Skocz do zawartości
L.Asten

[recenzja]hp Compaq Nx7400

Rekomendowane odpowiedzi

to i ja dorzucę swoje 3 grosze:

 

Czy w tym lapku (nx7400 T2250) da się wymienić w przyszłości proca na Core 2 Duo? Chodzi nie tylko o kompatybilność, ale i to, czy np. procesor nie jest przylutowany do płyty głównej?

 

Od razu mówię, że wiem, że w ASUS-ach się da

i ja przyłącze sie do pytania: Czy Core 2 Duo da rade w przyszłości wpiąć do tego notka? Na Komputroniku są do kupna mobilne Core Duo wiec pewnie beda i mobilne Core 2 Duo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest ekran przy dłuższej pracy? Wiem, że błyszczy, ale czy nie męczy, czy nie ma jakichś problemów z ostrością obrazu, smużenia i innych takich? jak z jasnością?

 

Czy przy patrzeniu na niego z prawidłowej pozycji (prostopadle na środek) nie pojawiają się przebarwienia na brzegach?

 

W recenzji jest napisane ze troche widac poświatę u dołu - jak to wygląda w porównaniu z innymi matrycami?

 

No i na ile ocenilibyście matrycę w skali 1-10?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest ekran przy dłuższej pracy? Wiem, że błyszczy, ale czy nie męczy, czy nie ma jakichś problemów z ostrością obrazu, smużenia i innych takich? jak z jasnością?

 

Czy przy patrzeniu na niego z prawidłowej pozycji (prostopadle na środek) nie pojawiają się przebarwienia na brzegach?

 

W recenzji jest napisane ze troche widac poświatę u dołu - jak to wygląda w porównaniu z innymi matrycami?

 

No i na ile ocenilibyście matrycę w skali 1-10?

1. Ekran blyszczy jak jest wylaczony :) (zadnych problemow z ostroscia nie dojrzalem )

2. Nie widze zadnych przebarwien

3. Widac poswiate na czarnym tle (ale mi to nie przeszkadza w uzytkowaniu lapka)

4. 8/9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak przy filmach nie widac jak masz czarny pasek u gory i u dolu? Powinno byc widac wlasnie, chyba ze przyciemniles jasnosc matrycy:)

Bo to widach jak się przypatrzysz 8-O a ja nie mam takiego zboczenia żeby podczas oglądania filmu patrzeć na paski

 

PS

Co wy się przyczepilście tak tego popodświetlania?

Ktoś napisał ze jest nierówno podswietlenie, to zaraz wszyscy myślą ze pół ekranu jest ciemne a pół jasne :mur: a to jest po prostu minimalna różnica (jak byś nie wiedziało tym, to byś sie tego nie dopatrzył)

Edytowane przez piotraspoz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to właśnie pisze sobie na tym HP tego posta kupiłem go dziś za 3390 w sklepie :D Na razie wszystko mi się w nim podoba zastanawiam się tylko jak jest z baterią trzeba ją formować? Bo po instalacji windowsa zabrokło mi powera i teraz pisząc tego posta jestem wpięty do gniazdka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie pierwszy raz mam komputerek z rodziny HP. Moze mi ktos powiedziec czy jest cos takiego jak tryby pracy na baterii czy to jest regulowane tylko poprzez podswietlanie wyswietlacza? Chodzi mi ze do tej pory caly czas pracowalem na Tosiach i Asusach a tam zawsze mozna bylo sobie cos wybrac, np. High Power, Normal, Econo itp...

 

Z gory dzieki za odp... Teraz przyszla kolej abym ja sie troszke pomeczyl z ta partycja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mysle ze to normalna kampania biznesowa... Nawet jesli to koncowki tej serii to wypuszcza nastepny model ktory tez bedzie niesamowicie szybko tanial, czy to bedzie oznaczac koniec jego nastepcy przy samym poczatku? Mysle ze nie, a to ze sprzet tanieje to normalne. Ale tak szybko nie skoncza produkcji nx7400 bo cieszy sie on ogromna popularnoscia. Szczegolnie u mlodziezy akademickiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do podświetlenia na dole to tak jak napisałem w recenzji dobrze to widać na czarnym tle w ciemnym pomieszczeniu. Nie jest to upierdliwe ale wystepuje. Oczywiście są lepsze matryce, ale mi to akurat nie przeszkadza.

 

W sumie pierwszy raz mam komputerek z rodziny HP. Moze mi ktos powiedziec czy jest cos takiego jak tryby pracy na baterii czy to jest regulowane tylko poprzez podswietlanie wyswietlacza? Chodzi mi ze do tej pory caly czas pracowalem na Tosiach i Asusach a tam zawsze mozna bylo sobie cos wybrac, np. High Power, Normal, Econo itp...

Szczerze mówiąc to nie szukałem czegoś takiego, bo i po co ;) Procesor obsługuje Speedstep'a więc imho nie ma sensu bawić się w ustawianie jakichś trybów pracy - niech sam to robi :)

 

No to właśnie pisze sobie na tym HP tego posta kupiłem go dziś za 3390 w sklepie :D Na razie wszystko mi się w nim podoba zastanawiam się tylko jak jest z baterią trzeba ją formować? Bo po instalacji windowsa zabrokło mi powera i teraz pisząc tego posta jestem wpięty do gniazdka.

