Skocz do zawartości
L.Asten

[recenzja]hp Compaq Nx7400

Rekomendowane odpowiedzi

RobertB: Mam jeszcze jedno pytanie, czyli najpierw zrobiles sobie kopie zapasowa tej partycji odzyskiwania i potem do niej juz po zrobieniu dograles sterowniki windowsa, a potem instalujac windowsa od nowa, po prostu dales bootowanie z tego CD recovery?

kiedys czytalem na zagranicznym forum ze wystarczy wylaczyc jakas opcje w biosie i system windows mozna zainstalowac ze sterownikami sata z dysku startowego win xp, ale nie moge teraz tego ... ;(

 

EDIT: Nie wiem czy wszystkie lapki to oferuja ale trzeba wylaczyc AHCI-Controller -> instrukcja do siemensa

Edytowane przez contradanza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RobertB: Mam jeszcze jedno pytanie, czyli najpierw zrobiles sobie kopie zapasowa tej partycji odzyskiwania i potem do niej juz po zrobieniu dograles sterowniki windowsa, a potem instalujac windowsa od nowa, po prostu dales bootowanie z tego CD recovery?

Zrobiłem kopię zapasową partycji odyskiwania na 2 DVD i płtyki do szafy.Do instalacki użyłem oryginalnej płytki Win Xp Home z Microsoft-u i do niej dograłem sterowniki SATA i z niej instalowałem system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kopię zapasową partycji odyskiwania na 2 DVD i płtyki do szafy.Do instalacki użyłem oryginalnej płytki Win Xp Home z Microsoft-u i do niej dograłem sterowniki SATA i z niej instalowałem system.

A co zrobic jak nie mam orginalnej plytki Win XP Home? Jak zrobie kopie systemu, to to bedzie orginalny windows?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co zrobic jak nie mam orginalnej plytki Win XP Home? Jak zrobie kopie systemu, to to bedzie orginalny windows?

Kopia systemu na płytkach to jest obraz dysku i to można przywrócić z płytek recovery jak padnie system. Na C jest katalog i386 i tam jest instalka windowsa. Na płytkach soft zapisuje obraz w jakimś formacie HP. Są tam spakowane pliki z dysku twardego, ale jakim narzędziem można je rozpakować, żeby podejrzeć to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopia systemu na płytkach to jest obraz dysku i to można przywrócić z płytek recovery jak padnie system. Na C jest katalog i386 i tam jest instalka windowsa. Na płytkach soft zapisuje obraz w jakimś formacie HP. Są tam spakowane pliki z dysku twardego, ale jakim narzędziem można je rozpakować, żeby podejrzeć to nie wiem.

Cały katalog i386 to jest windows tak, jak nagram go na plytke jako bootowalny to mi sie windows bedzie bootowac? Czyli jak uruchomie system z płytek recovery kiedyś, to wtedy mi się przywróci cała ta partycja hp recovery też? Edytowane przez Stnkk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały katalog i386 to jest windows tak, jak nagram go na plytke jako bootowalny to mi sie windows bedzie bootowac? Czyli jak uruchomie system z płytek recovery kiedyś, to wtedy mi się przywróci cała ta partycja hp recovery też?

Jak załadujesz odpowiednie pliki bootujące (od XP/2000) to będzie można zainstalować windows, pamiętając o dograniu sterów do SATA.

Nie można przywócić partycji HP recovery z płytek recovery, to jest obraz partycji C:!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak załadujesz odpowiednie pliki bootujące (od XP/2000) to będzie można zainstalować windows, pamiętając o dograniu sterów do SATA.

Nie można przywócić partycji HP recovery z płytek recovery, to jest obraz partycji C:!

Czyli po odpaleniu recovery z płytek (tych, ktore mozna utworzyc tylko raz) zainstaluje mi się windows? Edytowane przez Stnkk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zainstaluje się windows ze wszystkim, co było zainstalowane do czasu robienia płytek recovery.

