Skocz do zawartości
L.Asten

[recenzja]hp Compaq Nx7400

Rekomendowane odpowiedzi

Z ciekawości sam obadałem dokładnie laptopa i rzeczywiście coś piska, tylko ja to zlokalizowałem raczej gdzieś w okolicy głośnika a nie wylotu powietrza. Jak włącze jakąś muzyke to wówczas już nie piska, a raczej robi takie szybkie cyk,cyk,cyk ;) Z tym, że ja musiałem przyłożyć ucho bo jak siedze normalnie to nie słysze tego.

Witam u mnie ten pisk widocznie jest głośniejszy, ale na szczęście występuje tylko przy zasilaniu z baterii, a i tak większość czasu spędzam na zasialczu :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości sam obadałem dokładnie laptopa i rzeczywiście coś piska, tylko ja to zlokalizowałem raczej gdzieś w okolicy głośnika a nie wylotu powietrza. Jak włącze jakąś muzyke to wówczas już nie piska, a raczej robi takie szybkie cyk,cyk,cyk ;) Z tym, że ja musiałem przyłożyć ucho bo jak siedze normalnie to nie słysze tego.

Ja mam dźwięk taki jak wydają Ufoki na niektórych tanich filmach – pi pi pipipi pi pi pipipipi;-) I jak napisałem przy dość dużym obciążeniu (w okolicach 100% przynajmniej na jeden rdzeń). Normalnie w dzień tego nie słychać (chyba że tak jak mówisz przyłożę ucho do maszyny), jednak w nocy jak jest bardzo cicho słychać to przy normalnej pracy.

 

Pozdrawiam,

Marcin Staniszczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ile trzyma Wam bateria? Ja mam proca ustawionego na 2x800mhz, przelaczane dynamnicznie przez NHC, napiecie 0,950 stabilne, temperatura okolo 33 stopni i trzyma kolo 3 godzin. To dla mnie malo bo tyle trzyma moj nx6110 z celkiem i wifi bez speed stepa :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ile trzyma Wam bateria? Ja mam proca ustawionego na 2x800mhz, przelaczane dynamnicznie przez NHC, napiecie 0,950 stabilne, temperatura okolo 33 stopni i trzyma kolo 3 godzin. To dla mnie malo bo tyle trzyma moj nx6110 z celkiem i wifi bez speed stepa :/

Przy procesorze ustawionym na maksymalną częstotliwość (a więc i napięcie nieco wyższe niż u Ciebie) i obciążeniu między 55% - 100%, komputer na baterii działa mi ok. 1h 30m. Procesor grzeje się przy tym do temperatury w okolicach 55-60 stopni.

 

Od czasu pracy bardziej martwi mnie obudowa wyświetlacza – jest chyba najmniej sztywnym elementem tego komputera. Co więcej czasami po wyjęciu z plecaka widać odbitą gumkę na wyświetlaczu (jedną z tych znajdujących się w okolicach klawiatury). Drugim „miękkim” elementem jest plastik pod DVD – gdy złapie się tam laptopa czuć jak się plastik ugina.

 

Pozdrawiam,

Marcin Staniszczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

czy ktos probowal podlaczac do tego komputerka jakiekolwiek glosniki 5.1? Poniewaz zastanawiam sie nad kupnem Logitecha X-530 ale na jednych stronach pisze ze karta dzwiekowa jest 2.1 a na innych ze jest to 5.1. Jak to wiec jest?

Prosilbym o szybka odpowiedz i z gory dzieki ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

wiecie moze jak usunac taki program co jest w tray'u i nazywa sie Credential Manager? w msconfig odznaczylem prawie wszytko, a to mi dalej sie odpala i juz nie mam pomyslu co z tym zrobic

pozdr

Odinstaluj - do niczego w normalnym użytkowaniu ten program Ci się nie przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko - czy po kupnie moge wywalic ta winde na partycji i zainstalowac XP prof? czy wszystko bedzie smigac?

Kupuja mi taki sprzet do pracy jednak u nas pewne aplikacje ( nie wiem dokładnie co) nie działaja poprawnie z WinXP Home

A dlaczegoXp Prof miałby nie działać?

Ja tak zrobiłem i wszystko działa OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna rezenzcja i sprzęt.

Miesiąc temu też kupiłem nx7400 tylko, że z Celeronem M420 (1.6 GHz) oraz 512MB RAM.

Matryca jest matowa - moje spostrzeżenia co do niej są identyczne jak Twoje (z wyjątkiem tego, że nia ma szyby).

Plusy to cisza, cisza, cisza, wygodna klawiatura z lewym klawiszem ctrl na swoim miejscu, długi czas pracy na baterii (ok. 3 godzin).

Minusy to brak tv out.

