Skocz do zawartości
wachu13

Laptop Do Pracy Na Zewnątrz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chcialbym sie dowiedziec na co trzeba zwracac uwaga przy laptopach (konkretnie ekran) aby mozna bylo na nim pracowac na zewnatrz nawet przy slonecznej pogodzie? Wszelkie propozycje laptopow z wlasnie takimi ekranami mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno do tego nie nadaja sie laptopy z matryca typu Gloss. Przy mocnym oświetleniu (np słonce) mozna sie na nich przegladac jak w lustrze :D

Jakas dobra matowa matryca bedzie pozwalała na dosc komfortowa prace. Osobiscie miałem okazzje pracować na Dellu Latitude 610 i sprawował sie bardzo dobrze, acz nie doskonale ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym glarem to bym nie przesadzal az tak bardzo, u siebie mam wlasnie "lustro" a mimo to bardzo komfortowo pracuje sie nawet w pelnym naslonecznieniu. Aczkolwiek faktycznie, glare nie jest najlepszym wyborem do pracy w terenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno do tego nie nadaja sie laptopy z matryca typu Gloss. Przy mocnym oświetleniu (np słonce) mozna sie na nich przegladac jak w lustrze :D

Jakas dobra matowa matryca bedzie pozwalała na dosc komfortowa prace. Osobiscie miałem okazzje pracować na Dellu Latitude 610 i sprawował sie bardzo dobrze, acz nie doskonale ;)

Tylko miej na uwadzę, to że oprócz funkcji lustra wciąż będziesz widział to co się znajduje na tej matrycy. Czyli widzisz i siebie i zawartośćekranu. A na matrycy matowej niestety nie zobaczy się nic. Przynajmniej tak wynika z tego co sam miałem okazje sobie sprawdzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy nie wiem czy istnieje jakikolwiek laptop, z którym da się jako tako pracować przy słonecznej pogodzie, chyba że ustawisz matrycę tak, by zasłaniała słońce, ale to raczej rozwiązanie mało komfortowe.

 

Oczywiście optymalniejsze wydają się matryce matowe, ponieważ w mniejszym stopniu odbijają otaczające elementy. Druga sprawa to jasność i kontrast matrycy - szukaj laptopów z jak największymi wartościami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka matryca jest w lapku z podpisu ale napewno nie nadaje się na słoneczną pogode.

Wlazłem na dach żeby sprawdzić połączenie w sieci i kicha, nic nie widziałem :D, nawet kładząc go za kominem w cieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...