Skocz do zawartości
L.Asten

[recenzja]hp Compaq Nx7400

Rekomendowane odpowiedzi

hmm, a skąd niby <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> tą karte gwarancyjną? Bo niestety u mnie czegoś takiego nie było :-/

Sprzedawca zawsze dostaje (od dystrybutora lub producenta), nie jest niestety spakowana w pudełku z laptopem. Powinien ją wypełnić i dać razem z laptopem i fakturą (ew. paragonem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie był w takiej cenie. Jednak po przejściu na stronę sklepu była cena 3399zł. Więc myślę że jakiś przekręt lub błąd ;) Chyba że nasz szanowny kolega widział go w takiej cenie naprawdę.

Był w takiej cenie w sklepie... ale teraz cena jest już wyższa. Musieli poprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii gwarancji, czy załatwia się ją tak jak tu piszę poniżej?

 

1. Sprzedawca wpisuje dane w karcie gwarancyjnej i wbija pieczątkę

2. Xerujemy kartę gwarancyjną i dowód zakupu

3. Wysyłamy xera... no właśnie, pod jaki adres?

4. Czekamy cierpliwie

 

poprawcie mnie jeżeli się mylę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca zawsze dostaje (od dystrybutora lub producenta), nie jest niestety spakowana w pudełku z laptopem. Powinien ją wypełnić i dać razem z laptopem i fakturą (ew. paragonem).

ach, to taki myk :wink: Ja brałem na firme więc z 2-letniej gwarancji nici, ale inni będą przynajmniej wiedzieć o co się upominać :D thx Niemniej, jak rozumiem ta karta gwarancyjna jest potrzebna by przedłużyć gwarancje do dwóch lat, co nie? Bo według tej książeczki(WLW) to do rozpatrzenia podstawowej jest potrzebny jedynie dowód zakupu. Edytowane przez L.Asten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ach, to taki myk :wink: Ja brałem na firme więc z 2-letniej gwarancji nici, ale inni będą przynajmniej wiedzieć o co się upominać :D thx Niemniej, jak rozumiem ta karta gwarancyjna jest potrzebna by przedłużyć gwarancje do dwóch lat, co nie? Bo według tej książeczki(WLW) to do rozpatrzenia podstawowej jest potrzebny jedynie dowód zakupu.

Z tego co mi wiadomo przy reklamacji potrzebna jest karta gwarancyjna i kopia dowodu zakupu.

 

W kwestii gwarancji, czy załatwia się ją tak jak tu piszę poniżej?

 

1. Sprzedawca wpisuje dane w karcie gwarancyjnej i wbija pieczątkę

2. Xerujemy kartę gwarancyjną i dowód zakupu

3. Wysyłamy xera... no właśnie, pod jaki adres?

4. Czekamy cierpliwie

 

poprawcie mnie jeżeli się mylę

Warunkiem wzięcia udziału w promocji jest:

1.

zakup jednego notebooka z serii nx6125, nx6110, nx8220 lub nc6120 (tylko modele: PY503EA, EK091ES, EK094ES)

teraz można jeszcze nx7400 i inne

2.

przesłanie przez sprzedawcę faksem pod numer (22) 565-33-21 niżej wymienionych dokumentów:

+ kopii faktury VAT stanowiącej dowód zakupu notebooka

+ kopii wypełnionej karty gwarancyjnej zakupionego notebooka

+ wypełnionego formularza "Zgłoszenia promocyjnego" w ciągu 14 dni od daty sprzedaży urządzenia

3.

paragony i inne dowody sprzedaży, poza fakturą VAT, nie będą uwzględniane w promocji

 

i jeszcze jedno:

!!! sprzedawca ma obowiązek wysłać zgłoszenie promocyjne a nie kupujący!!!

 

http://www.promobile.pl/media/pliki_do_pob..._Promocyjne.doc - formularz

Edytowane przez RobertB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo przy reklamacji potrzebna jest karta gwarancyjna i kopia dowodu zakupu.

Warunkiem wzięcia udziału w promocji jest:

1.

zakup jednego notebooka z serii nx6125, nx6110, nx8220 lub nc6120 (tylko modele: PY503EA, EK091ES, EK094ES)

teraz można jeszcze nx7400 i inne

Nie wiem skąd masz to info, ale ja bez problemu dostałem dodatkowy rok gwarancji na EK201EA.

 

i jeszcze jedno:

!!! sprzedawca ma obowiązek wysłać zgłoszenie promocyjne a nie kupujący!!!

Może i tak ale jak nie wyśle, to nie ma problemu żeby przefaksować samemu jak sam uczyniłem ;-)

 

 

Pozdrawiam,

Gyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ gof Dzięki :)

 

@ 05_03_1992 Tak, kupywałem w Polsce. Z tego co się orientuje to wszedł on dopiero niedawno. Ja kupywałem tutaj

To sporo przepłaciłeś misiaczku. Zobacz tu: http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/94925 Ale akurat Notebooki.pl raczej nie polecam, chyba, że możesz odebrać kompa osobiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sporo przepłaciłeś misiaczku. Zobacz tu: http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/94925 Ale akurat Notebooki.pl raczej nie polecam, chyba, że możesz odebrać kompa osobiście.

