Skocz do zawartości
L.Asten

[recenzja]hp Compaq Nx7400

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanko do posiadaczy nx7400, otóż kupiłem tego laptopa i mam z nim mały problem, mianowicie, przy pracy laptopa na baterii, z okolic wylotu powietrza dobiega pisk, nie jest on bardzo głośny jednakże jest strasznie irytujący, zauważyłem dodatkowo, ze np. gdy odłączę myszke z USB, pisk po kilku sekundach ustaje ... jak to jest u Was? Posiadam wersje z core duo, Pozdrawiam

 

Mam identycznie może to jakaś wada i można by było zgłosić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

 

 

 

Nagle był reset i nie było prądu, myślałem, że lapek będzie chodził na bateriach a tu "kapa", pisze bateria 0 i dane coś tam i się wyłaczył. laptop cały czas chodzi na zasilaniu z gniazdka?

 

 

dlaczego mając lapka jak w podpisie cały czas sie ładuje i bateria jest zawsze 99 lub 100%, a dlaczego tak nie jest w nx7400 (coś ustawiłem nie tak?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego mając lapka jak w podpisie cały czas sie ładuje i bateria jest zawsze 99 lub 100%, a dlaczego tak nie jest w nx7400 (coś ustawiłem nie tak?)

Tak własnie jest w nx7400 - w razie odłączenia zasilania laptop powinien przejść niezauważalnie na zasilanie bateryjnie. Sprawdź programem HP Battery Check czy przypadkiem coś niedobrego nie dzieje się z Twoją baterią.

 

Jedna uwaga - program poda ci prawidłowe informacje o baterii tylko wtedy, gdy laptop podłączony jest do zasilania sieciowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze w sprawie gwarancji :)

 

Jak pisałem wcześniej, 13 listopada postanowiłem porządniej o nią zawalczyć. Jeszcze tego samego dnia wysłałem drugi fax zgłoszeniowy. I co dziś odebrałem z poczty? List polecony z datą stempla pocztowego 14 listopada. Nie wierzę w taki zbieg okoliczności, więc to po telefonie i sympatycznej rozmowie z sympatyczną Panią Joanną coś się ruszyło.

Uważam, ze takie lekceważenie klientów jest niedopuszczalne, ale koniec końców dodatkowy rok mam :) I to w formie całkiem ładnego certyfikatu ;)

Jednym słowem da się i nie żałujcie kilkunastu minut na rozmowę z infolinią i kilka irytujących przełączeń ;)

Edytowane przez schabzkoscia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Jestem posiadaczem tego sprzęciku od tygodnia, zdenrwowała mnie jedna rzecz,mianowicie z mojego napędu optycznego wczoraj wydobywał sie jakis dzwięk. Jak się rozpędzi to zaczyna się trzęść i głośno pracować (tak jakby pod wpływem wibracji stukał :blink: ),dzisiaj juz normalnie cicho pracował. Do tego wszystkiego przykładowy plik 700 mb przegrywa się z płytki ok 9 min i to juz dzieje się nontoper i strasznie denerwuje :mur:

 

Spotkalicie się z czymś takim??Model napędu to TSSTcorp cd/dvdw TS-L632D. Pozdrawiam.

 

Edit:

 

Gdzieś coś czytałem o DMA ale ja mam chyba dobrze to ustawione:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez goralesco1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się rozpędzi to zaczyna się trzęść i głośno pracować (tak jakby pod wpływem wibracji stukał blink.gif )

proponuje używać programu Nero DriveSpeed i ograniczać prędkość - wtedy powinien wyraźnie się wyciszyć podczas odczytu płytek i wydłuży mu się żywotność. Napędy optyczne w notkach padają bardzo często i czasem po roku to już tylko na złom się naddają. Edytowane przez marotf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawione może i dobrze ale napęd pracuje w trybie PIO, a powinien tak:

i stąd takie marne transfery.

Znalazlem cos w necie i dziala :wink: Załczam jpega pomocniczego, może się komuś przyda :D :

 

post-143520-1164670887_thumb.jpg

 

Pozdrawiam

Edytowane przez goralesco1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nabylem notebooka model nx7400.

Zgodnie z warunkami promocji przysluguje mi dodatkowy rok gwarancji.

Przeslalem faksem na numer (22) 5653321 wymagane dokumenty.

