Skocz do zawartości
Kolos

Amiga Cd32 Kręcący Się Napęd W Drugą Stronę.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z moją Amigą Cd32, jakiś czas temu, mianowicie tak z 7 lat temu <_< , popsuł mi się napęd (kręci się w drugą stronę, bardzo powoli) i niestety nie czyta już płyt. Czy można to jakoś zreperować lub poprzez inny cdrom np: od komputera zamienić go?. Oczywiście próby były podejmowane z naprawieniem napędu, ale nic nie dało pożądanego rezultatu :angry: (sprawdzone zostały obwody, zimne luty)

Proszę o jakąś poradę, chętnie bym sobie pograł w np: Tower Assault i wiele innych gier których mam ponad 100 tytułów, oczywiście oryginalnych!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom, ale mysle, ze z zamontowaniem innego napedu "PCtowego" bedzie duzy problem - elektronika :/ Napiecia pewnie sie da znalesc ale transfer danych bedzie nie do przejscia. Pomysl nad idea lukasrza i sprawdz silniczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom, ale mysle, ze z zamontowaniem innego napedu "PCtowego" bedzie duzy problem - elektronika :/ Napiecia pewnie sie da znalesc ale transfer danych bedzie nie do przejscia. Pomysl nad idea lukasrza i sprawdz silniczek.

Witam,

Silniczek jest raczej dobry bo jak pamiętam, mój ojciec jak dał bezpośrednio napięcie bodajże 3 lub 5V to silniczek kręcił sie tak jak powinien "szybko" ale w drugą stronę czyli w lewo i też oczywiście nie czytał płyt :-| .

 

Update:

A tak wygląda ta Amiga i jej napęd http://whom.co.uk/grundig/cd32.htm

Edytowane przez Kolos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Silniczek jest raczej dobry bo jak pamiętam, mój ojciec jak dał bezpośrednio napięcie bodajże 3 lub 5V to silniczek kręcił sie tak jak powinien "szybko" ale w drugą stronę czyli w lewo i też oczywiście nie czytał płyt :-| .

 

Update:

A tak wygląda ta Amiga i jej napęd http://whom.co.uk/grundig/cd32.htm

 

Czyli jest zły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Silniczek jest raczej dobry bo jak pamiętam, mój ojciec jak dał bezpośrednio napięcie bodajże 3 lub 5V to silniczek kręcił sie tak jak powinien "szybko" ale w drugą stronę czyli w lewo i też oczywiście nie czytał płyt :-| .

 

Update:

A tak wygląda ta Amiga i jej napęd http://whom.co.uk/grundig/cd32.htm

Piszesz, że kręci się, ale w drugą stronę. Nie wystarczy czasem przelutować kabelków od zasilania (zamienić + z -) i spróbować dać odpowiednie napięcie? Niezanam się na tym za dobrze, ale zawsze (chyba) można spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że kręci się, ale w drugą stronę. Nie wystarczy czasem przelutować kabelków od zasilania (zamienić + z -) i spróbować dać odpowiednie napięcie? Niezanam się na tym za dobrze, ale zawsze (chyba) można spróbować.

Oczywiście, że tak było sprawdzane :wink: ale ten myk nie działał, tzn. było tak samo jak przed zmianą (+ z - )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są konsole rozszerzające cd32 do możliwości rozbudowy A1200 wtedy nie ma problemu z podłączeniem zewnętrznego czytnika. A tak BTW standardowa A1200 więc i CD32 choć teoretycznie 32 bitowa ma tą wartość obniżoną do 24 bitów (ekonomiczna wesja 020). Dopiera wymiena procka na 030 wzwyż sprawia że mamy pełne 32 bity. A nie. pomyłka. wystarczy 020 28Mhz.

Edytowane przez lhorror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moją Amigą Cd32, jakiś czas temu, mianowicie tak z 7 lat temu <_< , popsuł mi się napęd (kręci się w drugą stronę, bardzo powoli) i niestety nie czyta już płyt.

Jedyne wyjscie to zakup oryginalnego czytnika z Allegro. Ma natywny standard przesylu danych i jest sterowany ukladem specjalizowanym AKIKO nieobecnym w zadnej innej Amidze, w zwiazku z czym nic innego nie podejdzie. Pomysl z dokupieniem przystawki typu ProModule tylko po to aby podpiac naped od PC jest poroniony - kosztuje tyle co nowa konsola a i tak nie ma gwarancji ze zechce dzialac z autostartu.

 

Jesli jestes nadal zainteresowany to odezwij sie na priva, dam Ci namiary kogos kto moze cos takiego zalatwic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...