Skocz do zawartości
L.Asten

[recenzja]hp Compaq Nx7400

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobilem sobie oczywiscie dwie plytki DVD z system recovery, zainstalowalem PM usunołem partycje recovery, i stworzylem sobie dwie partycje, jedna 25 a druga 50gb. Wszystko poszlo ok, ale teraz przy wlaczaniu kompa pojawia sie komunikat ze 'another partition overlaps recovery partition' i ze moge wcisnac F10 aby odzyskac ta partycje albo cokolwiek innego aby kontynuowac. Co bym nie wcisnął uruchamia sie windows a w Moim Komputerze pokazal mi sie dysk Z o pojemnosci calego dysku (oczywiscie nie moge na niego wejsc ani go sformatowac). Partycje ktore utworzylem w PM dzialaja normalnie.

Partycje usunąłeś PM? Zapewne tak i stąd ten problem. Do usuwania partycji jest programik dostępny w zakładce "HP Backup & Recovery" w menu Start.

Niestety nie orientuje się jak usunąć teraz tę niedogodność bez reinstalki...

Mam dokładnie ten sam problem co Ty SuChyY. Tylko w przeciwieństwie do Ciebie najpierw usunęłam sobie parycje recovery programem "HP Backup & Recovery" a dopiero potem używałam PM. Niby wszystko ok zrobiłam to skąd ten dodatkowy dysk Z ? Musze na nowo przywracać system czy da sie z tego jakoś wybrnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz wtóry.

Po wielokrotnej lekturze recenzji nx7400 jestem niemal zdecydowany na jego zakup. Mamy tylko pytanie odnośnie premiery Core 2 Duo. Kiedy te procesory pojawią się w laptopach i na półkach sklepowych w Polsce i jaki może być ich wpływ na ceny nx7400 z starym core duo na pokładzie. Obecna cena modelu który mnie interesuje (czyli 2x512 i 80gb dysk) w notebooki.pl to 3,5k zł. Czy można liczyc na obniżkę o 200/300zł, czy raczej to mrzonki?W sumie bardzo z kupnem laptopa mi się nie spieszy.

dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o promocje to nie ma problemu. Ja kupiłem go w Esc Computers również przez internet. Zeskanowałem fakturke, wypełniłem formularz i dziś dostałem potwierdzenie, że moje zgłoszenie zostało zaakceptowane i upominek zostanie przesłany na wskazany adres:) Mam zamiar sprzedać tą kurtałkę i kupić jakiś fajny plecak do laptopa:) A co do Core 2 Duo. Laptopy z nimi na pokładzie będą dość drogie, ponieważ płyty główne pod tą platformę są droższe. Do zwykłego peceta ceny płyt g. zaczynają się od około 500zł więc w lapach będzie więcej... A czy Core Duo stanieją to już czas pokaże, trudno cokolwiek prorokować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do Core 2 Duo. Laptopy z nimi na pokładzie będą dość drogie, ponieważ płyty główne pod tą platformę są droższe. Do zwykłego peceta ceny płyt g. zaczynają się od około 500zł więc w lapach będzie więcej...

wez raz na zawsze zapamietaj ze rynek komputerow stacjonarnych jest calkiem inny od rynku komputerow przenosnych :mur:

 

w laptopach ten sam chipset obsluguje zarowno core duo jak core 2 duo - nawet asus oficjalnie poinformowal ze wszystkie modele z core duo beda wspolpracowaly core 2 duo - potrzebny bedzie tylko upgrade biosu - mysle ze podpobnie sprawa bedzie wygladala u innych producentow

 

zas co do tego czy stanieja czy nie to niewiadomo - moze byc tak jak z NX8220 ze w raz z wejsciem "nastepcy" produkcja zostala zakonczona a i w magazynach juz ich nie ma bo zostaly wyprzedane - czyli nie zawsze warto czekac az sie pojawi nowy model bo starego moze zabraknac :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wlasnie bede kupowal tego laptopa i mam pytanie. Co wiecie o solidnosci serwisow gwarancyjnych HP? Jak funkcjonuja?

Wczesniej przymierzalem sie do Della. Oni maja super serwis-przyjezdzaja do domu.