W instrukcji pisze żeby najpierw włożyć baterię, podłączyć do gniazdka i dopiero włączyć laptopa. Ja nic nie formowałem :) Edytowane przez L.Asten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze o krotka informacje: zakupilem HP nx7400 ey508es i co do grafiki we wlasciwoscach (menadzer urzadzen) wskazuje mi grafike Mobile Intel 945GM Express Chipset Family a w opisie sprzetu pisze ze grafika to Graphic Media Acecelerator 950GM..., czy to znaczy ze ja mam jakis bubel z inna grafika czy to to samo, jestem laikiem w tych sprawach wiec nie jest to glupie pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jakiś sklep internetowy oferuje do tego modelu usługę sprawdzenia matrycy czy jakoś tak, żeby mieć pewność, że przyjdzie bez bad pixeli? Jestem już w zasadzie zdecydowny na ten wynalazek, a w internecie ceny są znacznie lepsze, chociaż boję się że dostane felerną mayrycę...

 

I jescze: czy to prawda, że kupując notebook przez internet mam prawo odesłać gow ciągu 10 dni? I czy jeżeli już go uruchomi i zainstaluje windowsa to dalej mam do tego prawo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauwazylem bardzo duzy skok tych laptopow w cennie, mozna go juz kupic za 3350zl. Czyż to by oznaczało wyprzedaz tej serii? Bo jeszcze tydzien temu chodzily od 3600zl

Model z tematu można już kupić za 3200 brutto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Gdzie można go kupić za 3200 brutto bo ja to narazie znalazłem 3350 brutto.

 

2. Czy opłaca się czekać na następcę modelu 508ES z Core 2 Duo czy lepiej zainwestować teraz w ten model (508 ES ) gdy jest taka cena. Bo ASUS wypuścił już Core 2 Duo ale cena jest trochę wyższa od tych z Core Duo. Może tylko na początku ale mam zamiar kupić lapcka w ciągu 2-3 tyg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na początek dziękuję autorowi recenzji - była mi bardzo pomocna. Dzięki niej zdecydowałem się na zakup tego laptopa i jestem z niego bardzo zadowolony :)

 

Laptopa rzeczywiście można było kupić za ~3200 - wyszukane na skapiec.pl - może było ze 2 dni. Pewnie niedługo znowu cena spadnie do tego poziomu.

 

Na benchmark.pl pojawił się ciekawy artykuł w którym porównują core duo oraz core 2 duo :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jakiś sklep internetowy oferuje do tego modelu usługę sprawdzenia matrycy czy jakoś tak, żeby mieć pewność, że przyjdzie bez bad pixeli? Jestem już w zasadzie zdecydowny na ten wynalazek, a w internecie ceny są znacznie lepsze, chociaż boję się że dostane felerną mayrycę...

Najlepiej się skontaktować z danym sklepem i zapytać. Z tym że raczej większość sklepów nie otwiera fabrycznie zapakowanego pudełka.

I jescze: czy to prawda, że kupując notebook przez internet mam prawo odesłać gow ciągu 10 dni? I czy jeżeli już go uruchomi i zainstaluje windowsa to dalej mam do tego prawo?

Tak to prawda, ale niektóre sklepy zabezpieczają się np. w taki sposób że np. "pudełko nie może być otwarte/uszkodzone" lol - nie jest to uczciwe, dlatego lepej przeczytać dokładnie regulamin sklepu, ewentualnie zapytać.

Kupiłem sobie tego nx7400, jutro mam jechać podbić karte gewarancyjną tylko nie wiem które to ;-) , czy to ta gruba biała książeczka "Worldwide Limited Warranty and Techbical Support" ?

Gwarancja jest ważna na podstawie dowodu zakupu: paragon, faktura itp. - pisze o tym właśnie w tej książecce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nieczego nie trzeba podbijać :>. Wczoraj w sklepie mi wciskali kit że mam sprawdzić czy wszystko działa i przynieść karte gwarancyjną do podbicia, nie ma to jak dobrze poinformaowani sprzedawcy :lol: .

Karta gwarancyjna HP musi być wypełniona dokładnie (tak sobie życzy HP), podbita i podpisana przez sprzedającego i podpisana przez kupującego. Kopię trzeba wysłać wraz z kopią dowodu zakupu i formularzem, aby mieć 2 rok gwarancji. Jak coś się zepsuje to do sprzętu dołączamy kartę gwarancyjną i kopię dowodu zakupu (najlepiej jak to jest faktura).

Karta gwarancyjna ma 4 strony. Na pierwszej stronie sprzedawca powinien wpisac wszystkie dane.

Edytowane przez RobertB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta gwarancyjna HP musi być wypełniona dokładnie (tak sobie życzy HP), podbita i podpisana przez sprzedającego i podpisana przez kupującego. Kopię trzeba wysłać wraz z kopią dowodu zakupu i formularzem, aby mieć 2 rok gwarancji. Jak coś się zepsuje to do sprzętu dołączamy kartę gwarancyjną i kopię dowodu zakupu (najlepiej jak to jest faktura).

Karta gwarancyjna ma 4 strony. Na pierwszej stronie sprzedawca powinien wpisac wszystkie dane.

hmm, a skąd niby <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> tą karte gwarancyjną? Bo niestety u mnie czegoś takiego nie było :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...