Skocz do zawartości
NeuroPL

Który Wybrać? ~do 6000zł

Rekomendowane odpowiedzi

W tej chwili jej nie ma nigdzie :) Dzwoniłem do paru sklepów - w jednym mi powiedziano, że być może będzie razem z dostawą Satelitek w dniach 8-10. Natomiast w drugim dowiedzialem się, że należy czekać, nie krócej niż 2 tygodnie :/

 

Nie mam innego wyjścia, trzeba czekać :) Jeżeli Toshiba to tylko Tecra :) Natomiast nie wiem czy szukać lapka innej firmy? Nic rozsądnego nie znalazłem :P

 

Narazie siedzę na TravelMate 4650 - i muszę powiedzieć, że nie jest wcale tak źle :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak wejdzie do sklepów a7-202 to wątpie, żeby była w cenie takiej jak A7-108. Przecież za mocniejszy procesor trzeba zapłacić. A skoro ceny a7-108 oscylują w sklepach od 5400 pln do 6100 pln to wydaje mi się, że A7-202 będzie trochę droższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekamy zobaczymy :) Może akurat ceny pójdą w dół? :)

 

Natomiast czy jest coś godnego polecenia oprócz Tecry?

Np. Fujitsu-Siemens Amilo Pi 1556? Albo California Access? (ceny CA są bardzo zachęcające :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem w sobotę w Vobisie Fujitsu Siemens Amilo Xi 1546 oraz si 1520. Niestety były wyłączone, więc nie miałem możliwości porównania matryc z Toshibą, jednak sam design jakoś nie przypadł mi do gustu dlatego nawet nie prosiłem sprzedawcy o ewentualną prezentację. Bardzo spodobała mi się seria Fujitsu LifeBook, ale cena takiego w konfiguracji, która by mnie satysfakcjonowała to już za duże przekroczenie mojego limitu, a oprócz notebook'a mam inne wydatki no i trzeba przeżyć cały miesiąc, a nie zęby w ścianę ;)

 

Apropo Toshiby, nie mieli na sklepie żadnego modelu Tecra, ale seria Satellite a100 zrobiła na mnie pozytywne wrażenie, więc o Tecre się nie boję. Pozatym miałem doczynienia już z różnymi modelami serii Toshiba Satellite i wydaje mi się, że jakieś porównanie mam.

 

EDIT : Apropo CA udaj się na http://forum.karen.com.pl tam więdzą o nim wszystko. Wiadomo z jakiego powodu ;)

Edytowane przez satoshie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też CA nie przekonuje, karty graficznej też jestem pewien. Nie jestem maniakiem grania, pozatym od grania mam desktopa, ale zamierzam wykorzystać dodatkowo mój monitor LCD podczas pracy w domu, oprócz tego obróbka materiału video dlatego potrzebuje czegoś wydajnego. Nie obrażę się także w momencie gdy Vista w Aero Glass będzie na tym działać bez problemu, chociaż to nie jest najważniejszy powód mojego zakupu.

 

Powodzenia w wyborze optymalnego sprzętu dla Twoich potrzeb;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W stacjonarce miałem x600xt i całkowicie wystarczał :) Myślę, że na x1600 będzie jeszcze lepiej :) cudów od komputera nie wymagam, liczy się przede wszystkim opłacalność :)

 

Laptopa mam zamiar podłączać do LCD 17" gdy będę w domu :) tak więc nie przywiązuję większej wagi do matrycy :)

 

Widzieliscie moze lapka z 14" ekranem z x1600?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też CA nie przekonuje, karty graficznej też jestem pewien. Nie jestem maniakiem grania, pozatym od grania mam desktopa, ale zamierzam wykorzystać dodatkowo mój monitor LCD podczas pracy w domu, oprócz tego obróbka materiału video dlatego potrzebuje czegoś wydajnego. Nie obrażę się także w momencie gdy Vista w Aero Glass będzie na tym działać bez problemu, chociaż to nie jest najważniejszy powód mojego zakupu.

