Skocz do zawartości
L.Asten

[recenzja]hp Compaq Nx7400

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś narzekałem w tym wątku na głośność dysku zamontowanego w HP nx7400 508ES. Jestem właśnie w trakcie przesiadania się na Asusa A6F i muszę stwierdzić, że dysk jest tutaj jeszcze głośniejszy :)

Wychodzi w prosty sposób moje przewrażliwienie i nieobycie w świecie laptopów.

Łatwo też się pomylić korzystając z czegoś, co szumi jeszcze głośniej, na przykład Aristo 340, którego też mam w domu, tam wentylator procesora zagłusza skutecznie nawet telewizor :D ;)

Z drugiej strony w staruszku Dellu C610, na którym przez dwa miesiące prawie codziennie pracowałem, było ciszej. To samo w HP nx5000, z którym miałem styczność jakieś półtora roku temu [to głównie w oparciu o doświadczenia z nim, wystawiłem negatywną ocenę nx7400].

 

Jednym słowem, żeby nie odbiec za daleko od tematu, głośność pracy dysku w nx7400 jest najprawdopodobniej w normie, a może nawet jest to urządzenie ciche :)

Właśnie! Ocenić pracę wiatraczka można tak naprawdę dopiero pracując na kilku lapkach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, znalazł ktoś jakiś sposób, by zainstalować sterowniki do grafiki? Bo męczę się z tym już od 2 tygodni i nie wiem, co zrobić, a nie wierzę, że nikt na tym lapciaku nie gra w "nowsze" gry ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to nie tylko celek ale wszystkie na nowym rdzeniu które pracują na szynie 533. Po przeróbce proce te chodziłyby na 667. Jeśli da rade taki mod zrobić na celku M420 to da też na T2250. Szansa że będzie działał jest duża, na starych pentiumach m z szynami 400 i celeronach z serii M3xx chodziło o zmostkowanie dwóch pinów i mieliśmy 533 - w przypadku nowych trzeba albo pin uciąć albo jakimś lakierem odizolować. Jakby ktoś chciał przetestować to chodzi o ten pin:

post-100097-1161894816_thumb.jpg

Powiedz skąd masz dane o takim modzie? Z tego co wiem taki nie istnieje, przeszukałem googla w te i z powrotem ale nie natrafiłem choćby na ślad wskazujący że coś takiego da się zrobić. Mimo tego spróbowanego go zrobić na celeronie 420 i nic to nie dało. Podziel się źródłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

przewija mi sie przez sklep duzo HP i musze powiedziec ze sa to imho najlepsze lapy jesli chodzi o jakosc wykonania. Zamawiamy sporo nx`ow a to z celkiem a to z centrino i zawsze sie sprzedaja. Gladzik w nx7400 jest najlepszy jaki widzialam w laptopie a mam naraz po 10 laptopow do obskoczenia na ekspozycji i co kilka dni nowe, i zawsze prowadzenie kursora na nx jest super precyzyjne. Tak samo seria Pavilion jest swietna ale tutaj juz bardziej chodzi o stylistyke - dla mnie super bo bajerancko ale z zachowaniem umiaru. Szkoda ze HP daje do swoich lapow takie zdupy karty graficzne. Najgorzej pod katem gladzika wypada fujitsu. Maja one bardzo slaby czas reakcji i sa dosc bzwladne w stosunku do gladzika z takiego nx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem wcześniej gładzik i przyciski w notkach z serii nx7400 są najlepsze ze wszystkich jakimi miałem styczność. W moim nx7400 pracuję właściwie bez myszki (z myszką sporadycznie), ponieważ gładzik jest bardzo precyzyjny, a przyciski wygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem wcześniej gładzik i przyciski w notkach z serii nx7400 są najlepsze ze wszystkich jakimi miałem styczność. W moim nx7400 pracuję właściwie bez myszki (z myszką sporadycznie), ponieważ gładzik jest bardzo precyzyjny, a przyciski wygodne.

Masz racje, gladzik z nx7400 jest swietny, jednak dzialanie na myszce jest dużo szybsze.

 

 

_______________________________

Moja mini recka :) :

 

Dostalem wczoraj hp nx7400 (kupilem koncowo model 508es z tego wzgledu, ze nie mialem zbytnio funduszy na to, zeby placic 600zl wiecej,

za 512ramu mniej, i procek 64 bitowy ktorego na razie i tak nie wykorzystam.