Ja mam problem z tymi 24 miesiacami bo kompa kupuje firma (bedzie taniej) a ja odkupuje od niej wiec bede mial taniej ale tylko 12 gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wlasnie bede kupowal tego laptopa i mam pytanie. Co wiecie o solidnosci serwisow gwarancyjnych HP? Jak funkcjonuja?

Wczesniej przymierzalem sie do Della. Oni maja super serwis-przyjezdzaja do domu.

Ja mam problem z tymi 24 miesiacami bo kompa kupuje firma (bedzie taniej) a ja odkupuje od niej wiec bede mial taniej ale tylko 12 gwarancji

Naszczęście nie musiałem jeszcze korzystać z ich serwisu więc na temat ich solidności itp. się nie wypowiem, ale sprzęt trzeba samemu dostarczyć do najbliższego punktu serwisowego :( Owszem jest usługa bezpłatnego odbioru/dostawy sprzetu do/z serwisu, ale niestety nie obejmuje ona Polski :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naszczęście nie musiałem jeszcze korzystać z ich serwisu więc na temat ich solidności itp. się nie wypowiem, ale sprzęt trzeba samemu dostarczyć do najbliższego punktu serwisowego :( Owszem jest usługa bezpłatnego odbioru/dostawy sprzetu do/z serwisu, ale niestety nie obejmuje ona Polski :cry:

Ta terenie Polski (jeżeli chodzi o nx7400, inne chyba też) koszty transportu do serwisu i z powrotem pokrywa HP. Zamawia się kuriera i wysyła. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta terenie Polski (jeżeli chodzi o nx7400, inne chyba też) koszty transportu do serwisu i z powrotem pokrywa HP. Zamawia się kuriera i wysyła. :)

Robiłeś tak czy znasz kogoś kto tak robił? Według książeczki gwarancyjnej to właśnie ten sposób w Polsce nie jest dostępny. Sprawdzałem również na stronie HP gwarancje po numerze seryjnym i jest ona jedynie podstawowa, czyli samemu trzeba dostarczyć :? , no ale praktyka może wyglądać inaczej :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś tak czy znasz kogoś kto tak robił? Według książeczki gwarancyjnej to właśnie ten sposób w Polsce nie jest dostępny. Sprawdzałem również na stronie HP gwarancje po numerze seryjnym i jest ona jedynie podstawowa, czyli samemu trzeba dostarczyć :? , no ale praktyka może wyglądać inaczej :lol2:

Robiłem w firmie nie raz. Dotyczy to także druakrek. Poza tym wczoraj dzwoniłem do HP (przed napisaniem postu) i pani potwierdziła: koszty napraw, części i transportu pokrywa HP w czasie trwania gwarancji. W tej książeczce dołaczoonej do laptopa chyba piszą głupoty. Od 6 lat zawsze wysyłam sprzęt HP na gwarancji do Centrum Serwisowego w Warszawie na koszt HP i wraca na ich koszt także. Co do fachowości napraw to różnie to bywało:

 

1. Presario 700 (AMD Duron) - przegrzewał się i wyłączał - diagnoza serwisu HP: wymienić płytę główną, napędy i wyświetlacz LCD (co ma piernik do wiatraka) - wymienione części stają się własnością HP - koszt naprawy ok. 3200 netto -wartość lapka 2000 zł.

2. nx7000 -uszkodzona grafika -diagnoza HP -wymiana grafiki i płyty głównej -koszt 3500 zł netto - kupiłem grafę na ebay- u za ok. 300 zł i laptop działa do dziś - wymienia się moduł grafiki -10 min roboty.

 

Wniosek: po gwarancji unikać serwisu HP.

Edytowane przez RobertB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem w firmie nie raz. Dotyczy to także druakrek. Poza tym wczoraj dzwoniłem do HP (przed napisaniem postu) i pani potwierdziła: koszty napraw, części i transportu pokrywa HP w czasie trwania gwarancji. W tej książeczce dołaczoonej do laptopa chyba piszą głupoty. Od 6 lat zawsze wysyłam sprzęt HP na gwarancji do Centrum Serwisowego w Warszawie na koszt HP i wraca na ich koszt także.

To super, dzięki za info :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To super, dzięki za info :D

 

Swoja droga , to zeby przedluzyc gwarancje na 24 lata, trzeba wyslac do HP, kopie dowod zakupu, gwarancji.

