Skocz do zawartości
Horgrim

Moje Chłodzonko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Po dłuższym czasie obcowania z WC i kolejnych rewizjach oraz wielu godzinach spędzonych na czytaniu co to się na PPC dzieje w sprawie chłodzenia wodą postanowiłem że pokażę Wam moje obecne chłodzenie, w wersji jeszcze nie ukończonej, czekającej na ostatnie poprawki i zastrzyk gotówki na owe poprawki ;)

 

Składniki:

F2S na cpu, bloczek znany i lubiany przez dużą grupę ludzi, spisuje się dobrze.

Prison V2 na gpu, też się spisuje dobrze, bo czemu by miało być inaczej ?

Smart na NB, był wcześniej kupiony do płyty na chipie KT400 który się grzał ale w tym czasie nastąpiła zmiana platformy więc się ostał :)

"Bezimienny" na SB, kupiony na allegro, na specjalne zamówienie.

Nysa od Aeriala :)

Całości dopełnia pompa Leszno i węże cellfast 8x1,5 .

 

A teraz czas na fotki:

1

2

3

4

5

 

Lista rzeczy do zrobienia jest spora więc nie będę jej tutaj przedstawiał, jak narazie czekam na opinie, przydatne będą zwłaszcza te krytyczne.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kiebelek dosyć oryginalny. Czety bloki rzadko spotykane :)

Ale poprawić musisz od razu jedną rzecz ... odstęp miedzy chłodnicą a wentylami jest stanowczo za duży!!

Nie wiem czy masz zamiar tą budę zamykać, ale jeśli tak to potrzebne będą jeszcze jakieś otwory, aby wentyle na górze miały skąd powietrze brać i tworzył sie ruch powietrza wewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odstęp jest dobry - wcześniej nyska leżala w miejscu bez przeciągów i robiła w totalnym pasywie i dawała rade, buda będzie miała drzwiczki więc będzie zamykana ale będzie na nóżkach stała i zrobię jeszcze otwór w spodzie między PSU a CD więc będzie skąd zasysać powietrze.

Edytowane przez Horgrim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ORGINALNY POMYSL. Gdybys to jakos estetyczniej zrobi, umiescil w obudowie to bylo by super. Ale tak tez jest ok

yyyy.... a to w czym to wszystko jest to nie jest obudowa? jest :) tylko że z HDF'u :)

 

@kszonek

 

Nie ma sensu dawać wentyli na nagrzewe ani robić shroudu... nagrzewnica jest czysta w środku, w tym stanie układu jak przyłoże kawałek HDF'u tak żeby była szpara na dole przez którą wentyle biorą powietrze mam temperatury 36 w idle i 42 w stress ( mowa oczywiście o CPU ) przy temp w pokoju rzędu 29 stopni

Edytowane przez Horgrim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D Wreszcie jakiś interesujący (czyt. nie made by pc-tuning itd.) kibelek. :D

 

Ale bloczek na SB to przerost formy nad treścią. Bardzo fajnie zamontowana pompka, a jakby tego było mało bardzo fajna obudowa. :) bardzo funkcjonalna. Ale jak kszonek wspomniał wentylatory są za daleko, jeżeli nie stanowi to problemu to przydałoby się nagrzewke trochę wyżej podwiesić.

No i odpowietrznik. :D bardzo fajny :banana:

Edytowane przez Black_war

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde nie ma potrzeby dawać nagrzewki bliżej wentyli, prosze, musicie mi uwierzyć :) nie ma sensu :) pozatym nie dam rady wyżej dać bo kolanko od odpowietrznika jest już prawie w topie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde nie ma potrzeby dawać nagrzewki bliżej wentyli, prosze, musicie mi uwierzyć :) nie ma sensu :) pozatym nie dam rady wyżej dać bo kolanko od odpowietrznika jest już prawie w topie :)

Tu nie trzeba wierzyć ... wystarczy, że ktoś miał do czynienia z WC to wie, że dobry shroud robi cuda. Napewno poprawilo by to wydajność układu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie trzeba wierzyć ... wystarczy, że ktoś miał do czynienia z WC to wie, że dobry shroud robi cuda. Napewno poprawilo by to wydajność układu.

