Skocz do zawartości
kszonek

Kontener Budżetowy

Rekomendowane odpowiedzi

- 25cm rury mosiężnej fi50

- 1cm preta miedzianego fi50

- 25 cm otuliny fi48

 

Rura powstała tydzien temu, między czasie ktoś mi ukradł aparat, ale go sumienie ruszyło (lub to był "zart" ) i pewnego razu nagle znalazł sie na srodku stołu w warsztacie i mam foty.

 

Nie jestem pewien czy połaczenie miedzi i mosiadzu (w koncu jeszcze polutowalem srebrem, bo nie moglem znalezc laski miedzianej) jest dobrym pomysłem, ale sie zobaczy (bo niby dlaczego miałyby być problemy)...

 

Stuff:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Chciałbym zaznaczyć, że spód był bardzo równy, w jednym miejscu wysokośc wynosiła 9mm, po drugiej stronie 16mm....

 

Obrabianie:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Zanzaczanie gdzie wiercic (robilem to bardzo dlugo, a wyszlo i tak krzywo jakbym robił na oko):

Dołączona grafika

 

Wiercenie:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Gotowy spód:

Dołączona grafika

 

Nawet pasuje....

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

I fajnie wygląda:

Dołączona grafika

 

Tutaj powinny byc fotki ze spawania, ale nie mialem aparatu (lezal na stole, lezal, ludzie sie przewijali i w koncu przestał lezec...)

 

Tutaj także powinny byc fotki z obrobienia po spawaniu, ale tego nie byłem w stanie zrobić na mojej tokarce i byłem zmuszony dać zarboic 20 zł tokarzowi.

 

Spawać miałem w osłonie, ale natchnięty chęcią skończenia rury w jeden dzień zapomniałem :/ no ale nic, ważne ze to wtedy skonczylem, bo pozniej było co raz wiecej roboty i juz bym nie mial czasu [;

 

Troche tlenków (nawet dobrze palnik wyregulowałem, bo tylko "troche"):

Dołączona grafika

Jak widać spód bardziej wyczyszczony, ale to jeszcze nie jest idealne, musiałbym mieć wiecej kwasu, zeby to zrobic, wiec aktualnie szukam miejsca w Gdyni, gdzie mi to tanio wypiaskują ;)

 

Widok z zewnątrz:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Spód zaklejony, zeby sie nie porysował, tutaj bez czapki:

Dołączona grafika

 

Teraz musze tylko zrobić jakąs podcimkę do zapinki, zrobić zapinkę i kupić jakiegoś proca, który znosi ln2.

 

//

 

juuuuu zapomnialem ze jest subforum :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz proca (C2D) żeby przetestować kontener? :P

ta c2d.... moze troche nizej: celeron - prawie jak c2d :lol:

 

Zazdroszcze Ci warsztatu :P

niestety nie moj..... ja tam tylko sprzatam :D nie no w zasadzie to mam tam dostep ile chce, ale rano praca praca, czasmai jak nie ma co robic to moge sie wziac za fc czy taki oto kontener, ale bardzo ciezko o taki dzien jaki mi sie trafil wtedy, zebym nic nie mial do zrobienia.

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta c2d.... moze troche nizej: celeron - prawie jak c2d :lol:

 

 

niestety nie moj..... ja tam tylko sprzatam :D nie no w zasadzie to mam tam dostep ile chce, ale rano praca praca, czasmai jak nie ma co robic to moge sie wziac za fc czy taki oto kontener, ale bardzo ciezko o taki dzien jaki mi sie trafil wtedy, zebym nic nie mial do zrobienia.

Masz jak ja :E

tyle że warsztat mam do dyspozycji swojej, jestem jego panem dopóki ojciec nie wróci ; ]]

Ale cóż, robić trzeba żeby za coś jakoś żyć ; ]]

po co Ci był pręt miedziany? :huh:

I po co piaskowanie? dośyćto drogie, lepiej kwas (ten żółty w granulkach) i byndzie ; ]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jak ja :E

tyle że warsztat mam do dyspozycji swojej, jestem jego panem dopóki ojciec nie wróci ; ]]

Ale cóż, robić trzeba żeby za coś jakoś żyć ; ]]

po co Ci był pręt miedziany? :huh:

I po co piaskowanie? dośyćto drogie, lepiej kwas (ten żółty w granulkach) i byndzie ; ]]

wole tanie piaskowanie ;] pret 1cm (jaki to tam pret [; ) to jest podstawa. musze skoczyc obok do myjni samochodowej, jak nie bedzie szefa to pogadam z imi czy bymi za piwo nie spryskali rury kwasem do czyszczenia felg alu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo piaskowania podjedz na Wielkopolska w okolicach wiaduktu kolejowego. Jest firma co proszkowo naklada farby. Pewnie i tam to wypiaskuja.

 

Fajny kontener :]

Edytowane przez mib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się czepiał ale mogłeś do zdjęć rozwiertakiem wykończyć otwory i sfazować ich krawędzie.

Albo zrobić jeżyka a la termit?

Nie rozszczelni się to? 3 różne materiały z różną rozszerzalnością cieplną?

