Skocz do zawartości
kszonek

Komputer W Oleju.

Rekomendowane odpowiedzi

@sativ

to zalezy jak sie zorganizuje ten przeplyw ;]

najlepiej bylo by zrobic to jakas pompka ktora by przepompowywala olej przez nagrzewnice, kaloryferek jakis ;]

 

Domyslam sie ze chodzi o chlodnice :)

A przeplyw mozna ukierunkowac i wowczas elementy beda chlodzone ....

I jeszcze jedna mala rzecz... olej schlodzony jest bardziej gesty i ma wieksze opory przplywu, a co za tym - bardziej wydajna pompka

Mozna tez kupic oleje o malej lepkosci, tylko czy nie beda mialy zbyt duzej zawartosci wody???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sativ

to zalezy jak sie zorganizuje ten przeplyw ;]

najlepiej bylo by zrobic to jakas pompka ktora by przepompowywala olej przez nagrzewnice, kaloryferek jakis ;]

 

Domyslam sie ze chodzi o chlodnice :)

A przeplyw mozna ukierunkowac i wowczas elementy beda chlodzone ....

I jeszcze jedna mala rzecz... olej schlodzony jest bardziej gesty i ma wieksze opory przplywu, a co za tym - bardziej wydajna pompka

Mozna tez kupic oleje o malej lepkosci, tylko czy nie beda mialy zbyt duzej zawartosci wody???

nagrzewnica tez moze byc, le w tedy nie za duzo to da @passive

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

schladzanie oleju przez fc lub jak fwc mija sie z celem bo olej stanie sie coraz gestszy

wiatrak w oleju moze i sie bedzie krecil ale nic nie da

pompa to tylko cisnieniowa bo co/cwo na 95% nie da rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo stosowanie zbiornika z kompem i olejem + uklad pompa i jakis wymienik chlodnica czy kaloryfer troche mija sie z celem. Znacznie lepsze wyniki uzyska sie na blokach wodnych niz na jakims radiatorku zamoczonym w oleju ktory ledwo tam krazy. Jedyna kozysc to wyciszenie hddka i cewek, ale pozatym usyfienie calosci, sporo zachodu i marna wydajnosc w porownaniu z blokami i takim samym ukladem chlodzacym wode.

Jesli olej to owszem ale 1 pudlo z duzych radiatorow. Widzialem na allegro takie radiatory fajne, chyba 50x50cm zebra wysokosc 10cm chyba pochodzily z tramwajow :wink: z takich zrobic pojemnik i mamy bude ala ten pasywny zalman TNN500 tyle ze smiem twierdzic wydajniejsza i 10x tansza :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani C.O ani CWU nie da rady. Te pompy nie umieją sscać.

umieja, ale robia to bardzo slabo :(

 

Imo stosowanie zbiornika z kompem i olejem + uklad pompa i jakis wymienik chlodnica czy kaloryfer troche mija sie z celem. Znacznie lepsze wyniki uzyska sie na blokach wodnych niz na jakims radiatorku zamoczonym w oleju ktory ledwo tam krazy. Jedyna kozysc to wyciszenie hddka i cewek, ale pozatym usyfienie calosci, sporo zachodu i marna wydajnosc w porownaniu z blokami i takim samym ukladem chlodzacym wode.

Jesli olej to owszem ale 1 pudlo z duzych radiatorow. Widzialem na allegro takie radiatory fajne, chyba 50x50cm zebra wysokosc 10cm chyba pochodzily z tramwajow :wink: z takich zrobic pojemnik i mamy bude ala ten pasywny zalman TNN500 tyle ze smiem twierdzic wydajniejsza i 10x tansza :wink:

ale pamietaj, ze w tym wypadku nie ma zadnego wentyla i nie muysisz wydawa kasy na bloki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie spodziewałem się aż takiego zainteresowania. Jest mi bardzo miło.

Tweak.pl był kiedyś elitarnym forum. Niestety teraz stał się bardzo komercyjny i jest tam mnóstwo ludzi nie mających pojęcia o wielu tematach.

Dziękuję za zaproszenie i założenie tematu.

 

Obecnie mam problem z dyskiem. Nie pomyslałem że folia do mleka jest z tworzywa bio-degradującego się. Zrobił się przeciek. Na szczęście robiłem kopie zapasowe.