 

Moje pierwsze wrazenia to : "wow, ale estetyka i jakosc wykonania".

Patrzac na tego laptopa wie sie, ze to profesjonalny sprzet z wyzszej polki.

Praca na nim to przyjemnosc, a pisanie na klawiaturze to poezja :)

 

Szybkosc? Core duo 2 x 1,73ghz to miod procesor. 2mb cache'u daja rade. Wszystkie aplikacje uruchamiaja sie blyskawicznie szybko.

Photoshop dziala genialnie. Mozna robic wiele rzeczy na raz i nie odczuwa sie przymulenia kompa (jeszcze nie udalo mi sie przekroczyc 65% obciazenia na programach typowo uzytkowych).

 

Glosnosc?

Que?!?!?

Ten laptop jest prawie nieslyszalny. Zeby go uslyszec, trzeba naprawde sie bardzo przysluchac (ja nie potrafie, bo slysze komputery zza sciany :). Jesli sie wlaczy w biosie opcje, zeby wentylator pracowal caly czas, to laptop dziala caly czas cicho (ja jeszcze nie slyszalem tego "wycia" o ktorym opowiadali inni - moze dlatego, ze mam go dopiero dzien).

Dysk twardy? Dziala baaaardzo cicho (w porownaniu do np seagate'a baracudy 80gb jest rowniez "prawie nieslyszalny". Slyszysz tylko przy kopiowaniu lekkie "przyjemne" tyrkotanie, ktore nie sprawia zadnych problemow.

 

Monitor.

Pierwsze wrazenie - rzeczywiscie slabo z katami wyswietlania. Po krotkiej zabawie z kontrastem, jasnoscia i innymi parametrami, pracuje mi sie bardzo dobrze. Po skonfigurowaniu tego monitora nie prawda jest to, ze wystarczy lekko zmienic pozycje glowy, zeby obraz zmienial swoje barwy. Kolejna uwaga upierdliwych osob, badz detalistow. Pracuje jakies 40-60cm od monitora, wszystko widze wyraznie, oczywiscie sa pewne przebarwienia... ale w ogole nie przeszkadza to.

 

Poki co moge napisac tylko tyle. Z laptopa jak na razie jestem bardzo zadowolony.

Kupilem go w softon.pl wplacilem pieniadze we wtorek okolo 15, w srode okolo 14 juz go mialem w rekach :)

Cena jaka zaplacilem to 3080 + 26zl przesylka. Z tego co sie orientuje teraz kosztuje tam 3166, ale w innych sklepach mozna go kupic nawet za 3075. Jak za taka cene, to laptop jest nie do przebicia.

 

Dla ludzi, ktorzy zamierzaja korzystac tylko do pracy ewentualnie czasami do gier, jest najlepszym rozwiazaniem.

Procesor zmiata wszystko po kolei. W ogole nie odczuwa sie zadnych zdlawien systemu.

 

Windows xp home ;) hehe, coz za satysfakcja jest z posiadania oryginalnego softu :)

 

Koncowo? Fajny ten lapik. Jestem zadowolony z przesiadki z semprona 2800+ @ 2,4ghz, 512mb bh5, 80gb baracudy i lanparty.

Power jest duzo wiekszy :) I w ogole ile jest miejsca teraz na biurku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wcześniej, ale chyba nikt nie zauważył wiec napisze jeszcze raz.

Zauważyłem, że karta od bezprzewodowego internetu raczej dość słabo wyłapuje sygnały i muszą być one naprawdę silne żeby się podłączyć (kolegi starszy HP dużo lepiej zbiera dostępne sieci). Czy da się z tym coś zrobić, może wgranie nowych sterowników by coś pomogło? Czy raczej to wina sprzętu i nic tu nie pomoże?

Pozdr.

Edytowane przez radqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używasz laptopa w domu wiec nie wiem czy masz porównanie, poza tym 2 ściany to chyba niedużo.

Ja mieszkam w bloku, w zależności od pogody czasem nie widzi żadnej sieci, a czasem wykrywa kilka (wprawdzie zabezpieczone, ale to nie ma znaczenia). Kilka razy był u mnie znajomy ze swoim laptopem i u niego zawsze wykrywał więcej sieci i miały one silniejszy sygnał niż na moim.

