Skocz do zawartości
Gość Wintereq

Ati Radeon X1650

Rekomendowane odpowiedzi

Nastepny dosyc ciekawy test: 7600gs vs X1650XT (dodatkowo 7900gs vs X1950Pro)

 

http://sg.vr-zone.com/index.php?i=4336

 

Przypatrzcie sie w 3dmark06 jaka jest ogromna roznica miedzy 76gs a x165xt na niekorzysc radka ,bardzo dziwne mi sie to wydaje , chyba ze sie kopsneli z wynikiem <_<

w tym teście znalazłem coś fajnego:

post-137011-1165138597_thumb.jpg

 

A ten test jakis dziwny jest, wyniki radeona x1650xt są jakby zaniżone, albo 7600gs są zawyżone. Nie wierzę żeby radek az tak dawał doopy. X1950pro tez jakoś w tyle zostaje a wiadomo ze jest lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten test jakis dziwny jest, wyniki radeona x1650xt są jakby zaniżone, albo 7600gs są zawyżone. Nie wierzę żeby radek az tak dawał doopy. X1950pro tez jakoś w tyle zostaje a wiadomo ze jest lepszy.

No fakt ze nie ma jeszszcze oficjalnych sterow obslugujacych x165xt wiec moze to dlatego wyniki takie slabe , ale w niektorych testach to widac definitywnie ze jakis walek poszedl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może kupił już X1650 Pro AGP z DDR3 i może zarzucić fotki oraz opisać swoje wrazenia? Ja się przymierzam do tej karty.

Podejmiesz raczej złą decyzję - test

 

 

BTW - dla wszystkich zainteresowanych - uruchomiłem test Radeona X1650 XT - może ktoś jest zainteresowany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejmiesz raczej złą decyzję - testBTW - dla wszystkich zainteresowanych - uruchomiłem test Radeona X1650 XT - może ktoś jest zainteresowany :)

Czyli radzisz mi czekać na Radeona X1600 XT na AGP? Zielonej konkurencji nie tknę, a o modernizacji komputera [płyta ram proc] mogę pomarzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestuj grafe na catalystach 6.12 beta jesli mozesz :wink:

To z pewnością sprawdzę :)

 

 

 

Czyli radzisz mi czekać na Radeona X1600 XT na AGP? Zielonej konkurencji nie tknę, a o modernizacji komputera [płyta ram proc] mogę pomarzyć.

Wiesz fanem można być, ale nie potrafię znaleźć powodu dla którego nie chcesz kupić GF'a - w tej cenie albo Radeon X800, albo jakiś GF - sorry innych kart nie ma - ewentualnie możesz liczyć, że X1950 PRO na AGP będzie w rozsądnej cenie, ale to wszystko, bo X1650 XT chyba nie wyjdzie, choć kto wie, bo ATi wszystko wypycha na AGP.

 

X1650 PRO to szrot co zresztą widać - karta nie może przegonić nawet GF'a 7600 GS, a Radeon X800 GTO to demon wydajności przy tym X1650.

Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie coraz bardziej zaczynam myśleć o tym, że jak sprzedam mojego X1600 to wsadze w to miejsce lekko uszkodzonego (wywala w 3d grach) GF3 i powegetuje pół roku oszczędzając na AM2. Nie wiem jeszcze co zrobię, heh jeszcze musze to przemyśleć. Zobacze czy XT pojawi się na AGP... bo półroczna wegetacja bez 3D mi się nie uśmiecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeon x1650xt to okrojona wersja x1950pro. Uklad x1950 pro zostal na nowo zaprojektowany. Zmiejszony zostal tez proces produkcyjny. Jesli w nim nie wszystkie pixel shaders dzialały poprawnie (36) 12 z nich była odlaczana mechanicznie oraz 4 tmu i ropy i powstawala wersja okrojona tego ukladu czyli x1650xt. Oba uklady sa identyczne wizualnie i posiadaja okolo 330 mln tranzystorow. Czy jest obecnie program ktory by pokazał ilosc tranzystorow oraz powierzchnie chipa na x1650xt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeon x1650xt to okrojona wersja x1950pro. Uklad x1950 pro zostal na nowo zaprojektowany. Zmiejszony zostal tez proces produkcyjny. Jesli w nim nie wszystkie pixel shaders dzialały poprawnie (36) 12 z nich była odlaczana mechanicznie oraz 4 tmu i ropy i powstawala wersja okrojona tego ukladu czyli x1650xt. Oba uklady sa identyczne wizualnie i posiadaja okolo 330 mln tranzystorow. Czy jest obecnie program ktory by pokazał ilosc tranzystorow oraz powierzchnie chipa na x1650xt?

mierzyłęm rdzenie i są identycznej wielkości - jedyna różnica to to, że na X1950 PRO jest ramka wokół chipa, zaś na X1650 XT nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki jaki mniej wiecej powinnien byc wynik na x1650pro link tu http://proline.pl/shop.php?prodid=ASUS+EAX1650PRO+256P w 3dmarku 01 ?

