Skocz do zawartości
j@kubof

Pytanie O Router

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pigmej

Czy router zmienia IP na stałe (bo takie ma neostrada)?

 

Bo w sklepie z monitoringiem powiedzieli mi, żeby kupić router bo do stawiania serwera (chodzi o rejestrator) potrzeba stalłego IP

ROuter z wbudowanym modemem będzie miał takie ip jakie wpiszesz względnie takie jakie zostanie mu przydzielone przez ISP. W neostradzie jest zmienne więc bedzie się zmieniać.

 

Do rejestratora potrzeba stałego IP, a raczej potrzeba za każdym razem aby się z tym DVRem połączyć znać adres routera i port na jakim masz przekierowany DVR. Jeżeli to znasz to się połączysz. Jak to ominąć. Wewnątrz sieci musiałby chodzić jeden komputer z programem NO-IP.com (czy jakoś tak) który uaktualniał bym IP sieci na serwerze dns NO-IP. Ty przed każdym połączeniem z DVRem musiałbyś zerknąć jaki jest bieżący ip i za każdym razem go wpisać wraz z portem.

Osobiście polecam DSL to takiego celu. Jak na firmę to i tak lepiej mieć stałe IP (w DSL jest). Zawsze może się przydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam d-link dsl-g604t z fw 2.01 i:

 

- zakladamy konto na no-ip.com i wprowadzamy ustawienia do routera

- tworzymy strefe dmz na rejestrator video

 

po takiej czynnosci wpisujac w przegladarce adres domeny np. mojwlasnymonitoring.no-ip.com bedziemy mieli przekierowanie na rejestrator (dostep po zalogowaniu sie na rejestrator)

 

sprawdzone i dziala bardzo dobrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym temacie jestem kompletnie zielony możecie dokładniej opisać o co chodzi, jaki sprzęt i jakie oprogramowanie?

 

Co to jest strefa dmz i czy jest potrzebny ten modem jaki napisałeś lukas-comp?

 

 

 

Za pomoc, z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Ja w tym temacie jestem kompletnie zielony możecie dokładniej opisać o co chodzi, jaki sprzęt i jakie oprogramowanie?

 

Co to jest strefa dmz i czy jest potrzebny ten modem jaki napisałeś lukas-comp?

Za pomoc, z góry dzięki

DMZ- Strefa zdemilitaryzowana- zakres IP lub pojedyńcze IP, które są otwarte na świat i nie są w żaden sposób ukryte/chronione przez router. Tak najkrócej.

 

Jeżeli chodzi o sprzęt to każdy, który ma opcję DMZ (pisze w specyfikacji). Oczywiście kwestia jeszcze marki. Przewodowe routery DLinka oblecą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że taki modem wystarczy do bezawarynej pracy:

 

ROUTER D-LINK DSL-524T

 

Dodatkowe funkcje

• 4-portowy Switch

• firewall SPI (Stateful Packet Inspection)

• funkcja DMZ

• port forwarding (Virtual Server) - przekierowanie usług TCP/IP komputery w sieci

• filtrowanie IP

-------------

 

Mam jeszcze pytanie w związku z No-IP. Czy dla firm trzeba coś płacić?

 

------------

 

Acha, i czy to wszytko (router i te No-IP) można skonfigurować np. na swoim komputerze, a skofigurowany zanieść tam, gdzie ma funkcjonować?

 

------------

 

Za pomoc z góry dzięki bo jestem zielony w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

To znaczy, że taki modem wystarczy do bezawarynej pracy:

 

ROUTER D-LINK DSL-524T

-------------

 

Mam jeszcze pytanie w związku z No-IP. Czy dla firm trzeba coś płacić?

 

------------

 

Acha, i czy to wszytko (router i te No-IP) można skonfigurować np. na swoim komputerze, a skofigurowany zanieść tam, gdzie ma funkcjonować?

 

------------

 

Za pomoc z góry dzięki bo jestem zielony w tym temacie.

Do bezawaryjnej to jest CISCO, a ten wystarczy do normalnej pracy.

--------

NO-IP jest generalnie darmowe. Do Twojego zastosowania to na prawdę bym się tą kwestią nie przejmował.

--------

Można, a nawet trzeba, chyba że chcesz się na miejscu pocić:) Ja wolę komfortowo w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiscie polecam troszeczke starsze modele D-Linka

przewodowy: DSL-504T

bezprzewodowy: DSL-G604T

 

po wgraniu firmware 2.01 sprzet chodzi bardzo stabilnie! (u mnie bez restartu, nonstop 24h/7) ;)

 

konfiguracja jest banalna, a w razie czegos zawsze mozesz napisac na pw lub gg ;)

 

jesli chodzi o DMZ to jest to strefa, ktora powoduje "przekierowanie wszystkich portow" na wybrany komputer w sieci LAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuje tenrouter zaczynam montować monitoring. Miał ktoś stycznośc z tym sprzętem?

 

I znowu zadaje pytanie - Jaką prędkość neostrady potrzeba aby obraz z serwera był w plynny. Łącze będzie dzielone na jeden komputer i serwer (rejestrator).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile kamerek i jaki obraz (rozdzielka, kolor/mono czy bedzie dzwiek) ?