Spód to rozumiem, że miedź. Ale czy rura nie lepiej jakby była z materiału o możliwie niskiej przewodności cieplnej? Czy ktoś próbował inne materiały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo piaskowania podjedz na Wielkopolska w okolicach wiaduktu kolejowego. Jest firma co proszkowo naklada farby. Pewnie i tam to wypiaskuja.

 

Fajny kontener :]

lol ;)

 

po pierwsze mieszkam 50 metrow (moze mniej) od tej firmy

po drugie nie wiadukt kolejowy tylko obwodnica

po trzecie nie piaskuja, tylko maluja proszkowo ;]

 

obok jest jeszcze zaklad kamieniarski, gdzie by mi to zrobili za free przy okazji, ale niestety nie umieja rozebrac maszyny do piaskowania płyt granitowych i nie mamjak tego tam wlozyc.

 

Kszonek, ile dales za ten kawałek tego pręta ?

po cenie miedzi, to odpad, normlanie to by nie sprzedali tyle, bo im sie nie oplaca. z tegoco pamietam to 15 zł czy cios kolo tego. i tak drogo bo krzywe cholernie ;] ale jakby było proste to by nie musieli tego odcinac.

 

no nie, pręcik normalnie ;p

Dla mnie pręt co coś cieniuniego a nie taki walec.. :P

hehe, jak ma 4 metry to jest pretem ;]

 

Nie żebym się czepiał ale mogłeś do zdjęć rozwiertakiem wykończyć otwory i sfazować ich krawędzie.

Albo zrobić jeżyka a la termit?

Nie rozszczelni się to? 3 różne materiały z różną rozszerzalnością cieplną?

Spód to rozumiem, że miedź. Ale czy rura nie lepiej jakby była z materiału o możliwie niskiej przewodności cieplnej? Czy ktoś próbował inne materiały?

zrobilem to ale nie ma na fotach, zapomnialem zrobic, ale akurat zadna roznica bo wogole tego nie widac co jest w srodku.

 

zrobic jezyka ala termit - super, latwo powiedziec, trudniej wykonac.

 

evapy sie spawa srebrem i nic sie nie dizeje, rura jest mosiezna, bo miedzianej nie dostałem, i tak cud ze wogole dorwalem taki kawalek, bo wszedzie gdize sie ytalem to : O_o fi50 miedzina/mosiezna nie bylo nie ma i nie bedzie.

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol ;)

 

po pierwsze mieszkam 50 metrow (moze mniej) od tej firmy

po drugie nie wiadukt kolejowy tylko obwodnica

po trzecie nie piaskuja, tylko maluja proszkowo ;]

 

obok jest jeszcze zaklad kamieniarski, gdzie by mi to zrobili za free przy okazji, ale niestety nie umieja rozebrac maszyny do piaskowania płyt granitowych i nie mamjak tego tam wlozyc.

 

 

 

po cenie miedzi, to odpad, normlanie to by nie sprzedali tyle, bo im sie nie oplaca. z tegoco pamietam to 15 zł czy cios kolo tego. i tak drogo bo krzywe cholernie ;] ale jakby było proste to by nie musieli tego odcinac.

 

 

 

hehe, jak ma 4 metry to jest pretem ;]

 

 

 

zrobilem to ale nie ma na fotach, zapomnialem zrobic, ale akurat zadna roznica bo wogole tego nie widac co jest w srodku.

 

zrobic jezyka ala termit - super, latwo powiedziec, trudniej wykonac.

 

evapy sie spawa srebrem i nic sie nie dizeje, rura jest mosiezna, bo miedzianej nie dostałem, i tak cud ze wogole dorwalem taki kawalek, bo wszedzie gdize sie ytalem to : O_o fi50 miedzina/mosiezna nie bylo nie ma i nie bedzie.

to cos w zlym miejscu kupujesz, powinni dociac bez gadania jak maja dobry sprzet :P a po rure bylo trzeba sie udac do mnie, mam 25 cm zbednej rurki 52 miedzianej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kszonek

 

Ja mialem na mysly Wielkopolska i wiadukt w Orlowie. A nie obwodnice.

hmmmm moze myslimy o innym miejscu..... ;] bede w orlowie moze jutro to sie tam rozejrze, bo nie pamietam zebym tm wiadzial malowanie proszkowe. Ale dzieki za info

 

//

 

a fakt, przeciez tam gdzie jest obwodnica to wielkopolska nie jest juz wielkopolska tylk ochwaszczynska - tez jakas bzdura ;]

 

@ryba:

może by i przycieli, tylko maja gdzies jakas sprzedarz detaliczna kawalka miedzi za 10 zł. jak bym bral metr to moze ale centymetr ;]

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm moze myslimy o innym miejscu..... ;] bede w orlowie moze jutro to sie tam rozejrze, bo nie pamietam zebym tm wiadzial malowanie proszkowe. Ale dzieki za info

 

//

 

a fakt, przeciez tam gdzie jest obwodnica to wielkopolska nie jest juz wielkopolska tylk ochwaszczynska - tez jakas bzdura ;]

 

@ryba:

może by i przycieli, tylko maja gdzies jakas sprzedarz detaliczna kawalka miedzi za 10 zł. jak bym bral metr to moze ale centymetr ;]

Jak cchesz brac mniejsze ilosci to jest hurtownia metali ELKA. Tylko ze w Gdansku i ciezko tam dojechac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...