Skocz do zawartości
L.Asten

[recenzja]hp Compaq Nx7400

Rekomendowane odpowiedzi

Spodziewałem się takiej odpowiedzi ze strony HP podesłali mi linka do autoryzowanych serwisów HP :) jutro przedzwonię dowiem się co z ta matryca. kes34 napisz jak u ciebie rozchodzi się ta fala po matrycy a może ktoś inny zauważył podobna fale na matrycy

Jak naciskam ten przycisk, to matryca przygasa na chwilę (prawie całkiem gaśnie, ale przy świetle widać to co było na wyświetlane przed wygaszeniem), później przechodzi jakby fala i robi się całkowicie czarne tak, że już nic nie widać.

Jak puszczam to winamp mi się nie przycina, cały czas leci muzyka, ale też jest takie mignięcie.

 

Wydaje mi się, że to jest normalne i raczej nie wiedzę w tym problemu, ale to moje zdanie.

 

I jeszcze zauważyłem, że jak pracuje na baterii to czasem przygasa lekko matryca, np. gdy otwieram nową kartę w przeglądarce, wtedy chyba najłatwiej zauważyć. Tego też nie było w moim poprzednim laptopie, ale on miał zwykłą matrycę.

Edytowane przez radqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja mam takie pytania do uzytkownikow tego sprzetu.. Poniewaz bardzo zalezy mi na wyjsciu tv-out i jego brak w tym laptopie jest dla mnie jakas totalna bzdura i absurdem - jak sobie poradzic z tym problemem?

 

Prosilbym o jakies konkretne rozwiazania i jesli to mozliwe podanie ich ceny i oceny utraty jakosci na TV.

 

Z gory dziekuje i pozdrawiam,

Gh0st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka mam malutki problem chciał bym dołożyć 1GB pamięci ale wiem ze HP jest kapryśny możecie mi napisać jakie pamiątki chodzą na tym lapie bez problemu będę bardzo wdzięczny.

 

????????????????????????????????????

Edytowane przez set2004

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co musze zrobic zeby podlaczyc laptopa jak w temaciie do telewizora w celu ogladania filmow z laptopa na tv ? czy istanieje taka mozliwosc?

 

co musze zrobic zeby podlaczyc laptopa jak w temaciie do telewizora w celu ogladania filmow z laptopa na tv ? czy istanieje taka mozliwosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Mam nx7300, 1.6 core duo, 1giga ramu, chipset integrated graphics accelerator 950GM. Ostatnio chciałem odpalić sobie Counter Strike Source, bo myślałem, że pójdzie na tej zintegrowanej karcie, zainstalowałem steama, zalogowalem się na konto pociągnołem updejty, wszystko łądnie, tylko jak CSS się włącza to po ekranie LOADING... w prawym dolnym rogu pojawia się czarne tło, po ruchach myszką moge wywnioskować, że przyciski PLAY ON LAN etc działają bo slychać pstrykanie ale nic nie widać... na stronie intela pisze, że niby half life 2 nie działa na tej zintegrowanej katcie graficznej ale znowu w jakiejś tam recenzji w necie pisze, że sprawdzali FPS w hl2 i się odpalił... mam dxa 9.0 z updejtem w lutego i sterowniki ze strony hp dla nx7400. Przeinstalowałem gre ale dalej to samo...

 

Jest jakaś możliwość uruchomienia CSS na tym lapie? Czy wykorzystałem wszystkie możliwości? Coś mi jeszcze zostało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś możliwość uruchomienia CSS na tym lapie? Czy wykorzystałem wszystkie możliwości? Coś mi jeszcze zostało?

musisz dodać opcje przy uruchomieniu do skrótu -dxlevel 80 albo -dxlevel 70. Jednak za wiele nie pograsz, bo jest to raczej pokaz slajdów niż gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka mam pytanie zauważyłem ze gdy do mojego nx7400 jest podpięta bateria i pracuje na zasilaczu to po pewnym czasie wskaźnik (ten z panelu sterowania-opcje zasilania-miernik energii) stopniowo spada poziom naładowania baterii do 95% i lap zaczyna doładowywać baterie czy w waszych lapach jest tak samo ?? i czy to jest normalne ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie ;)

Powracam do pytania: czy ktos juz spotkal sie z es508 zdrutmodowana na 667 ( z tego co pamietam to jest to przeskok z 1,73 na 2,13 ).

Jesli dobrze pamietam, to nawet w tym temacie czytalem, ze wydzielanie ciepla na tym procku po podkreceniu wzrasta o 1W.

Czytalem juz o podkrecaniu celerona, ale interesuje mnie czy ktos juz podkrecil core duo 1,73 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. I jeszcze jedno pytanie... gdzies czytalem ze odzyskany windows czy to z recovery czy z plyt odzyskiwania zajmuje 14GB czy to prawda ? ile najlepiej dac na partycje c: zeby pozniej odzyskac spokojnie system windows bez formatowania ? jak dam 10GB to pozniej nie odzyskam bez formatowania dysku i innych partycji ;/

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanko :

 

jak sie zachowuje Bluetooth? sprawdzales jak sie laczy, np. z telefonem komorkowym? jeszcze chcialem sie dowiedziec jak sie uaktywnia BT? poprzez soft dolaczony przez HP czy oddzielnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. dziekuje za rozwiazanie moich poprzednich problemów.

 

Posiadam EY508ES . nie wiem dlaczego i co moze byc przyczyna, ale podczas ogladania filmów w formacie dvix, a nawet DVD. na obrazie pjawiaja sie "smugi" - wystepuje to podczas gdy jest jakas akcja i obraz szybko sie przemieszcza... nie wiem jak to okreslic ale tak jakby karta graficzna nie dawala rady:) co moze byc przyczyna ? bo mysle ze to nie jest wina karty.

czy ktos u siebie zauwazyl takie cos ?.

