Skocz do zawartości
Proofit

Jaki Monitor Lcd Do 800zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak.... Siedząc w trzy osoby (luźno, nie w kupie), te dwie skrajnie siedzące nie widzą gorszej jakości obrazu, niż ta dokładnie na przeciw siedząca... Ogólne to nawet pod dużym kątem widać obraz. Góra - dół już jest nieco gorzej, ale to przecież matryca TN, więc nia ma co tu wymagać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam stałych bywalców forum.

Szukam dla siebie monitora lcd, który przede wszystkim wykorzystywany byłby do przeglądania stron internetowych, oglądania filmów, czasem do gier. Głównie zastanawiam się nad modelami:

LG L1752S

Benq FP73G

ewentualnie z 19' Benq FP91G+

 

W LG przydatna jest 30 dniowa gwarancja na piksele. Znajomi mają różne panele lcd LG i są zadowoleni, nie wyskakiwały im żadne bad-pixele czy sub-pixele.

 

Firmę Benq znam tylko z opinii internetowych, na purepc sporo użytkowników skarży się na wyskakujące pixele.

 

Czy kupując panel lcd należy bać się "loterii pixelowej" ? Czy rzadko to się zdarza ? Oczywiście zawsze można sprawdzić monitor w sklepie przed zakupem, jednak chodzi mi o pixele wyskakujące w czasie użytkowania.

 

Z góry dziękuję za pomoc w wyborze.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Kamel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie zastanawiam się nad modelami:

LG L1752S

Benq FP73G

ewentualnie z 19' Benq FP91G+

Dwa pierwsze to 17', przy dziszejszych spadających cenach 19' to mało opłacalna inwestycja.

FP91G+ to już troche starszawa konstrukcja.

Ja osobiście polecam FP93G lub G+. Sam posiadam ten model od dwóch miesięcy i jak do tej pory bez niespodzianek.

Poczytaj jeszcze opinie innych kolegów, którzy chwalą sobie sprzęt innych producentów.

Ponieważ asortyment duży to i wybór trudny, ale przy Twoich potrzebach dobry monitor 19' z szybką matrycą TN to chyba wybór jak najbardziej optymalny i cena takowego oscyluje w granicach przedstawionych możliwości finansowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no super, każdy zachwala swój monitor i już mam tak zamieszane w głowie że nie wiem co kupie. Wiem jedno, nie chce dać wiecej niż 800 zł , ma być LCD 17' albo 19' . Cały czas myślałem o LG ale widze że zachwalacie co innego... ktoś doradzi coś konkretnie ;P ? tyle tutaj powymienialiście modeli że sie połapać nie moge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja posiadam 17' LG 1732p. miesci się na biurku w specjalnej wnęce, czysty obraz, dobre kąty widzenia i dobre kolorki.... a wszystko za 750 PLN :) a Tu specyfikacja

nie wiem po co komu 19' monitory, skoro i tak najwiekszą rozdzielczość jaką może ustawić to 1280x1024 przy 75Hz

no chyba że chce w domu zrobić kino :)

 

 

Ten tekst nie jest napisany po to aby kogoś urazić, piszę tylko swoją opinię.

Edytowane przez Maniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem po co komu 19' monitory, skoro i tak najwiekszą rozdzielczość jaką może ustawić to 1280x1024 przy 75Hz

no chyba że chce w domu zrobić kino :)

... bo literki na pulpicie są znacznie mniejsze niż na 19" = krótkowzroczność po dłuższym użytkowaniu :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm....

Mnie zawse uczyli aby siedzieć od monitora co najmniej 30cm w zwyż...... :)

Jestem krótkowidzem i bez problemu potrafię siedzieć od monitora około 70-100 cm i widze te wszystkie małe literki na pulpicie lub gdziekolwiek indziej....

No ale każdy jest inny :-P i każdy ma swoje zdanie na ten temat

 

Peace People B-)

Edytowane przez Maniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad kupnem monitora lcd o przekątnej 17 cali. Interesuje mnie przedział cenowy do 900 zł. Monitor ma służyć do ogólnego użytku (internet, jakiś filmik, czasem gierka itede). Podstawą jest złącze DVI, jakiś sympatyczny kontrast i czas reakcji. I w sumie wybrałem już dwóch faworytów ale jeszcze sie waham. Pierwszy to: HYUNDAI B71D I właśnie skłaniam sie ku temu modelowi. O ile sie nie myle jest to dość nowy model Hyundai'a, w necie niestety żadnych recenzji o tym monitorze nie znalazłem. Jeśli posiada ktoś takowy to chętnie poczytam jak sie sprawuje. Myślicie, że jest to dobry wybór? Czy to prawda, że matryce Hyundai'a robione są przez Samsunga?

Drugi faworyt to: LG LCD 1732P-SN Z racji tego, że jest nieco droższy bliższy mojemu sercu pozostał Hyundai. LG wydaje się być ładniejszy, nie ma moim zdaniem zbędnych głośników...

A może polecacie coś innego?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer AL1916WAs 700:1, 300 cd/m2, 5ms, 160/160, jedynie DVI nie ma...

tutaj najtaniej w necie

 

poczatkowo tez sie zastanawialem nad tym hyundaiem, praktycznie juz go kupowalem, ale kolega mi podrzucil propozycje z panoramą i mam teraz troche gorszy model od tego ktory Ci polecam ;] naprawde o wiele wygodniejsza praca na panoramie.

