Skocz do zawartości
L.Asten

[recenzja]hp Compaq Nx7400

Rekomendowane odpowiedzi

jak nie grasz i przyda sie dobry procek to proponuje coś takiego+ dodatkowy ram od razu:

 

http://www.notebooki.pl/notebook/pokaz/2159/

 

 

mam a właściwie starszy tegfo lapka od 2 czy 3 tygodni i naprawde daje rade. Mocny procek, spory jak na tę klase dysk 120gb, 1 gb ramu w duala po rozbudowie ogólnie czego chcieć więcej do pracy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie grasz i przyda sie dobry procek to proponuje coś takiego+ dodatkowy ram od razu:

 

http://www.notebooki.pl/notebook/pokaz/2159/

mam a właściwie starszy tegfo lapka od 2 czy 3 tygodni i naprawde daje rade. Mocny procek, spory jak na tę klase dysk 120gb, 1 gb ramu w duala po rozbudowie ogólnie czego chcieć więcej do pracy?

tez wlasnie myslalem nad tym lapidlem, problem polega na tym, ze chce sie zmiescic do 3,5k...

pewnie do 15 stycznia (wtedy zamierzam kupic) stanieje jeszcze...

 

w tym modelu na standardzie pewnie sa 2 kosci 256?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie 1x512 667 od strony klawy, przy mnie wsadzali 2 kostke cała 1 śrubka i wsadzenie-coś koło 2 minut montaż :P

 

tak więc zawsze mozna brac bez dodatkowej pamięci a 2 kostke dokupić za jakiś czas.Te 150 ziko może jakoś wysupłasz- powiem,ze warto B)

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie 1x512 667 od strony klawy, przy mnie wsadzali 2 kostke cała 1 śrubka i wsadzenie-coś koło 2 minut montaż :P

 

tak więc zawsze mozna brac bez dodatkowej pamięci a 2 kostke dokupić za jakiś czas.Te 150 ziko może jakoś wysupłasz- powiem,ze warto B)

a miales moze okazje pracowac przy photoshopie na tym lapidle?

ps: jak wg Ciebie sprawuje sie matryca, duzo osob na nia narzeka (wydaje mi sie, ze z tego wzgledu, ze inni narzekaja ;)) jak rowniez duzo osob pisze, ze jest calkiem niezla jak na ta klase.

 

a co Ty o niej sadzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie miałem wczesniej lapka na dłuzej niż kilkanaście minut więc trudno mi oceniać. Nie wiem czy grafa do photoshopa jest wazna, procek na pewno daje rade i co do tego nie ma wątpliwosci-to w tej chwili topowe procki i nawet 1.66ghz nie przeszkadza im być wydajnymi. Mają 64 bity wieć racej przez najbliższe pare lat bedzie całkiem wystarczajacy.

Matryca jak matryca-mimo obaw powłoka glare na codzień nie przeszkadza a kolory są bardzo ok .Co do kątów to siedząc przy lapku nie przeszkadzają trzeba tylko odpowiednio sobie klapke ustawić. Niestety w pionie dość szybko obraz traci właściwy wygląd ale co poradzic. w poziomie jest w miare ok-da sie obejrzeć np film w pare osób(2 może 3).

Ogólnie lapek jest bardzo fajny, wygląda solidnie, ale ma oczywiście troche wad. Napęd jest dośc głosny i patrząc na oznaczenia to samiec, co mnie lekko niepokoi. Do tego tak naprawdę mało jest wyjść: 3x usb, wyjście d sub, złacze na karty pcmca czy jak to sie pisze, wejście i wyjście audio i to by było na tyle. Jak chcemy coś więcej to czeka nas zapewne zakup replikatora portów. Szkoda,zę nie ma czytnika kart-da sie ten problem ominać ale mogli się konstruktorzy lepiej postarać.

 

Ogólnie jak na lapka do pracy sprawia dobre wrażenie i budzi zaufanie. wybierając coś dla ojca brałem jeszcze pod uwagę asusy, jednak tak naprawde ceny były w miare porównywalne w przypadku wersji z windowsem.