Czyli jeżeli płytek recovery nie uszkodzę, to mogę spokojnie kasować partycję recovery? Hm musze poszukac gdzies na necie jak zrobic bootowalny CD z tego katalogu i386. Ogólnie to na dysku C wszystko zajmuje mi 5GB a pokazuje, że zajętych jest 19GB co to za bania ;/ Grrrrrrrrrr......... Czy jeżeli utworzyłem kopie dysku to zapisało mi się na C i jest tam ukryta i niemożliwa do skasowania? Edytowane przez Stnkk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeżeli płytek recovery nie uszkodzę, to mogę spokojnie kasować partycję recovery? Hm musze poszukac gdzies na necie jak zrobic bootowalny CD z tego katalogu i386. Ogólnie to na dysku C wszystko zajmuje mi 5GB a pokazuje, że zajętych jest 19GB co to za bania ;/ Grrrrrrrrrr......... Czy jeżeli utworzyłem kopie dysku to zapisało mi się na C i jest tam ukryta i niemożliwa do skasowania?

Sprawdź ile zajmuje katalog przywracania sytemu: System Volume Information!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ile zajmuje katalog przywracania sytemu: System Volume Information!

Ok, dzieki zaraz sprawdze, tylko musi mi sie skonczyc robic podzial na partycje, co do d: to jej nie bede na razie usuwac, usune jak zacznie mi brakowac miejsca ;) Jak cos to mozna sie jakos pozbyc tego katalogu przywracania systemu?

 

 

edit: Nie mam wogole takiego katalogu ;/

Chyba bede musial zrobic formata i wlaczyc odzyskiwanie systemu, tylko ze po odzyskaniu pewnie dalej 20gb bedzie zajete ;/

Wszystko wewnatrz dysku C: jak zaznacze i dam wlasciwosci, to pokazuje mi 6,17GB gdzie sie kryje to 13?

 

Ok widze juz te katalogi, ale zajmuje 0bajtow i nie moge go otworzyc.

 

edit2: W trybie awaryjnym znalazlem katalog system recovery na dysku c: usunalem go i teraz wlaczam windowsa normalnie, mam nadzieje ze juz wszystko bedzie w porzadku.... Ok, wszystko jest ok, pewnie to jakis obraz dysku utworzony przez recovery, partycja recovery w kazdym razie po tym zabiegu nie zniknela wiec wszystko ok ;)

Edytowane przez Stnkk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Ciekawi mnie jedna rzecz - czy Intel nie zrobił nam prezentu jak przy Dothanie? Płyta obsługująca FSB 533 i do tego Pentium M chodzące na 400MHz. Taki zestawik pozwalał ładnie podciągnąć procka.

 

Teraz rzut okiem na Core Duo T2250 i... ponownie mamy platformę obsługującą FSB 667 oraz procka z szyną zaniżoną do 533 + wyższy mnożnik (13x).

 

Pytanie jest oczywiste: czy da się tego proca puścić ponownie na 667MHz? Dawałoby to już przyjemne 13x166 = 2,16GHz (=T2600 :P)

 

Próbował ktoś albo chociaż spotkał się z takimi próbami?

Lap ten (i wszystkie podobne) zyskałby spory atut...

Edytowane przez LordFury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Ciekawi mnie jedna rzecz - czy Intel nie zrobił nam prezentu jak przy Dothanie? Płyta obsługująca FSB 533 i do tego Pentium M chodzące na 400MHz. Taki zestawik pozwalał ładnie podciągnąć procka.

 

Teraz rzut okiem na Core Duo T2250 i... ponownie mamy platformę obsługującą FSB 667 oraz procka z szyną zaniżoną do 533 + wyższy mnożnik (13x).

 

Pytanie jest oczywiste: czy da się tego proca puścić ponownie na 667MHz? Dawałoby to już przyjemne 13x166 = 2,16GHz (=T2600 :P)

 

Próbował ktoś albo chociaż spotkał się z takimi próbami?

Lap ten (i wszystkie podobne) zyskałby spory atut...

 

Sprobowac zawsze mozna, tylko czym? Bo bios nie udostepnia takich funkcji, a nie bardzo sie orientuje jaki program nadawalby sie do tego najlepiej.

