestem max zadowolony i polecam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te przelotki zawsze powodują jakieś straty ( albo przesłuch albo inne zniekształcenia ) - radzę sie zaopatrzyć w dobry kabel jack mini - 2x chinch .

nie moge zaopatrzec sie w dobry kabel mini jack gdyz posiadam GRUBY kabel stereo cinch.

 

 

a co sadzicie o tej karcie ?

http://allegro.pl/item117475924_aureal_vor...d_w9x_i_xp.html

Edytowane przez Ant3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...