 

Z recovery poradziłem sobie w inny sposób. Też na początku zgrałem obraz na 2 płyty DVD, następnie pozbyłem się wszytskich zbędnych zamulaczy, aby system działał jak nowy, a następnie za pomocą Partition Magica usunąłem partycję Recovery i zrobiłem własny podział na dysku 60 GB (2 partycje - 10 i 50 GB), bez usuwania i nowej instalacji systemu. Wszystko działa OK.

 

Laptopy z tej serii są na prawdę fajne i także polecam. Zapłaciłem za niego 3000 zł brutto.

Czesc!! jak zrobiles podzial na kilka partycji??bo chcialem zrobic i nie moge jakby komp byl jakos dziwnie zabezpieczony przed tym!!chyba ze usunales wczesniej te partycje Recovery?<ma to jakies znaczenie?>za odpisanie z gory dzieki

Edytowane przez koniu84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam takie pytanko na szybko. Które to trzeba zainstalować sterowniki do dźwięku bo po formacie nie mam dźwięku, a stery z tego linku:

http://h18007.www1.hp.com/support/files/hp...load/23410.html

czyli ADI SoundMAX HD Audio Driver

nie chcą się zainstalować do nie ma HD czegoś tam.

 

Gdzieś o tym czytałem, ale teraz nie mogę znaleźć!!!

H.E.L.P.

 

pozdrawiam

EDIT: ech jak zwykle człowiek w gorącej wodzie kąpany i od razu pisze posty...odpowiedź tutaj: http://forum.laptopy.info.pl/viewtopic.php...Ak&start=30

Edytowane przez Tolokan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Nx7400 505ES

 

 

Core Solo 1,83, 60GB, 512 za 2920 złotych (bez wina).

 

I miałem problem z dzwiekiem, ale kolega u góry mi pomógł tym linkiem. Ja odrazu załączyłem moją sławetną płytkę gdzie mam setki programów startowych i uruchomiłem partion magic z płytki, po kłopocie delete all i potem ułożyłem sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, moze mozna sobie nagrac sterowniki do dysku na naped USB, ale nie wiem czy instalator winXP wykrywa takie urzadzenia.

Nie trzeba dodawać oprogramowania na USB czy przenośnej dyskietce wystarczy w biosie wyłączyć SATA i instalator WinXP bedzie widzial dysk jak zwykly IDE i instalacja pojdzie. Ja tak mam i dziala

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyczepić się do Matrycy, kontrast i ostrość jest doskonała natomiast ogólna widoczność i odwzorowanie kolorów jest do bani. Żeby dobrze widzieć należy od klawiatury przechylić matrycę na jakieś 110 do 120 stopni dla mnie parodia. Chyba, że tak wszystkie tego typu matryce mają.

 

 

Chociaż trzymałem na biurku Asusa (model z najniższej półki, ale mający 17 calową matrycę) i tutaj wystarczyło zwykłe 90 stopni od klawiatury. To mnie boli, ale naszczeście kupiłem to znajomemu i trochę mi teraz głupio....

Edytowane przez niko2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie pod tym względem matryca jest denerwująca - kąty widzenia w pione są bardzo kiepskie <_<

 

Za to komputer jest chłodny i cichy - jedynym mankamentem jest dźwięk wydobywający się z okolic wylotu powierza, gdy pracuję na baterii z podłączoną myszką USB.

 

Denerwuje mnie za to kolor lampki od Bluetooth'a. Dlatego zawsze go wyłączam, ale niestety tym samym dezaktywuję wifi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie pod tym względem matryca jest denerwująca - kąty widzenia w pione są bardzo kiepskie <_<

 

Za to komputer jest chłodny i cichy - jedynym mankamentem jest dźwięk wydobywający się z okolic wylotu powierza, gdy pracuję na baterii z podłączoną myszką USB.

 

Denerwuje mnie za to kolor lampki od Bluetooth'a. Dlatego zawsze go wyłączam, ale niestety tym samym dezaktywuję wifi.

 

Witam, pisałem to już wcześniej, mam dokładnie to samo :/ Na szczęście głównie pracuje na zasilaczu, a jak na baterii to nie używam myszki, choć nie ukrywam, że sama świadomość tego, jest irytująca, Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnosnie procesora. jak sprawdzam we wlasciwosciach 'Moj komputer' jest 2x 1,73GHz, kiedys widzialem, ze bylo mniej (procesor zwalnia jak nie jest wykorzystywany). czy tym sterowaniem szybkosci procesora kieruje jekis program, ktory mozna odinstalowac? poniewaz usuwalem sporo tego softu HP i zastanawiem sie czy nie skasowalem programu, ktory tym kieruje, bo procesor caly czas pracuje na 2x1,73GHz.

 

i jeszce jedno pytanie, czy w tym laptopie samemu mozna ustawic pamiec grafiki, czy ustawia sie automatycznie? jesli samemu to gdzie to mozna zrobic?

