Skocz do zawartości
L.Asten

[recenzja]hp Compaq Nx7400

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was dosał w promocji tego laptopa kurtkę rowerową? Bo ja już ze 2 tygodnie temu wypełniłem formularz i nic. Dwa razy do nich dzwoniłem w tej sprawie, podobno moje zgłoszenie zostało zaakceptowane i mam czekać na potwierdzenie mailowe, no ale troche długo to trwa... Macie podobnie czy dostaliście jakiegoś maila od nich, może już śmigacie w tych kurtkach na rowerze? :D

Ja dostałem po ok. 3 tygodniach od zgłoszenia. Najpierw dostałem maila, że wysyłają nagrodę na konto :lol2: . Tak dokładnie na konto podane w zgłoszeniu, ale przysłali na adres domowy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was dosał w promocji tego laptopa kurtkę rowerową? Bo ja już ze 2 tygodnie temu wypełniłem formularz i nic. Dwa razy do nich dzwoniłem w tej sprawie, podobno moje zgłoszenie zostało zaakceptowane i mam czekać na potwierdzenie mailowe, no ale troche długo to trwa... Macie podobnie czy dostaliście jakiegoś maila od nich, może już śmigacie w tych kurtkach na rowerze? :D

Dokładnie dziś też mi to przyszło do głowy. Też wysłałem zgłoszenie, dokładnie 5 października i oprócz maila potwierdzajacego nic innego nie przyszło.

 

Chyba trzeba czekać, albo kurteczki były dla "zaufanych znajomych" :?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie też doszły płytki. Już w poniedziałek, po TYGODNIU od zamówienia ;)

 

Tak wyglądają:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Pytanie: czy wasze CD wyglądają identycznie? Na mojej płytce z systemem jest wyraźnie napisane: "Zawiera już zainstalowane oprogramowanie i sterowniki." .... Więc nie jest to czysty XP ?....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie też doszły płytki. Już w poniedziałek, po TYGODNIU od zamówienia ;)

 

Tak wyglądają:

Pytanie: czy wasze CD wyglądają identycznie? Na mojej płytce z systemem jest wyraźnie napisane: "Zawiera już zainstalowane oprogramowanie i sterowniki." .... Więc nie jest to czysty XP ?....

Moje wyglądają identycznie. Po włożeniu do cdromu jest coś w stylu HP_WINXPHE, ale jak się uruchamia system z włożoną tą płytka to wyskakuje komunikat: "dowolny klawisz spowoduje uruchomienie z cd" czyli tak jak się normalnie wsadzi płytkę z windą, więc wygląda że to jest system.

Fajnie, że to jest od razu z SP2.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też stałem sie szczęśliwym posiadaczem nx7400 508ES.

Mam go dopiero dwa dni, ale jestem zawiedziony dwiema rzeczami. Po pierwsze bardzo głośno szumi dysk. Po drugie czas pracy na bateriach przy pracy tzw. biurowej jest niezadowalajacy. Liczylem na 3.5 godziny, mam ledwo 3 :( [edit": matryca jest podświetlona bardzo slabo, dwa urządzenia usb, wyłączony touchpad, wyłączone wifi]

 

Na dokładkę jeszcze masa śmieci od HP :( A ja należę do tych, którzy nie lubią ingerować w ustawienia i zawartość systemu, bo kiedy to robią, zawsze kończy się to źle ;)

 

Edit:

 

Jeśli mogę spytać, ile osób dzwoniło już po płytki? Pytam, bo na infolinii nie ma już żadnej dyskusji ani zbędnych pytań. Od razu proszą o s/n i nazwisko :) Czyżby wiedzieli, że wszelki opór jest bezsensowny ;) ? Ciekawe kiedy mi to przyślą...

Może jak pozbędę się tych wszystkich pamięciożernych zamulaczy, to i bateria zacznie dłużej trzymać? Są szanse?

Edytowane przez schabzkoscia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie też doszły płytki. Już w poniedziałek, po TYGODNIU od zamówienia ;)

 

Tak wyglądają

Pytanie: czy wasze CD wyglądają identycznie? Na mojej płytce z systemem jest wyraźnie napisane: "Zawiera już zainstalowane oprogramowanie i sterowniki." .... Więc nie jest to czysty XP ?....

 

Moje wyglądają identycznie. Po włożeniu do cdromu jest coś w stylu HP_WINXPHE, ale jak się uruchamia system z włożoną tą płytka to wyskakuje komunikat: "dowolny klawisz spowoduje uruchomienie z cd" czyli tak jak się normalnie wsadzi płytkę z windą, więc wygląda że to jest system.

Fajnie, że to jest od razu z SP2.