Bez systemu asusy są nieco tańsze niż hp. Mają kamere oraz czytnik kart oraz sa bez wątpienia efektowniejsze wizualnie. W hp obudowa jest mało wyszukana, ale przynajmniej nie bedzie nikogo kusić lapka od nas "pożyczyć". Do tego nie bardzo ma sie tam co wycierać i pękać wieć powinna być trwała. Przekonała mnie też raczej bezawaryjnośc hp-mało sie widzi na necie tematów w stylu padł mi hp albo moje problemy z hp...

Ze swojej strony moge polecic, za te 3600-3700 złotych trudno znależć coś lepszego poza acerami , do których nie mam zaufania. Solidny sprzet do pracy bez większych wad.

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na dniach kupie tego lapa, i z tego miejsca chcialbym podziekowac za ten artykul, ktory jest bardzo pomocny przy wyborze sprzetu... Fajny sprzecik ale zabolalo mnie ze nie ma TV-OUT-u i czytnika kart pamieci :/ to sa 2 wazne rzeczy dla mnie ale i tak chyba skusze sie i zakupie ten sprzecik z racji niezawodnosci i 2 letniej gwarancji...

Wszystko fajnie i pieknie ale nie podoba mi sie takze sprawa z tym systemem recorvery :( Przykra sprawa bo ja nie chce tego syfu i bede chcial zakupic Windowsa XP Home lub Meda Center (choc to dodatkowy koszt rzedu 300zł/399zł) ale jeszcze nie wiem... Musze sie zastanowic ktory system spelni moje oczekiwania... Aktualnie mam XP-ka prof. i nigdy jeszcze nie mialem wersji Home. A na dzien dzisiejszy chyba jednak wole zaoszczedzic te kilkaset zlotych i zamiast wersji prof kupic home :P

 

Ps. Czy moglby mi ktos doradzic ktory system lepszy jest do laptopa? Media Center Edition czy HOME?? Slyszalem ze z Center Edition sa jakies problemy podczas instalacji... Grac nie gram zbyt czesto ale dobrze by bylo aby jakies gierki dzialaly na systemie... Posiadam urzadzenia mlt takie jak aparat i mp3 itp a ponoc Center Edition jest przeznaczony do obslugi takich urzadzen... Ale znowu po co mi to jak moje urzadzenia maja swoje oprogramowanie... Mysle ze przede wszystkim zalezy mi na tym by system byl stabilny jak slala...

 

Ps2. Nie znam sie zbytko na licencji Microsoft ale czy posiadajac zainstalowany oryginalny system wraz z potrzebnym oprogramowaniem moge zrobic sobie kopie zapasowa calego systemu za pomoca np. Ghosta i nagrac to na plytke aby w pozniejszym czasie miec mozliwosc przywrocenia systemu???? Czy nie moge i za kazdym razem bede musial instalowac na nowo system???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

to czy lapek ma partition recovery, czy ma cd recovery jest malo wazne. Wazne jest zeby mial stickera z numerem sryjnym co jest rownozancze z tym ze masz licencje na windowsa (roznica miedzy Prof a He jest zadn w sumie) Jak juz masz stickera z serialem to swieto...

Pozostaje ci zalatwic sobie plytke z instalka konkrtnego windowsa (Prof, He) i podczas instalacji podac ten konkretny OEM ze spodu laptopa.

Potem plytka z windowsem (nielegalnym) przez okno a ty masz na dysku lealny system (lol ale to pawda) Pozstaje ci tylko zrobienie sobie gosta albo innym proramem zbackupowanie sobie tego systemu do pliku *.*gho i jestes w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten progs od hp umozliwia wypaklenie płytek i partycje recowery można wywalić. Płytki da sie niby od hp wysepic-trzeba zadzwonić do nich i domagać sie to przyślą na 1 płycuie jest goła winda a na 2 reszta tego całego syfu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zostałem baaaardzo miło zaskoczony przez firmę HP. Mam oczywiście tego lapka co w temacie. Brałem udział w promocji "Po nagrody". Zarejestrowałem sie jeszcze w październiku i czekałem, czekałem, dzwoniłem do nich chyba ze 3 razy, w końcu straciłem nadzieje na jakąś promocyjną rzecz, nawet koszulkę i po prostu zapomniałem juz o całej sprawie. Dzis jednak przyszła paczka od HP. Otwieram i moim oczom ukazuje sie kurtka rowerowa i... plecak HP! Mimo tego że zgłaszałem akces tylko na kurtke :) Teraz uważam, że warto było czekać :) Tak wiec firma HP ma u mnie duży plus.

