Skocz do zawartości
kszonek

Komputer W Oleju.

Rekomendowane odpowiedzi

wchodze dzisiaj sobie na tweak - zobaczymy co tam nowego, musze przynac ze nic ciekawwego, z wykjatkiem tego:

 

http://tweak.pl/forum/index.php?showtopic=200349

 

było wiele razy, musze przyznac ze fajne rozwiazanie, gdyby jeszcze dac jakiehgos atmana w ten olej i przepompowywac to do jakiejs chlodnicy @ passive to by było w ogóle super, bo temp by na pewno spadła, a dalej cisza kompletna bo olej wytłumi pompke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No problem poruszany juz wiele razy. Ale niewielu osobom sie chciało za to wziąć.

Kszonek, żeby przepompować olej potrzeba jest jakaś porządna pompa. Atman to pewnie nawet nie ruszy tak gęstej cieczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech go ktoś tu zaprosi..

Moze dostanie lepsze informacje.. ;]

juz zaprosiłem ;)

 

@miazga:

myslisz ze nie ruszy? mi sie wydaje ze dala by rade, nie musi miec mega przeplywu w koncu, ale moze masz racje.

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No problem poruszany juz wiele razy. Ale niewielu osobom sie chciało za to wziąć.

Ja bym powiedział inaczej: Niewielu miało odwage to zrobić.

Chciałbym zauważyc ze on to zrobił z aktualnym komputerem a nie jakims pII 300mhz..

I taki komputer kosztuje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział inaczej: Niewielu miało odwage to zrobić.

Chciałbym zauważyc ze on to zrobił z aktualnym komputerem a nie jakims pII 300mhz..

I taki komputer kosztuje..

od czego jest gwarancja..... płyta pod przysznic, i masz nowa z powrotem w razie awari - w instrukcji nie było napsiane zeby nie wkładac do oleju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakby zrobic coś takiego...

 

Faktycznie jakiś obieg z pompą (od C.O ?), przepusiścić to przez wymiennik ciepła, gdzie będzie połączony z chillerem ? Wtedy olej będzie chłodniutki, i reszta komponentów w PC też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakby zrobic coś takiego...

 

Faktycznie jakiś obieg z pompą (od C.O ?), przepusiścić to przez wymiennik ciepła, gdzie będzie połączony z chillerem ? Wtedy olej będzie chłodniutki, i reszta komponentów w PC też

to dlaczego nie wsadzić evapa do oleju? np spirala z rury 10mm w obudowie z olejem...........

 

//

 

ewentualnie dac nawiew na evap deltą 120 (ciekawe czy pod olejem była by słyszlna? mysle ze opory by ja zdecydowanie spowolniły, ale czy było by cos slychac - imo nie ;]

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta i przyjdzi, pokaże i będzie 100 psstów typu: "Jesteś wielki, podziwiamy itp"

 

Gość odwalił porządną robotę, to trzeba pochwalić, ale jak tam napisał, obudowa z np. perforowanego aluminium była by lepsza do chłodzenia, a jak już się bawić w pompkę to raczej chłodnice dedykowane do wc nie będę dobre do passive.

Ja bym to skombinował z jakimś domowym grzejnikiem, coś ala AERIAL. (korozja chyba nie następuje?)

to dlaczego nie wsadzić evapa do oleju? np spirala z rury 10mm w obudowie z olejem...........

A co z kondensacją pary na powierzchni oleju? I na obudowie? Edytowane przez J.O.H.N.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od czego jest gwarancja..... płyta pod przysznic, i masz nowa z powrotem w razie awari - w instrukcji nie było napsiane zeby nie wkładac do oleju?

No to wkładaj kompa do oleju.. :razz:

Ile już takich tematów było - jeszcze na Tweak..

I czy ktoś sie odważył? Nie... Sami teoretycy.. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta i przyjdzi, pokaże i będzie 100 psstów typu: "Jesteś wielki, podziwiamy itp"

 

Gość odwalił porządną robotę, to trzeba pochwalić, ale jak tam napisał, obudowa z np. perforowanego aluminium była by lepsza do chłodzenia, a jak już się bawić w pompkę to raczej chłodnice dedykowane do wc nie będę dobre do passive.

Ja bym to skombinował z jakimś domowym grzejnikiem, coś ala AERIAL. (korozja chyba nie następuje?)

mowaic chlodnica chodziło mi o to, zeby dac chłodnice samochodowa - mozna wyrwac na allegro dosyc sporra od golfa2 z aluminium chyba za 80 zł, nowa, więc czemu nie... pompy co nie slychac, a nawet jesli to do oleju z nią i było by pieknie.