 

pozdrawiam

 

Czy moglibyscie sprawdzic te płytki na 100%, bo wczoraj dzwonilem do HP i Pan z dzialu technicznego ( a wnioskowac mozna ze wie co mowi) oswiadczyl mi ze te plyty nie posiadaja golego systyemu, tylko sa dokladnie takie same jak recovery CD tworzone przez nas <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^^Dopytywałem "mojego" ;) konsultanta i twierdził, że na jednej płycie jest system, a na drugiej sterowniki i oprogramowanie... Ale dołączam się do prośby, żeby ktoś z posiadaczy to sprawdził :)

Jeśli program HP tworzy 2 płytki DVD to jaki cudem zmieściliby to na 2 CD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli program HP tworzy 2 płytki DVD to jaki cudem zmieściliby to na 2 CD?

Z tego co widze to tam jest 1 plytka CD i 1 DVD (moze do tego jest DL) <_<

A moze jest tak <_< ze jak instalujesz z tej plytki CD, to musisz pozniej wlozyc DVD w celu zakonczenia instalacji ? :mur:

 

PS

zastanawia mnie jeszcze to <_<

Dołączona grafika

 

Czyli jakies smieci sa juz napewno :blink:

Edytowane przez piotraspoz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może z tym zainstalowanym oprogramowaniem chodzi o SP? Mogę się powołać tylko na gościa, z którym gadałem i on twierdzi, że to jest czysty Windows. A sterowniki, oprogramowanie etc. jest na drugiej płycie i można sobie wybrać dokładnie co ma zainstalować :) Zobaczę jak dojdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może z tym zainstalowanym oprogramowaniem chodzi o SP? Mogę się powołać tylko na gościa, z którym gadałem i on twierdzi, że to jest czysty Windows. A sterowniki, oprogramowanie etc. jest na drugiej płycie i można sobie wybrać dokładnie co ma zainstalować :) Zobaczę jak dojdą :)

A mi koles sie zarzekal, ze za pomoca tej plytki w czasie instalacji nie zobie 2 partycji <_< i ze jak zainstaluje z nich system, to bedzie on taki sam jak w nowym lapie :mur:

 

PS.

I badz tu madry :D co telefon do HP to inna wersja :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem wcześniej ile osób zamawiało już płytki, bo koleś na linii był strasznie zniechęcony i olewacko odpowiadał ;). No nic, liczę, że właściciel płyt z tego zdjęcia rozwieje nasze wątpliwości.

Chociaż RobertB pisał, że instalował czystego Windowsa z płytek od nich. Dobrze pamiętam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki moze troche lamerski problem icon_smile3.gif otoz zaQpilem notebooka na stronie notebooki.pl, i dostalem karte gwarancyjna na ktorej jedyne znajduje sie pieczatka. Reszta pol niewypelniona. Nie ma nawet podpisu sprzedawcy. Domyslam sie ze musze wypelnic ja sam. Tylko skad mam wziac numer modelu i numer seryjny urzadzenia? Moje domyslenia prowadza do tego iz znajduja sie one od stryny spodu notebooka. s/n to numer seryjny i p/n to numer modelu, aczkolwiek pewnosci w 100% nie mam. I czy fakt ze nia mam podpisu osoby sprzedajacej a sama pieczatke nie bedzie przeszkoda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Nie ma nawet podpisu sprzedawcy. ... I czy fakt ze nia mam podpisu osoby sprzedajacej a sama pieczatke nie bedzie przeszkoda?

Może być (w moim FS taka gwarncja byłaby nieważna) przeczytaj na karcie gwarancyjnej albo skontaktuj się z producentem ;)

 

Tak , numer seryjny powinien znajdować się na spodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki moze troche lamerski problem icon_smile3.gif otoz zaQpilem notebooka na stronie notebooki.pl, i dostalem karte gwarancyjna na ktorej jedyne znajduje sie pieczatka. Reszta pol niewypelniona. Nie ma nawet podpisu sprzedawcy. Domyslam sie ze musze wypelnic ja sam. Tylko skad mam wziac numer modelu i numer seryjny urzadzenia? Moje domyslenia prowadza do tego iz znajduja sie one od stryny spodu notebooka. s/n to numer seryjny i p/n to numer modelu, aczkolwiek pewnosci w 100% nie mam. I czy fakt ze nia mam podpisu osoby sprzedajacej a sama pieczatke nie bedzie przeszkoda?

Na karcie HP wszystko musi być dokładnie wypełnione. Kiedyś podpis sprzedawcy miałem innym kolorem długopisu i chcieli mi unieważnic kartę gwarancyjną. Ważny jest dowód zakupu, a kartę powinien wypełnić sprzedawca - to jego obowiazek. Powinien też zrobić zgłoszenie na drugi rok gwarancji (jeśli laptop jest na osobę prywatną - nie na firmę). Trzeba sie o to upomnieć!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do płyt :) Jak mi przyślą obrazy, to zainstaluję sobie Windowsa z płyty od drugiego notebooka, co prawda będę musiał zadać sobie trud ściągniecia sterowników ze strony HP, ale cóż...

 

BTW Wiecie, że notebook spartaczył mi partycję recovery :( Jest walnięty obraz i wywala się na 60% drugiej płyty :( Zdarzyło się to już komuś? :mur:

 

Co do gwarancji, nie przejmujcie się posiadacze niewypełnionych kart.