A jeśli chodzi o lapka to sprawuje sie znakomicie. Ma bardzo szybki procek, ram też daje rade np. w Photoshopie. Ktoś pytał jak sie pracuje w CS2 na tym lapku. Pracuje sie ok, jeśli chodzi o szybkość itp. natomiast jeśli chodzi o ekran, to jak powszechnie wiadomo do grafiki przed LCD za mniej kilka tysięcy złotych sie nie siada, a jak sie siada, to nie należy narzekać na kolory ;) Ja wciąż do tego używam CRT i chyba długo sie jeszcze nie przesiadę.

Touchpad rewelacja, ostatnio miałem w rękach lapka Compaq. No cóż... palec mi sie przyklejał do touchpada, w zasadzie to była walka z touchpadem... szkoda gadać.

Reszta lapka bardzo ok, jedyny zarzut mam do pokrywy górnej, zbyt miękka jest i dość mocno można ją ugiąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chwaląc się mi też taki prezencik HP sprawił:)

Szkoda, że cena tej kurtki na aledrogo taka marna...do sklepowej jej daleko:)

Za to plecak 100% wypas. Tylko jak teraz udawać, że tam laptoka nie ma by nie zostać napadniętym:(?

pozdrawiam

Edytowane przez Tolokan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

jakiś miesiąc temu stałem sie posiadaczem tego modelu hpka, ogolnie jestem zadowolony, dostałem też przedłużoną gwarancje na komputer ;)

 

znalazlem kilka wad byly juz opisywane na forum moze ten typ tak ma ?

- dysk strasznie szura ;/

- wydobywa sie pisk podczas pracy na baterii (jak podlacze do sieci to nic nie slychac)

 

ogolnie tylko te dwie wady w sprawie matrycy jest to kwestia przywyczajenia - juz mam tak ustawiona ze jest okej na poczatku sprawiało mi to lekkie problemy

 

mial ktos juz takie problemy z lapkiem ? jest sens reklamować czy nie sa to jakies powazne wady i serwis odda sprzet spowrotem ?

 

pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam tego laptopa, wersja z lustrzanym wyświetlaczem :). Mam problem, nie mogę zainstalować sterów do grafiki, wyskakuje błąd

post-113897-1167392570_thumb.jpg

Stery do gma945gm, jak pisze everest, z tego linka:

http://downloadfinder.intel.com/scripts-df...?ProductID=2301

 

Czy wie ktoś, czemu mogą nie działać? WHQL wyłączone.

 

EDIT:

 

Z loga:

 

ERROR 20: Installed driver uses 4IDs and installing driver uses less. Get driver from manufacturer website.

 

Nie rozumiem, ponieważ sterowniki są poprawne :/

Edytowane przez Cebix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mozna jeszcze dostac taki plecak ???????

 

czy mozna jeszcze dostac taki plecak ???????

 

Witam

 

A wysylales zgloszenie do promocji "ponagrody". Jesli nie to nie mozna, bo promocja juz sie skonczyla.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

znalazlem kilka wad byly juz opisywane na forum moze ten typ tak ma ?

- dysk strasznie szura ;/

- wydobywa sie pisk podczas pracy na baterii (jak podlacze do sieci to nic nie slychac)

 

ogolnie tylko te dwie wady w sprawie matrycy jest to kwestia przywyczajenia - juz mam tak ustawiona ze jest okej na poczatku sprawiało mi to lekkie problemy

 

mial ktos juz takie problemy z lapkiem ? jest sens reklamować czy nie sa to jakies powazne wady i serwis odda sprzet spowrotem ?...

U mnie słychać lekkie szuranie jeśli się pochyle bądź jest naprawde bardzo cicho, a co do piskania na baterii to ten model tak ma :?

ERROR 20: Installed driver uses 4IDs and installing driver uses less. Get driver from manufacturer website.