Czy to Tobie wykonywałem jakieś testy w kwestii obróki video? ;)

Tak tylko z ciekawości pytam, bo ktoś na gg prosił o wykonanie testu właśnie.

 

Widzieliscie moze lapka z 14" ekranem z x1600?

Z dostępnych na PL rynku, to nie bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to Tobie wykonywałem jakieś testy w kwestii obróki video?

Tak tylko z ciekawości pytam, bo ktoś na gg prosił o wykonanie testu właśnie.

Nie to ja ;-)

 

Odnośnie tych 14" to widziałem jedynie Toshibę Satellite seria M100 (14.1" WXGA, Radeon X1400) ale tylko x1400 :( Pytanie tylko czy to nie będzie za mało do Twoich potrzeb??

Edytowane przez satoshie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj troszke za mało ;) ten asus mi się podoba, szkoda tylko, że nie da się go normalnie kupić :/

 

Znalazlem firmę w Warszawie, która sprzedaje Dell`e po cenach netto (jeżeli nie potrzeba faktury VAT)- problem jest tylko z gwarancją. Otóż, firma udziela gwarancji własnej, nie Dellowskiej.... Jak coś się dzieje to idę do nich i oni naprawiaja mi sprzet ;/ (w rzeczywistosci pewnie wysylaja go do USA) Tak więc nie wiem czy warto się w coś takiego pakować, pomimo iż ceny są zachęcające :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Dell'a kwestię czy warto musisz rozważyć samemu. Mnie w Dell'u odrzuca design. Nie podobają mi się ich notebook'i....albo inaczej : Nie widziałem jeszcze takiego Dell'a, który przypadłby mi do gustu odnośnie wyglądu zewnętrznego.

 

Jednak Dell ma też swoje dobre strony jak jakość wykoania, poziom serwisu (słyszałem od znajomych z UK, że naprawdę bez zarzutu) oraz konfigurator na stronie Dell'a, który pozwala na duża ingerencję w konfigurację modelu, który chcesz kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety na normalnego Della (z polskiej strony producenta) mnie nie stać, a boję się zaryzykować z tą dziwną gwarancją w sklepie w Wawce ;) Niby tanio, ale jakby coś się działo, to wolę nie miec ewentualnych problemow :)

 

No cóż, pozostaje czekać na Tecrę :) Pozdrawiam

Edytowane przez NeuroPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie w Dell'u odrzuca design. Nie podobają mi się ich notebook'i....albo inaczej : Nie widziałem jeszcze takiego Dell'a, który przypadłby mi do gustu odnośnie wyglądu zewnętrznego.

O gustach się nie dyskutuje, ale laptopy naprawdę aż tak bardzo się nie różnią jeden od drugiego ;). Ja tam wielkich rozbieżności nie widzę, ot prostopadłościan. Tu liczą się inne elementy - ibm nie wymyśla wygibasów i jest najlepszy, skupia się po prostu na tym co ważne. Szkoda, że lenovo go wykupiło, bo to już nie będzie to samo.

 

Jeśli chodzi o della to naprawdę warto dopłacić trochę grosza - ja nie żałuję, chociaż asusa pewnie miałbym za te same pieniądze z lepszą konfiguracją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Przyblizam sie do zakupu laptopa po przegladnieciu duzej ilosci materialu icon_smile3.gif Podpinam sie pod ten watek poniewaz moj typ padl na asusa --> F3JA lub A6JM.

 

Czy te modele roznia sie tylko dyskiem (ATA - SATA),

grafika (ktora lepsza?) GeForce ma wiecej ramu.

Czy w tych modelach matryca jest taka sama?

 

Moze polecicie cos innego? Patrzylem na HP oraz na Toshibe. Asus podoba mi sie rowniez z wygladu. Lecz roznie ludzie pisza o "scieraniu sie obudowy' lub o "blyszczacych klawiszach" po jakims czasie.

 

 

Wybierajac ten model kierowalem sie:

 

>6000zl

Core Duo 1,83 GHz

1GB RAM

15.4"

HDD 100

DVI

 

Dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...