Skocz do zawartości
Gość MaRuH

Ocena Zestawu Na Am2

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MaRuH

Witam

 

Kumpel poprosił mnie o to abym złożył mu jakiś zestawik na AM2, i prosze o ocene tego zestawiku bo nie chce złożyc mu jakiegoś grata :-P .

 

A wiec:

 

Asus M2N-E nForce 570 Ultra

 

AMD Athlon 64 X2 3800+ BOX (Socket AM2)

 

GoodRam DDR2 2 x 1GB 667MHz ( tutaj jeszcze nie wiem na 100% czy brac te goodramy)

 

Radeon X1900XT Asus 512MB VIVO / 2xDVI

 

Samsung SpinPoint P120S 250 GB (SATA II, 8MB cache, NCQ)

 

Topower 400 P5 U12 OEM

 

17" Samsung SyncMaster 173P Plus silver

 

Obudowe już ma.

 

Co sadzicie o tym kompie?, ogólnie na kompa kumpel ma ok 5500zł.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

Zastosowania, gry, net, filmy, czyli standardowo.

Co do dysku tez nad nim myślałem i chyba mu go wezme.

Co do pamieci to ok chyba wezme te goodramy 800 .

Co od monitora to nie wiem kumpel napalił sie juz od dawna na tego samsunga, czym sie różni ten samsung od tego benq'a???

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co to ma być?? :-P kto teraz chce kupić x2 od AMD lepiej niech kolega zakupi sobie coś takiego Intel Core2 Duo E6300 lub Intel Core2 Duo E6400 2.13 GHz przecież te intele śą o niebo a nawet o 2 nieba lepsze od tego s**itu AMD. Tweraz tylko Intel i nic więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak widać jest jeszcze ktoś na forum rozumiący rynek i wie o co biega :D pozdrawiam Cię serdecznie....

Też cie pozdrawiam :) Fakt Intel w ostatnim czasie leje AMD ostro po [gluteus maximus] i jak widać AMD samo nie wie co ma robić aby wypuścić godnego konkurenta dla Conroe, AMD ciągle tylko cuduje AM3 a wszystko nic nie warte i nie przewyższa wydajnością s754 i 939 tylko chwyt marketingowy co właśnie szary użytkownik tego kraju na to leci :)

 

Maruh i nie kupuj sprzętu w Lublińcu bo w Częstochowie kupisz to połowe taniej, pewnie w tych ala sklepach komputerowych w Lublińcu tzn Matrix (no w tym ostatnio coś jeszcze mają), Dragon i inne pewnie nie słyszeli o Conroe czy innych wynalazkach :lol2:

Edytowane przez Sajrus-World

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm po głębszym zastanowieniu zmieniam zdanie :)

 

 

 

BTw. jak do listopada tego roku AMD nie nawiąże walki z Conroe to jednak nici ze zmiany platformy z Intela na AMD (w listopadzie zmiana mobo, procka, ramu i grafy -> urodziny & technikum informatyczne)

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Conroe nie opłaca się teraz kupować :)

Jak już poczekałbym aż ceny się ustabiluzują itd.

Pozatym koszt X2 + mobo to ok 1000zł, a Conroe to ok 800zł proc + drugie tyle za dobre mobo.

Cena ale jaka różnica w wydajności na korzyść Conroe za wydajność trzeba płacić.

Wkońcu te 5.5tys może przeznaczyć na kompa więc tylko Conroe!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co to ma być?? :-P kto teraz chce kupić x2 od AMD lepiej niech kolega zakupi sobie coś takiego Intel Core2 Duo E6300 lub Intel Core2 Duo E6400 2.13 GHz przecież te intele śą o niebo a nawet o 2 nieba lepsze od tego s**itu AMD. Tweraz tylko Intel i nic więcej...

Róznica pomiedzy tym A64 a Conroe w normalnym uzytkowaniu bedzie niezauwazlana, a w grach 150 a 120 klatek równiez a zostaje kasa na np lepsza grafe ktora da o wiele wiecej niz conroe.

Jak kupowac Conroe to za jakies 3-4 miesciace, na ta chwile jest to nieopacalne bo dobra plyta do intela kosztuje tyle co sam procesor :mur:

Edytowane przez torque8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Róznica pomiedzy tym A64 a Conroe w normalnym uzytkowaniu bedzie niezauwazlana, a w grach 150 a 120 klatek równiez a zostaje kasa na np lepsza grafe ktora da o wiele wiecej niz conroe.