BTW. Pamieci wedlug tego co mowi Everest sa max 667Mhz, wiec jeden problem z glowy.

Edytowane przez Pamir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można przywócić partycji HP recovery z płytek recovery, to jest obraz partycji C:!

Mała uwaga, otóż można odzyskać uprzednio usuniętą partycję recovery. Wymaga to jednak wybrania podczas odzyskiwania z płytek opcji przywrócenia do stanu fabrycznego, wówczas instalator formatuje dysk na nowo i dostajemy jedną główną partycję + partycję recovery - tak jak z fabryki. Wynika to z tego, iż podczas tworzenia płyt recovery instalator robi obraz całego dysku, nie tylko partycji C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała uwaga, otóż można odzyskać uprzednio usuniętą partycję recovery. Wymaga to jednak wybrania podczas odzyskiwania z płytek opcji przywrócenia do stanu fabrycznego, wówczas instalator formatuje dysk na nowo i dostajemy jedną główną partycję + partycję recovery - tak jak z fabryki. Wynika to z tego, iż podczas tworzenia płyt recovery instalator robi obraz całego dysku, nie tylko partycji C.

Ja sobie zrobilem recovery po zainstalowaniu Quake 3, ale mam nadzieje ze to mi niczego nie zepsuje, na wszelki wypadek i tak zostawilem partycje odzyskiwania 7gb to jeszcze nie tak duzo.

 

Pytal sie tu ktos jak z grafika? Wiec do tej pory testowalem Quake 3 mozna grac bez najmniejszych problemow w 1024x768 wszystkie detale na full, tak samo w Warcrafta 3 i Thps 3, testowałem też Thief 3 i tu gierka chodziła wolniej 1024x768 detale na full jakieś 20fps, ale grać się dało, gdyby dać rozdzielczość 800x600 i wszystko powyłączać to grać spokojnie można, tak więc wszystkie gry do DX8 spokojnie chodzą, te z DX9 już trochę gorzej, później może przetestuje jeszcze Dooma 3 ale czarno to widzę ;)

 

Aha, mam oczywiscie EY508ES ;]

Edytowane przez Stnkk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś próbował na tym stawiać linuxa lub FreeBSD ?

Też trzeba było dogrywać sterowniki ?

Ja stawiałem na NX7400 model 505 z Core Solo 1.73 Ubuntu 6.06.

Oprócz WI-FI które było na Broadcomie wszystko rozpoznał.

 

Pozdrawiam,

Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś próbował na tym stawiać linuxa lub FreeBSD ?

Też trzeba było dogrywać sterowniki ?

Ja wlasnie sie mecze z konfiguracja na Slacku 10.2. W sumie mi juz wszystko dziala za wyjatkiem dzwieku. Tzn. moduly sa zaladowane, urzadzenie jest widoczne, ale nic nie slychac bo sie caly czas swieci dioda od przycisku "mute". Ktos wie ja to wylaczyc?

Edytowane przez Pamir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie sie mecze z konfiguracja na Slacku 10.2. W sumie mi juz wszystko dziala za wyjatkiem dzwieku. Tzn. moduly sa zaladowane, urzadzenie jest widoczne, ale nic nie slychac bo sie caly czas swieci dioda od przycisku "mute". Ktos wie ja to wylaczyc?

Hm moze trzeba nacisnac? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i gratuluje dlugiego i swietnego opisu! Co za wytrwałość.. :)

Ten sam model jest tez w moim posiadaniu od ponad 2 tygodni i wszystko sie zgadza. Byl tylko 2 razy maly problem w wyciagnieciem cd-ka :angry: Musiałam resetowac kompa.

Mam pytanie czy ktos sie orientuje czy warto wykupywać dodatkową gwarancję (bo pierwotnie jest tylko na rok)??

Dzieki i pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i gratuluje dlugiego i swietnego opisu! Co za wytrwałość.. :)

Ten sam model jest tez w moim posiadaniu od ponad 2 tygodni i wszystko sie zgadza. Byl tylko 2 razy maly problem w wyciagnieciem cd-ka :angry: Musiałam resetowac kompa.