 

Zrobił bym sobie cos takiego, ale wyciagac sprzet potem z tego i w kolko czyscic, zeby np FC zalozyc to bezsens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dlaczego nie wsadzić evapa do oleju? np spirala z rury 10mm w obudowie z olejem...........

 

Wymiennik płytowy użyć, większa powierzchnia wymiany ciepła, olej wpadający do niego momentowalnie byłby schłodzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale go tam "jadą" na tweaku szpece :wink:

 

A btw samego rozwiazania, to imo niezle to jest w kwestii wyciszania. Dyski i cewki wreszcie zamilkna. Ja bym zrobil to z taka roznica ze zastosowal wiekszy zbiornik, nie ze szkla ale zlutowany z duzych radiatorow i na procu i gpu dal na radiatorach wentylatory, tak zeby ledwo sie krecily ale mieszaly olej (albo jakis 120mm w 1 miejscu zeby cala substancje rozprowadzal po calym pojemniku). W oleju i tak by tego slychac nie bylo - a wydajnosc wieksza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez chłodnice samochodowa raczej nic tego nieupcha .... (taka moja teoria) musiały by byc scianki z aluminium i po problemie :) a to juz niebyło by takie trudne do wykonania hmmm ale ja osobiście zamknąl bym to szczelnie bo jak to bedzie wygladac jak jakies muchy sie potopia albo cos :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem, ale jak chcecie schlodzic komponenty????

Potrzebny bylby specjalny przeplyw do wymuszenia "odpowiedniego" chlodzenia.

Jesli ktos sie w to bawil lub ma doswiadczenie to poprosze o komentarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem, ale jak chcecie schlodzic komponenty????

?

To ze sa w oleju juz daje im niezle chlodzenie. Problem polega na chlodzeniu oleju ktory w zwyklym akwarium sie nagrzeje i calosc dziala slabo. Przeplyw / mieszanie to wentylator. Wentyle w oleju dzialaja normalnie tylko "w zwolnionym tempie". Nie wiem jak w tym oleju, ale widzialem jakiegos arta to wentyle w oleju transformatorowym powodowaly pienienie sie go... wiec to byl pewien problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad tym wentylem mielącym olej. Ale jakos nie sądze żeby on krecil na tyle szybko by wytworyzc jakikolwiek ruch oleju w "obudowie". Prawdopodobnie mielilby olej tylko w miejscu.

Trzeba by to sprawdzic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł fajny tylko trzeba schłodzić jeszcze samo "opakowanie" a konkretniej zastąpić akwarium jakimś innym pojeminkiem który można by jeszcze jakoś chłodzić. Do lodówki tego się nie da włozyć do lodówkie (skraplanie się...) ale coś z tym stylu aby sama temperatura otoczenia oleju była naprawde niska :)

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumie po co wkładac dysk w woreczek ??? skoro wszytko jest szczelnie uszczelnione i nic niewleci do srodka ?????

Było już poruszane- nie wszystkie dyski (a może nawet żaden?- nie pamiętam) są zamknięte hermetycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aerial wiem ze olej chlodzi :)

ale tak jak napisales cieplo ktore odbiera od elementow powinno byc jak najszybciej oddane

i tutaj moze sie uklonic mechanika plynow ( jak ktos nie wie to dzial fizyki)

wiatraczki bardzo pomoga ale jesli zaburza przeplyw to moga troszke zaszkodzic w chlodzeniu albo niewiele pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miazga, dobrze kombinujesz, nie wiem czy te wiatraki wiejące będą pchac ten olej jakoś konkretnie, raczej w promieniu paru cm tylko i tyle, za gęsty on prawdopodobnie jest...chyba, że jakiś rzadki olej dać :D

 

Może jakieś turbinki, albo coś innego ?

 

Żaden dysk nie jest hermetycznie zamknięty, olej wleje sie do środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sativ

to zalezy jak sie zorganizuje ten przeplyw ;]

najlepiej bylo by zrobic to jakas pompka ktora by przepompowywala olej przez nagrzewnice, kaloryferek jakis ;]

Edytowane przez tsgs2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było już poruszane- nie wszystkie dyski (a może nawet żaden?- nie pamiętam) są zamknięte hermetycznie.

No przecież ... zazwyczaj dyski mają taką małą dziureczke ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sativ

to zalezy jak sie zorganizuje ten przeplyw ;]

najlepiej bylo by zrobic to jakas pompka ktora by przepompowywala olej przez nagrzewnice, kaloryferek jakis ;]

ale jaka pompa ? Jakieś atmaniki czy inne akwariowe sobie nie poradzą....

 

C.O, CWU pompy ?

Edytowane przez LukeXE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...