Jak kupowac Conroe to za jakies 3-4 miesciace, na ta chwile jest to nieopacalne bo dobra plyta do intela kosztuje tyle co sam procesor :mur:

Hmm lepszą grafe jak już bierze X1900XT, już to widze jak składa to dla normalnego człowieka (żadnego maniaka komputerowego) i za 3-4 miesiące znowu będzie zmieniał platforme bezsens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kase moze sobie zaoszcedzic i za jakis czas zmieni grafe na zgodna z DX10

Ja na ta chwile nie widze sensu ładowania kasy w Conroe'a, chyba ze ktos kocha bawic sie w benchmarki, albo ma prechistorycznego CRTeka i cieszy go granie w rozdz 640x480 przy 400fps :mur:

 

AMD pocieło drastycznie ceny procków tak wiec pozostaje tylko kupowac X2 ;)

Edytowane przez torque8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

Hehe no tez myślałem na conroe ale to jest troche droga zabawa, no ale uklece jakis zestaw za te 5,5tys na conroe może mi sie uda :-P , co do grafiki do na 99,9% bedzie to ten radek, postaram sie pogadac z kumplem zeby bral jakąś tansza karte np 7600GS od galaxy i zbierał na karte z DX10.

Sajrus-World- co ty nawet nie myslałem zeby to kupić w lc, oni pewnie sie zatrzymali w epoce Pentium3 :-P :lol: kompa przez neta zamawiam.

 

A wiec zestaw na conroe:

 

Procesor Intel Core 2 Duo E6300 1.86GHz 2MB 779zł (ewentulanie jak coś sie zmieni to E6400)

Płyta Asus P5W DH Deluxe 880zł

DDR2 2x 1024MB PC-800 Goodram Pro CL 5 5-5-15 844zł

Radeon X1900XT Sapphire 512MB VIVO 1799zł lub GF7600GS Galaxy 1,2ns Zalman ok 600zł

Seagate Barracuda 7200.10 320GB 16MB 395zł

Topower 400W U12 OEM 200zł ( słaby?)

19" BenQ FP91GP 1089zł

obudowe kumpel ma.

 

Wiec tak, koszt kompa to 5986zł, a bez radka tylko z GF7600GS wyszło 4787zł. Napewno lepszy zestaw niż ten na AM2 no ale cena tego conroe z radkiem <_<

Postaram sie jeszcze z tą grafiką coś zdziałać to może będzie zestawik na conroe B-) .

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po first. od razu mi sie ta zasilka w oczy rzucila. czy nie za slaba czasem?

po sekond. mozna przeciez narazie wziac 1gb 8)

po trzecie (;)) . namow kumpla na 7600gs. wytlumacz mu, ze jak wejda giery i kart z dx10 to niedosc ze sobie nie pogra dobrze na tym radku to do tego straci okolo 800zl :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

1. Też mi sie tak wydaje.

2. Myśle nad tym, ale do conroe to niewypada brac 1GB ;]

3. Załatwiam sprawe.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

OK udało mi sie namówić kumpla aby zamiast tego radka X1900XT kupił 7600GS od galaxy z zalmanem, co do zasilacza to wybrałem Seasonic S12-500W.

 

Wiec zestaw która zamówie bedzie wygladął tak

 

Intel Core 2 Duo E6400 2.13GHz 2MB

 

Asus P5W DH Deluxe

 

DDR2 2x 1024MB PC-800 Goodram Pro CL 5 5-5-15

 

Geforce 7600GS Galaxy 1,2ns Zalman

 

Seagate Barracuda 7200.10 320GB 16MB

 

Seasonic S12-500- 500W

 

19" BenQ FP91GP

 

B-) myśle że spoko zestawik.

THX za odp pozdro

 

PS. chyba że jeszcze coś zmienic??

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to mi się podoba jak jest lepszy intelk to brać intela a jak AMD to jego a nie jakieś głupie żeczy że zawsze miałem AMD to teraz też itp... Pozdro dla wszystkich "myślących" i polecających conore :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo bedziesz musial zmienic monitor. Ten BenQ jest bardzo trudno dostepny (wszedzie jest rozchwytywany). Jak zostalo jeszcze z 500zl do rozdysponowania to moze warto pomyslec o F-S P19-2 lub o panoramie 20" Phiilpsie 200w6cs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tez mysle ze takie 1gb by starczylo :)

aha no i mozna by tez wolniejszy procek zakupic :) 1.86 czy jakos tak :)

 

bo w nowszych gierach bedzie sie bardziej liczyla grafa (zreszta teraz tez sie liczy) a wiec lepiej na procku cos zaoszczedzic a potem jakas fajowa grafe z dx10 kupic :)

 

edit// widze ze ten slabszy c2d jest tylko troche tanszy. wiec sie nie opyla brac slabszego :)

a wiec zestawik ok :)

 

pozdrawiam

Edytowane przez tsgs2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo w nowszych gierach bedzie sie bardziej liczyla grafa

no może nie do końca bo w nowej gierce Crytek'u będziesz musiał mieć bardzo mocnego procka i jak już pisałeś grafe na dx10:P :-P

 

Ja bym zmienił tego proca na E6300. Te 2GB ramu bym zostawił bo przy 1GB proc sie bedzie marnował.

może i tak ale na razie 1gb wystarczy a kasę zaoszczędzoną doda sobie do lepszego monitora np. jakiegoś fajnego samsunga :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...