Przypomniało mi się też, że jakiś czas temu rozmawiałem ze znajomym, który dostał takiego laptopa (EY508ES oczywiście) z pracy i on również narzekał na słabą kartę od bezprzewodowego internetu.

 

Nie wiem czy to ma znaczenie, ale usunąłem sporo śmieci, które zostały zainstalowane przy pierwszym uruchomieniu, może tam był jakiś program wspomagający bezprzewodowe połączenia (jednak nie wydaje mi się, żeby to miało znaczenie).

 

Pozdr.

Edytowane przez radqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem właśnie sterowniki ze strony intela i do tego program Intel PROSet Wireless, wydaje się że jest trochę lepiej jak wykrywa sieci przez ten program, jednak ciągle bez rewelacji.

Moim zdaniem, ta karta wi-fi jest słaba (albo tak umieszczona, że słabo zbiera sieci).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie - aktualizował ktoś sterowniki w tym lapku od grafiki? Jeśli tak, to czy miał z tym jakieś problemy i sobie poradził? Ewentualnie jeśli nie miał problemów to mógłby napisać jak dokładnie aktualizował? Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem właśnie sterowniki ze strony intela i do tego program Intel PROSet Wireless, wydaje się że jest trochę lepiej jak wykrywa sieci przez ten program, jednak ciągle bez rewelacji.

Moim zdaniem, ta karta wi-fi jest słaba (albo tak umieszczona, że słabo zbiera sieci).

a tymi opcjami się bawiłeś :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez Borguś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie - aktualizował ktoś sterowniki w tym lapku od grafiki? Jeśli tak, to czy miał z tym jakieś problemy i sobie poradził? Ewentualnie jeśli nie miał problemów to mógłby napisać jak dokładnie aktualizował? Dzięki.

Komputer kupil sobie moj wspollokator, wiec zajmuje sie nim 'z urzedu'.

 

Aktualizowalem sterowniki grafiki, co zreszta okazalo sie koniecznoscia, bo od czasu do czasu wyskakiwaly bsod. Sterowniki sa na stronie hp, wiec daruje sobie opis tego co nalezy zrobic, wyjesnienie na stronie hp prowadzi jak po sznurku. Problemow, co wynika z powyzszego, nie bylo.

 

Za to dorzuce cos od siebie jesli chodzi o jakosc wykonania: naped padl po dwoch miesiacach, i to nie dlatego ze byl czesto uzywany, bo nie byl :).

 

Karta sieciowa (zwykla!!!) przestala wykrywac 'wlozenie kabla' (naprawde nie wiem jak to nazwac - bawie sie komputerami od n lat i nigdy wczesniej mi sie nie zdarzylo)po trzech miesiacach.

 

Na szczescie umowa gwarancyjna daje mozliwosc zwrotu pieniedzy w przypadku awarii (bez innych uzasadnien), wiec kolega czeka na zwrot kasy.

 

Laptop wyglada porzadnie, ale jednak hp na czyms zaoszczedzilo, i okazuje sie ze nie tylko na matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zainstalowalem wlasnie na na NX7400 viste bussines 32bit, mam jedynie problem ze sterownikami do bluetooth, na stronce HP nie dziala w tej chwili link do tych sterownikow, wiec jezeli posiadacie takowe stery to prosze was o podzielenie sie nimi ze mna, pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, gladzik z nx7400 jest swietny, jednak dzialanie na myszce jest dużo szybsze.

_______________________________

 

Monitor.

Pierwsze wrazenie - rzeczywiscie slabo z katami wyswietlania. Po krotkiej zabawie z kontrastem, jasnoscia i innymi parametrami, pracuje mi sie bardzo dobrze. Po skonfigurowaniu tego monitora nie prawda jest to, ze wystarczy lekko zmienic pozycje glowy, zeby obraz zmienial swoje barwy. Kolejna uwaga upierdliwych osob, badz detalistow. Pracuje jakies 40-60cm od monitora, wszystko widze wyraznie, oczywiscie sa pewne przebarwienia... ale w ogole nie przeszkadza to.

 

(...)

byłbyś tak miły i napisał gdzie i co zmieniasz z "kontrastem, jasnoscia i innymi parametrami"???

 

bo jak postawię lapka obok monitora i oglądam 2 takie same obrazki to są zupełnie inne kolory!

