Skocz do zawartości
sparda

Dobra Myszka Do 80zł

Rekomendowane odpowiedzi

Podłączę się: Szukam myszki z cichym klikiem głównych przycisków i coś pokroju 718f (już byłem na nią zdecydowany a tu zonk i w minusach jest głośny klik:(( niestety w jednym pokoju śpi moja żonka i synek a wieczorem cichy klik w gierkach to 90% sukcesu (wiem obłożę matą bitumiczną 718f:))

Razer diamondback tez ma glosny klik. Tutaj najprosciej cos znalesc kupujac uzywana mysz, np 3letniego IE3.0 :wink: - tam lekki podmuch pwietrza powoduje klik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej coś z serii 718 ( serii 750 nie ufam bo gdzie niegdzie słyszałem o akceleracji )

Na przykład w recenzji na twojepc (ostatnie akapity):

 

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=laser_60...0f&strona=6

 

Jest to typowa przypadłość myszy laserowych. Niektóre radzą sobie trochę lepiej, niektóre gorzej. Ale na pewno X-750 nie jest zalecana do gier. Wniosek jest taki, że najlepszą z najtańszych myszy jest A4 X-718 BF, ponieważ zawiera bezbłędny układ optyczny zamiast niedopracowanego lasera :)

Edytowane przez piaskoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm Razer Boomslang 2100 może konkurować o miano najlepszej do 80 PLN. Pomimo że jest kulkowa to inaczej ma zrealizowany sposób odczytu położenia ( "skanowana" jest powierzchnia kulki ) dzięki czemu nie ma akceleracji wst. ( tak tak zwykłe kulki ją mają bo przy szybkim ruchu kulka traci kontakt z rolką przechwytującą ruch - w razer takiej rolki nie ma - mogą być najwyżej podtrzymujące kulkę )

To ciekawe myszy, poczatkowo bylo nawet pare po 40zl kup teraz, teraz widzac popyt jest drozej.

Ich wada to dosc duza awaryjnosc z tego co czytalem na blueprints, spory dzial faq tam maja o roznych problemach wlasnie z boomslangami. Chociaz moze to nie jest zawsze prawda, a wynika z tego ze mysz jest na rynku od bardzo dawna.

 

No i mimo wszystko trzeba sie nastawic na zupelnie inne warunki poslizgowe, kulka daje nam tarcie toczne dodatkowe i ma kontakt z obudowa myszy (tylko odczyt jest realizowany optycznie). Jednym slowem nie ma szans na super male tarcie jesli ktos lubi. Do tego swoje wazy.

Ksztalt za to rzadzi no i fakt kultowosci tego produktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to przeciez mysz legenda

byla produkowana wlasnie przez Razera

a pozniej wskrzeszona przez firme terratec o-)

nie myslalem ze one sie znajda na allegro ale teraz to mnie kusi zeby taka nabyc choc nie jestem pewien czy byla by dla mnie odpowiednia...

 

---edit---

 

nie wytrzymalem... wzialem wersje OEM za 40zl http://www.allegro.pl/item136826985.html

 

mam nadzieje ze mi ksztaltem przypasuje... w najgorszym razie zostane przy moim niesmiertelnym, gubiacym sie i wariujacym a4tech opto013, 40zl da sie przebolec

 

wielkie dzieki Kyle za linka bo bym nie wpadl na pomysl sprawdzania na allegro czy rpzypadkiem ich nie ma o-)

 

tylko sprostuje - ona nie ma optycznego sensora skanujacego powierzchnie kulki - juz w wielu miejscach sie spotkalem z takimi bredniami... tam sa rolki tylko odczyt z tych rolek jest nieco inny niz w standardowych kulkowych myszach

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez Generic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę kupić jakąś mysz bo mój kulkowy logi juz siada :/ W windowsach ledwo da sie pracować, a ja jeszcze w ET gram od czasu do czasu :P

Czy cos poza x-718BF jest wartego uwagi do 50zł? (żadnych innych x7 nie chce - te świecące elementy i ala chromy, zreszta w BF też mi sie średnio podoba te "wężowa skóra") Da się w nim wyłączyć to podświetlanie rolki? (nie lubie takich udziwnien)

Edytowane przez slasher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko sprostuje - ona nie ma optycznego sensora skanujacego powierzchnie kulki - juz w wielu miejscach sie spotkalem z takimi bredniami...