Pobierz sterowniki ze strony producenta - tłumaczenie pogrubionego fragmentu ;) Niestety na stronie HP raczej nie znajdziesz najnowszych wersji <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ściągnąłem ze strony intela najnowsze i [gluteus maximus] :/. Próbowałem też innych wersji i to samo, może everest źle mi pokazuje wersję grafy? Chociaż z tego co wiem to ten laptop ma tą, którą próbowałem instalować, czyli Intel GMA 950, 945GM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatam,

 

Moja matula potrzebowała laptopa, do pracy w office, internecie oraz gier typu pasjans :P. Wiec zacząłem szukać odpowiedniego modelu dla niej w rozsądnej cenie 3000zł. Wybór padł na HP nx7400 na celeronie 1.6Mhz. Wygląda identycznie jak opisywany wyżej notek. Laptop jest świetny pod prawie każdym względem, dlaczego prawie? Ano dlatego, że matryca jest według mnie mierna. Jestem na etapie szukania dla siebie laptopa i ten Hp byłby świetny jednak ta matryca to naprawdę tragedia. Ekran ma po prostu kiepskie kąty. Poziomo jeszcze bez wielkiej tragedii ale pionowo to po prostu masakra. Sytuacja taka, siedzimy sobie wygodnie w fotelu 2h, ekran ustawiony idealnie na wprost kolory super i wszystko ekstra ale chcemy zmienić pozycje siedzenia, lekko opuszczamy nogi i zmienia się minimalnie kąt patrzenia na ekran i już jest „lipa” znowu musimy korygować ekran. I tak jest ciągle.

 

P.S. Karta graficzna jest jak na laptopa super. Pro Evolution Soccer 6 na maksymalnej rozdzielczości i średnich detalach chodzi bez zająknięcia. W 3Dmark 2001 4543ptk :)

 

Pozdrawiam i życzę wszystkiego naj najlepszego w Nowym Roku!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ściągnąłem ze strony intela najnowsze i [gluteus maximus] :/. Próbowałem też innych wersji i to samo, może everest źle mi pokazuje wersję grafy? Chociaż z tego co wiem to ten laptop ma tą, którą próbowałem instalować, czyli Intel GMA 950, 945GM

Stery ściągałeś dobre tylko że wygląda na to iż sprawdzają one czy sprzęt na którym się je instaluje nie jest dedykowany od jakiegoś większego producenta, który możliwe iż podpisał sobie umowę - w tym przypadku z Intelem - aby "nadgorliwi" użytkownicy nie instalowali sterów nie sprawdzonych przez producenta pod względem kompatybilności - takie jest moje rozumowanie ;)

Miałem tak samo, ale darowałem sobie szukanie sposobów obejścia problemu :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno, pogodziłem się z tym, że nie działa mi PES5, ale żeby Unreal Tournament ani Metal Gear Solid to już przegięcie :(.

 

Jacobson, możesz podać mi linka do sterowników, które masz na swoim lapku? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w MediaMarkt i o mało nie dostałem zawału serca... W tym sklepie "tylko dla idiotów" cena (dziś!!!!!!) to 3799 zl (Kalisz!), a w Softon 3125 zl, proline 3320 zl, a dwie panienki kupowały ten model, bo pasował do ich starej torby, którą miały po wcześniejszym lapku (niestety nie pamiętały jaki model, ale ibm), zwróciłem im uwagę, że tu drożyzna jak chole..., ale one kupiły bo pasował do ich torby, i nie były wcale blondynkami...

czy ktoś może mi wyjaśnić taki rozbieg cen? to prawie 20%!!!! szukają idiotów, czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może mi wyjaśnić taki rozbieg cen? to prawie 20%!!!! szukają idiotów, czy co?

Firma HP pod seria oznaczona poprzez 7400 wypuściła kilka modeli tych laptopów, więc może Ty w sklepie widziałeś jakiś słabszy model niż te dwie "nie blonyneczki" kupowały.

 

Co prawda Ja jak nabywalem swoja 7400 (EY508ES) w sklepie http://www.notebooki.pl/ to w media był droższy. MediaMark co do lapkow w cale nie jest taki tani (oczywiscie to moje zdanie).