Edytowane przez mlodass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu już twój osobisty wybór: ponieważ obą są bardzo zbliżone do siebie oprócz tego że hyundai posiada głośniczki a LG nie, ale za to nie posiada PIVOT, w który wyposażony jest LG

Musiałbyś "na żywo" zobaczyć oba monitorki aby wybrać, bo niestety każdy będzie miał swoje upodobania i zdania na ten temat.

ja jestem za LG mimo że droższy troszeczkę, bo takiego używam.

Powiem że świecenie stoi na dobrym poziomie, brak bad pixeli, nadaje się do wszystkiego :)

Niestety nie znam Hyundai'a :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma sprawa z głośniczkami w takim monitorze? Moim zdaniem jest to chyba zbędny element za który trzeba płacić. Jakość dzwięku zapewne nie jest zadowalająca.

LG rzeczywiście ma fajną gwarancje odnośnie wypalonych pixeli. Gdyby jeszcze dawali razem kabelek DVI to może, może....

Między tym Acer'em a mną niestety nie zaiskrzyło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis dostalem monitorek BenQ FP93G i rowniez musze polecic. wyglada bardzo ladnie, obraz bardzo dobry, brak bad-pixeli i problemow 'na dzien dobry' zobaczymy jak bedzie w praniu. dalem za niego 880

 

0x41 0x56 0x45!!

jeśl można spytać, gdzie kupowałeś monitorek?

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pudełko LG L1732P zawiera:

 

- Monitor :)

- Dysk CD z podręcznikiem użytkowania+karty (gwarancja itp.)

- CD z opragramowaniem Forte Manager

- Przewód zasilania

- 15-stykowy przewód sygnałowy D-Sub

- Przewód syganałowy DVI-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też podepne się pod temat, w najbliższych dniach będę kupował monitor LCD do ceny 800zł (max) wołałbym aby cena monitora była poniżej 800zł. Szukam jakiegoś LCD 17" (nie potrzebuje 19") z dobrym czasem reakcji, kontrastem i katem patrzenia. W głowie mam mętlik więc nie mam żadnych typów. Czekam na wasze propozycje z góry bardzo dziękuje.

Edytowane przez czocza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiadanie na to samo pytanie 30 razy jest conajmniej nudne. Poczytaj, jest tyle tematów o monitorach od 700 do 900zł, moze cos stanialo moze do czegos warto dolozyc naprawde poszukaj, przynajmniej przez 10minut, a odpowiedz sam znajdziesz... i kup 19, nie pozalujesz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samsung 920n

19", 700:1 (przy 250cd/m^2), 160/160, 8 ms, za 829

http://ico.waw.pl/product.php?id=159

Ja Polecam to co udalo mi sie wczoraj Kupic w Galeri Krakowskiej w Serferisie

 

Samsunga 960BF - 19 cali za 799zl

 

Powiem ze ogolnie monitor b.ladnie "swieci" - wlasnie kontratst az za mocny ...

jedynym minusem jest wlasnie to ze ciezko go skalibrowac za pomoca ustawien z windowsa (bo brak jest przyciskow na monitorze do kalibracji co niestety boli)

 

jednak gdy juz sie tego dokona .. to monitor chodzi rewelacyjnie

 

testowalem w Kulki grach - NIe ma Mowy o Zadnym Smuzeniu -4ms robi swoje

Kolory az mnie zatkalo - bo czytalem wiele o matrycy TFT a prawda jest taka ze sa one lepsze niz na moim poprzednim samsungu CRT 17 755FDX

 

Polecam Wszystkim - bo za taka Kase monitor jest naprawde 1 klasa - i watpie by za te kase mozna bylo kupic jakis nowy i lepszy sprzet 19 calowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Strongmen za info

Ja tez juz sobie kupilem, niestety cena juz byla 849zl (niedziela 01.10.2006) i podobno miala jeszcze wzrosnac do normalnej 1049zl

Monitorek super, bardzo ladne kolory, wyrazisty obraz, zadnego smuzenia, troche lipa z tym sterowaniem monitora z windowsa tylko ale i tak warto, zadnych badpixel'i oczywiscie.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie ja najbardziej uważam samsunga! co jak co ale LCD to oni potrafią robić, także polecanie samsungów i ewentualnie innych opartych na tych matrycach jest uzasadnione

 

OFFTOP:

TO MÓJ 1100 POST :D :D :D to tak btw zupełnie, akurat spojrzałem w profil :D

Edytowane przez unckle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mialem mozliwosc korzystania jakis czas z hyundaia b71d. nie znam sie generalnie na monitorach, do tej pory korzystalem ze zwyklego monitora, teraz musze go oddac i poszukuje czegos dla siebie. zalezy mi na zlaczu DVI bo obraz jakby lepszy, bez potrzeby dostrajania jak na d-sub, z czym sie bawilem sporo zanim dostalem kabelek DVI. mysle czy 17 czy 19 cali i nad panorama. cena nie wiecej niz 900 zl. da sie cos za ta cene? przegladalem pare ostatnich monitorkow proponowanych, ale kiepsko troszke z DVI..

 

co do glosniczkow w tym hyundaiu.. srednio.. bardzo srenio. do muzyki, gier za slabe, dzwiek nie zadowala, po prostu dla kogos, kto choc odrobine uwagi do tego przyklada lepiej jakis niedrogi zestaw 2.0 kupic..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...