 

P.S. W tej samej cenie moge zalatwic ci model z WiFi (jest mozliwosc jego wylaczenia) ;)

Edytowane przez lukas-comp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

srki, ale 512 neo to zdecydowanie za male lacze jak na 9 kamer w tym 4 kolorowe! up na neo to tylko ~160kbps

Przecież nie oglądasz na raz wszystkich kamer. Na raz patrzysz na jedną, dwie, może trzy. A poza tym rejestracja odbywa się na dvr a net masz tylko po to żeby sobie rzucić okiem. Mozna też regulować jakość i wtedy przepchasz więcej kamer tym samym kablem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy od rozwiazania....

mozna zrobic monitoring, ze masz dostep naraz do wszystkich kamer i tak sie robi zazwyczaj....

oki masz dostep zdalny do multipleksera po to zeby sie na niego tylko logowac czy moze sprawdzac obraz ?

dodatkowo na neo nalezy patrzyc na UP bo to obraz bedzie wysylany na swiat! czyli nie na download (512Kbps), a na UP (128-160Kbps)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

zalezy od rozwiazania....

mozna zrobic monitoring, ze masz dostep naraz do wszystkich kamer i tak sie robi zazwyczaj....

oki masz dostep zdalny do multipleksera po to zeby sie na niego tylko logowac czy moze sprawdzac obraz ?

dodatkowo na neo nalezy patrzyc na UP bo to obraz bedzie wysylany na swiat! czyli nie na download (512Kbps), a na UP (128-160Kbps)

Przykładowe rozwiazanie wdrożone na neo 512. DVR i 16 kamer (b/w bez dźwięku). Udostępnione. Na kompie odpalam WWS i ogladam albo kratownice 16 kamer albo 9, albo 13 z jedna dużą w środku itd. Wiadomo o co chodzi (program udostępnia możliwości klawiatury DVRa). Nie ma problemu z jakością.

To oczywiste, że chodzi o up.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacznie bardziej wydany bylby w/g mnie DSL 2048 z dokupionym uploadem.

Miałbyś łącze 2048/512 co pozwoliloby w miare spokojnie tym zarządzać.

 

Jeśli miałaby to być neo to kup router z obsluga dyndns. (np D-link 614+)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Znacznie bardziej wydany bylby w/g mnie DSL 2048 z dokupionym uploadem.

Miałbyś łącze 2048/512 co pozwoliloby w miare spokojnie tym zarządzać.

Ano naturalnie. Zapomniałeś podać drobnego szczegółu. Jaka jest cena za neo/msc i za twoją propozycję/msc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena prosze:

 

http://internetdsl.pl/pages/materialy.php

 

Tyle jeśli chodzi o dsl.

 

Neostradę traktuję jako dostę do internetu "chałupniczy" raczej nie nadający się do sensownych zastosowań. Zresztą neo jest kierowana do użyszkodników indywidualnych.

 

Jeśli ten monitoring ma być w miarę przyzwoity to lepiej zrobić to co najmniej na iDSL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Wiesz to było coś w rodzaju pytania retorycznego. Znam ceny i dlatego to napisałem. Po prostu autor topicu chce to zrobić w miarę niedrogo (takie odnoszę wrażenie skoro bierze się za neo). Dlatego od razu zaznaczyłem, że DSL lepszy (ja tak to robię- głównie na DSL), ale droższy. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to jest polska, kazdy chce d*** utrzec szklem.....

jak slysze, ze w firmie 100osobowej strategiczny router to jest sprzet soho za 200zl to sie noz w kieszeni otwiera!

 

pozniej przetargi wygrywa jakas gowniana firma, cos wykonuje, nie ma to rak i nog...

wydzwania niezadowolony klient do innych firm i placi podwojnie......

 

jesli monitoring ma miec rece i nogi to Neo stanowczo odpada:

 

1. Posiada limity

2. Bardzo slaby UP

3. Jest to usluga dla domowych odbiorcow ->wieksza awaryjnosc niz iDSL!

4. Jak sie cos zepsuje na Neo to TPSie mozesz naskakac (niestety taka jest prawda), a na iDSL dbaja o klienta. W ciagu 5lat uzytkownia iDSL mialem jedna 15minutowa awarie! Na Neo takie cos zdarza sie duzo czesciej...

5. Komfort pracy na Neo 512, a DSL 512 widac ;)

Edytowane przez lukas-comp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Tak. Niestety to prawda :sad: :sad: Byle taniej, byle nie za dużo, a może jeszcze rabacik. Ehh. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast brac neo 1024 z takim samym upem lepiej kupic w tej cenie iDSL ze stalym IP i obsluga dla firm, a nie zwyklych szarakow czyt. Kowalskiego! ;)

dodatkowo jest teraz promocja, wiec mozna wyrwac ciekawe opcje za niewielka kase!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest podpisana umowa z tp na neostrade, dlatego mogę ją tylko powiększyć. Co to jest iDSL czy ma tą usługę TP? Czytałem na stronie TP, że jest DSL, tylko nie mogłem sie połapać ile kosztuje tam abonament, jeśli 1000coś złotych to nie ma szans.

 

PS Lukas-Comp - daj nr gg na priva

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli podpisales umowe na neo przed 1 stycznia to mozesz przejsc na internetDSL:

 

11. 64.20.1 neostrada tp 6144 DSL 8000 169 37,18 206,18 299 65,78 364,78

 

czyli 8Mbps down 800Kbps UP ewentualnie jeszcze jest opcja 2Mbps i dokupienie 512Kbps upu ;)

 

gg leci na pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...