Mam pytanie czy ktos sie orientuje czy warto wykupywać dodatkową gwarancję (bo pierwotnie jest tylko na rok)??

Dzieki i pozdro

Podobno jest promocja, wystarczy wyslac odpowiednie zgloszenie do HP, aby moc rozszerzyc gwaracje za darmo na drugi rok. Niestety trzeba je wyslac do dwoch tygodni od daty zakupu, wiec juz chyba przepadlo w Twoim przypadku.

Edytowane przez Pamir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno jest promocja, wystarczy wyslac odpowiednie zgloszenie do HP, aby moc rozszerzyc gwaracje za darmo na drugi rok. Niestety trzeba je wyslac do dwoch tygodni od daty zakupu, wiec juz chyba przepadlo w Twoim przypadku.

Z opisu na stronie HP wynika że gwarancja dla konsumentów (nie firm) wynosi 24 miesiące.

 

A z tego co czytałem promocja o której piszesz to daje drugi rok i naprawę na miejscu u użytkownika. I jakby nie było, zgłoszenie do HP dokonuje sprzedawca (na życzenie kupującego) i w HP nie zwracają aż tak uwagi na te 2 tygodnie. W jednym z forów pisano że w HP im tak powiedziano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wczoraj tez kupilem tego laptopa, jestem zadowolony (pomimo ze pojawil sie bad pixel :/ ) ale mam maly problem.

 

Zrobilem sobie oczywiscie dwie plytki DVD z system recovery, zainstalowalem PM usunołem partycje recovery, i stworzylem sobie dwie partycje, jedna 25 a druga 50gb. Wszystko poszlo ok, ale teraz przy wlaczaniu kompa pojawia sie komunikat ze 'another partition overlaps recovery partition' i ze moge wcisnac F10 aby odzyskac ta partycje albo cokolwiek innego aby kontynuowac. Co bym nie wcisnął uruchamia sie windows a w Moim Komputerze pokazal mi sie dysk Z o pojemnosci calego dysku (oczywiscie nie moge na niego wejsc ani go sformatowac). Partycje ktore utworzylem w PM dzialaja normalnie.

 

Macie jakies pomysly co z tym zrobic ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem sobie oczywiscie dwie plytki DVD z system recovery, zainstalowalem PM usunołem partycje recovery, i stworzylem sobie dwie partycje, jedna 25 a druga 50gb. Wszystko poszlo ok, ale teraz przy wlaczaniu kompa pojawia sie komunikat ze 'another partition overlaps recovery partition' i ze moge wcisnac F10 aby odzyskac ta partycje albo cokolwiek innego aby kontynuowac. Co bym nie wcisnął uruchamia sie windows a w Moim Komputerze pokazal mi sie dysk Z o pojemnosci calego dysku (oczywiscie nie moge na niego wejsc ani go sformatowac). Partycje ktore utworzylem w PM dzialaja normalnie.

Partycje usunąłeś PM? Zapewne tak i stąd ten problem. Do usuwania partycji jest programik dostępny w zakładce "HP Backup & Recovery" w menu Start.

Niestety nie orientuje się jak usunąć teraz tę niedogodność bez reinstalki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym sie spytać czy ktoś może ma problem podobny do mnie z modelem laptopa z recencji czyli Nx7400.

Kupiłem go parę dni temu i wszystko było ok, dopóki nie zacząlem oglądac filmów na dvd non-stop przez pare ładnych godzin. Cichy przy czytaniu przez poprzednie 2 dni, napęd po paro godzinnej sesji zaczął wydawać sie o wiele głosniejszy i wpadac jakby w dziwnie głośne wibracje, przy czytaniu każdego rodzaju płyt. Szybkośc odczytu i nagrywania nie zmieniła się i wszystko działa jak należy, jedynie dzwięk jego pracy stał sie dosyć dokuczliwy ale bo dłuższym działaniu stabilizuje sie i lekko ucicha

 

Czy ktoś sie spotkał może z tym samym problemem? Czy warto wysyłac laptopa do serwisu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...