Bo ja mam 13k z haczkiem i wydaje mi sie to troche malawo.

Procek sempron 2800+ am2, 512 mb ramu ddr2 bez OC.

 

Z gory dzieki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to ja juz nie wiem :/ Swiezy systemik a tu taka lipa...

Moze ktos napisze jakie stery poleca do tej grafy bo mam jak narazie te z cd producenta...

Pozdro

Najlepiej najnowsze ze strony ati.

Edytowane przez Astro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='30 gru 2006, 03:08' post='2446454'] Ok, stery pobrane, dalej tak samo, puściłem 3DMarka2k5 i wyniczek 4209 points :) Więc chyba wszystko OK tylko 2k1 ma jakiegoś buga :lol:

No to i tak cos malo , w 05 powinienies miec conajmniej 5k , jakie masz ustawienia w catalyscie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Niko123

Chodzi o sterowniki Catalyst. Problem jest na tyle poważny, że faktycznie można już podejrzewać inżynierów firmy ATi o sabotaż. Bo jak inaczej można nazwać sytuacje, w której wcześniejsze sterowniki działały poprawnie w danych grach, a już kolejne wersje sprawiają, że musimy albo zrezygnować z ulubionej gry, albo... zmienić kartę. Problemy, o jakich pisaliśmy przy okazji testu Radeona X1900 XT nie ustąpiły, a można powiedzieć, że się nasiliły. Sterowniki 6.9 cierpiały na zwiększone obciążenie procesora (CPU). Wersja 6.10 problem rozwiązała, ale w Catalystach 6.12 znów obserwujemy wysokie wykorzystanie CPU. Jak już pisaliśmy, sprawa wygląda następująco: Athlon 64 2700 MHz jest powiedzmy wystarczającą jednostką do komfortowej rozgrywki w Need for Speed Most Wanted czy Far Cry. Tak jest, gdy używamy sterowników 6.10. Gdy zainstalujemy 6.9 bądź 6.12 to niestety, ale wrażenie z płynności jest niższe, momentami znacząco niższe. Oczywiście nie mówimy tutaj o jakiś kolosach, ale zejście z 48 na 42 – 44 FPS’y to spora strata, a w tych grach oznacza to początek przycinania się animacji.

 

Jest jednak gorszy problem: ciągłe problemy z jakąś grą. Na zimę tamtego roku w Earth 2160 zamarzła woda, a może właściwszym określeniem byłaby sublimacja, gdyż w końcu mamy do czynienia z lodem o tej porze roku Wraz z ociepleniem klimatu na północnej półkuli (okolice marca, kwietnia) woda ponownie pojawiła się w Earth 2160. Przez zimę gracz (np. nasz czytelnik Winny ) musiał zrezygnować z Eartha albo zmienić kartę na sezon zimowy. Teraz podobnie się dzieje z Call of Duty 2, który jest jakby nie patrzeć, znacznie ważniejszym tytułem niż Earth 2160. Do Catalystów 6.9 (włącznie) gra chodziła poprawnie i wyniki, jakie otrzymywaliśmy były właściwe. Problemy zaczęły się wraz z testem Radeona X1650 XT, gdzie zaobserwowaliśmy pierwsze anomalie. Radeon X1950 PRO i Catalyst 6.12 tylko potwierdzają perturbacje na X1650 XT. Problem dokładniej opisaliśmy na stronie z testami w grze Call of Duty 2. Czy problem zostanie rozwiązany na wiosnę? Miejmy nadzieję, że wcześniej, bo zapaleni gracze w zimne wieczory będą chcieli sobie zagrać po sieci w COD’a, a nie tylko ogrzewać się ciepłem Radeona.

 

Podobne problemy zaobserowaliśmy w grze Earth 2160 (ATi ma coś pecha do niej) oraz w Hitmanie, gdzie z kolei niezależnie, czy mamy

 

 

 

 

1024 x 768 czy 1280 x 1024, wydajność jest identyczna. I nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie to, że w 1024 x 768 identyczną wydajność prezentuje Radeon X1650 XT.