 

A ze strony HP nie mamy odzewu i tak na prawde nie wiemy czy mamy gwarancje na 24 !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga , to zeby przedluzyc gwarancje na 24 lata, trzeba wyslac do HP, kopie dowod zakupu, gwarancji.

 

A ze strony HP nie mamy odzewu i tak na prawde nie wiemy czy mamy gwarancje na 24 !

Ja wysłałem fax-em w poniedziałek i zadzwoniłem na 0 801 522 622 miła pani powiedziała, że baze aktualizują raz w tygodniu i prosiła o telefon w środę. Dzwonię w środę a gościu mówi mi, zeby zadzwonić w piatek. Dzwonię w piątek, oczywiście żeby z kimś porozmawiać to trzeba długo wisieć na słuchawce, bo wszystkie stanowiska są zajęte, w końcu gosciu podnosi słuchawkę i mówi, żeby w tej sprawie porozmawiać z ... (nie pamietam nazwiska) i przełacza mnie. Przełączali mnie chyba z 5 razy w końcu dowiedziałem się że tego gościa nie ma w pracy, zrobiłem dym przez telefon i w końcu sprawdzili, że jestem dopisany do bazy. Na adres , który podałem a zgłoszeniu w ciągu 2 tygodni ma przyjść poleconym certyfikat. Zobaczymy czy w HP 2 tygodnie to 2 tygodnie czy dłużej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie moze troche nie na temat ale ostro mysle nad zakupem tego komputerka i zastanawiam sie wlasnie czy to jest dobry wybor.

Czy moglby mi ktos cos napisac o tej karcie graficznej? GMA 950 - nie wiem czemu ale jakos nie jestem do niej przekonany. Co prawda mam odrobine wiekszy budzet na zakup lapciaka ale nie gram w zadne gry wiec nie wiem czy sie nie mine z celem. Mianowicie czy ta karta pozwala calkowicie swobodnie pracowac ze wszystkimi programami? Chodzi mi glownie o programy graficzne takie jak Photoshop czy Autocad i cos w 3D? Do tej pory caly czas sobie mowielm ze kupie cos z X1600 na pokladzie ale ostanio zaczalem sie tez zastanawiac czy warto zaplacic 1500 zl za cos czego moze w pelni nigdy nie uzyje. I tu jeszcze jedno moje pytanie. Czy majac np X1600 odczuje znaczna roznice w normalnym uzytkowaniu komputerka porownujac wlasnie do tego GMA950?

Znowu z innej beczki: czy ta karta uciagnie MS VISTE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu z innej beczki: czy ta karta uciagnie MS VISTE?

uciagnac uciagnie ale raczej nie interfejs aero glass tylko aero basic

 

ogolnie na laptopie widnieje naklejka Vista Capable

a tutaj male wyjasnienie:

Sprzęt mogący obsługiwać Windows Vista podzielono na dwie kategorie - Windows Vista Capable PC i Windows Vista Premium Ready PC. Pierwsza kategoria to wymagania minimalne, pozwalające na uruchomienie nowego systemu firmy z Redmond, co oznacza w praktyce procesor minimum 800MHz, 512MB RAM oraz kartę graficzną z procesorem zgodnym z DirectX 9. Druga kategoria ma pozwolić na bezproblemowe korzystanie z interfejsu Aero, a to z kolei oznacza konieczność posiadania procesora minimum 1GHz, 1GB RAM, karty graficznej wyposażonej w 128MB pamięci i Shader Model 2.0, dysku twardego o pojemności minimum 40GB z przynajmniej 15GB wolnego miejsca oraz napędu DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i ja dorzucę swoje 3 grosze:

 

Czy w tym lapku (nx7400 T2250) da się wymienić w przyszłości proca na Core 2 Duo? Chodzi nie tylko o kompatybilność, ale i to, czy np. procesor nie jest przylutowany do płyty głównej?

 

Od razu mówię, że wiem, że w ASUS-ach się da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawiło mnie, czy na tej grafie (GMA950) pójdzie half 2. Dziś rano odpalam a tu rekomendowane ustawienia high! Jednak zmieniłem wszystko na najniższe i gierka śmiga bez przycięcia :-P Po chwili zabawy zmieniłem wszystko na high, rozdzielczość 640x480 odpalam i nadal wszystko śmiga. Już mniej płynnie ale nie ma przycięć. Reasumując w Halfa 2 można spokojnie dzierać :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...