Zobacz kiedy kupywałem, wówczas byli jednymi z najtańszych jakich znalazłem. Zresztą chciałem odebrać osobiście... Teraz ceny tych laptopów po lekkim wzroście spadły, więc żadna mi nowina :blink:

Uhuhu, archeolog się trafił :lol: :lol: :lol:

Na to wygląda :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: Mam pytanie do uzytkownikow tego lapika (nx7400 ey508es) czy ktos probowal odpalac na nim Age of Empires III? zainstalowalem gre ale nic nie widac, grafika to trojkaty i spowolnienia, czy to wina tej slabej karty czy moze trzeba zmienic jakies ustawienie w samej grze lub sciagnas jakies dodatkowe stery itd. Wydawalo mi sie ze jest to stara gra (swego czasu uzywalem cz II na starym kompie i wszystko chodzilo ez zarzutu). Jako ze baardzo sporadycznie gram bo komputer sluzy mi do czegos innego to moze znajdzie sie ktos kto podpowie co robic, chyba ze faktycznie ta karta w laptopie to kaszana....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuuuu a skad takie cacko wytrzasnales?? Swojego czasu sam szukalem stacji dokujacej ale nie wiedzialem gdzie mozna to kupic...

Gdzie i za ile mozna wytargac ta stacje?

Pozdrawiam

Jest to model: EN489AA , a kupiłem w tre.pl za 550 zł. Sporo, ale komfort użytkowania i mnogość portów imho są mocnym argumenetem uzasadniającym zakup. Wystarczy klik i już wszystko podpięte :D

Ma jednak wadę: port dvi-d nie działa z nx7400 :? Co ciekawe w specyfikacji pisze iż nie działa z serią: 6100 i 6300. Dopiero po bezskutecznych próbach uruchomienia i w związku z tym poszukiwaniach rozwiązania problemu w sieci, na jakiejś czeskiej stronie znalazłem stwierdzenie iż dvi-d nie działa z 7400 :(

Edytowane przez L.Asten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to model: EN489AA , a kupiłem w tre.pl za 550 zł. Sporo, ale komfort użytkowania i mnogość portów imho są mocnym argumenetem uzasadniającym zakup. Wystarczy klik i już wszystko podpięte :D

Ma jednak wadę: port dvi-d nie działa z nx7400 :? Co ciekawe w specyfikacji pisze iż nie działa z serią: 6100 i 6300. Dopiero po bezskutecznych próbach uruchomienia i w związku z tym poszukiwaniach rozwiązania problemu w sieci, na jakiejś czeskiej stronie znalazłem stwierdzenie iż dvi-d nie działa z 7400 :(

A jaka jest roznica pomiedzy tym Twoim zakupem a tym co znalazlem na stronie HP?

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/pl/pl/sm/WF...9-74520533.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widac golym okiem jest wezszy ;)

Nie ma tez wneki multibay(napedy),nie ma expresscard,i mniej portow usb.

 

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/pl/pl/sm/WF...=reg_R1002_PLPL

 

http://h20195.www2.hp.com/V2/pdf/c00538634.pdf

Edytowane przez baxxxio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest roznica pomiedzy tym Twoim zakupem a tym co znalazlem na stronie HP?

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/pl/pl/sm/WF...9-74520533.html

Różnice sprzętowe są takie jak baxxxio napisał. Natomiast cenowo to jakieś 30 zł mniej od mojego więc wziąłem większy/lepszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszytskich

 

mam pewien problem z opisywanym tu laptopem. chodzi o to ze przy nagrywaniu dziwku poprzez wejscie mikrofonowe nie slychac dzwięku, tzn. mozna coś nagrać i pozniej odtworzyć ale nie slychać co sie nagrywa "w czasie rzeczywistym"

 

można to jakoś rozwiazać? czy to jest kwestia sterownika???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko do posiadaczy nx7400, otóż kupiłem tego laptopa i mam z nim mały problem, mianowicie, przy pracy laptopa na baterii, z okolic wylotu powietrza dobiega pisk, nie jest on bardzo głośny jednakże jest strasznie irytujący, zauważyłem dodatkowo, ze np. gdy odłączę myszke z USB, pisk po kilku sekundach ustaje ... jak to jest u Was? Posiadam wersje z core duo, Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, czy w modelu z Celeron 410 M będzie można dokonać w przyszłości wymiany cpu na np Core Duo?

 

Toudi, u mnie nic nie piszczy.

Ja przy dużym obciążeniu (minimum 50% całość, 100% drugi rdzeń - szukanie liczby pierwszej w Prime95) mam pisk z okolicy touchpada/prawej jego strony. Słychać go albo gdy jest bardzo cicho (noc) albo gdy się pochylę na komputerem.

 

Pozdrawiam,

Marcin Staniszczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy dużym obciążeniu (minimum 50% całość, 100% drugi rdzeń - szukanie liczby pierwszej w Prime95) mam pisk z okolicy touchpada/prawej jego strony. Słychać go albo gdy jest bardzo cicho (noc) albo gdy się pochylę na komputerem.

 

Pozdrawiam,

Marcin Staniszczak

Witam, dziękuje Wam za odpowiedzi, niestety u mnie występuje to nawet przy zerowym obciążeniu, ale czytałem na innym forum, że ktoś też ma takie piski jak ja, więc może zależy jak się trafi :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziękuje Wam za odpowiedzi, niestety u mnie występuje to nawet przy zerowym obciążeniu, ale czytałem na innym forum, że ktoś też ma takie piski jak ja, więc może zależy jak się trafi :) Pozdrawiam

Z ciekawości sam obadałem dokładnie laptopa i rzeczywiście coś piska, tylko ja to zlokalizowałem raczej gdzieś w okolicy głośnika a nie wylotu powietrza. Jak włącze jakąś muzyke to wówczas już nie piska, a raczej robi takie szybkie cyk,cyk,cyk ;) Z tym, że ja musiałem przyłożyć ucho bo jak siedze normalnie to nie słysze tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...