 

dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to dorzuce cos od siebie jesli chodzi o jakosc wykonania: naped padl po dwoch miesiacach, i to nie dlatego ze byl czesto uzywany, bo nie byl :).

 

Karta sieciowa (zwykla!!!) przestala wykrywac 'wlozenie kabla' (naprawde nie wiem jak to nazwac - bawie sie komputerami od n lat i nigdy wczesniej mi sie nie zdarzylo)po trzech miesiacach.

 

Na szczescie umowa gwarancyjna daje mozliwosc zwrotu pieniedzy w przypadku awarii (bez innych uzasadnien), wiec kolega czeka na zwrot kasy.

 

Laptop wyglada porzadnie, ale jednak hp na czyms zaoszczedzilo, i okazuje sie ze nie tylko na matrycy.

A to ciekawe... jeden z pierwszch przypadków awarii tego lapka. Wcześniej słyszałem o 2 awariach zasilaczy. Poza tym wszystkim śmiga. Może trafił sie po prostu pechowy egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Aktualizowalem sterowniki grafiki, co zreszta okazalo sie koniecznoscia, bo od czasu do czasu wyskakiwaly bsod. Sterowniki sa na stronie hp, wiec daruje sobie opis tego co nalezy zrobic, wyjesnienie na stronie hp prowadzi jak po sznurku. Problemow, co wynika z powyzszego, nie bylo.

(...)

No tak, ze ze strony HP mi poszły, ale dalej na nich nie chodzą nawet takie starocie jak MGS, czy Unreal Tournament. Opisałem mój problem tu wcześniej, gdy chciałem po prostu aktualizować najnowsze ze strony intela do GMA950.

 

Error, znaleziony w logach, powodujący zatrzymanie instalacji:

ERROR 20: Installed driver uses 4IDs and installing driver uses less. Get driver from manufacturer website.

 

Odpowiedź L.Astena na moje pytanie:

Stery ściągałeś dobre tylko że wygląda na to iż sprawdzają one czy sprzęt na którym się je instaluje nie jest dedykowany od jakiegoś większego producenta, który możliwe iż podpisał sobie umowę - w tym przypadku z Intelem - aby "nadgorliwi" użytkownicy nie instalowali sterów nie sprawdzonych przez producenta pod względem kompatybilności - takie jest moje rozumowanie icon_wink2.gif

Miałem tak samo, ale darowałem sobie szukanie sposobów obejścia problemu icon_neutral2.gif

Czyli mniej więcej szukam sposobu pominięcia przez instalator sprawdzania konfiguracji kompa, a wciśnięcie "na chama" tych sterowników. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 'chama' mowisz ... Jesli instalator ma format .msi to jest mozliwosc edycji, a tym samym obejscia problemu przy duzej dozie samozaparcia. Mialem z tym sporo przejsc kiedy programy nie chcialy sie instalowac, bo 'wymagaly' windowsa xp. Daj znac na priva jesli znalazles sterowniki instalujace sie z .msi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka kupiłem kilka dni temu hp nx7400 wersje z celeronem m430 i zauważyłem kilka rzeczy które mnie dziwią wypisze w podpunktach.

 

1. Zauważyłem ze gdy matryca wygasa (Ale tak jak ustawi się w panelu wyłącz matryce po np:2min nie widać tego po wciśnięciu przycisku od wygaśnięcia matrycy ten mały po lewej stronie nad POWER) robi się czarna i od spodu przechodzi ja fala tak jak by rozpływało się cos na tym czarnym tle trwa to max 1 sekundę musi być jasno w pokoju bo inaczej tego się nie dostrzeże.

2. Gdy wciskam przycisk w lapie ten od wygaśnięcia matrycy (opcje zasilania, po zamknięciu matrycy ustawione na NIC NIE RÓB) lap wyłącza matryce ale gdy puszczam przycisk lap zamiast od razu włączyć matryce trzeba poczekać sekundkę ekran mignie i dopiero się włącza pulpit ale w czasie mrugniecia zatrzymuje kompa na ułamek sekundy bo gdy w tle leci muza ustaje i znowu leci jak miałem toshibe to po wciśnięciu tego przycisku matryca gasła a po puszczeniu od razu się aktywowała bez żadnego zrywa. Gdy podczas nagrywania płytki wygasiłem matryce w ten sposób wyskoczył błąd zapisu.