 

Czy jest sposob, aby uzyskac od HP potwierdzenie uzyskania przedluzenia gwarancji na kolejny rok? Nie mozna sie z nikim rzeczowym skontaktowac telefonicznie... juz stracilem ok 100 minut rozmowy, ktora sprowadzala sie do przelaczania mnie od jednej osoby do drugiej i nikt nie byl w stanie udzielic mi odpowiedzi. Gdy po trzech dniach proby dodzwonienia sie na numer 0801522622 (to niby pod tym numerem miala byc kompetentna osoba) w koncu udalo mi sie to, zostalem przelaczony do pani, ktora ponownie przelaczyla mnie na numer 0801522622 i tu... znowu 15 minut sluchania Presleya.

Efekt... nikt nie odebral, a moze to ja jestem niecierpliwy.

 

Napisalem maila, minal tydzien i zero reakcji.

 

Przeslalem zaraz po zakupie faksem wymagane dokumkenty i chcialbym uzyskac informacje, ze zostalem zarejestrowany jako klient, ktoremu przyznano dwu letni okres gwarancji. Nie chcialbym, aby przefaksowane dokumenty zaginely lub byly "nieczytelne".

 

Obawiam sie, ze okres 2 tygodni od zakupu minie i wowczas bedzie juz za pozno domagac sie swego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam pytanie .. narazie jedno i mam nadzieje ze jzu wiecej nie bede mial :D nabyem ten model 15 dni temu. z gwarancja tez musialem sie nalatac nadzwonic i nadowiadywac:) ale udalo sie .. przeslalem faksem wszystko co trzeba .. zadzwonilem dla pewnosci czy dostali i dostali :) (w ciagu 3 tygodni poleconymma przyjsc +1 rok gratis) czekamy zobaczymy:) chociaz zgodnie z prawem UE i tak jest 2 lata bez zadnego bawienia sie faksowania i pytania. ( dowiadywalem sie u prawnika i rzecznika praw konsumenta) - jest 2 lata i koniec ! nei wiem dlaczego tak robia . ale tak juz jest w naszym kraju.

 

pytanie dotyczy napedu optycznego. moj notebook posiada PIONEER DVR-K17. to pytanie kieruje do posiadaczy tego napedu albo znawcow tematu. prosze mi powiedziec jaka jest najwieksza predkosc nagrywania/ odczytu zwyklych CD-R.. a jak DVD-R/w . nero pokazuje dla pierwszych plytek x24 i nic wiecej ;/ przy nagrywaniu przedkosc skacze od 7 do 20 nie osiaga max dochodzi do 18 i to na doslownie chwile i spada do 10-14 .. a nastawione jest na 20-stke ;/ dla plyt dvd x2,4.............dlaczego ? DMA ustawione mam tak jak pisaliscie wczesniej. czy ten naped nie moze pracowac szybciej ? LG tez takie predkosci maja ? do nagrywania uzywam nero. dzieki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie przymierzam sie do kupna tego modelu czy ktos juz probowal odpalic na nim GTA SAN ANDREAS

próbowałem.. uruchomiłem.. no i powiem tylko tyle: działa. i tylko tyle. daleko od płynnej gry - nie pamiętam ile tam było fpsów ale ten laptop zdecydowanie nie jest przeznaczony do grania (no chyba, że w starsze gierki [dx8])

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ma ktos moze nx7400 (RH411EA)? http://www.gvcnet.pl/?mod=5&id=738

 

Jakie ma on róznice w wydajnosci w porownaniu z tym z Centrino Duo T2250 1,73 (EY508ES)?

Będzie można go rozszerzyc wlasnie do core duo w przyszlosci?

 

Szukam czegos w tym przedziale cenowym (do 2500zl) - ma sluzyc do internetu, pakietu office, filmów i czasem do gier typu fifa, pes lub starszych tytulow (q3), wiec nie usmiecha mi się doplacac 900,- do wersji EY508ES, a ten co podałem na poczatku wydaje mi się najbardziej rozsadnym rozwiazaniem. Szukam wersji bez oryginalnego windowsa, bo taniej.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie ma on róznice w wydajnosci w porownaniu z tym z Centrino Duo T2250 1,73 (EY508ES)?

Na pewno jest nieco wolniejszy, ma 1MB L2, taką samą szynę, brak obsługi speedstepa, ale przede wszystkim T2250 jest procesorem dwurdzeniowym a to już inna bajka ;)

Będzie można go rozszerzyc wlasnie do core duo w przyszlosci?