 

 

pozdr.

Edytowane przez radqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki do procesora sa wbudowane w stery od chipsetu wiec sie nie martw o taktowanie procesora. Na poczatku tez myslelem ze cos jest nie tak ale jak zainstalowalem Everesta to moje watpliwosci zostaly rozwiane...

 

Co do grafiki to chyba nie da rady przydzielic jej statycznie jakiegos obszaru pamieci, zreszta po co Ci to skoro tak czy siak jest on dodawana w miare potrzeb...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wreszcie po 2 tygodniach użytkowania mogę kilka słów wypowiedzieć.

Po pierwsze ta matryca, o której tu wspomiano. Rzeczywiście kąty widzenia w pionie są marne, albo ekran jest dziwnie jasny, albo kolory jakieś wątpliwe.

Po drugie ten pomysł z rozprowadzaniem windowsa na dysku recovery. Dziś dostałem od HP płytki z softem HP i systemem oryginalnym. Więc nareszcie mogę sobie formatować ile chcę i układać partycje jak mi się podoba:)

Po trzecie jakość dźwięku, jak przyszedł do mnie kuzyn który ma nx6110 to stwierdził, że chyba nie mam zainstalowanych sterów do muzyki bo tak pierdzi...a bass to chyba wogóle tu nie występuje.

Po czwarte, przynajmniej u mnie, bardzo się nagrzewa przednia środkowa część spodu laptopa na wysokości touchpada. Gdy leżę sobie i klikam i lapek leży na brzuchu to wręcz parzy!

Poza tym (chyba że coś teraz zapomniałem) to nie widzę większych wad.

Zastanawiam się tylko jak znów przestawić w biosie na sata native. Jak chce to zrobić to winda nie startuje i nawet z tym poradnikiem do którego link był gdzieś w temacie nie może mi się udać. Zresztą czy jest jakaś różnica jak go wykrywa jako ide, a nie sata?

Kolejne pytanie to jak ukryć w trayu ikonke bluetooth oraz połączenia bezprzewodowego?

Czy do pełnej aktywacji windy muszę ściągnąć sp2, taką mam teraz info w trayu?

Jaką byście polecili myszkę?

Jak się korzysta z tych przycisków funkcyjnych na klawiaturze(takie niebieskie)?

 

pozdrawiam i życzę miłego użytkowania nam wszyskim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po drugie ten pomysł z rozprowadzaniem windowsa na dysku recovery. Dziś dostałem od HP płytki z softem HP i systemem oryginalnym. Więc nareszcie mogę sobie formatować ile chcę i układać partycje jak mi się podoba:)

Witam.

 

Mogłbyś napisać w jaki sposób dostałeś od HP osobne płytki ze Sterami i Windom??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po czwarte, przynajmniej u mnie, bardzo się nagrzewa przednia środkowa część spodu laptopa na wysokości touchpada. Gdy leżę sobie i klikam i lapek leży na brzuchu to wręcz parzy!

Witam, dziś oblukałem i u mnie też to miejsce jest dosyć ciepłe, ale nie aż tak żeby parzyło, Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mogłbyś napisać w jaki sposób dostałeś od HP osobne płytki ze Sterami i Windom??

 

Pozdrawiam

 

Ja też bym się chętnie dowiedział.

 

Pozdrawiam,

Marcin Staniszczak

Polecam oblukać ten topic. Tam dałem upust swym emocjom związanym z batalią o płytki. hopla tutaj

 

A co z reszta wątpliwości, nikt się nie wypowie? :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie to jak ukryć w trayu ikonke bluetooth oraz połączenia bezprzewodowego?

bezprzewodowe - wchodzisz na Połączenia sieciowe, prawym klikasz na bezprzewodowe i bierzesz wyłącz (chyba o to chodzilo)

bluetooth - Uruchom -> msconfig i odznacz w uruchamianiu BTTray

 

 

Jaką byście polecili myszkę?

http://tinyurl.com/yzj3k3 ja na takiej czarnej smigam 2 lata i jestem zadowolony, no chyba, ze potrzebujesz wiecej przyciskow

 

 

 

Jak się korzysta z tych przycisków funkcyjnych na klawiaturze(takie niebieskie)?

rozumiem, ze chodzi o ta numeryczna, najpierw ja muszi wlaczyc Fn+end (num lk) i powinna juz dzialac

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was dosał w promocji tego laptopa kurtkę rowerową? Bo ja już ze 2 tygodnie temu wypełniłem formularz i nic. Dwa razy do nich dzwoniłem w tej sprawie, podobno moje zgłoszenie zostało zaakceptowane i mam czekać na potwierdzenie mailowe, no ale troche długo to trwa... Macie podobnie czy dostaliście jakiegoś maila od nich, może już śmigacie w tych kurtkach na rowerze? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...