3. A trzecia w kolejce rzecz jaka zauważyłem to gdy załączam w winamp’ie wizualizacje wyskakuje mi blue screen i restartuje się lap.

4. Aby zainstalować winxp wyłączyłem w biosie opcję native mode instalka poleciała czy jest jakaś różnica gdy normalnie z włączona ta opcja i z FDD na USB lub ze zmodyfikowana płytka winxp+stery SATA zainstaluje windowsa ??

5. Mam zainstalowane wszystkie stery a w Menedżer Urządzeń wyświetla mi żółty znak zapytania Nieznane urządzenie czego może mu jeszcze brakować ???

 

Był bym bardzo wdzięczny gdyby ktoś sprawdził na swoim nx7400 czy ma podobne objawy :D

Edytowane przez set2004

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

1. Zauważyłem ze gdy matryca wygasa (Ale tak jak ustawi się w panelu wyłącz matryce po np:2min nie widać tego po wciśnięciu przycisku od wygaśnięcia matrycy ten mały po lewej stronie nad POWER) robi się czarna i od spodu przechodzi ja fala tak jak by rozpływało się cos na tym czarnym tle trwa to max 1 sekundę musi być jasno w pokoju bo inaczej tego się nie dostrzeże.

Próbowałem cztery razy i nie bardzo mi się udało to dostrzec, ale możliwe iż jest :wink: Jest to imho raczej naturalne.

 

2. Gdy wciskam przycisk w lapie ten od wygaśnięcia matrycy (opcje zasilania, po zamknięciu matrycy ustawione na NIC NIE RÓB) lap wyłącza matryce ale gdy puszczam przycisk lap zamiast od razu włączyć matryce trzeba poczekać sekundkę ekran mignie i dopiero się włącza pulpit ale w czasie mrugniecia zatrzymuje kompa na ułamek sekundy bo gdy w tle leci muza ustaje i znowu leci jak miałem toshibe to po wciśnięciu tego przycisku matryca gasła a po puszczeniu od razu się aktywowała bez żadnego zrywa. Gdy podczas nagrywania płytki wygasiłem matryce w ten sposób wyskoczył błąd zapisu.

U mnie jest tak samo :?

 

3. A trzecia w kolejce rzecz jaka zauważyłem to gdy załączam w winamp’ie wizualizacje wyskakuje mi blue screen i restartuje się lap.

Nie używam winampa więc to musi ktoś inny sprawdzić :-| Niemniej może uaktualnij sterowniki ze strony hp jeśli tego nie robiłeś - może pomoże.

 

4. Aby zainstalować winxp wyłączyłem w biosie opcję native mode instalka poleciała czy jest jakaś różnica gdy normalnie z włączona ta opcja i z FDD na USB lub ze zmodyfikowana płytka winxp+stery SATA zainstaluje windowsa ??

5. Mam zainstalowane wszystkie stery a w Menedżer Urządzeń wyświetla mi żółty znak zapytania Nieznane urządzenie czego może mu jeszcze brakować ???

Nie. Trzeba jednak potem doinstalować sterowniki do SATA i właśnie może to jest powodem problemu w punkcie nr. 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Stoję przed dylematem zakupu max. 3800zł. I w Vobisie proponuja HP nx7400 RH640ES za 3799 zł. http://sklep.vobis.pl/oferta/notebooki/tft...t5600_15_4.aspx

To dobra cena, czy gdzieś da radę kupić taniej? Nie chodzi o allegro, bo będę kupował na raty lub w leasing.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kes34 wina chipa na pewno nie jest bo podobnie miałem na lapie toshiba l25 a tam był ATi x200m cos z tymi matrycami jest nie tak wygląda to jak by cos sie rozpływało na matrycy w momencie wygaśnięcia mam jeszcze pytanko czy w tym samym miejscu przechodzi ci ta fala mi startuje od dołu gdzieś tak do połowy matrycy i jaka masz matryce matową czy szkło ?? napisze do HP czy to normalne zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się takiej odpowiedzi ze strony HP podesłali mi linka do autoryzowanych serwisów HP :) jutro przedzwonię dowiem się co z ta matryca. kes34 napisz jak u ciebie rozchodzi się ta fala po matrycy a może ktoś inny zauważył podobna fale na matrycy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...