Laptop jest na chipsecie Intel 945GM więc zmiana na CD nie bedzie problemem(jedynie ewentualne uaktualnienie biosu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie przymierzam sie do kupna tego modelu czy ktos juz probowal odpalic na nim GTA SAN ANDREAS

próbowałem.. uruchomiłem.. no i powiem tylko tyle: działa. i tylko tyle. daleko od płynnej gry - nie pamiętam ile tam było fpsów ale ten laptop zdecydowanie nie jest przeznaczony do grania (no chyba, że w starsze gierki [dx8])

hmm... to dziwne, bo u mnie całkiem elegancko śmiga (wprawdzie nie na max ustawieniach, ale i tak dość wysokie) i gra się bardzo dobrze. Grałem też w Need For Speed Most Wanted, tu jest trochę gorzej, ale gra się również całkiem przyjemnie.

 

 

A ja z kolei mam pytanie z trochę innej beczki, zauważyłem, że karta od bezprzewodowego internetu raczej słabo łapie zasięg (a przynajmniej tak mi się wydaje, u kolegi w jakimś starszym hp znajduje więcej sieci).

Czy da się może jakoś to poprawić (np. nowe sterowniki), czy raczej jest to taki sprzęt i nic nie pomoże?

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Od kilku dni słysze dziwnie klikanie - szuranie dysku twardego, co to może oznaczać?? Być może pracował tak już wczesniej ale jakos nie zwróciłem na to uwagi i zdaje mi sie że jednak zaczął tak pracowac od niedawna. Nawet gdy nie robie nic na nim to słyszę te dzwięki :sad: A to denerwuje niezmernie, tak jakby mój lapek sie ksztusił :mur: Zna ktoś może jakieś narzędzie diagnostyczne którym mogę sprawdzić dysk twardy??

 

Dysk twardy: Fujitsu MHV2080BH PL

Notebook: oczywiście Nx7400 EY508ES :)

 

Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam.

 

EDIT:

 

Sprawdzałem dysk w biosie ale po długotrwałym teście nic nie wykazało, a dysk dalej szura i klika :mur:

Edytowane przez goralesco1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

mam takie pytanko. Kupiłem kuzynce takie samego lapka jak mamy tu w topicu. Zformatowałem i przy użyciu płytek win xp he oem co dostałem od HP w ramach "akcji telefonicznej" zainstalowałem winde. Między czasie gapiłem się w stacjonarny komputer i patrzę, a tu wingroza stoi już na pulpicie. Myśle, a gdzie się podziało wpisywanie klucza???. I jest tak: klucz u mnie w lapku jest w porządku, a klucz na lapku kuzynki jest jakiś dziwny,gdyż nie jest to ten z nalepki z tyłu:) pytam WTF?

Czy teraz mam zapodać Win Key Changer i zmnienić na oryginalny klucz, czy co robić?

I co to za klucz co się pojawił na lapku kuzynki(numer sprawdzałem everestem)? Czy mam teraz 3 klucze orygnialne?

pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

 

I jeszcze jedno co mi wpadło do głowy. Chciałbym tego lapka kuzynki połączyć bluetooth'em. Kompy nawzajem się wykrywają,ale nie da się wejść nigdzie, tzn ani w pliki ani w net. W FAQ o WiFi znalazłem że trzeba zrobić "ad hoc" (hehe), ale już nie znalazłem wyjaśnienia jak to zrobić. Jeśli ktoś byłby tak miły, link mi wystarczy. Dzięki.

Edytowane przez Tolokan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Myśle, a gdzie się podziało wpisywanie klucza???...

Nie trzeba wpisywać bo system jest już wstępnie aktywowany, jeśli chcesz to możesz zmienić klucz.

I jeszcze jedno co mi wpadło do głowy. Chciałbym tego lapka kuzynki połączyć bluetooth'em. Kompy nawzajem się wykrywają,ale nie da się wejść nigdzie, tzn ani w pliki ani w net. W FAQ o WiFi znalazłem że trzeba zrobić "ad hoc" (hehe), ale już nie znalazłem wyjaśnienia jak to zrobić. Jeśli ktoś byłby tak miły, link mi wystarczy. Dzięki.

Zobacz tutaj - może coś pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba wpisywać bo system jest już wstępnie aktywowany, jeśli chcesz to możesz zmienić klucz.

