Skocz do zawartości
Sahem

Kupno Kompa - 3000-3500 Zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Doszły mnie słuchy, że nadchodzi okres kiedy sprzęt tanieje. Pomyślałem sobie, że warto kupić nowy komp, w miarę dobry ;)

Sam znam się na komputerach tak samo jak moja babcia, więc zgłaszam się z potrzebą do was :)

Chciałbym kupić sobie coś w miarę przyzwoitego (głównie chodzi tu o przystosowanie kompa do gry The Sims 2 :P) w cenie wachającej się w przedziale 3000-3500 zł. Potrzebuję wszystkiego, oprócz monitora :P Szukałem już w necie różnych propozycji, naczytałem się o wszystkim, ale za Chiny nie wiem co jest lepsze :-|

Zgłaszam się z prośbą o doradzenie mi jakiegoś dobrego kompa za 3000-3500 zł.

Za wszelką pomoc z góry dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 3500zł to można mieć spokojnie kompa pod Sims 3 :P

Intel Core 2 Duo E6300 1.86GHz 2MB 779zł

Gigabyte GA-965P-DS3 610zł

DDR2 2x512MB PC6400 800MHz Patriot LLK CL4 535zł

Galaxy 7600GS Gddr3 Zalman 256mb 580zł

[sATA2] Dysk Samsung 160GB 7200 8MB NCQ 230zł

BenQ DW1670 OEM Black 137zł

ok 2900zł w www.apollo.pl

Masz 600zł na resztę (porządna zasiłka, buda itd.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sims 2 powiadasz ;]

jak serwal4 napisal, jednak nie oszczedzalbym na ramach, 2x1gb jakis goodramow powinienes jeszcze jakos uciulać.

sprzet warto kupić, jednak jeszce bardziej warto poczekać, aż ceny się ustabilizują (w międzyczasie, wyjdą kolejne płyty głowne, pojawią się testy pod wzgledem ich o/c) i będziesz mógł wybrac najodpowiedniejszą konfigurację. a przy takich funduszach ze spokojem na nią bedziesz mógł sobie pozwolic (of course, zgadzam sie, zeby budowac coś na c2d). Tak więc, jeszce troszke cierpliwości, o premierach itp poczytaj w tematach przeznaczonych procesorom core 2 duo/amd x2.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekać jeszcze ok. pół roku? Da się chyba zrobić xD Jak już mówiłem, na kompach znam się jak moja babcia. Nie wiem czy coś da czytanie opisów płyt itp. :P

 

EDIT: Mam jeszcze pytanko: czy wiecie za ile mogę kupić Photoshopa (w polskiej wersji językowej)?

Edytowane przez Sahem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie można pisać postów pod postem, ale lepiej zrobić to niż zakładać oddzielny temat.

Mam jeszcze jedno pytanie: czy komputery potanieją jeszcze do października? A może szykuje się podwyżka cen?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zrozum niema zbyt wielu dobrych płyt głównych dla c2d i dlatego hociażby ma Sahem poczekac na lepsze mobo bo po co kupywac teraz byle co skoro ma się pojawi więcej płyt dla Core 2 Duo więc nie gadaj głupot typu:

 

Ale tak myslac ze za chwile bedzie obnizka/za chwile premiera czegos super mozna nigdy nie kupic sobie kompa.

Edytowane przez Herszt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 3500zł to można mieć spokojnie kompa pod Sims 3 :P

Intel Core 2 Duo E6300 1.86GHz 2MB 779zł

Gigabyte GA-965P-DS3 610zł

DDR2 2x512MB PC6400 800MHz Patriot LLK CL4 535zł

Galaxy 7600GS Gddr3 Zalman 256mb 580zł

[sATA2] Dysk Samsung 160GB 7200 8MB NCQ 230zł

BenQ DW1670 OEM Black 137zł

ok 2900zł w www.apollo.pl

Masz 600zł na resztę (porządna zasiłka, buda itd.)

wszystko dobre oprocz nagrywarki - to kompletny niewypal benqa lepiej bedzie jak kupisz dw1655 lub dw1650

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem już, że kupię 2GB RAMU.

Chciałbym też jakiś dwu rdzeniowy prosesor ;) Napewno jakąś dobrą kartę graf. Dobra, poczekam sobie do października, może jeszcze coś zarobie xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...