 

PS. Mnie rownież HP mile zaskoczyło z plecakiem (dostałem go 23 grudnia, uwierzyłem w Mikołaja ;-) ), chociaż dwa dni przed jego otrzymaniem na aaukcji zakupiłem sobie inny plecak do lapcia, ale ten od HP jest WYPAS.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez RafCio81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i prosze pomoc. Mam taki laptop jak w tytule i palmtop Dell Axim X50V. Chce aby te dwa urzadzenia dzialay/widzialy sie, czyli abym mogl za pomoca np Axima przegladac strony www. HP jest podlaczony do internetu za pomoca Neostrady. Nie znam sie za bardzo na tym wszytskim ale rozumiem ze moj laptop ma WiFi tak samo jak moj Dell. Jak to zrobic? Probowalem czytac cos na sieci ale nie za bardzo mi to wychodzilo. Moge sie laczyc za pomoca Bluetooth z laptopem ale nie moge przegladac stron www na palmie. Juz sie gubie w tym wszystkim wiec prosze kogos zyczliwego co moze by mi wskazal jakis link z samouczkiem lub udzielilkilku rad jak to zrobic. Z gory dziekuje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno, pogodziłem się z tym, że nie działa mi PES5, ale żeby Unreal Tournament ani Metal Gear Solid to już przegięcie :(.

 

Jacobson, możesz podać mi linka do sterowników, które masz na swoim lapku? :)

 

Witam, linka nie moge Ci podac, laptop ma seryjny win XP i wszystko sie samo zainstalowalo ale jak bede mial chwilke to sprawdze jakie sa sterowniki i podam CI namiary tych driverów. A co do PE5 to nie sprawdzalem czy dziala bo nie mam. Zato PE6 chodzi miodzio. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i prosze pomoc. Mam taki laptop jak w tytule i palmtop Dell Axim X50V. Chce aby te dwa urzadzenia dzialay/widzialy sie, czyli abym mogl za pomoca np Axima przegladac strony www. HP jest podlaczony do internetu za pomoca Neostrady. Nie znam sie za bardzo na tym wszytskim ale rozumiem ze moj laptop ma WiFi tak samo jak moj Dell. Jak to zrobic? Probowalem czytac cos na sieci ale nie za bardzo mi to wychodzilo. Moge sie laczyc za pomoca Bluetooth z laptopem ale nie moge przegladac stron www na palmie. Juz sie gubie w tym wszystkim wiec prosze kogos zyczliwego co moze by mi wskazal jakis link z samouczkiem lub udzielilkilku rad jak to zrobic. Z gory dziekuje:)

Palmtopa i notebooka połącz za pomocą WiFi w trybie ad-hoc jeśli nie masz rutera. Natomiast jeśli chcesz mieć sieć na palmie to włącz w laptopie "Udostępnianie połączenia internetowego" i odpowiednio skonfiguruj.

Pomocne materiały ;)

http://support.microsoft.com/kb/314066/pl

http://support.microsoft.com/kb/813940/pl

http://wireless.idg.pl/artykuly/40671.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś narzekałem w tym wątku na głośność dysku zamontowanego w HP nx7400 508ES. Jestem właśnie w trakcie przesiadania się na Asusa A6F i muszę stwierdzić, że dysk jest tutaj jeszcze głośniejszy :)

Wychodzi w prosty sposób moje przewrażliwienie i nieobycie w świecie laptopów.

Łatwo też się pomylić korzystając z czegoś, co szumi jeszcze głośniej, na przykład Aristo 340, którego też mam w domu, tam wentylator procesora zagłusza skutecznie nawet telewizor :D ;)

Z drugiej strony w staruszku Dellu C610, na którym przez dwa miesiące prawie codziennie pracowałem, było ciszej. To samo w HP nx5000, z którym miałem styczność jakieś półtora roku temu [to głównie w oparciu o doświadczenia z nim, wystawiłem negatywną ocenę nx7400].

 

Jednym słowem, żeby nie odbiec za daleko od tematu, głośność pracy dysku w nx7400 jest najprawdopodobniej w normie, a może nawet jest to urządzenie ciche :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...