 

Zobacz tutaj - może coś pomoże

Witam,

dzięki za odpowiedź. Na prv dostałem informacje od użytkownika, że to jest normalka i jest wszystko ok i legalnie. Ale i tak pytam jaki jest program do zmiany klucza, aby wszystko się ładnie zgadzało i było 100% legal:)

 

Co do bluetooth, to poczytałem i pokombinowałem trochę i udaje się przerzucać pliki przy użyciu "bluetooth exchange folder" i jest w porzadku. Ale internet nie chce chodzić mimo wszystko:(

 

OT: moja bateria chyba jednak pójdzie na gwarancje, bo nie mogę znieść tego, że u kuzynki chodzi 3.40min, a u mnie nieco ponad 2h :mur: :mur: :mur:

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzięki za odpowiedź. Na prv dostałem informacje od użytkownika, że to jest normalka i jest wszystko ok i legalnie. Ale i tak pytam jaki jest program do zmiany klucza, aby wszystko się ładnie zgadzało i było 100% legal:) ...

Odwiedź sobie najpierw stronę, a tutaj masz narzędzie Microsoftu(Windows Product Key Update Tool)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. To mój pierwszy post na tym forum wiec chciałbym na początek się przywitać.

 

Po kilkutygodniowym przeszukiwaniu netu i oglądaniu sprzętu na żywo podjąłem decyzję o zakupie tego laptopa.

 

Dziś stałem się posiadaczem Nx7400 EY508es

 

To mój pierwszy lapek więc chciałem zapytać ile powinno trwać pierwsze ładowanie?

Zauważyłem że po godzinie dioda sygnalizująca ładowanie zgasła. To chyba trochę za szybko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwiedź sobie najpierw 2435363[/snapback]

Witam. To mój pierwszy post na tym forum wiec chciałbym na początek się przywitać.

 

Po kilkutygodniowym przeszukiwaniu netu i oglądaniu sprzętu na żywo podjąłem decyzję o zakupie tego laptopa.

 

Dziś stałem się posiadaczem Nx7400 EY508es

 

To mój pierwszy lapek więc chciałem zapytać ile powinno trwać pierwsze ładowanie?

Zauważyłem że po godzinie dioda sygnalizująca ładowanie zgasła. To chyba trochę za szybko?

Wg mnie powinieneś zrobić tak: Przy pierwszym włączeniu w opcjach zasilania dać by laptop nie hibernował się przy jakimś tam procencie. Tylko wykończ go tak by poprostu padł. Potem podłączasz zasilanie, ładujesz i na noc zostawiasz. I tak 3 cykle. Potem znów przestawiasz by się jednak hibernowało(by na wszelki nic Ci nie uciekło,ale się zahibernowało) i już. IMHO tak to powinno wyglądać.

Ja zrobiłem to trochę inaczej i mi działa bateria 2.20min..tylko:(...chyba pójdzie na gwarę.

 

pozdrawiam i witam nowego użytkownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EH tolkan coś zdziwiasz. Ja zrobiłem tak. Jak kupiłem to podładowałem jak wszystko sobie obadałem już to rozładowałem go na maxa aż się wyłączył. Potem ładowanie aż do końca i tyle. Normalnie śmiga, czas ponad 3 godziny spokojnie trzyma.

 

I nie trzeba go trzymać całą noc na zasilaniu. Jak sie naładuje to i tak nie ma znaczenia bo elektronika i tak odcina zasilanie i bateria i tak nie jest ładowana. A w instrukcji pisało że wystarczy raz taki manewr wykonać i bateria będzie gotowa do pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zastanawiam sie gleboko nad Tym modelem o ktorym piszecie ( 508es jesli sie nie myle ) lub nad modelem nx8220 ( http://www.sirius.pl/towar_karta_24997.html )...

 

Moglby ktos rozwiac moje watpliwosci i naprowadzic mnie na sluszna droge? :)

 

edit: z tego co widze na skapcu, to ten nx7400 mocno potanial (ponad 300zl) i teraz juz mozna go kupic za 3200 z systemem.

Strasznie kuszaca propozycja, waham sie pomiedzy 8220 a 7400 jednak za 7400 przemawia to, ze ma dobry procek i 1gb ramu (przyda sie do pracy w photoshopie), a 8220 ma dobra karte grafiki (nie wiem co prawda po co mi ona, bo gram raz na ruski rok).

 

Lapidlo standardowo ma sluzyc jako zamiana pcta (teraz sempron 2800+@ 2,4ghz, bh5@ 560 (+- dokladnie nie pamietam, dawno sie w oc nie bawilem) i matorx g450. Bede korzystal dosyc czesto z wlan'u, photoshopa, foobara i firefoxa :)

 

7400 jest tez o 200g lzejszy ;P

Edytowane przez Sheep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...