Pozdrawiam.

 

PS

Bluetooth dziala wysmienicie. tak jak poprzednicy wszystkie sterowniki sa na recovery albo na plytach kotre sie nagda po pierwszym odpaleniu notebooka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam EY508ES . nie wiem dlaczego i co moze byc przyczyna, ale podczas ogladania filmów w formacie dvix, a nawet DVD. na obrazie pjawiaja sie "smugi" - wystepuje to podczas gdy jest jakas akcja i obraz szybko sie przemieszcza... nie wiem jak to okreslic ale tak jakby karta graficzna nie dawala rady:) co moze byc przyczyna ? bo mysle ze to nie jest wina karty.

czy ktos u siebie zauwazyl takie cos ?.

Pozdrawiam.

Przyczyną jest to, że matryca jest za wolna, dokładniej ma za duży czas wygaszania pikseli, nic na to nie poradzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a ja mam pytanie wlsanie do owego C:\SWSETUP\APPINSTL\SETUP.EXE chodzi mi oto ze juz od kilku mies. mialem skonfigurowanego win. tak jak chcialem :) do tej pory nie zajmowalem sie tym plikiem a tu cos nagle mnie podkusilo a zainstaluje zobacze co sie stanie : i tu klops :( nim sie zorientowalem cos sie stalo on juz prawie konczyl instalowac programy (dodatki od HP) pokasowal mi ustawienia sieciowe gdzie naprawde mi bylo ciezko upozadkowac to wszystko. ale co najistotniejsze co mnie najbardziej :mur: to to ze ukradl mi z jakies 2,5 Gb :mur: i tu wlasciwie pytanie: jak moge odzyskac Gb z tego co mi zabral "C:\SWSETUP\APPINSTL\SETUP.EXE" czy jest jakis sposob na to ? co z ustawieniami sieci ? czy moge to jakos wszystko odkrecic?

naprawde bede wdzieczny :) :D

 

p.s.

 

niestety nie wchodzi tu format dysku :( mam za duzo waznych plikow :((

jeszcze raz dziekuje za pomocne info i pozdrawiam T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz za duzo waznych plikow?

 

Ciekawe czy znasz slowo backup...

 

Ja troche namieszalem u siebie ze sterownikami do kart sieciowych (byl moment ze mialem 3 karty wifi na raz) i teraz chodzi nie do konca bez problemow...

 

Jedyne wyjscie dla mnie to reinstalka systemu, ale to po maturze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mógłby mi ktoś z was podesłać sterowniki do SATA potrzebne do instalacji windy z włączonym native SATA. Najlepiej zawartość dyskietki którą tworzy programik ze strony hp - nie posiadam w żadnym komputerze napędu i nie mam jak tego zrobić :/

 

Mowie ze Windowsa nie miałem w lapku, dlatego potrzebuje sobie zintegrować sterowniki sata s plytką instalacyjna bo dzialanie na native sata disabled jest hmm... no półśrodkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Panowie instalował ktoś Ubuntu 6.06 na HP Compaq nx7400 EY461ES? Bo mi się normalnie odpala live ale niestety nie wykrywa karty wifi z broadcoma. Mógł by mi ktoś podać dokładny model karty wbudowanej w tego notebooka? bo nie wiem jaki sterownik ściągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karty wifi z broadcoma

Ja posiadam nx6310, ale mniej więcej ma podobne bebechy... Broadcomma masz chyba normalną sieciówkę (moduł b44)

02:0e.0 Ethernet controller: Broadcom Corporation BCM4401-B0 100Base-TX (rev 02)

 

a wifi:

08:00.0 Network controller: Intel Corporation PRO/Wireless 3945ABG Network Connection (rev 02)

moduł ipw3945, ale domyślnie go w kernelu nie ma (projekt na sourceforge)

 

Sieciowka powinna dzialac domyślnie, wireless raczej nie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no sieciówka chodziła bez problemów, a z wifi musiałem sie bawić ndiswrapperem. Ale i tak coś nie do końca mi to chodziło... ale to pewnie przy instalacji coś pominąłem.

 

BTW: da się jakoś poskromić ubuntu żeby nie usuwało windowsa z botowania? bo jednak potrzebuję 2 systemów (nie usuwając przy tym partycji recovery)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie a właściwie problem

 

Po lewej stronie matrycy mnie wiecej w wysokości 3/4 (patrząc od góry), pojawiają sie pulsujące fale, tak jakby ktos przytrzymal palec i w tym miejscu monitor pulsuje. Dzieje sie tak tylko jak rusze laptopem albo jak dotkne obudowy zaraz obok. Wiecie co może być przyczyną ? Czy oddawać na gwarancję ? W sumie nie przeszkadza mi to wcale ale nie wiem czy to nie jest sygnał że matryca pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

witam!!!

w poniedziałek mam zamiar kupić tego laptopka..

mam następujące pytania:

Jak zorbie upgrade procka to co z gwarą?

 

chcę kupic wersję z celeronem M430 1,73ghz... da się tu zrobić moda na FSB 667? Ktoś robił na tym lapku?

 

Gdzie jest umiejscowiony procesor, ram i dysk? Są dwa sloty na pamięć i działa w dual DDR?

 

Czy w biosie można ustawić sztywno pamięć dla GMA950?

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

odswiezam po 7 miesiacach topic, poniewaz u mnie pojawily sie male problemy.

problem polega na tym, ze co jakis czas mam freeze'y na jedna sekunde.

czasami to jest raz na 3 dni, a czasami 5 x na minute.

strasznie to denerwuje.

orientuje sie ktos, w czym moze byc problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...