W przeciwieństwie do MS, HP nie traktuje każdego jak złodzieja ;)

Kupiłem ich drukarkę. Zgubiłem kartę gwarancyjną razem z podpiętym paragonem. Czyli teoretycznie kompletna klapa. Ale na moje szczęście płaciłem kartą, wystawili mi nowy paragon, ten paragon przesłałem do HP, by już po tygodniu cieszyć się nową kartą gwarancyjną. Co prawda przypomniałem sobie o niej dlatego, że skaner w drukarce padł, ale naprawa, właściwie wymiana na urządzenie "wolne od wad", też przebiegła szybko i bezproblemowo, dlatego nie bójcie się, gdyby co najważniejszy jest dowód zakupu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Chcialem dzis usunac partycje recover (za pomoca tego specjalengo programu HP). Potwierdzam tam, ze chce to zrobic, wyswietla sie screen, ze partycja jet usuwana i po chwili wyskakuje, ze partycja nie mogla byc usunieta

spotkal sie ktos z takim problemem? moze cos odinstalowalem, albo wyrzucilem z autostartu?

pomocy!!!

pozdr.

Edytowane przez radqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę odnośnie płytek, które przysyła HP, aby rozwiać wątpliwośi:

1. Dysk CD z Systemem operacyjnym - to jest instalka XP Home PL, tak jak oryginalny OEM Microsoftu

2. Dysk DVD Aplication and... to są drivery i oprogramowania HP.post-140741-1161628831_thumb.jpgpost-140741-1161628843_thumb.jpg

Edytowane przez RobertB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę odnośnie płytek, które przysyła HP, aby rowiać wątpliwośi:

1. Dysk CD z Systemem operacyjnym - to jest instalka XP Hone PL, tak jak oryginalny OEm Microsoftu

2. Dysk DVD Aplication and... to są drivery i oprogramowania HP.

Dzieki za fatyge :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki moze troche lamerski problem icon_smile3.gif otoz zaQpilem notebooka na stronie notebooki.pl, i dostalem karte gwarancyjna na ktorej jedyne znajduje sie pieczatka. Reszta pol niewypelniona. Nie ma nawet podpisu sprzedawcy. Domyslam sie ze musze wypelnic ja sam. Tylko skad mam wziac numer modelu i numer seryjny urzadzenia? Moje domyslenia prowadza do tego iz znajduja sie one od stryny spodu notebooka. s/n to numer seryjny i p/n to numer modelu, aczkolwiek pewnosci w 100% nie mam. I czy fakt ze nia mam podpisu osoby sprzedajacej a sama pieczatke nie bedzie przeszkoda?

Jesli kupowałes na miejscu w tym sklepie to masz teraz 14 dni na sprawdzenie czy Twoj sprzet chodzi poprawnie, a nastepnie udajesz sie spowrotem do tego sklepu, wraz z faktura badz paragonem zakupu w celu podbicia karty gwarancyjnej. Nr seryjny lapka znajdziesz na kartonie, jak rowniez na spodzie masz naklejona taka biała nalepke tam rowniez znajdziesz nr seryjny. Ja tam tez kupilem lapka i wlasnie w taki sposob udzielona jest tam gwarancja w dodatku odrazu na 24 miesiace jesli kupiony sprzet jest na osobe indywidualna. Jelsi natomiast kupowales w drodze wysylki to zadzwon na podany nr z pieczatki do sklepu i zapytaj sie, napewno sie dowiesz.

 

Pozdrawiam

 

Chcialem dzis usunac partycje recover (za pomoca tego specjalengo programu HP). Potwierdzam tam, ze chce to zrobic, wyswietla sie screen, ze partycja jet usuwana i po chwili wyskakuje, ze partycja nie mogla byc usunieta

spotkal sie ktos z takim problemem? moze cos odinstalowalem, albo wyrzucilem z autostartu?

 

Jesli przed usunięcem tej partycji, bawiles sie juz w zmiane rozmiaru partycji C to ten komunikat bedzie Ci sie zawsze wyswietlac. Proponuje do usuniecia partycji recovery uzyc P.M.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli przed usunięcem tej partycji, bawiles sie juz w zmiane rozmiaru partycji C to ten komunikat bedzie Ci sie zawsze wyswietlac. Proponuje do usuniecia partycji recovery uzyc P.M.

Pozdrawiam

faktycznie juz zmianialem dysk C:, robilem sobie partycje. W takim razie usune przez PM.

 

//edit

usunalem partycje przy pomocy PM, ale teraz przy uruchamianu wyswietla sie komunikat:

 

"A partition overlaps your system recovery partition.

Pres F10 to start the system recovery anyway

or another key to delete the recovery partition"

 

cokolwiek sie nacisnie uruchamia sie normalnie. Poczekam na plytki od HP i zrobie z tym porzadek, chyba ze mozecie cos na to poradzic.

 

Pozdr.

Edytowane przez radqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...