No faktycznie brednia - tak to jest jeśli sie samemu nie rozkręci - teraz muszę wywalić brednie o skanowaniu powierzchni bo jeszcze jacyś ludzie to będą czytać :wink:

 

ps. wielkie dzięki za te fotki - obaliłeś dość powszechnie głoszoną fałszywą informację

 

Muszę kupić jakąś mysz bo mój kulkowy logi juz siada :/ W windowsach ledwo da sie pracować, a ja jeszcze w ET gram od czasu do czasu :P

Czy cos poza x-718BF jest wartego uwagi do 50zł? (żadnych innych x7 nie chce - te świecące elementy i ala chromy, zreszta w BF też mi sie średnio podoba te "wężowa skóra") Da się w nim wyłączyć to podświetlanie rolki? (nie lubie takich udziwnien)

JEśli wyłączysz podświetlenie to mysz będzie pracowała w rozdz ok 400 dpi ( nie mierzyłem dokładnie bo kto by w takiej pracował :wink: - ale to nie będzie więcej niż jakieś +-60 dpi ) Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotki wnetrza Boomslanga sa w necie dostepne o-)

 

ja mojego jeszcze nie mam.. z reszta w tym firmowanym przez terratec wnetrze jest przeprojektowane i rolki inne KLIK a zasada ich dzialania jest wlasnie troche inna niz w standardowych myszkach - tam rolka jest nieprzezroczysta i ma dziurki a tutaj swiatlo przechodzi przez rolke na ktorej krawedzi sa soczewki ogniskujace swiatlo na fototranzystorze wyposarzonym w dwa elementy swiatloczule stad mamy 4 rozne stany logiczne (00, 01, 10, 11) i mozliwosc umieszczenia duzej ilosci tych soczewek na brzegu rolki no i rozdzielczosc 2100dpi o-)

 

jak dostane myszke - o ile koles wysle w poniedzialek to pewnie wtorek, sroda - postaram sie przetestowac jaka jest faktyczna rozdzielczosc o-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialem edytowac poprzendi post ale mysql wywalalo blad o-\

 

 

dostalem, przetestowalem, faktycznie okolo 2100dpi...

ksztalt specyficzny, moze sie przywyczaje...

makabrycznie (i nie przesadzam... naprawde bardzo) glosna rolka...

 

jakby ktos mial jakies pytania chetnie odpowiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego tematu, pozwolę sobie Was zapytać tutaj.

Potrzebuję 3 myszek do pracy, cena za wszystkie to około 150zł (cyli 50 zł za sztukę to górna granica).

Problem jest w tym, że wymagam od nich sporej precyzji, więc nie pójde i nie kupię pierwszej lepszej.

Mają też pracować bez podkładek na drewnopodobnym blacie - nie wiedzieć czemu podkładki "wychodzą".

Kiedyś dobrą opinią cieszyły się A4 SWOP-80

http://sklep.benchmark.pl/pelny_13988.html

ewentualnie może wziąć A4 OPTO BW-5UP ??

http://sklep.benchmark.pl/pelny_14545.html

Jest jeszcze A4-TECH X-710 ale ona raczej nie zmieści się w budżecie

http://sklep.benchmark.pl/pelny_26760.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THX

Tak też myślałem.

Jednak chcę się "zabezpieczyć" i w razie powodów niezależnych i braku możliwości x710 to którą z pozostałych dwóch?? A4 SWOP-80 czy OPTO BW-5UP

A może mają taki sam sensor (?) - wtedy nie byłoby znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa mysz do 80zl to G1 z allegro, co jakis czas sie pojawiaja, w dobrym stanie - mozna nabyc juz od 50zl na gwarze jak sie ma fart. Do 80 spokojnie. Optyka z mx510, boski ksztalt mx300 :wink:

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...