 

Czy ktokolwiek w ATi jest świadom tego, że ich karty, często bardzo dobre, jak choćby Radeon X1650 XT są wręcz mistrzowsko hamowane, czy wręcz niszczone przez sterowniki Catalyst? I niestety ATi Tray Tool tutaj nie pomoże

 

 

 

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2468

Edytowane przez Niko123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od siebie dodam ze testy na elektogieldzie sa super, zawsze preferuje serwisy zachodnie ale elektrogielda to klasa sama dla siebie, wyczerpujace i profesjonalne Malo ktory serwis portafi stwierdzic prosty fakt - karta jest slaba, przy takiej cenie za nic sie jej nie oplaca kupowac i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i tak cos malo , w 05 powinienies miec conajmniej 5k , jakie masz ustawienia w catalyscie?

 

Moglbys napisac o jakie ustawienia chodzi ? bo zielony jestem...

Jezeli chodzi o ustawienia 3d to mam tam all na default, wogole nic w tym nie grzebalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@luckyx

I tu wlasnie widac,jak wielkie znaczenie ma w dzisiejsztch czasach nieco zapomniana i przez wielu niedoceniana umiejetnosc czytania ze zrozumieniem - w koncu Focus stwierdzil ze problemem tej grafy sa stery a nie jej architektura :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie stoję przed dylematem, 7600GS-GDDR3/GT a X1650XT. Prawdę mówiąc karty na chipach nvidii, których miałem sporo zresztą, jakoś do mnie nie przemawiają ze względu na obraz 2D, szczególnie te nowsze, patrząc pod kątem odtwarzania video - jakaś dziwnie dobrana saturacja. Regulacja jasności i kontrastu niewiele pomaga, ponieważ albo jest za jasno, albo za ciemno. Nie mogłem znaleźć złotego środka zarówno na Galaxy GF6600, jak i 7300GT. Zmieniłem więc te "szrotki" na Gigusia X1300 450/800 (TurboForce?) i powiem szczerze, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Wydajość w grach bardzo zadowalająca (np. Prey) - aż się dziwię, oczywiście nie taka jak na 7300GTm ale wystarczająca. Jakość obrazu także o niebo lepsza od kart Galaxy.

Tyle, że trzeba jednak pomyśleć o czymś lepszym, przynajmniej 12-"potokowym". I tu chodzą mi po głowie dwie opcje 7600GT lub X1650XT. 24 jedn. PS kuszą w najnowszym RADKU, ale 8 ROPków trochę odstrasza, o jakość obrazu raczej nie powinienem się martwić. Obecnie dostępne karty Sapphire na tym układzie, raczej korzystają z dobrej jakości filtrów. Co myślicie warto wydać na tę kartę około 500-530zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ati zrobi porządne sterowniki to będzie warto, narazie to jest to ciężki wybór, sam się głęboko zastanawiam, kumpel tez ma wielki dylemat, Ja osobiście jestem za radkiem, takze ze względu na obraz, ale nie chce tracic wydajności przez głupie sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o Asus EAX1650 SILENT. Zamówiłem wersję pro (na stronie sklepu był błąd miało być niby DDR3 1400Mhz) a dostałem bez pro z DDR2 780Mhz.

 

I teraz czy zostawić tą kartę czy zwrócić i zamienić na coś lepszego, cichego w podobnej cenie tylko na co? Najchętniej na EAX 1650PRO Silent GE tylko czy mozna go u nas dostać? Zamawiając kartę myślałem, że własnie ten model dostanę :/ A może jakiś inny dobry model z cichym chłodzeniem?

W gry gram rzadko, trochę obrabiam fotki.

 

A może lepszy od tego co mam będzie EAX1600Pro Silent albo

Radeon X1300Pro PCI-E Asus Extreme AX1300Pro Silent?

Edytowane przez thewall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadam głupie pytanie :P

 

mam sapphire`a x1650xt i jak on sie u Was zachowuje w grach typu Fear czy Far Cry? Dacie rade pograć na 1280x1024 ze wszystkimi bajerami (aa, anizo, cienie na max) i w max detalach bez utraty płynności? U mnie momentami spada do 18-20 FPS. Szczerze nie wiem czy to szczyt możliwości tej karty czy po prostu mam coś schrzanione w ustawieniach ?. Z góry thx za odp. Aha sterowniki to Catalysty 7.4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadam głupie pytanie :P

 

mam sapphire`a x1650xt i jak on sie u Was zachowuje w grach typu Fear czy Far Cry? Dacie rade pograć na 1280x1024 ze wszystkimi bajerami (aa, anizo, cienie na max) i w max detalach bez utraty płynności? U mnie momentami spada do 18-20 FPS. Szczerze nie wiem czy to szczyt możliwości tej karty czy po prostu mam coś schrzanione w ustawieniach ?. Z góry thx za odp. Aha sterowniki to Catalysty 7.4

W F.E.A.R nie grałem ale Far cry 1280x1024 wszystko na full chodzi bez zająknięcia Stery mam catalyst 7.5.

Edytowane przez kiltel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...