Skocz do zawartości
pshem

Wardriving - Fajna Zabawa Na Lato

Rekomendowane odpowiedzi

Czasami spaceruje z pda i skanuje sobie sieci, 99 % nie jest zabezpieczone i ma defaultowe ustawienia. Mozna uzywac sobie bez najmniejszego problemu. Mape gpsem raz zrobilem ale potem stwierdzilem ze to nie ma sensu, nie bede przeciez biegac po miescie zeby poczte sprawdzic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnawiam temat bo jestem zainteresowany wardrivingiem. Aktualnie mam WiFi na liveboxie poprzez adapter USB Sagema czyli nie bardzo mogę pobawić się w wardriving bo ani NetStumblet Network nie funkcjonuje z tym adapterem ani inne programy zakończywszy na Backtracku 2 czy Pentoo 2006.1

Moje pytanie kieruje do wardriverów i w ogóle znawców tematu jaka jest dobra karta WiFi na PCMCIA na wardriving?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie każda kompatybilna ze sterownikami madwifi-ng . Jak chcesz coś taniego to łykaj TP-LINK TL-WN510G Jak masz więcej kasy to możesz zaszaleć i kupić jakieś Orinoco (oczywiście na Atherosie).

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiadacie, że WiFi Intel 2200b/g odpada. A co polecacie w zamian, kiedyś znałem taką jedną mało popularną markę, niestety wypadła mi z głowy a była polecana do wardriving'u icon_question.gif

Ja na takiej karcie + gps od nokii zrobiłem w 3miescie to:

http://www.b166er.nazwa.pl/inne/wd.png

Jak widać na obrazku jest ~450 sieci i znaczna czas jest zabezpieczona,

Fajnym spostrzeżeniem jakiego dokonałem przejeżdżając od Gdańska do Wawy autobusem z robiąc prawie 400km wardriwing było to ze wszystkie neozdrady działają na 10 kanale. W większych miastach po 3-5 sieci na tej samej częstotliwości :)

Lapek to acer travel mate 4102wlmi i jeśli chodzi o antenę to ma nawet lepsza od HP

Ale sama karta ma raczej ograniczone możliwości... zwłaszcza pod pingwinem

Co do WEP,a - żadna filozofia... jakiś rok temu powstał nowy algorytm pozwala złamać 64bitowy wep na podstawie 400 000 ivsów w mnij niż 60 sekund. Jeśli chodzi o łapanie ivsów to zależy od ruchu w sieci. im większy tym mniej czasu trzeba czekać. Ewentualnie jest 2 sposób którego nie opisze bo to może kolidować z wiecie czym :)

 

 

Reasumując WiFi Intel 2200b/g odpada jak ktoś chce być pro. bo na tej karcie nie złapiesz IVS'ow i nie odczarujesz WEP'a

Edytowane przez GRU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...