Prawda jest taka że WC mam od roku ponad :) i miałem układy ze shroudem. Po prostu nie potrzebuje go i już :) takie temperatury mnie naprawde zadowalają. Ja nie jestem z tych co gonią za każdym stopniem, ja chce mieć ciszę, a ten układ mi to zapewnia. Jeżeli będę potrzebował shroud to się go zrobi, pare kawałków hdf i już. Jeszcze jakieś uwagi ? czekam z niecierpliwością :)

 

@Black_war

 

Nie by pc-tuning tylko by Horgrim™® :lol:

Edytowane przez Horgrim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja juz sie wypowiadalem :wink: - ciekawa koncepcja, takich homemade-ow jak najwiecej na forum. Fajnie jak ktos cos robi sam i wklada przynajmniej minimalny wklad pracy wlasnej - a nie tylko zlozenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pierdziele :D jak zobaczylem Twoja bude to pomyslalem ze mi fotke zakosiles :D nie no zart oczywiscie. Ja mam z mdf'u, troche bardziej miekki niz hdf. skoncz ja ;) a co do kibelka to..git, im wiecej homemade'u w WC tym wieksza frajda :) dla skladajacego oczywiscie. a shroudzik by Ci sie przydal, stanowczo. powietrze pewnie bardziej omija/oplywa chlodnice niz przez nia przelatuje, chociaz z drugiej strony cieplo sie unosi wiec moze...

------------------------

ale diody w topie wymiataja :D :D :D

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadacie wszyscy o homemade'ach a poza obudową to ja nic nie widze co by było zrobione w domciu od zera ;)

Bloki wszystkie kupione, pompka, nagrzewka .... wiec?

Może reszcie chodziło o to że wykonałem troche więcej niż część ludzi na forum ? ale to nie ja pisałem więc nie wiem czy o to chodzi ;)

 

Bloki zrobić ok, można, ale wybacz Miazga, nie mam umiejętności żeby zrobić pompę albo nagrzewnicę :) tzn zrobić zrobie, ale działać to one nie będą hehe :D Samemu zrobiłem np mocowanie pompy i zapinki bloków na chipsety ale to jest homemade taki sam jak z kangura kontener :-|

Edytowane przez Horgrim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może reszcie chodziło o to że wykonałem troche więcej niż część ludzi na forum ? ale to nie ja pisałem więc nie wiem czy o to chodzi ;)

 

Bloki zrobić ok, można, ale wybacz Miazga, nie mam umiejętności żeby zrobić pompę albo nagrzewnicę :) tzn zrobić zrobie, ale działać to one nie będą hehe :D Samemu zrobiłem np mocowanie pompy i zapinki bloków na chipsety ale to jest homemade taki sam jak z kangura kontener :-|

No ja wiem i mi to nie przeszkadza. Mi to rybka czy ktos kupił cały zestaw w sklepie czy wydziargał sam brzeszczotem ;) Ważny jest efekt.

Po prostu sie ustosunkowałem do poprzednich wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że WC mam od roku ponad :) i miałem układy ze shroudem. Po prostu nie potrzebuje go i już :) takie temperatury mnie naprawde zadowalają. Ja nie jestem z tych co gonią za każdym stopniem, ja chce mieć ciszę, a ten układ mi to zapewnia. Jeżeli będę potrzebował shroud to się go zrobi, pare kawałków hdf i już. Jeszcze jakieś uwagi ? czekam z niecierpliwością :)

chcez mec cisze nie wydajnosc? to daj shroud i skrec wentyle na nizsze V.............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcez mec cisze nie wydajnosc? to daj shroud i skrec wentyle na nizsze V.............

wentyle są na najniższym napięciu... temp max 42 stopnie przy upałach największych to chyba dobrze, prawda? Ale widze że mnie męczycie wszyscy o shroud to niech Wam będzie ;) zrobię go. Myślałem że coś więcej należy jeszcze zmienić i zrobić ale jeżeli tylko o shroud chodzi to znaczy że reszta jest ok :) z czego się cieszę :) myślałem że się posypią opinie negatywne jak gromy z jasnego nieba ;)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Horgrim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...