Skocz do zawartości
tsgs2

'odnowienie' Baterii

Rekomendowane odpowiedzi

elo. czy to prawda ze jak ma sie zuzyta baterie do komorki (czyt. baterie ktora slabo trzyma) to jak sie ja ochlodzi / wlozy do zamrazarki na jakis czas, to bedzie lepiej trzymac? :) gdzies to wyczytalem na jakims forum o telefonach, ale nigdy nie udalo mi sie tego sprawdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z reguły baterie typu Li-ion w komórkach traca pojemność wraz ze spadkiem temperatury pamietam że jak byłem na nartach przy - 20 to moja stara nokia która trzymała 2dni rozładowała sie po pół dnia, więc obiektywnie jest to niemozliwe ale kto wie :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może twoja stara nokia rozładowała się gdyż zasięg był słaby i komórka potrzebuje więcej mocy aby go utrzymać?

raczej nie bo na stokach narciarskich wyrastaja anteny telefonii komórkowych jak grzyby po deszczu zeby vipy mogły się jakos dogadać :razz: bo inaczej by nie przyjechali

 

Edit: zamrażaj :wink:

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zamrazaj baterii, bo to raczej nie pomoze. Jesli nie uzywasz baterii to dobrze jest ja przechowywac w temperaturach okolo paru stopni Celcjusza (lodowka nie zamrazarka). Aby odzyskac czesc pojemnosci baterii powinno sie ja naladowac dobra ladowarka, ale jej koszt jest duzo wiekszy od kupna baterii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to może podacie jakieś dobre baterie? :)

i czym się różnią? pojemnością? jedne są np. `2200 a inne (np taka jaka mam) 770 :?

 

czy jak kupie 2200 to będzie trzymać 3 razy dłużej czy jak? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem o tym eksperymencie.

Zdania jak zwykle podzielone. Jednemu sie zdaje, ze lepiej trzyma drugiemu lepiej trzyma a trzeciemu calkiem padla.

Te baterie o pojemnosciach 3x wiekszych od standardowych to raczej lipa.

Ew. beda trzymaly z pol dnia max dzien dluzej.

Ja mam w S65 baterie 700mAh i kupilem na allegro 1400mAh wiec powinna jednak byc lepsza.

Niestety tak nie jest i trzyma tak samo jezeli nie delikatnie krocej.

Albo mnie okantowano albo one sa takie slabe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poniewaz w telefonach sa firmowe/dobre, a tam na allegro lub w jakichs komisach nie sprzedaja firmowek, tylko tandety... tez sobie kupilem do mojego tela baterie jakas 1900 i gwno wiecej trzyma.. jeszcze gorzej.. a ten eksperyment z zamrazaniem po calkowitym rozladowaniu, niedosc ze po wyciagnieciu z zamrazarki dalej moglem przez jeden dzien uzywac komorki (bateria byla caaaalkowicie rozladowana) to do tego trzyma okolo 3 dni dluzej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez probowalem tego patentu trzeba rozladowac do 0.9v na ogniwo czyli baterie na 3.6v do 2.7v i potem zamrazara ale nie dziala przedzej moze pomoc rozladowanie bateri do takiego poziomu i ladowanie 24h(troche pomaga ale tylko w bateriach niklowo wodorkowych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi na ile wrzucic do zamrazarki ta baterie i czy po wyciagnieciu odrazu ladowac czy czekac az odtaje ?

hehe... no jeżeli już to taka bateria powinna poleżeć conajmniej dobę w temp. pokojowej (tylko nie wrzucaj do piekarnika ;) )

Czytałem też o tym patencie z zamrazarką (pisali żeby owinąć w jakąś gazetę i dopiero szczelnie w folię na 2-3dni) i jestem ciekaw czy coś ma to wspólnego z prawdą. Ale sam pierwszy nie będę sprawdzał :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trzymałem baterie orginalną od noki 3310 przez 3 dni w zamrażarce i trzymała 3 dni dłużej niż przedtem. Mojemu koledze po takim zabiegu trzymała tydzieć, gdzie przed trzymała 2 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zapasowa, ktorej nie uzywam ze wzagledu wlasnie na slabe trzymanie.

Jezeli cos zwale to do kosza :]

Ja wrzucilem baterie bez owijania w gazety.

Najwyzej wysychac bedzie z 3 dni.

No i jak tam twoja bateria?:> Ja słyszałem że powinno się w gazetę koniecznie owinąć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

w gazete sie powinno owinac po to, zeby nie byla tak mocno wilgotna ;) ale jesli dluzej sie bedzie ja suszylo to na to samo wyjdzie ;)

 

!! tylko pamietaj zeby ladowac baterie po kompletnym wyschnieciu!! ;)

 

'aha i baterie nalezy zamrazac po kompletnym rozladowaniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak tam twoja bateria? :> Ja słyszałem że powinno się w gazetę koniecznie owinąć :)

Jeszcze nie ladowalem. Lezy i suszy sie juz 3 dzien.

Narazie mam swoja naladowana juz 3 dzien i zapowiada sie na jeszcze 1-2 wiec pozniej dopiero przeloze i naladuje.

A dam znac pewnie za kilka dni jak sie juz rozladuje.

 

EDIT

Lipa wyszla. Jeszcze kiedys sprobuje bo gdy wyciagnalem ta baterie to suszyla sie 4 dni (tyle mi trzymala oryginalna) zanim ja ladowalem.

Wytrzymala przy slabym uzytkowaniu niespelna 4 dni (1400mAh).

Moja standardowa 750mAh trzyma 4 z normalnym uzytkowaniem i 5 z takim jak test tej zamarzanej.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...