Skocz do zawartości
Proofit

Jaki Monitor Lcd Do 800zł?

Rekomendowane odpowiedzi

a czemu nie chcecie benq fp91g+. PAramertry te same, a ponadto ma 19". Pisałem o nim parę postów wyżej.

olo21, jak możesz to opisz w kilku zdaniach róznicę pomiędzy fp91g+ a fp91gp, wiesz, takie spostrzeżenia zwykłego użytkownika a nie dane ze strony producenta, chciałbym żebyś jeszcze napisał czy jest sens wykupywać gwarancje na martwe pixele w przypadku fp91gp czy szkoda 50zl bo pixeli i tak na nim nie widać

pozdrawiam

 

edit:

a i jeszcze jedno, czy jak byś dziś stanął przed wyborem kupna monitora to byś wolał zapłacić o 40zl mniej czy jednak brał byś GP

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do meeron:

jeśli 40 zł różnica w cenie to wolałbym już dołożyć i brać gp.

Porównująć oba modele, kilkanaście godzin spędziłem przed g+ ( u kolegi) i byłem zaskoczony, ponieważ nie widziałem prawie różnicy w porównaniu do mojego gp. POnadto nie zauważyłem w g+ walniętych pikseli.

Na g+ grałem w Xpand Rally i grało się super, nie miałem się do czego przyczepić. Film oglądało się również fajnie. Kąty widzenia trochę gorsze, ale myślałem że będzie gorzej.

Ja mam 3 piksele u siebie(gp), są czarne i po rogach, i ich nie widać- trzeba się wpatrywać żeby je zauważyć.

Gorzej jeśli zrobiłby się czerwony na srodku ekranu- kapa wtedy. Ale jeśli nie ma pikseli na początku to potem już się raczej nie robią.

Do g+ nie dają w komplecie kabla DVI.

Kupując w Auchan ma się jeden dzień na zwrot(wymianę) towaru czyli można zarócić jak będą pikslaki - tak przynajmniej było w wakacje.

Edytowane przez olo21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...Szukam jakiegos Monitorka do 800zl Co powiecie na Tego BenQ http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=2...;szerokosc=1280 Glownie do gier, filmow malo ogladam i zalezy mi na Super jakosci Krystalicznej ;] wiem ze za to pieniadze nie ma sie co spodziewac ...jak ktos ma real foto tego monitorka to prosze...I jak ktos ma jakis inny monitorek do zaoferowania to tez prosze [aha i jest jakis pawulon dla monitora Crt ktorego obecnie posiadam, tak mysle ze jak mu skroce zywotnosci ( tak nie specialnie ) to szybciej bede mial nowy LCD ] ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuje w miare taniego LCD, skladam zestaw dla siostrzencow w wieku 10 i 8 lat i musze sie zmiescic w kwocie do 2000 zl za komputer i monitor, na komputerach sie znam ale monitory lcd to czarna magia dla mnie, co sadzicie o np : acer al1716as jest w miare tani moge go miec za 650 zl, monitor bedzie pewnie wykorzystywany do wszystkiego czyli gry, troche internetu, jakis film, co byscie polecili zeby bylo dobre a nie koniecznie strasznie drogie bo jak przesadze z monitorem to komp bedzie nie za ciekawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...Szukam jakiegos Monitorka do 800zl Co powiecie na Tego BenQ 2379306[/snapback]

Witam, poszukuje w miare taniego LCD, skladam zestaw dla siostrzencow w wieku 10 i 8 lat i musze sie zmiescic w kwocie do 2000 zl za komputer i monitor, na komputerach sie znam ale monitory lcd to czarna magia dla mnie, co sadzicie o np : acer al1716as jest w miare tani moge go miec za 650 zl, monitor bedzie pewnie wykorzystywany do wszystkiego czyli gry, troche internetu, jakis film, co byscie polecili zeby bylo dobre a nie koniecznie strasznie drogie bo jak przesadze z monitorem to komp bedzie nie za ciekawy.
tutaj polecałbym ten monitor co wyżej - BenQ FP73G

 

radziałbym nie kupowac w komputroniku, ponieważ mają tam trochę zawyżone ceny

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam mały problem, otóz spalił mi sie panel LCD (ten z siga) i na dniach będe musiał coś wybrać. Wszyscy niby polecają tego nowe benq'i, ale jednak po przejsciach ojca z obecnym panelem benq'a wezme w ostateczności. Myśle nad 19" w cenie max. ~800zł.