W dysku popsuł się firmware. Maxtor Diamond Max Plus 9 SATA150 wyświetla się jako Maxtor Calypso.

Jeśli ktoś wie jak sflashować ten dysk w domu, proszę o informacje.

Flash kosztuje 50zł na Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie spodziewałem się aż takiego zainteresowania. Jest mi bardzo miło.

Tweak.pl był kiedyś elitarnym forum. Niestety teraz stał się bardzo komercyjny i jest tam mnóstwo ludzi nie mających pojęcia o wielu tematach.

Dziękuję za zaproszenie i założenie tematu.

 

Obecnie mam problem z dyskiem. Nie pomyslałem że folia do mleka jest z tworzywa bio-degradującego się. Zrobił się przeciek. Na szczęście robiłem kopie zapasowe.

W dysku popsuł się firmware. Maxtor Diamond Max Plus 9 SATA150 wyświetla się jako Maxtor Calypso.

Jeśli ktoś wie jak sflashować ten dysk w domu, proszę o informacje.

Flash kosztuje 50zł na Allegro.

i dlatego zapraszamy tutaj ;]

 

pokryłbym dysk sylikonem - wtedy by była pewnosc, ze nie dostanie sie do niego olej. Co do flasha to nie mam pojecia, ale nie wydaje mi sie zeby mozna było łatwo wgrac firmware pod windowsem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale pamietaj, ze w tym wypadku nie ma zadnego wentyla i nie muysisz wydawa kasy na bloki ;)

Bloki to najtanszy element - allegro, za grosze mozna miec naprawde wydajne konstrukcje (zakladam ze max 2, cpu i gpu).

 

A ze zalman wydajny nie jest (ten pasyw) to wiem, nic nadzwyczajnego, ale tak to juz jest z pasywami - chyba ze cos im pomaga albo sa niebezpiecznie duze :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bravo Bravo za odwage

 

Pomysl bardzo dobry ,tylko poprawic wydajnosc tego chlodzenia

poprzez jakies duze radiatory zanuzone czesciowo w owym oleju

i jak temp spadna z 10-15 'c bedzie super

 

Nie wiem jaka gestosc ma ow olej ,ale jesli taka jak przecietny

roslinny to zapomnijcie o uzywaniu pompek z zestawow WC

albo pompa zdechnie po paru dniach albo wogole nie ruszy !! !!

 

 

 

 

Co do firmware to poszukaj na stronie Maxtora

powinni cos miec

podejrzewam ze w necie na 100% kraza jakies progsy do flashowania HD

potrzebna tylko nazwa ,potem p2p i po klopocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka gestosc ma ow olej ,ale jesli taka jak przecietny

roslinny to zapomnijcie o uzywaniu pompek z zestawow WC

albo pompa zdechnie po paru dniach albo wogole nie ruszy !! !!

jestem pewien ze moja pompa nie zdechnie po kilku miesiacach, ale nie jestem pewien czy bwedzie to pompowac........ ale sprawdze to (tylko ciekawe kiedy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kszonek

 

zauwazylem pewna niescislosc

skoro nie bedzie tego pompowac to niby jak ma od tego zdechnac ???

 

 

Olej ma kilkukrotnie wieksza gestosc od wody !!! przypuszczam ze co najmniej 50% pomo WC

nie da rady przepompowywac oleju ,

a jesli nawet to obciazenie bedzie proporcjonalnie wieksze jak roznica w gestosci woda/olej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kszonek

 

zauwazylem pewna niescislosc

skoro nie bedzie tego pompowac to niby jak ma od tego zdechnac ???

Olej ma kilkukrotnie wieksza gestosc od wody !!! przypuszczam ze co najmniej 50% pomo WC

nie da rady przepompowywac oleju ,

a jesli nawet to obciazenie bedzie proporcjonalnie wieksze jak roznica w gestosci woda/olej

no na pewno nie zdechnie, ale imo bedzie pomowac, choc nie ejstem pewien

ale sprawdze to ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie będzie pompować, olej robi się bardzo gęsty w temperaturach ujemnych, najlepiej jak by się autor wypowiedział, czy gęstość jego oleju jest duża czy mała. Jeśli jest porownywalna do "kujawskiego" to nie będzie problemu z pompowaniem.

