Skocz do zawartości
Kost@k

GraniteBay ???

Rekomendowane odpowiedzi

Przymiezam sie do kupienia Asusa z GB i mam jedno proste pytanko :)

Czy jak wylezie P4 na magistrali 166MHZ (667) to czy ten asus jest wstanie go obsłuzyć ? (oczywiscie z pamiątkami 333). Bo oficjalnie płyta nie obsługuje magi 166 ani DDR 333. Albo np. P4 na magi 200Mhz (800) z ddr400.

Ładnie Lancer poszybowałeś z tą magi na P4 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej anon.

 

p4 na 667 NIE BEDZIE, intel przeskoczy od razu do 800. Czy granit da tyle rade? dosc watpliwe, ale moze.

 

Poza tym sis655 jest szyszy wczoraj w anandtech pojawil sie pierwszy oficjalny test:

 

"we can safely say that MSI's 655 Max motherboard is the fastest Pentium 4 motherboard we've ever tested"

 

 

http://www.anandtech.com/mb/showdoc.html?i=1781&p=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe kiedy te sisy będą w polsce..... ?

 

read this...

 

Ok :) Next question..

Czy te kingstony 256 pc-333 cl 2.5 poszłyby na cl 2.0 jak bym je przestawił, bo romumiem ze takie przestawianie jest mozliwe w biosie, tak ?

 

A jeżeli by nie poszły i chodziły by na cl 2.5....

to wtedy co byloby lepsze na dual channel : 

2x kingstony 256 pc-266 cl 2.0 

czy

2x kingstony 256 pc-333 cl 2.5

???

 

Lancer help man, sorry ale musze jeszcze trochę pomęczyć..  :)

M79 stary przetlumacz mi trochu tego plis.. bo na tym forum nikt chyba nie czyta postow dot. Intela, bo zapatrzyli sie w AMD. :roll:

 

Dzięki :!: :!: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn co mam przetlumaczyc???

 

jesli chodzi o twoje pytanie: moje 256 333 kingstona ida na cl 2 jedynie przy 2.9V na pamiatkach. Na dodatek ich wydajnosc _spada_ . Nie wiem moze to wina slabego chipsetu.

 

Lepiej wziac 256 333 cl 2.5, bo one maja od razu w specyfikacjach ze moga byc 266 cl2. Zreszta 333 cl2.5 jest zdecydowanie szybszy do 266 cl2.

 

Ciagle jestem zdania ze na granita szkoda kasy, sis655 ma dual400 i jak pokazuja testy potrafi wykorzystac.

Tylko ze jak zwykle czekac az to sie pojawi w sklepach. (za miesiac?) A jak sie pojawi to juz praktycznie bedzie mozna czekac az pojawia sie proce fsb800 wraz z nowymi chipsetami intela i tak w kolko ;). W kazdym razie granit za 3 miesiace bedzie przestarzaly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, ale trzeba pamietac ze sisy 655 na steppingu A0 nie obsługuja HT,

nie wiem na jakim steppingu jest ten gigabyte z twojego linka, ale kiedyś czytałem gdzies ze na steppingu B0 z obsluga HT płytę jak narazie wydał tylko Asus....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciagle jestem zdania ze na granita szkoda kasy, sis655 ma dual400 i jak pokazuja testy potrafi wykorzystac.

...W kazdym razie granit za 3 miesiace bedzie przestarzaly.

 

Ha jasne! Ustaw sobie tego SiS na 175MHz i sprobuj wtedy zapodac pamieci na te 400MHz. Do krecenia Granit jest najlepszy bo potrzebuje slabszych pamieci by miec podobna wydajnosc. Zaloze sie ze moj Granite bedzie szybszy od twojego SiSa na 175MHz i to dosc znacznie bo ty nie bedziesz dal rady pamieci tak wysoko asynchronicznie taktowac. Przewaga SiS lezy tylko w duzo wyzszej przepustowosci pamieci. Jesli memorki sa takie same to SiS kwiczy(popatrz sobie na testy SISa przy synchronicznych pomieciach).

SiS juz tez jest przestarzaly bo nie obsluzy FSB800MHz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nio i jak to jest z tym AGPx8 ? Działa na 100% poprawnie ?

 

Lancer twoje P4 to jest 1,8@3,15 czy 2,4@3,15 ? (Obstawiam 2,4)

U mnie AGP8x dziala jak nalezy bez problemu. A CPU to P4 2,4GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok :) Next question..

Czy te kingstony 256 pc-333 cl 2.5 poszłyby na cl 2.0 jak bym je przestawił, bo romumiem ze takie przestawianie jest mozliwe w biosie, tak ?

 

A jeżeli by nie poszły i chodziły by na cl 2.5....

to wtedy co byloby lepsze na dual channel :  

2x kingstony 256 pc-266 cl 2.0  

czy

2x kingstony 256 pc-333 cl 2.5

???

 

Lancer help man, sorry ale musze jeszcze trochę pomęczyć..  :)

Bierz Kingstony PC333 na 100% beda dzialaly na CL2. U mnie kiedys chodzily na max timingach na 200MHz prz Vmem 2,7V (Kingstony na kosciach Infineona)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...