Znalazłem jakies panoramy Acera i Benq. Czy są warte uwagi? Oraz czy moja karta nie bedzie miała problemu z współpracą z panoramicznym panelem? Jak to się zachowuje w grach?(choć rzadko gram, ale jednak czasami sie zdarza)

 

Chwilowo mam raczej ograniczony dostęp do forum, toteż nie mam jak doczytać tego wszystkiego.

 

Pozdrawiam

 

Edit: Widze , ze pozostaje mi chyba tylko benq FP93G ew. Iiyama e1900s-b

Edytowane przez slasher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba biore

 

BENQ FP91G+ Srebrno-Czarny

 

cena: 799zł

 

widział kto taniej?

 

Proszę jeszcze pare słów o nim ;)

 

Bardzo mile widziane jakieś real zdjątka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a ja planuje kupic monitorek do gier do ogladnaia filmow i do buszowania po necie i mam taki dylemat bo nie wiem ktory wybrac, a nie chiałem zakładać kolejnego tematu.

A to moje propozycje:

 

http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni...ron_L1919s.html

 

http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni..._19_1905S1.html

 

http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni...7_SM_740BF.html

 

sirius jest chyba najtanszy jezlei chodiz o monitory jezlei macie jakies inne propozycje odnosnie sklepu oraz monitorow to piszcie chce wiedziec jaknajszybciej poniewaz jutro sprzedaje mojego philipsa brillance 109 (19") i bede bez moniotra mozna powiedziec.

 

Czekam na odpowiedzi pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz oglądać sporo filmów to ja bym omijał szerokim łukiem 17" 5:4 ( bo wielkość kadru będzie śmiesznie mała - 16:9 = 15,26" ) , na 19" 5:4 już będzie lepiej ( ~17" ) ale na 19" 16:10 będzie najlepiej ( ~18,47" ).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no moje propozycje byly same 19" monitorki wiecna 100% bede kupowal 19 i chyba LG bo ma najlpese paramatery no kontrast 1400:1

Twój link trzeci to 17"

 

LG ma kontrast nie większy niż 700:1 ( najprawdopodobniej 600:1 ). LG podaje kontrast "dynamiczny" który jest kilkukrotnie ( co najmniej 2x zwykle 3x ) większy od realnego ( coś jak moc PMPO w głośnikach :lol: )

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co jaki brac monitor 19" do ok 850zl?

 

BenQ LCD 19" FP93G chyba tego kupuje na siriusie jescze spuscilem z ceny o 9zl (uparci) czyli za 860z+kostz przesylki:) co o nim sadzicie?

 

oo nie kupuje z siriusa biore a agito.pl bo jest za 820zl!! najtaniej chyba w Polsce!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niet:D ale w sklepach mozesz wykupic gwarancje za doplata 50zl na 0 martwych pikseli itp itd... na tydzien bodajze.

 

rzadko ktory producent daje taka gwarancje, jak juz to na poszczegolne modele z tego co pamietam daje philips na ktoras 19", iiyama tez ma taka gwarancje, ale w zaleznosci czy kupisz u ich super partnera, czy troche mniej super :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja mam pare pytan... poszukuje czegos taniego lcd (do 800zeta) zeby to sie nadawalo od czasu do czasu by pograc w csa.. do tego glownie internet... na allegro wpadly mi w oko 2 modele...

- Belinea 1925 S1W http://www.allegro.pl/item155351847_beline...o_warszawa.html

- Acer AL1916WAs http://www.allegro.pl/item155684700_acer_a...fv_gw_w_wa.html

 

Niegdys Belinea robil naprawde fajnie pracujace monitorki... jak jest teraz? Acer z tego co pamietam raczej nigdy sie monitorami nie zajmowal :) Parametry tych matryc sa bardzo zblizone: 1440x900, 5ms, 300 cd/m2 troszke inne katy widzenia. Ktory z tych monitorkow by sie bardziej oplacalo kupic? Niestety musze zmienic swojego klasycznego Panasonica SL75 7 letniego poniewaz oczy mi przestaly wyrabiac :)

 

EDIT: aha.. dodam ze glosniki w monitorze sa mi zbedne :) liczy sie to by nie bylo bardzo uciazliwego smuzenia :) gralem niegdys na 8ms lcd samsunga i byla katastrofa :)

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrcze.. to dajcie cos w takiej cenie zeby juz nawet nie bylo panorama :) ale zeby nie mialo tak tragicznego smuzenia :)

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...