Skocz do zawartości
phase

Mieso Mielone-zna Ktos Szybkie Potrawy?

Rekomendowane odpowiedzi

ok jestem sam w domu i dzisiaj robilem spaghetti i troche mi miesa mielonego zostalo, cos okolo pol kilo. szkoda zeby sie zmarnowalo a zadnych przepisow nie znam..

takze ktos ma jakis prosty przepis na zrobienie czegos z tego miesa? zadne klopsy i kotlety mielone nie wchodza w gre:/

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to zrób tak jak namocz 1 lub 2 kromki chleba w zależności ile tego miesa masz wbij 2 jajka i sól pieprz czosnek. I zrób sobie później z tego małe kwałki które usmaż na patelni i potem dodaj to tego sosu , pychota ja takie cos juz robiłem :-P

Edytowane przez kamilo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Jak to zrób tak jak namocz 1 lub 2 kromki chleba w zależności ile tego miesa masz wbij 2 jajka i sól pieprz czosnek. I zrób sobie później z tego małe kwałki które usmaż na patelni i potem dodaj to tego sosu , pychota ja takie cos juz robiłem :-P

To się mielone nazywa, a on tego nie chce. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czasem robi mielone z ryzem i warzywami. :D

1 Seler,2 pietruszki i 2 marchewki, 1-2 papryki (wszystko pokrojone w cienkie paseczki) zalewam 0,5-0,7l wody z dodatkiem 1 kostki bulionu i gotuje na wolnym ogniu. Na patelni smaze sobie 2-3 cebule i jak sie troche podsmaza to dodaje mielonego i rozne przyprawy (pieprz, sol, curry, sos chilli, papryke slodka, przyprawe do mielonego, ze dwie lyzki sosu sojowego, oregano itd.). W miedzyczasie gotuje w osobnym garnku 2-3 torebki ryzu. Jak warzywa sa juz prawie miekkie i mieso juz dochodzi to wszystko mieszam razem i dodaje jeszcze jakis przypraw (w zaleznosci co wg mnie brakuje). Po kilku minutach jak potrawa dojdzie to mieszam ja z ryzem lub podaje osobno ryz i warzywa z mielonym na talerzu (zalezy od humoru :P). :D

Szybkie danie (ok 30-40 minut) i bardzo smaczne. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...