 

A co do pomysłu z wiatrakami to raczej nie wypali bo będą zbyt obciążone, i jeśli się one nie spalą to coś się z płytą może podziać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do pomysłu z wiatrakami to raczej nie wypali bo będą zbyt obciążone, i jeśli się one nie spalą to coś się z płytą może podziać.

Kiedyś jakiś temat widziałem - nie pamiętam gdzie, chyba jakiś zasilacz - i wiatrak dawał rade :)

 

A swoją drogą olej to super sposób na wyciszenie zasilacza

 

@rydzio

Gratuluje odwagi :) dasz jakieś radiatorki i bedzie git

Projekt bardzo fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam jak to dokładnie było, ale kiedyś tez mailem zamiar zatopić kompa w oleju, ale dałem sobie spokój :/ Olej wazelinowy chyba nie za bardzo nadaje sie do odbierania/przekazywania ciepła, jest to olej smarujący :D Najlepszy byłby olej transformatorowy, ale on ponoć rakotwórczy, olej jadalny z tego co mi mówiono tez sie nadaje, tylko jak każdy olej zacznie brzydko wyglądać-gromadzący sie kurz na powierzchni oleju :( i ten jadalny przy większych temperaturach będzie pachniał frytkami z Mcdonald's. Ponadto zostałem odwiedzony od realizacji tego, po tym jak wmówiono mi to, ze olej może rozpuścić izolacje przewodów :/ Dyski nie są hermetyczne, jest to zrobione celowo, powietrze zmienia objętość w zależności od temperatury, a to mogło by niekorzystnie wpływać na prace dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk ma dziurki, żeby wyrównywać ciśnienie. Zatykanie ich i pakowanie go do oleju to IMHO bardzo kiepski pomysł. Jeśli chodzi o gwarancje to ciekawy jestem jaki jest wpływ oleju na stickery. Myslę, że dość nieciekawy. Poza tym, jeżeli ktoś nie zmienia często sprzętu, ma sporo miejsca na wątpliwą ozdobę w postaci akwarium z olejem to nie widze przeciwwskazań ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem nad tym mozna by zrobic puszke na przykłąd miedziana do dysku (szczelna) no i widze ze przydał by sie jakis odpowiecznik :] a czy wie ktos jak bardzo olej zmienia swoja objetosc pod wpływem temp. tak jak woda czy bardziej ??? (bo niemam pojecia)

Edytowane przez termit_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez z tym dyskiem to wystarczy go zapakowac prozniowo w folie

razem z podlonczonymi kablami ,oczywiscie w miejscu gdzie beda kable

dostanie sie powietrze , dlatego dysk nalezalo by zatopic do okolo 1-2 cm w dol od gniazd sata

jak sie dobierze odpowienia folie to i rok czasu wytrzyam w tym oleju

 

Podworkowym teoretykom dodam ze olej w temp pokojowej i tak jest znacznie

gestszy niz woda , niech ktorys sprobuje puscic olej przez swoja pompke od WC :)

 

 

Propozycja uzycia pomy samochodowej to albo zart albo idiotyzm

toz ta pompa halasuje wiecej niz caly komp uzbrojony w 5-6 coolerow

Edytowane przez MPA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez z tym dyskiem to wystarczy go zapakowac prozniowo w folie

razem z podlonczonymi kablami ,oczywiscie w miejscu gdzie beda kable

dostanie sie powietrze , dlatego dysk nalezalo by zatopic do okolo 1-2 cm w dol od gniazd sata

jak sie dobierze odpowienia folie to i rok czasu wytrzyam w tym oleju

 

Podworkowym teoretykom dodam ze olej w temp pokojowej i tak jest znacznie

gestszy niz woda , niech ktorys sprobuje puscic olej przez swoja pompke od WC :)

Propozycja uzycia pomy samochodowej to albo zart albo idiotyzm

toz ta pompa halasuje wiecej niz caly komp uzbrojony w 5-6 coolerow

imo jak sie zakeli dysk sylikonem to bedzie trzymac - zabezpieczy wszytko.

 

A olej przez moja pompe od wc przepuszcze, zobaczymy jak to bedzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...